Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Divisionsturnering 2021


Detaljer, 2. runde

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Tårnby SK 1
                 
87.28
   
Lisette I Hansen 1989(S) D Squat 47.45 127.5 137.5 137.5 137.5   29.91    
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.45 165 170 170   21.56    
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Dødløft 86.50 295 317.5 317.5   35.81    

Horsens SK 1
                 
75.58
   
Eva Buxbom 1969(M2) D Squat 56.88 160 162.5 160   30.71    
Martin Tryk 1992(S) H Bænk 118.30 230 240 230   22.35    
Christoffer Jensen 1993(S) H Dødløft 148.47 230 240 250 250   22.52    

AK Jyden 1
                 
71.54
   
Martin B Thomsen 2002(J) H Squat 104.94 272.5 272.5 282.5 282.5   28.88    
Henrik S Nielsen 1984(S) H Bænk 90.83 182.5 190 190 182.5   20.04    
Søren A Nielsen 1983(S) H Dødløft 87.99 190 202.5 207.5 202.5   22.62    

AK Nordland 1
                 
54.20
   
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 89.92 160 170 180 180   19.87    
Didde Hauch 1997(S) D Bænk 73.52 65 70 75 75   12.50    
William H Opstrup 2003(SJ) H Dødløft 101.23 195 210 215 210   21.83    

Københavns SK 1
                 
50.81
   
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 84.50 280 280 280 0   0.00    
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 71.25 125 130 140 140   23.68    
Kent T Flåten 1979(M1) H Dødløft 84.55 220 237.5 237.5   27.13    

Københavns SK 3
                 
50.63
   
Philip Munksgaard 1989(S) H Squat 84.20 170 180 190 190   21.76    
Anna K Haar 1993(S) D Bænk 81.40 70 77.5 82.5 77.5   12.34    
David M Bruhn 1990(S) H Dødløft 71.15 112.5 120 130 130   16.53    

Københavns SK 2
                 
39.74
   
Peter Hansen 1962(M2) H Squat 71.75 150 160 165 0   0.00    
Sarah S Hugger 1995(S) D Bænk 73.30 70 75 80 75   12.51    
Amalie S Nielsen 1994(S) D Dødløft 107.00 170 187.5 187.5   27.23    

Københavns SK 4
                 
14.05
   
Ronnie TP Schmücker 1973(M1) H Bænk 164.05 140 150 160 160   14.05    

Københavns SK 5
                 
13.31
   
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 114.10 120 130 135 135   13.31    
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 1
                 
89.64
   
Elias L Madsen 1996(S) H Squat 107.50 215 235 250 250   30.53    
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 115.15 175 182.5 190 190   22.49    
Sarah S Hugger 1995(S) D Dødløft 73.30 165 177.5 182.5 182.5   36.62    

Tårnby SK 1
                 
86.32
   
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 86.50 215 215   29.15    
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 95.10 137.5 145 150 150   19.41    
Lisette I Hansen 1989(S) D Dødløft 47.45 127.5 137.5 137.5   37.76    

Københavns SK 2
                 
85.08
   
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 152.95 267.5 280 292.5 292.5   30.82    
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 84.55 180 180   24.69    
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 88.00 200 210 220 220   29.57    

SDU Styrkeløft 1
                 
85.01
   
Malte Segel 1998(J) H Squat 82.24 190 195 202.5 195   27.12    
Frederik F Tolberg 1998(J) H Bænk 101.22 160 165 170 165   20.72    
Sofie S Bengtson 1997(S) D Dødløft 69.41 160 170 180 180   37.17    

Københavns SK 3
                 
79.38
   
Anna K Haar 1993(S) D Squat 81.40 140 155 160 160   30.60    
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.80 132.5 140 142.5 140   19.40    
Amanda D Andersen 1998(J) D Dødløft 48.85 100 110 117.5 110   29.38    

Videbæk SK 1
                 
79.05
   
Mathias K Rasmussen 1989(S) H Squat 81.63 185 195 202.5 202.5   28.27    
Lars Mikkelsen 1962(M2) H Bænk 110.24 160 175 185 185   22.33    
Anders S Ki 1982(S) H Dødløft 88.70 200 212.5 217.5 212.5   28.45    

AK Nordland 1
                 
74.57
   
Didde Hauch 1997(S) D Squat 73.50 115 120 125 125   25.05    
Mike Fregerslev 1994(S) H Bænk 91.00 110 117.5 122.5 117.5   15.54    
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Dødløft 87.83 225 240 252.5 252.5   33.98    

Aarhus SVK 1
                 
70.97
   
Rune G Amstrup 1999(J) H Squat 76.75 130 140 150 150   21.61    
Adam E Karsø 2000(J) H Bænk 98.28 130 137.5 142.5 137.5   17.51    
Jakob S Rasmussen 1995(S) H Dødløft 104.62 240 257.5 265 257.5   31.85    

Horsens SK 1
                 
68.99
   
Joakim D Hansen 1994(S) H Squat 89.85 140 152.5 160 160   21.29    
Annette Pedersen 1968(M2) D Bænk 72.40 90 95 100 100   20.19    
Nicholaj Litchfield 1993(S) H Dødløft 112.54 200 215 230 230   27.51    

SDU Styrkeløft 2
                 
65.97
   
Mads Lehmann Broe 1996(S) H Squat 89.17 175 175 180 175   23.37    
Malthe B Rasmussen 1997(S) H Bænk 92.06 102.5 110 115 115   15.12    
Stephanie SH Fabrin 1998(J) D Dødløft 55.63 105 110 115 115   27.48    

Københavns SK 4
                 
65.84
   
Tomaz Radys 1985(S) H Squat 76.95 155 165 175 175   25.18    
Philip Munksgaard 1989(S) H Bænk 84.20 125 132.5 137.5 137.5   18.90    
Cindy N Bunnak 1997(S) D Dødløft 54.80 80 85 90 90   21.76    

Thisted VF 1
                 
62.87
   
Jacob K Heise 2003(SJ) H Squat 71.23 140 150 160 160   23.96    
Frederik M Christensen 1995(S) H Bænk 109.10 140 140   16.98    
Dan Kristensen 1969(M2) H Dødløft 74.62 125 150 152.5 150   21.93    

Københavns SK 5
                 
55.01
   
David M Bruhn 1990(S) H Squat 71.15 112.5 122.5 127.5 122.5   18.36    
Peter Hansen 1962(M2) H Bænk 71.75 80 85 90 90   13.43    
Olivia Zank 1989(S) D Dødløft 79.20 110 120 130 120   23.22    

AK Nordland 2
                 
43.43
   
Emil Ø Laursen 1986(S) H Squat 0   0.00    
Johan Hervik 2002(J) H Bænk 87.00 105 112.5 120 112.5   15.21    
Dan Sunesen 1987(S) H Dødløft 81.89 180 195 202.5 202.5   28.22    

Haderslev SK 1
                 
40.80
   
Martin Wilkens 1999(J) H Squat 0   0.00    
Christina Maron 1993(S) D Bænk 63.34 60 65 70 70   15.26    
Anne SP Thomsen 1997(S) D Dødløft 51.33 95 100 100 100   25.54    

Tårnby SK 2
                 
14.29
   
Nina Lieb 1981(M1) D Bænk 62.50 60 62.5 65 65   14.29    
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Target 1
                 
83.53
   
Jonas R Jensen 2000(J) H Squat 107.45 210 220 235 235   28.71    
Daniel H Machado 1998(J) H Bænk 90.45 177.5 185 190 190   25.20    
Philip Bang 2002(J) H Dødløft 87.75 205 220 232.5 220   29.62    

Københavns SK 1
                 
73.68
   
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H Squat 75.85 170 172.5 185 185   26.82    
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 74.95 105 107.5 117.5 117.5   17.14    
Thor S Byrdal 2000(J) H Dødløft 72.30 180 192.5 200 200   29.72    

Københavns SK 2
                 
17.82
   
Victor S Kronbæk 2002(J) H Bænk 91.30 122.5 130 135 135   17.82    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt