Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

TSK Cup, Klassisk 2016

Tårnby SK, d. 18-20 Nov 2016


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Senior
1. Tanja S Olsen 1990(S) Københavns SK 147.5 80 190 417.5 62.10 1.0858 453.32
2. Camilla V Havsteen 1994(J) Odense BBC 115 67.5 137.5 320 55.40 1.1866 379.71
3. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 152.5 90 180 422.5 82.94 0.8975 379.19
4. Julie Fisker 1995(J) Thisted VF 105 60 125 290 51.40 1.2578 364.76
5. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 100 58 107.5 265.5 46.04 1.3649 362.38
6. Emma A Badalyan 1993(J) Ares 140.5 65 137.5 343 65.38 1.0446 358.30
7. Clara H Barsøe 1994(J) Roskilde AK 92.5 57.5 112.5 262.5 46.32 1.3590 356.74
8. Ida Bøtker 1997(J) Københavns SK 110 52.5 140 302.5 56.80 1.1636 351.99
9. Tinna Heiberg 1995(J) Aarhus AK 122.5 65 130 317.5 61.02 1.1005 349.41
10. Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 125 72.5 170 367.5 77.22 0.9338 343.17
11. Louise R Jakobsen 1993(J) HG Styrkeløft 132.5 65 150 347.5 71.92 0.9768 339.44
12. Camilla Ebbe 1989(S) Aarhus AK 112.5 77.5 152.5 342.5 71.32 0.9823 336.44
13. Luiza Moskalenko 1991(S) Aarhus AK 130 75 132.5 337.5 71.60 0.9797 330.65
14. Katja V Kronborg 1993(J) Heden 132.5 72.5 147.5 352.5 76.79 0.9370 330.29
15. Channe Hviid 1994(J) Odense BBC 110 65 125 300 61.58 1.0928 327.84
16. Maja Bonde 1993(J) Aarhus AK 107.5 55 150 312.5 65.98 1.0376 324.25
17. Lisa Hansen 1994(J) Københavns SK 102.5 57.5 132.5 292.5 62.42 1.0815 316.34
18. Miriam A Rasmussen 1988(S) Target 130 70 147.5 347.5 83.70 0.8933 310.42
19. Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 150 85 160 395 160.52 0.7691 303.80
20. Karolina Hansen 1989(S) Københavns SK 120 75 150 345 87.54 0.8745 301.70
21. Lisbeth Eugenie 1988(S) Roskilde AK 95 57.5 120 272.5 62.16 1.0850 295.66
22. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 107.5 65 122.5 295 70.08 0.9941 293.26
23. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 82.5 47.5 137.5 267.5 62.50 1.0805 289.03
24. Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 102.5 55 127.5 285 71.20 0.9834 280.27
25. Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 92.5 60 120 272.5 77.86 0.9293 253.23
26. Marie LS Veigert 1995(J) Aarhus AK 100 52.5 122.5 275 80.46 0.9121 250.83
27. Stine Greendahl 1999(SJ) Haderslev SK 105 57.5 120 282.5 89.48 0.8662 244.70
28. Maria B Sørensen 1989(S) ER Powerlifting 85 55 145 285 93.32 0.8519 242.79
- Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 145 0 172.5 74.46 0.9550
- Victoria K Nielsen 2002(SJ) Rødby M 75 37.5 0 49.30 1.2984

Herrer Senior
1. Matti Christensen 1995(J) Thisted VF 240 189 217.5 646.5 73.60 0.7221 466.84
2. Jonatan Gonge 1992(S) Aarhus AK 250 175 300 725 92.60 0.6295 456.39
3. Joakim Jørgensen 1994(J) Roskilde AK 240 167.5 282.5 690 92.38 0.6302 434.84
4. Lazar Kuburovic 1992(S) Københavns SK 247.5 200 280 727.5 104.96 0.5976 434.75
5. Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(SJ) Haderslev SK 200 140 240 580 71.68 0.7361 426.94
6. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 265 177.5 285 727.5 125.56 0.5693 414.17
7. Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 265 177.5 260 702.5 111.84 0.5856 411.38
8. Martin Faber 1982(S) AK Frem 225 165 270 660 94.94 0.6222 410.65
9. Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC 280 172.5 265 717.5 128.64 0.5667 406.61
10. Simon D Jensen 1986(S) Hvidovre SF 187.5 142.5 275 605 82.24 0.6712 406.08
11. Rasmus P Østerby 1989(S) Fyns SK 280 160 240 680 114.84 0.5813 395.28
12. Lukas Moesgaard 1994(J) Ares 175 120 205 500 65.76 0.7876 393.80
13. Rasmus H Winther 1996(J) Københavns SK 207.5 127.5 250 585 82.46 0.6701 392.01
14. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 230 140 290 660 107.16 0.5934 391.64
15. Andreas L Rebsdorf 1991(S) Aarhus AK 217.5 140 277.5 635 99.38 0.6101 387.41
16. Martin Wilkens 1999(SJ) Haderslev SK 200 100 237.5 537.5 74.92 0.7131 383.29
17. Steffan Hansen 1990(S) Target 227.5 155 255 637.5 103.82 0.6000 382.50
18. Kristian Wagner 1993(J) Haderslev SK 200 145 290 635 102.84 0.6021 382.33
19. Rasmus D Hansen 1994(J) Sportshøjskolen 190 125 210 525 72.92 0.7269 381.62
20. Jesper H Hemmingsen 1992(S) HG Styrkeløft 222.5 152.5 270 645 108.46 0.5911 381.26
21. Benjamin LT Mogensen 1996(J) Ebeltoft SK 207.5 160 232.5 600 91.14 0.6344 380.64
22. Marcus Boesen 1999(SJ) Thisted VF 237.5 157.5 262.5 657.5 117.86 0.5774 379.64
23. Rene S Vestergaard 1991(S) Thisted VF 202.5 170 230 602.5 92.46 0.6299 379.52
24. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 182.5 127.5 210 520 72.94 0.7268 377.94
25. Daniel Dørge 1993(J) Odense BBC 190 167.5 240 597.5 92.80 0.6288 375.71
26. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 230 190 240 660 125.72 0.5692 375.67
27. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 220 150 225 595 93.54 0.6265 372.77
28. Henning Frost Meyhoff 1993(J) Pure PP 190 120 240 550 81.26 0.6761 371.86
29. Frederik T Nordberg 1994(J) Pure PP 220 165 285 670 148.58 0.5540 371.18
30. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 220 132.5 260 612.5 101.35 0.6054 370.81
31. Marc Larsson 1982(S) Hvidovre SF 200 130 255 585 92.04 0.6313 369.31
32. Lasse S Hille 1981(S) Tårnby SK 202.5 145 240 587.5 96.50 0.6177 362.90
33. Rasmus Petersen 1998(SJ) Ebeltoft SK 165 95 195 455 64.80 0.7973 362.77
34. Simon N Madsen 1990(S) Aarhus AK 200 150 245 595 100.08 0.6084 362.00
35. Nikolaj E Eriksen 1993(J) Aarhus AK 197.5 180 235 612.5 111.20 0.5866 359.29
36. Christian Cederquist 1993(J) Tårnby SK 200 150 242.5 592.5 101.40 0.6053 358.64
37. Frederik Foged 1995(J) ER Powerlifting 195 145 225 565 91.10 0.6345 358.49
38. Niklas Johansen 1991(S) HG Styrkeløft 212.5 130 220 562.5 91.14 0.6344 356.85
39. Rasmus Bergholt 1989(S) Norce 180 102.5 210 492.5 73.66 0.7217 355.44
40. Leon S Simonsen 1992(S) Thisted VF 200 142.5 215 557.5 90.46 0.6367 354.96
41. Morten F Hansen 1993(J) Target 200 165 230 595 106.06 0.5955 354.32
42. Magnus S Larsen 1992(S) Fyns SK 170 130 220 520 80.38 0.6807 353.96
43. Mike Adelholm 1994(J) Pure PP 192.5 145 250 587.5 103.60 0.6004 352.74
44. Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 195 115 212.5 522.5 82.46 0.6701 350.13
45. Philip Poulsen 1996(J) Aarhus AK 225 152.5 225 602.5 115.50 0.5804 349.69
46. Marcus Kruse 1999(SJ) Ebeltoft SK 182.5 137.5 232.5 552.5 91.66 0.6326 349.51
47. Lasse C Larsen 1992(S) Fyns SK 180 120 230 530 86.12 0.6535 346.36
48. Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 192.5 115 240 547.5 92.68 0.6292 344.49
49. Martin S Nielsen 1994(J) AK Frem 215 155 240 610 133.80 0.5628 343.31
50. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 150 125 232.5 507.5 82.52 0.6698 339.92
51. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 167.5 152.5 210 530 90.28 0.6374 337.82
52. Magnus E Jensen 1989(S) Aarhus AK 202.5 120 230 552.5 100.26 0.6080 335.92
53. Peter Wood 1968(M1) Horsens SK 182.5 130 255 567.5 111.98 0.5854 332.22
54. Peter Thostrup 1974(M1) AK Nordland 190 110 232.5 532.5 95.76 0.6198 330.04
55. Finn Knudsen 1947(M3) Rødby M 190 145 210 545 102.30 0.6032 328.74
56. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 202.5 160 180 542.5 103.60 0.6004 325.72
57. Lasse Moreau 1965(M2) Tårnby SK 170 115 197.5 482.5 81.60 0.6744 325.40
58. Jacob M Iversen 1995(J) Norce 182.5 117.5 232.5 532.5 99.94 0.6087 324.13
59. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 165 102.5 182.5 450 73.94 0.7197 323.87
60. Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting 112.5 97.5 180 390 62.94 0.8173 318.75
61. Lau Rasmussen 1996(J) Ebeltoft SK 172.5 127.5 202.5 502.5 92.36 0.6303 316.73
62. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 130 80 165 375 61.20 0.8378 314.18
63. Masih Mahmoodi 1994(J) Aarhus AK 155 125 177.5 457.5 79.84 0.6836 312.75
64. Christian Broe 1986(S) Fyns SK 175 125 250 550 126.36 0.5686 312.73
65. Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 145 90 180 415 69.82 0.7509 311.62
66. Frederik Skov 1994(J) Haderslev SK 175 100 210 485 89.90 0.6388 309.82
67. Tommy Hansen 1988(S) Haderslev SK 165 135 240 540 123.78 0.5710 308.34
68. Emil Schjønning 1995(J) Aarhus AK 150 110 157.5 417.5 71.68 0.7361 307.32
69. Gutti Harryson 1984(S) Hvidovre SF 142.5 115 160 417.5 72.10 0.7330 306.03
70. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 140 100 215 455 82.02 0.6723 305.90
71. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 200 102.5 225 527.5 118.76 0.5763 304.00
72. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 165 110 232.5 507.5 105.02 0.5975 303.23
73. Alex L Dietz 1999(SJ) Hjørring SS 185 125 190 500 101.84 0.6043 302.15
74. Thomas Ebdrup 1988(S) Haderslev SK 172.5 100 192.5 465 87.48 0.6480 301.32
75. Jens J Nielsen 1991(S) Aarhus SVK 160 105 200 465 88.00 0.6459 300.34
76. Nick Jensen 1986(S) Hvidovre SF 132.5 130 167.5 430 77.84 0.6948 298.76
77. Ronni B Christensen 1995(J) Sportshøjskolen 172.5 117.5 165 455 88.06 0.6457 293.79
78. Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting 215 140 125 480 99.58 0.6096 292.61
79. Roland B Klein 1979(S) Roskilde AK 150 100 180 430 85.22 0.6574 282.68
80. Oskar S Lund 1998(SJ) Københavns SK 130 95 185 410 80.72 0.6789 278.35
81. Christian A Tielmarsh 1986(S) Aarhus AK 160 95 195 450 103.86 0.5999 269.96
82. Henrik Kamper 1967(M1) Rødby M 155 105 185 445 101.82 0.6043 268.91
83. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 75 110 175 360 72.36 0.7310 263.16
84. Mads L Axelsen 1999(SJ) Hjørring SS 110 82.5 150 342.5 72.24 0.7319 250.68
85. Mathias A Holbæk 1997(J) Ares 160 80 170 410 124.44 0.5704 233.86
86. Emil Edsen-Johansen 1993(J) Hvidovre SF 102.5 87.5 160 350 92.30 0.6305 220.68


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt