Resultater

DM Klassisk 2022

AK Nordland/Videbæk, d. 2-3 Apr 2022


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og IPF GL Points. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, IPF GL Points
Navn Født Køn # P Samlet

Damer & Herrer Sub-Junior

1. AK Nordland 36
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H 1. 12 12
Marie L Kalmejer 2004(SJ) D 1. 12 24
Theodor N Friis 2005(SJ) H 1. 12 36

2. AK Frem 29
Arijana Pivac 2005(SJ) D 1. 12 12
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) H 2. 9 21
Marius H Poulsen 2004(SJ) H 3. 8 29

3. VK Kono 24
Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) H 1. 12 12
Thea A Simonsen 2005(SJ) D 1. 12 24

4. Gudenådalens SK 12
Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Bertram Valbak 2007(SJ) H 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Andreas Due 2005(SJ) H 1. 12 12

7. Aalborg SK 9
Mathias Ølgaard 2004(SJ) H 2. 9 9

 . Rødby M 9
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) H 2. 9 9

9. Thisted VF 8
Jesper F Ravn 2004(SJ) H 3. 8 8

 . Pure PP 8
Thor Bengtsson 2005(SJ) H 3. 8 8

11. AK Odin 7
Emil Pedersen 2007(SJ) H 4. 7 7

Damer & Herrer Junior

1. Gudenådalens SK 38
Sofie B Boye 2001(J) D 1. 12 12
Emil B Eriksen 2001(J) H 2. 9 21
Rasmus Jefsen 2000(J) H 3. 8 29
Marcus Kordal 2002(J) H 5. 6 35
Tobias H Juul 2002(J) H 8. 3 38
Dat Nguyen 2002(J) H 9. 2 40
Andreas Holm 2003(J) H 11. 1 41

2. Sportshøjskolen 38
Karen T Andersen 2000(J) D 1. 12 12
Sigurd P Lindholm 2000(J) H 2. 9 21
Bertram Vorm 2001(J) H 2. 9 30
Adam E Karsø 2000(J) H 4. 7 37
Jacob K Sørensen 2000(J) H 12. 1 38

3. Aalborg SK 35
Frederik D Sinkbæk 2001(J) H 1. 12 12
Danny C Huynh 1999(J) H 1. 12 24
Julius CB Struntze 2003(J) H 3. 8 32
Jakob Engel 1999(J) H 8. 3 35

4. VK Kono 34
Simone K Holm 1999(J) D 1. 12 12
Asger V Jensen 1999(J) H 2. 9 21
Emil ES Nielsen 2001(J) H 3. 8 29
Danny Tran 1999(J) H 6. 5 34

5. AK Frem 32
Christian N Enger 2001(J) H 1. 12 12
Katrine H Stenvang 2001(J) D 2. 9 21
Tobias K Lauridsen 2002(J) H 4. 7 28
Martin H Stenvang 2001(J) H 7. 4 32

6. Aarhus AK 32
Niklas Lundholm 2000(J) H 1. 12 12
Samuel F Søndergaard 2000(J) H 4. 7 19
Kasper T Hvidkjær 2001(J) H 5. 6 25
Martin Bundgaard 2000(J) H 5. 6 31
Laurits S Christiansen 2003(J) H 11. 1 32

7. Holstebro S 24
Maren M Bielefeldt 1999(J) D 1. 12 12
Mie Jungclaus 1999(J) D 1. 12 24

8. Pure PP 23
Klara H Bentsen 1999(J) D 2. 9 9
Karen K Bøndergaard 1999(J) D 3. 8 17
Mathias F Vestergaard 2001(J) H 7. 4 21
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) H 9. 2 23

9. Haderslev SK 21
Martin Wilkens 1999(J) H 1. 12 12
Niklas S Jepsen 2003(J) H 2. 9 21

10. Københavns SK 16
Amalie C Stok 1999(J) D 2. 9 9
Victor Knudsen 1999(J) H 4. 7 16

11. AK Nordland 15
Asbjørn Tinning 2003(J) H 1. 12 12
Rune Ø Schrøder 2000(J) H 9. 2 14
Asger W Yde 2003(J) H 15. 1 15

12. Target 14
Morten K Larsen 2002(J) H 5. 6 6
Philip Bang 2002(J) H 7. 4 10
Lucas Pintos 2001(J) H 8. 3 13
Philip T Borg 2003(J) H 14. 1 14

13. Hvidovre SF 12
Alexander O Andersen 2000(J) H 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Jacob K Heise 2003(J) H 1. 12 12

15. Ares 9
Jesper Vogelius 2000(J) H 2. 9 9

16. Roskilde AK 9
Joakim L Bilyk 1999(J) H 3. 8 8
Johannes Perret-gentil 2002(J) H 10. 1 9

17. Atlas MF 8
Asbjørn N Nielsen 1999(J) H 3. 8 8

18. Zielkes FK 5
Victor Lahm 2000(J) H 6. 5 5

 . HG Styrkeløft 5
Joakim G Larsen 2002(J) H 6. 5 5

20. Videbæk SK 2
Rasmus Onsberg 2001(J) H 10. 1 1
Jakob E Skot-hansen 2001(J) H 10. 1 2

21. Aarhus SVK 1
Rune G Amstrup 1999(J) H 13. 1 1

Damer & Herrer Masters

1. Københavns SK 53
Kent T Flåten 1979(M1) H 1. 12 12
Ole Olsen 1961(M3) H 1. 12 24
Peter Hansen 1962(M3) H 1. 12 36
Thomas N Hansen 1975(M1) H 2. 9 45
Simon Donde 1966(M2) H 3. 8 53

2. HG Styrkeløft 45
Anne Skaalum 1979(M1) D 1. 12 12
Ulla Nancy 1964(M2) D 1. 12 24
Louise F Nielsen 1982(M1) D 1. 12 36
Michael K Jensen 1980(M1) H 2. 9 45

3. Horsens SK 36
Nora B Jensen 1982(M1) D 1. 12 12
Linda Veedfald 1973(M1) D 1. 12 24
Helle Skovsager 1971(M2) D 1. 12 36

 . Tårnby SK 36
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 1. 12 12
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H 1. 12 24
Nina Lieb 1981(M1) D 1. 12 36

 . Thisted VF 36
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 12 12
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 12 24
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 12 36

6. AK Nordland 32
Thomas B Jensen 1982(M1) H 1. 12 12
Rune Glud 1982(M1) H 1. 12 24
Martin Dahm 1978(M1) H 3. 8 32

7. Videbæk SK 21
Anders S Ki 1982(M1) H 1. 12 12
Jesper Mogensen 1969(M2) H 2. 9 21

 . Roskilde AK 21
Jens LT Vinther 1965(M2) H 1. 12 12
Kenneth Kyvsgaard 1967(M2) H 2. 9 21

 . ER Powerlifting 21
Erik Rasmussen 1962(M3) H 1. 12 12
Rasmus Adrian 1954(M3) H 2. 9 21

10. Ares 12
Svend Bradtberg 1962(M3) H 1. 12 12

 . Aarhus AK 12
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 12

 . Aalborg SK 12
John Terragni 1947(M4) H 1. 12 12

 . Randers SM 12
Steffen Golczyk 1968(M2) H 1. 12 12

14. AK Odin 9
Kim Salby 1961(M3) H 2. 9 9
Michael Pedersen 1979(M1) H - 0 9

 . Pure PP 9
Heidi Pedersen 1976(M1) D 2. 9 9

 . Haderslev SK 9
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) H 2. 9 9

17. AK Frem 0
Martin Faber 1982(M1) H - 0 0
Gert F Karlson 1966(M2) H - 0 0
Navn Født Køn # P Samlet

Damer & Herrer Sub-Junior

1. AK Frem 213.07
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) H 2. 78.14 78.14
Marius H Poulsen 2004(SJ) H 3. 68.92 147.06
Arijana Pivac 2005(SJ) D 1. 66.01 213.07

2. AK Nordland 212.58
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H 1. 88.47 88.47
Marie L Kalmejer 2004(SJ) D 1. 78.79 167.26
Theodor N Friis 2005(SJ) H 1. 45.32 212.58

3. VK Kono 137.19
Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) H 1. 73.25 73.25
Thea A Simonsen 2005(SJ) D 1. 63.94 137.19

4. Gudenådalens SK 80.06
Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) H 1. 80.06 80.06

5. Københavns SK 77.18
Andreas Due 2005(SJ) H 1. 77.18 77.18

6. Aalborg SK 75.02
Mathias Ølgaard 2004(SJ) H 2. 75.02 75.02

7. Pure PP 69.19
Thor Bengtsson 2005(SJ) H 3. 69.19 69.19

8. Horsens SK 57.94
Bertram Valbak 2007(SJ) H 1. 57.94 57.94

9. Rødby M 56.99
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) H 2. 56.99 56.99

10. Thisted VF 55.56
Jesper F Ravn 2004(SJ) H 3. 55.56 55.56

11. AK Odin 52.74
Emil Pedersen 2007(SJ) H 4. 52.74 52.74

Damer & Herrer Junior

1. Sportshøjskolen 400.85
Karen T Andersen 2000(J) D 1. 87.54 87.54
Sigurd P Lindholm 2000(J) H 2. 85.53 173.07
Bertram Vorm 2001(J) H 2. 80.78 253.85
Adam E Karsø 2000(J) H 4. 78.70 332.55
Jacob K Sørensen 2000(J) H 12. 68.30 400.85

2. Aarhus AK 382.68
Niklas Lundholm 2000(J) H 1. 88.87 88.87
Kasper T Hvidkjær 2001(J) H 5. 79.07 167.94
Samuel F Søndergaard 2000(J) H 4. 78.08 246.02
Martin Bundgaard 2000(J) H 5. 77.90 323.92
Laurits S Christiansen 2003(J) H 11. 58.76 382.68

3. Gudenådalens SK 371.03
Rasmus Jefsen 2000(J) H 3. 77.97 77.97
Sofie B Boye 2001(J) D 1. 77.68 155.65
Emil B Eriksen 2001(J) H 2. 72.49 228.14
Tobias H Juul 2002(J) H 8. 72.28 300.42
Dat Nguyen 2002(J) H 9. 70.61 371.03
Andreas Holm 2003(J) H 11. 69.12 440.15
Marcus Kordal 2002(J) H 5. 62.01 502.16

4. Aalborg SK 325.58
Frederik D Sinkbæk 2001(J) H 1. 91.27 91.27
Julius CB Struntze 2003(J) H 3. 84.03 175.30
Danny C Huynh 1999(J) H 1. 79.31 254.61
Jakob Engel 1999(J) H 8. 70.97 325.58

5. AK Frem 311.93
Christian N Enger 2001(J) H 1. 83.17 83.17
Martin H Stenvang 2001(J) H 7. 78.25 161.42
Tobias K Lauridsen 2002(J) H 4. 75.30 236.72
Katrine H Stenvang 2001(J) D 2. 75.21 311.93

6. Target 278.48
Morten K Larsen 2002(J) H 5. 73.99 73.99
Philip Bang 2002(J) H 7. 73.67 147.66
Lucas Pintos 2001(J) H 8. 65.83 213.49
Philip T Borg 2003(J) H 14. 64.99 278.48

7. VK Kono 277.34
Asger V Jensen 1999(J) H 2. 80.40 80.40
Simone K Holm 1999(J) D 1. 78.30 158.70
Danny Tran 1999(J) H 6. 73.35 232.05
Emil ES Nielsen 2001(J) H 3. 45.29 277.34

8. Pure PP 259.87
Mathias F Vestergaard 2001(J) H 7. 73.12 73.12
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) H 9. 67.04 140.16
Karen K Bøndergaard 1999(J) D 3. 60.30 200.46
Klara H Bentsen 1999(J) D 2. 59.41 259.87

9. AK Nordland 184.83
Rune Ø Schrøder 2000(J) H 9. 70.12 70.12
Asbjørn Tinning 2003(J) H 1. 67.84 137.96
Asger W Yde 2003(J) H 15. 46.87 184.83

10. Haderslev SK 180.29
Martin Wilkens 1999(J) H 1. 99.53 99.53
Niklas S Jepsen 2003(J) H 2. 80.76 180.29

11. Holstebro S 157.69
Maren M Bielefeldt 1999(J) D 1. 80.61 80.61
Mie Jungclaus 1999(J) D 1. 77.08 157.69

12. Roskilde AK 148.90
Joakim L Bilyk 1999(J) H 3. 79.44 79.44
Johannes Perret-gentil 2002(J) H 10. 69.46 148.90

13. Københavns SK 131.79
Victor Knudsen 1999(J) H 4. 70.34 70.34
Amalie C Stok 1999(J) D 2. 61.45 131.79

14. Videbæk SK 127.06
Rasmus Onsberg 2001(J) H 10. 66.12 66.12
Jakob E Skot-hansen 2001(J) H 10. 60.94 127.06

15. Ares 90.94
Jesper Vogelius 2000(J) H 2. 90.94 90.94

16. Hvidovre SF 83.99
Alexander O Andersen 2000(J) H 1. 83.99 83.99

17. Thisted VF 81.64
Jacob K Heise 2003(J) H 1. 81.64 81.64

18. Atlas MF 80.32
Asbjørn N Nielsen 1999(J) H 3. 80.32 80.32

19. Zielkes FK 78.44
Victor Lahm 2000(J) H 6. 78.44 78.44

20. HG Styrkeløft 75.47
Joakim G Larsen 2002(J) H 6. 75.47 75.47

21. Aarhus SVK 67.72
Rune G Amstrup 1999(J) H 13. 67.72 67.72

Damer & Herrer Masters

1. Københavns SK 343.74
Kent T Flåten 1979(M1) H 1. 81.71 81.71
Ole Olsen 1961(M3) H 1. 75.32 157.03
Thomas N Hansen 1975(M1) H 2. 71.82 228.85
Simon Donde 1966(M2) H 3. 58.83 287.68
Peter Hansen 1962(M3) H 1. 56.06 343.74

2. HG Styrkeløft 260.23
Anne Skaalum 1979(M1) D 1. 80.83 80.83
Michael K Jensen 1980(M1) H 2. 70.11 150.94
Ulla Nancy 1964(M2) D 1. 61.73 212.67
Louise F Nielsen 1982(M1) D 1. 47.56 260.23

3. AK Nordland 211.86
Thomas B Jensen 1982(M1) H 1. 72.29 72.29
Rune Glud 1982(M1) H 1. 72.26 144.55
Martin Dahm 1978(M1) H 3. 67.31 211.86

4. Tårnby SK 195.11
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 1. 66.94 66.94
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H 1. 64.73 131.67
Nina Lieb 1981(M1) D 1. 63.44 195.11

5. Thisted VF 179.35
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 76.48 76.48
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 54.73 131.21
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 48.14 179.35

6. Horsens SK 162.37
Nora B Jensen 1982(M1) D 1. 62.28 62.28
Linda Veedfald 1973(M1) D 1. 52.18 114.46
Helle Skovsager 1971(M2) D 1. 47.91 162.37

7. Videbæk SK 139.29
Anders S Ki 1982(M1) H 1. 74.50 74.50
Jesper Mogensen 1969(M2) H 2. 64.79 139.29

8. Roskilde AK 128.99
Jens LT Vinther 1965(M2) H 1. 68.70 68.70
Kenneth Kyvsgaard 1967(M2) H 2. 60.29 128.99

9. ER Powerlifting 107.74
Erik Rasmussen 1962(M3) H 1. 58.25 58.25
Rasmus Adrian 1954(M3) H 2. 49.49 107.74

10. Aalborg SK 63.25
John Terragni 1947(M4) H 1. 63.25 63.25

11. Aarhus AK 62.04
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 62.04 62.04

12. Ares 62.03
Svend Bradtberg 1962(M3) H 1. 62.03 62.03

13. Pure PP 60.45
Heidi Pedersen 1976(M1) D 2. 60.45 60.45

14. Haderslev SK 58.15
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) H 2. 58.15 58.15

15. AK Odin 58.08
Kim Salby 1961(M3) H 2. 58.08 58.08
Michael Pedersen 1979(M1) H - 58.08

16. Randers SM 52.57
Steffen Golczyk 1968(M2) H 1. 52.57 52.57

17. AK Frem
Martin Faber 1982(M1) H -
Gert F Karlson 1966(M2) H -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt