Resultater

Nordland Cup 2010

Aarhus, d. 19 Jun 2010


Bedste Klub, Wilks
Vis: Klasser - Points - Bedste Klub - Bedste Wilks Klub (uofficiel)

Damer & Herrer

1. AK Nordland
1. 100 Martin Faber 1982(S) 657.5 411.40 411.40
2. 110 Henrik L Nielsen 1984(S) 635.0 378.84 790.24
4. 90 Thomas C Jensen 1982(S) 567.5 362.92 1153.16
3. 110 Peter Wood 1968(M1) 582.5 345.19 1498.35
2. 75 Thorbjørn Fuglsig 1984(S) 462.5 336.28 1834.63
7. 90 Bjørn Guldberg 1994(SJ) 497.5 326.21 2160.84
9. 90 Anders Toftegaard 1980(S) 492.5 315.69 2476.53
1. 60 Ulla V Hjuler 1970(M1) 247.5 280.29 2756.82
2. 67.5 Christina Brandt 1983(S) 245.0 259.41 3016.23
-. 125 Jesper Smidt 1973(S) 3016.23

2. Hvidovre SF
2. 100 Nicolai Dahlin 1985(S) 647.5 410.39 410.39
1. 82.5 Simon D Jensen 1986(S) 590.0 398.19 808.58
1. 90 Jacob Prehn 1980(S) 600.0 385.26 1193.84
6. 90 Nicolai S Lund 1983(S) 530.0 338.56 1532.40
1. 67.5 Tina Nielsen 1978(S) 300.0 331.89 1864.29
12. 90 Gregory Boursalian 1985(S) 390.0 257.63 2121.92

3. AK Frem
1. 75 Marc S Rasmussen 1991(J) 470.0 348.08 348.08
1. 60 Morten Strange 1981(S) 347.5 303.04 651.12
8. 82.5 Robin K Olesen 1992(SJ) 380.0 259.24 910.36
1. 67.5 Michael Jespersen 1992(SJ) 320.0 250.62 1160.98
2. 67.5 Martin H Rasmussen 1992(SJ) 305.0 250.47 1411.45

4. Aarhus AK
5. 90 Michael Dagø 1987(J) 530.0 352.77 352.77
6. 100 Niels W Botterill 1987(J) 522.5 328.55 681.32
7. 100 Jeppe F Balsby 1986(S) 477.5 290.85 972.17
11. 90 Morten L Andersen 1982(S) 412.5 263.51 1235.68

5. SK Atlas
5. 82.5 Ali Gønen 1976(S) 495.0 337.39 337.39
7. 82.5 Jens C Pedersen 1985(S) 412.5 285.29 622.68
3. 75 Rene H Vester 1971(S) 347.5 249.26 871.94

6. Thisted VF
1. 110 Thomas J Sørensen 1981(S) 707.5 418.77 418.77
3. 125 Stephan Vorup 1973(S) 715.0 410.41 829.18

7. Odense BBC
2. 90 Søren Wahlgren 1978(S) 585.0 380.19 380.19
4. 100 Jacob T Pilgaard 1978(S) 600.0 367.86 748.05

8. Copenhagen PL
2. 82.5 Joachim B Jensen 1979(S) 535.0 364.12 364.12
1. 56 Cornelia Larsen 1980(S) 267.5 315.62 679.74

9. Limfjord SK
4. 82.5 Igor Syrytsin 1988(J) 525.0 361.88 361.88
8. 90 Martin Skov 1983(S) 492.5 317.52 679.40

10. HG Styrkeløft
3. 90 Peter Olsen 1982(S) 575.0 367.89 367.89
6. 82.5 Kenneth Jensen 1991(J) 435.0 295.80 663.69

11. Tårnby SK
4. 125 Jens Jepsen 1970(M1) 617.5 358.40 358.40
10. 90 Christian Spøer 1982(S) 430.0 276.58 634.98

12. Gudenådalens SK
1. 125 Henrik Sørensen 1973(S) 782.5 455.42 455.42

13. Ares
2. 125 Nicolas Skaarup 1985(S) 732.5 420.38 420.38

14. Sportscenter
3. 100 Tommy Samuelsen 1980(S) 620.0 378.26 378.26

15. Hjørring SS
3. 82.5 Steven Kring 1986(S) 535.0 358.40 358.40

16. Aalborg SK
5. 100 Jesper E Overgaard 1974(S) 570.0 354.88 354.88

17. Videbæk SK
8. 100 Lars R Pedersen 1992(SJ) 445.0 279.28 279.28

18. Horsens SK
9. 82.5 Wilhelm Wind 1942(M3) 280.0 188.69 188.69

19. Teutonia
-. 125 Benny Pedersen 1981(S) 0


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt