Resultater

DM Klassisk 2021

KSK/ARES, d. 3-5 Sep 2021


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt Points

Damer Senior
1. Katja Jørgensen 1988(S) Videbæk SK 160 100 208.5 468.5 75.40 92.72
2. Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 114 65 138.5 317.5 44.70 92.67
3. Emma A Badalyan 1993(S) Ares 170.5 85 160 415.5 62.65 91.23
4. Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK 170.5 92.5 185 448 73.30 89.89
5. Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 140.5 72.5 160.5 373.5 56.00 88.80
6. Sofie S Bengtson 1997(S) SDU Styrkeløft 155 95 165 415 68.30 86.47
7. Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 130 102.5 192.5 425 72.30 85.88
8. Rebekka R Andersen 1996(S) Ares 140 103.5 180 423.5 74.85 84.11
9. Sarah K Kjeldsen 1997(S) Aarhus AK 155 90 177.5 422.5 75.35 83.64
10. Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK 135 85 170 390 68.90 80.86
11. Anna S Rye 1996(S) Horsens SK 175 87.5 180 442.5 95.05 80.07
12. Annika Bell 1997(S) Københavns SK 155 70 172.5 397.5 73.10 79.87
13. Anna K Haar 1993(S) Københavns SK 167.5 80 170 417.5 82.30 79.49
14. Christina Størup 1995(S) Pure PP 147.5 90 187.5 425 88.90 78.60
15. Kathrine J Forsberg 1996(S) Gudenådalens SK 130 105 140 375 68.45 78.04
16. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 150 80 167.5 397.5 80.85 76.24
17. Christina Maron 1993(S) Haderslev SK 112.5 75 147.5 335 61.75 74.26
18. Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK 112.5 72.5 175 360 73.00 72.39
19. Christina V Møller 1987(S) Aarhus SVK 155 65 175 395 94.35 71.64
20. Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 120 60 145 325 67.00 68.47
21. Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK 107.5 60 125 292.5 57.55 68.12
22. Line Jensen 1996(S) Aalborg SK 127.5 67.5 145 340 75.40 67.29
23. Channe Hviid 1994(S) VK Kono 117.5 60 120 297.5 61.35 66.23
24. Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK 125 67.5 142.5 335 75.70 66.17
25. Astrid-marie H Reffeld 1997(S) Odense BBC 127.5 55 132.5 315 74.80 62.58
26. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 115 67.5 137.5 320 82.80 60.78
27. Sarah S Sunding 1994(S) VK Kono 87.5 55 102.5 245 56.15 58.13
28. Cindy N Bunnak 1997(S) Københavns SK 80 40 100 220 55.30 52.82
29. Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK 70 62.5 115 247.5 67.10 52.10

Damer Sub-Junior
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Aarhus CF 145 67.5 147.5 360 71.80 73.00
2. Olivia H Sørensen 2003(SJ) Aalborg SK 105 50 122.5 277.5 62.50 61.03
3. Thea A Simonsen 2005(SJ) VK Kono 77.5 52.5 110 240 60.85 53.73
4. Signe L Bisgaard 2003(SJ) Gudenådalens SK 90 62.5 100 252.5 81.90 48.17

Damer Junior
1. Mia Schjøtt Irving 1998(J) Holstebro S 137.5 82.5 201 421 67.70 88.16
2. Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP 130 75 152.5 357.5 61.05 79.85
3. Caroline AS Skovlind 1998(J) Norce 140 72.5 155 367.5 65.10 78.77
4. Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 160 70 173 403 80.65 77.38
5. Josefine M Seegert 1998(J) Københavns SK 120 60 135 315 55.40 75.52
6. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 137.5 67.5 147.5 352.5 66.55 74.56
7. Amanda D Andersen 1998(J) Københavns SK 90 52.5 115 257.5 46.85 71.61
8. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 95 52.5 148 295.5 54.85 71.40
9. Emma Holse 1999(J) Rødby M 137.5 75 150 362.5 102.30 64.27
10. Stephanie SH Fabrin 1998(J) SDU Styrkeløft 90 55 107.5 252.5 55.55 60.41

Damer Masters 1
1. Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 127.5 80 147.5 355 66.50 75.12
2. Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 97.5 65 120 282.5 62.60 62.06
3. Cilie LA Simonsen 1980(M1) AK Sydkysten 110 65 122.5 297.5 71.70 60.37
4. Heidi Pedersen 1976(M1) Pure PP 82.5 50 120 252.5 61.20 56.31

Damer Masters 2
1. Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 105 71 150.5 326.5 57.60 75.99
2. Annika Wennerberg 1969(M2) AK Sydkysten 107.5 62.5 135 305 75.70 60.25
3. Ulla Nancy 1964(M2) HG Styrkeløft 80 55 135 270 67.50 56.64

Damer Masters 3
1. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 50 45 125 220 66.10 46.72
2. Mette V Madsen 1961(M3) Odense BBC 65 45 105 215 83.20 40.76

Herrer Senior
1. Matti Christensen 1995(S) Thisted VF 252.5 195 222.5 670 74.00 98.36
2. Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK 240 145 300 685 78.55 97.52
3. Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 252.5 172.5 300 725 91.05 95.83
4. Mathias M Jensen 1996(S) Aalborg SK 270 200 280 750 98.95 95.22
5. Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono 250 155 265 670 81.70 93.49
6. Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK 267.5 167.5 315 750 103.05 93.41
7. Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK 227.5 150 280 657.5 79.70 92.91
8. Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK 281 157.5 302.5 741 102.30 92.61
9. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 245 180 277.5 702.5 92.20 92.29
10. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 235 140 277.5 652.5 82.80 90.43
11. Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 242.5 125 280 647.5 82.60 89.85
12. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 265 167.5 282.5 715 102.70 89.20
13. Ole S Borup 1995(S) Hvidovre SF 260 180 320 760 119.30 88.57
14. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 260 177.5 270 707.5 104.00 87.74
15. Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK 202.5 135 217.5 555 65.85 86.62
16. Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 245 180 260 685 100.15 86.47
17. Lasse K Madsen 1990(S) Aalborg SK 210 130 237.5 577.5 72.30 85.81
18. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 197.5 135 247.5 580 73.75 85.30
19. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 205.5 135 200 540.5 65.25 84.77
20. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 255 180 320.5 755.5 131.05 84.59
21. Snorre Jallbjørn 1992(S) Ares 237.5 142.5 275 655 100.75 82.45
22. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 210 135 255 600 88.75 80.32
23. Rasmus Carlsen 1996(S) VK Kono 210 145 240 595 88.80 79.63
24. Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 175 120 242.5 537.5 73.45 79.22
25. Jesper H Hemmingsen 1992(S) Vordingborg SK 230 150 275 655 110.05 79.14
26. Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK 197.5 150 242.5 590 90.30 78.31
27. Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 200 147.5 200 547.5 80.65 76.90
28. Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 240 185 220 645 115.25 76.33
29. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 185 110 217.5 512.5 72.75 75.91
30. Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK 230 135 240 605 102.00 75.72
31. Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 170 130 210 510 72.70 75.57
32. Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK 152.5 137.5 212.5 502.5 73.45 74.06
33. Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK 190 140 250 580 102.60 72.39
34. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 215 157.5 232.5 605 116.90 71.14
35. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 285 150 230 665 150.00 70.58
36. Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF 190 137.5 220 547.5 97.95 69.85
37. Rasmus Skriver 1994(S) Aarhus CF 170 117.5 210 497.5 81.55 69.48
38. David M Nielsen 1997(S) Københavns SK 190 95 220 505 89.90 67.17
39. Anders Steensig 1992(S) Aalborg SK 160 102.5 207.5 470 82.20 65.38
40. Daniel A Michaelsen 1996(S) Haderslev SK 170 112.5 175 457.5 87.95 61.52
- Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 140 0 177.5 58.20
- Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK 250 0 0 82.15

Herrer Sub-Junior
1. Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 220 140 260 620 88.75 83.00
2. Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S 192.5 125 250 567.5 81.35 79.36
3. Jeppe Miksa 2003(SJ) Ares 212.5 123.5 230 566 81.75 78.95
4. Niklas S Jepsen 2003(SJ) Haderslev SK 190 107.5 225 522.5 71.40 78.15
5. Jacob K Heise 2003(SJ) Thisted VF 172.5 112.5 215 500 69.80 75.68
6. Andreas Due 2005(SJ) Hvidovre SF 187.5 117.5 220 525 81.05 73.55
7. Mikkel P Rothmann 2003(SJ) Aalborg SK 207.5 120 251 578.5 103.00 72.07
8. Janus Jespersen 2003(SJ) Ares 205 112.5 230 547.5 94.55 71.05
9. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 165 105 200 470 71.75 70.12
10. Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 182.5 97.5 212.5 492.5 81.15 68.96
11. Sebastian Erlandsen 2003(SJ) Pure PP 192.5 130 190 512.5 101.25 64.36
12. Daniel A Hall 2003(SJ) Ares 145 90 170 405 91.50 53.41
13. Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 100 80 122.5 302.5 58.40 50.33
- William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland 0 100 0 100.95

Herrer Junior
1. Daniel H Machado 1998(J) Target 280 190 280 750 92.55 98.35
2. Marcus Kruhøffer 2000(J) Sportshøjskolen 257.5 147.5 275 680 91.95 89.45
3. Sebastian H Sørensen 1998(J) Aalborg SK 245 152.5 282.5 680 102.72 84.82
4. Sebastian P Holt 1998(J) HG Styrkeløft 215 165.5 220 600.5 81.95 83.66
5. Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 222.5 167.5 272.5 662.5 100.25 83.59
6. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 192.5 135 240 567.5 73.75 83.46
7. Marc O Schlichting 1998(J) Roskilde AK 227.5 170 265 662.5 102.95 82.55
8. Christian N Enger 2001(J) AK Frem 247.5 147.5 250 645 97.80 82.35
9. Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 227.5 137.5 220 585 82.90 81.03
10. Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 162.5 127.5 185 475 56.30 80.60
11. Mads V Sørensen 1998(J) Hvidovre SF 227.5 180 300.5 708 127.25 80.26
12. Malte Segel 1998(J) SDU Styrkeløft 215 115 240 570 81.35 79.71
13. Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK 235 172.5 272.5 680 118.95 79.35
14. Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 215 125 225 565 82.40 78.50
15. Asger V Jensen 1999(J) VK Kono 227.5 140 245 612.5 100.60 77.16
16. Rasmus KB Gjerløff 2001(J) Roskilde AK 210 157.5 270 637.5 111.00 76.72
17. Philip K Nickel 2001(J) Ares 202.5 120 260 582.5 92.85 76.26
18. Jakob Thorbjørnsen 1998(J) Odense BBC 190 135 235 560 86.40 75.97
19. Thor S Byrdal 2000(J) Københavns SK 172.5 107.5 225 505 72.70 74.83
20. Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 210 140 235 585 97.60 74.76
21. Emil D Monberg 1998(J) Aalborg SK 170 97.5 200 467.5 65.10 73.41
22. Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft 190 107.5 230 527.5 83.40 72.84
23. Michael Madsen 1998(J) Aalborg SK 195 137.5 217.5 550 91.95 72.35
24. Emirhan Yilmaz 2000(J) Hvidovre SF 220 107.5 245 572.5 103.85 71.05
25. Emil B Sørensen 1998(J) Sportshøjskolen 200 137.5 220 557.5 104.00 69.14
26. Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK 180 100 200 480 78.10 68.54
27. Mads K Lauridsen 2002(J) Roskilde AK 155 100 210 465 80.75 65.27
28. Alexander Ø Gildberg 2002(J) Haderslev SK 180 100 210 490 90.55 64.95
29. Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 165 122.5 177.5 465 82.05 64.74
30. Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Gudenådalens SK 170 100 212.5 482.5 91.15 63.75
31. Emil ES Nielsen 2001(J) VK Kono 140 90 185 415 101.85 51.97
32. Victor S Kronbæk 2002(J) Københavns SK 75 137.5 75 287.5 91.85 37.84
- Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) Københavns SK 0 110 225 72.85

Herrer Masters 1
1. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 200 178 205 583 82.50 80.95
2. Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 170 115 230 515 81.85 71.79
3. Michael K Jensen 1980(M1) HG Styrkeløft 205 137.5 225 567.5 103.85 70.43
4. Jesper E Overgaard 1974(M1) Aalborg SK 165 120 220 505 82.45 70.14
5. Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 162.5 112.5 240 515 90.10 68.43
6. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 155 122.5 237.5 515 91.10 68.06
7. Kristian B Nyholm 1981(M1) Haderslev SK 170 132.5 230 532.5 101.30 66.86
8. Daniel Christensen 1980(M1) Aalborg SK 200 127.5 252.5 580 130.95 64.96
9. Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK 175 112.5 220 507.5 101.30 63.72
10. Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 192.5 92.5 190 475 91.00 62.80
11. Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK 202.5 170 207.5 580 163.50 59.65

Herrer Masters 2
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 180 135 220 535 109.65 64.75
2. Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 140 102.5 195 437.5 80.50 61.51
3. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 150 125 175 450 88.85 60.21
4. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 130 137.5 150 417.5 82.25 58.06
5. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 125 90 150 365 72.40 54.20
6. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 100 62.5 175 337.5 64.40 53.30
7. Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 150 147.5 175 472.5 140.40 51.45
8. Brian A Andersen 1970(M2) Københavns SK 100 85 150 335 125.45 38.20
- Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 0 132.5 130 104.70

Herrer Masters 3
1. Ole Olsen 1961(M3) Københavns SK 203 132.5 261 596.5 92.50 78.24
2. Kim Salby 1961(M3) AK Odin 112.5 120 187.5 420 93.05 54.93
3. Rasmus Adrian 1954(M3) Rødby M 120 103 140 363 82.55 50.39

Herrer Masters 4
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 145 120 171 436 71.75 65.05
2. Tommy Rasmussen 1946(M4) Rødby M 95 62.5 142.5 300 80.60 42.15


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt