Resultater

Nordland Cup 2010

Aarhus, d. 19 Jun 2010


Bedste Klub
Vis: Klasser - Points - Bedste Klub - Bedste Wilks Klub (uofficiel)

Damer & Herrer

1. AK Nordland
1. 60 Ulla V Hjuler 1970(M1) 247.5 12 12
1. 100 Martin Faber 1982(S) 657.5 12 24
2. 67.5 Christina Brandt 1983(S) 245.0 9 33
2. 75 Thorbjørn Fuglsig 1984(S) 462.5 9 42
2. 110 Henrik L Nielsen 1984(S) 635.0 9 51
3. 110 Peter Wood 1968(M1) 582.5 8 59
4. 90 Thomas C Jensen 1982(S) 567.5 7 66
7. 90 Bjørn Guldberg 1994(SJ) 497.5 4 70
9. 90 Anders Toftegaard 1980(S) 492.5 2 72
-. 125 Jesper Smidt 1973(S) 0 72

2. Hvidovre SF
1. 67.5 Tina Nielsen 1978(S) 300.0 12 12
1. 82.5 Simon D Jensen 1986(S) 590.0 12 24
1. 90 Jacob Prehn 1980(S) 600.0 12 36
2. 100 Nicolai Dahlin 1985(S) 647.5 9 45
6. 90 Nicolai S Lund 1983(S) 530.0 5 50
12. 90 Gregory Boursalian 1985(S) 390.0 0 50

3. AK Frem
1. 60 Morten Strange 1981(S) 347.5 12 12
1. 67.5 Michael Jespersen 1992(SJ) 320.0 12 24
1. 75 Marc S Rasmussen 1991(J) 470.0 12 36
2. 67.5 Martin H Rasmussen 1992(SJ) 305.0 9 45
8. 82.5 Robin K Olesen 1992(SJ) 380.0 3 48

4. Copenhagen PL
1. 56 Cornelia Larsen 1980(S) 267.5 12 12
2. 82.5 Joachim B Jensen 1979(S) 535.0 9 21

5. Thisted VF
1. 110 Thomas J Sørensen 1981(S) 707.5 12 12
3. 125 Stephan Vorup 1973(S) 715.0 8 20

6. SK Atlas
3. 75 Rene H Vester 1971(S) 347.5 8 8
5. 82.5 Ali Gønen 1976(S) 495.0 6 14
7. 82.5 Jens C Pedersen 1985(S) 412.5 4 18

7. Odense BBC
2. 90 Søren Wahlgren 1978(S) 585.0 9 9
4. 100 Jacob T Pilgaard 1978(S) 600.0 7 16

8. Aarhus AK
5. 90 Michael Dagø 1987(J) 530.0 6 6
6. 100 Niels W Botterill 1987(J) 522.5 5 11
7. 100 Jeppe F Balsby 1986(S) 477.5 4 15
11. 90 Morten L Andersen 1982(S) 412.5 0 15

9. HG Styrkeløft
3. 90 Peter Olsen 1982(S) 575.0 8 8
6. 82.5 Kenneth Jensen 1991(J) 435.0 5 13

10. Gudenådalens SK
1. 125 Henrik Sørensen 1973(S) 782.5 12 12

11. Limfjord SK
4. 82.5 Igor Syrytsin 1988(J) 525.0 7 7
8. 90 Martin Skov 1983(S) 492.5 3 10

12. Ares
2. 125 Nicolas Skaarup 1985(S) 732.5 9 9

13. Hjørring SS
3. 82.5 Steven Kring 1986(S) 535.0 8 8

13. Sportscenter
3. 100 Tommy Samuelsen 1980(S) 620.0 8 8

15. Tårnby SK
4. 125 Jens Jepsen 1970(M1) 617.5 7 7
10. 90 Christian Spøer 1982(S) 430.0 1 8

16. Aalborg SK
5. 100 Jesper E Overgaard 1974(S) 570.0 6 6

17. Videbæk SK
8. 100 Lars R Pedersen 1992(SJ) 445.0 3 3

18. Horsens SK
9. 82.5 Wilhelm Wind 1942(M3) 280.0 2 2

19. Teutonia
-. 125 Benny Pedersen 1981(S) 0 0


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt