Resultater

DM Bænkpres 2010

Videbæk, d. 4 Dec 2010


Bedste Klub
Vis: Klasser - Points - Bedste Klub - Bedste Wilks Klub (uofficiel)

Damer & Herrer

1. Aalborg SK
1. 67.5 Aso M Zada 1987(J) 100.0 12 12
1. 67.5 Sarhed M Zada 1993(SJ) 115.0 12 24
1. 75 Hans J Jørgensen 1944(M3) 140.0 12 36
1. 125 John S Christensen 1961(M1) 220.0 12 48
2. 125 Jan Vestergaard 1966(M1) 187.5 9 57
3. 100 Jesper E Overgaard 1974(S) 187.5 8 65
-. 60 Mike Andersen 1984(S) 0 65
-. 75 Soran M Zada 1984(S) 0 65

2. Thisted VF
1. 56 Matti Christensen 1995(SJ) 92.5 12 12
1. 100 Casper Futtrup 1989(J) 215.0 12 24
1. 110 Thomas J Sørensen 1981(S) 275.0 12 36
2. 90 Frank Jensen 1978(S) 185.0 9 45
2. 90 Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(J) 100.0 9 54

3. Rødby M
1. 75 Svend Stensgaard 1922(M4) 70.0 12 12
1. 110 Finn Knudsen 1947(M3) 210.0 12 24
2. 100 Charlie Tyrrestrup 1989(J) 177.5 9 33
2. 110 Peter H Eriksen 1970(M1) 225.0 9 42
2. 125 Thomas Skov 1971(S) 190.0 9 51

4. Teutonia
1. 60 Frederik L Jensen 1993(SJ) 92.5 12 12
1. 100 Jan B Traulsen 1948(M3) 155.0 12 24
2. 67.5 Søren Pedersen 1992(SJ) 105.0 9 33
3. 67.5 Andreas Sørensen 1996(SJ) 70.0 8 41
4. 67.5 Andreas Svane 1994(SJ) 70.0 7 48

5. Aarhus AK
1. 90 Allan Riis 1971(S) 230.0 12 12
2. 100 Jeppe F Balsby 1986(S) 200.0 9 21
2. 100 Bo Jensen 1967(M1) 150.0 9 30
3. 90 Steen Hansen 1970(M1) 160.0 8 38
4. 82.5 Bergur Skovgaard 1965(M1) 147.5 7 45
-. 100 Peter Petersen 1962(M1) 0 45
-. 125+ Sune Bang 1977(S) 0 45

6. Horsens SK
1. 60 Susse Hougaard 1984(S) 100.0 12 12
1. 90 Wilhelm Wind 1942(M3) 75.0 12 24
2. 56 Eva Buxbom 1969(M1) 80.0 9 33
3. 82.5 Danni Iversen 1987(J) 160.0 8 41
-. 125 Tonni Jensen 1981(S) 0 41
-. 125+ Morten Sørig 1969(M1) 0 41

7. Sportshøjskolen
1. 67.5 Maj B Rames 1989(J) 120.0 12 12
1. 90 Johannes W Andersen 1988(J) 125.0 12 24
1. 110 Steffen Fisker 1988(J) 180.0 12 36
-. 75 Annette Pedersen 1968(M1) 0 36
-. 82.5 Kasper Egebo 1986(S) 0 36
-. 90 Jonas Kolditz 1992(SJ) 0 36
-. 100 Henrik S Nielsen 1984(S) 0 36

8. AK Nordland
1. 100 Rune Glud 1982(S) 230.0 12 12
1. 110 Lars Guldberg 1963(M1) 220.0 12 24
2. 110 Peter Wood 1968(M1) 170.0 9 33

8. SK Atlas
1. 75 Rene H Vester 1971(S) 155.0 12 12
1. 125 Allan Fuglsang 1950(M3) 182.5 12 24
2. 82.5 Jens C Pedersen 1985(S) 187.5 9 33

8. Jyden SM
1. 75 Sara H Nyholm 1992(SJ) 70.0 12 12
1. 100 Søren Ø Bertelsen 1961(M1) 195.0 12 24
2. 67.5 Benjamin L Svendsen 1988(J) 90.0 9 33

11. Hjørring SS
1. 67.5 Lise Frederiksen 1982(S) 95.0 12 12
1. 90 Karsten Laursen 1956(M2) 157.5 12 24
4. 100 Bjørn Frederiksen 1979(S) 160.0 7 31

12. Tårnby SK
2. 67.5 Kathrine H Bak 1981(S) 77.5 9 9
3. 110 Kim D Hansen 1971(S) 202.5 8 17
4. 110 Claus Jørgensen 1964(M1) 202.5 7 24

13. ER Powerlifting
1. 90 Erik Rasmussen 1962(M1) 195.0 12 12
2. 60 Mette G Jensen 1985(S) 72.5 9 21

13. Albertslund SF
1. 75 Jonas Kristensen 1990(J) 140.0 12 12
2. 100 Allan S Kornval 1944(M3) 140.0 9 21

15. Gudenådalens SK
1. 125 Henrik Sørensen 1973(S) 200.0 12 12
3. 100 John Lukassen 1961(M1) 145.0 8 20

16. Grenå SK
1. 100 Jan Bertelsen 1955(M2) 170.0 12 12

16. Copenhagen PL
1. 56 Cornelia Larsen 1980(S) 85.0 12 12

16. Roskilde AK
1. 110 Bjørn Nielsen 1959(M2) 152.5 12 12

16. BK Limfjord
1. 82.5 Igor Syrytsin 1988(J) 170.0 12 12

16. Ares
1. 75 Gert Olsen 1963(M1) 130.0 12 12

16. AK Odin
1. 82.5 Kim Salby 1961(M1) 190.0 12 12

16. Videbæk SK
1. 100 Jakob Thrane Mainz 1993(SJ) 177.5 12 12

23. Bogense M
3. 110 Jan A Rasmussen 1961(M1) 155.0 8 8

24. Hvidovre SF
-. 110 Thomas Prehn 1974(S) 0 0


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt