Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Divisionsturnering 2016


Detaljer, alle runder, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Sub-Junior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Teutonia 0
                 
73.12



73.12
Stefan Jensen 2001(SJ) H 99.70 0.6093 120 73.116      
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Horsens SK 1
                 

441.78

431.74

873.51
Eva Buxbom 1969(M1) D Squat 59.00 1.1295 140 150 157.5 157.5   177.896    
Søren Hornbech 1988(S) H Squat 95.05 0.6219 190 200 210 210     130.599  
Kenny Laursen 1984(S) H Bænk 85.80 0.6549 165 175 175   114.608    
Rene F Hedegaard 1990(S) H Bænk 107.15 0.5934 165 175 180 180     106.812  
Bill A Hald 1987(S) H Dødløft 90.90 0.6352 205 235 245 235   149.272    
Jane Aaberg 1981(S) D Dødløft 85.65 0.8833 205 220 220     194.326  

Videbæk SK 2
                 

294.99

385.29

680.28
Morten K Hansen 1988(S) H Squat 81.45 0.6751 125 130 135 135   91.139    
Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) H Squat 92.15 0.6310 205 205 212.5 205     129.355  
Henning G Thorsen 1959(M2) H Bænk 119.25 0.5758 170 180 180 170   97.886    
Jonas Engelund 1989(S) H Bænk 183.90 0.5364 175 185 195 185     99.234  
Victor B Møller 1998(SJ) H Dødløft 109.90 0.5887 160 170 180 180   105.966    
Mads L Steffensen 1993(J) H Dødløft 69.30 0.7552 185 200 207.5 207.5     156.704  

AK Nordland 2
                 

347.30

219.33

566.63
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 87.15 0.6493 165 172.5 177.5 177.5   115.251    
Michael Stausholm 1982(S) H Squat 90.90 0.6352 195 205 205     130.216  
Hans M Lauridsen 1982(S) H Bænk 100.45 0.6075 140 150 155 155   94.163    
Henrik Wadim 1982(S) H Bænk 74.95 0.7129 115 120 125 125     89.113  
Dan Sunesen 1987(S) H Dødløft 95.80 0.6197 200 212.5 222.5 222.5   137.883    

Horsens SK 0
                 
451.75



451.75
Martin Tryk 1992(S) H 105.40 0.5968 220 131.296      
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 95.65 0.6201 235 145.724      
Rene F Hedegaard 1990(S) H 107.80 0.5923 295 174.729      

AK Nordland 0
                 
388.62



388.62
Michael Stausholm 1982(S) H 89.30 0.6410 170 108.970      
Hans M Lauridsen 1982(S) H 99.50 0.6098 242.5 147.877      
Thomas B Jensen 1982(S) H 88.80 0.6428 205 131.774      

AK Nordland 1
                 

361.52


361.52
Michael Stausholm 1982(S) H Squat 89.30 0.6410 150 160 165 165   105.765    
Lars Guldberg 1963(M2) H Bænk 102.65 0.6025 180 185 190 185   111.463    
Chris Wood 1997(J) H Dødløft 80.70 0.6790 200 212.5 220 212.5   144.288    

Thisted VF 1
                 

311.14


311.14
Patrick S Poulsen 1994(J) H Squat 74.30 0.7173 95 110 115 115   82.490    
Kristinn Arnason 1986(S) H Bænk 74.40 0.7166 90 95 100 100   71.660    
Casper Futtrup 1989(S) H Dødløft 107.75 0.5924 250 260 265 265   156.986    

Videbæk SK 0
                 
289.94



289.94
Nikolaj A Søndergaard 1994(J) H 82.65 0.6692 107.5 71.939      
Jesper Mogensen 1969(M1) H 76.95 0.7002 175 122.535      
Morten K Hansen 1988(S) H 82.50 0.6699 142.5 95.461      

AK Frem 0
                 
239.67



239.67
Jesper M Mortensen 1996(J) H 74.55 0.7156 150 107.340      
Alex G Thorsen 1990(S) H 103.10 0.6015 220 132.330      

AK Frem 1
                 

67.42


67.42
Alex G Thorsen 1990(S) H Bænk 104.15 0.5993 105 112.5 120 112.5   67.421    
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Videbæk SK 1
                 

342.53

283.49

626.02
Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) H Squat 98.35 0.6127 205 212.5 215 215   131.731    
Victor B Møller 1998(SJ) H Squat 111.00 0.5869 130 145 155 155     90.970  
Thomas S Nielsen 1996(J) H Bænk 64.80 0.7973 105 110 115 110   87.703    
Nynne Bjerg 1987(S) D Bænk 72.00 0.9760 57.5 62.5 65 62.5     61.000  
Nikolaj A Søndergaard 1994(J) H Dødløft 83.45 0.6654 165 175 185 185   123.099    
Jesper Mogensen 1969(M1) H Dødløft 78.30 0.6922 170 180 190 190     131.518  

Videbæk SK 0
                 
357.77



357.77
Sebastian Matthiesen 1994(J) H 81.35 0.6756 202.5 136.809      
Nynne Bjerg 1987(S) D 75.65 0.9456 142.5 134.748      
Mads L Steffensen 1993(J) H 72.00 0.7337 117.5 86.210      

Thisted VF 0
                 
321.91



321.91
Leon S Simonsen 1992(S) H 89.55 0.6400 190 121.600      
Kristinn Arnason 1986(S) H 74.65 0.7149 165 117.959      
Steffen Andersen 1987(S) H 110.20 0.5882 140 82.348      

Sportshøjskolen 0
                 
302.44



302.44
Marte I Sverdrup 1993(J) D 70.70 0.9881 100 98.810      
Anna Schjøtt 1995(J) D 60.80 1.1035 115 126.903      
Clara Andersen 1993(J) D 50.30 1.2788 60 76.728      

Thisted VF 1
                 


278.15

278.15
Jonathan B Kristensen 1998(SJ) H Squat 89.05 0.6419 100 110 120 120     77.028  
Kristinn Arnason 1986(S) H Bænk 72.60 0.7293 107.5 112.5 117.5 117.5     85.693  
Patrick S Poulsen 1994(J) H Dødløft 80.70 0.6790 160 170 175 170     115.430  

AK Nordland 1
                 


253.35

253.35
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 88.40 0.6444 170 180 185 180     115.992  
Poul Wrist 1982(S) H Dødløft 79.25 0.6868 170 185 200 200     137.360  

Teutonia 1
                 

160.47


160.47
Jan B Traulsen 1948(M3) H Bænk 107.90 0.5921 110 120 130 130   76.973    
Stefan Jensen 2001(SJ) H Dødløft 105.60 0.5964 120 130 140 140   83.496    
Masters 3 udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Teutonia 0
                 
147.50



147.50
Keld Petersen 1954(M3) H 78.20 0.6927 100 69.270      
Jan B Traulsen 1948(M3) H 102.95 0.6018 130 78.234      
Masters 2 klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

AK Nordland 1
                 


65.25

65.25
Søren Lind Jensen 1959(M2) H Bænk 90.50 0.6366 95 100 102.5 102.5     65.252  
Masters 1 udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

AK Nordland 2
                 


120.34

120.34
Lars Guldberg 1963(M2) H Dødløft 103.00 0.6017 190 200 200     120.340  

AK Nordland 0
                 
79.76



79.76
Peter Wood 1968(M1) H 108.65 0.5908 135 79.758      
Junior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

AK Nordland 0
                 
194.93



194.93
Sonny M Kastberg 1995(J) H 78.05 0.6936 120 83.232      
Chris Wood 1997(J) H 77.30 0.6981 160 111.696      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt