Resultater

DM Klassisk 2021

KSK/ARES, d. 3-5 Sep 2021


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og IPF GL Points. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, IPF GL Points
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aalborg SK 49
Mathias M Jensen 1996(S) H 1. 12 12
Jens JL Jørgensen 1995(S) H 1. 12 24
Lars K Lund 1984(S) H 2. 9 33
Kristoffer Iversen 1990(S) H 3. 8 41
Lasse K Madsen 1990(S) H 3. 8 49
Paw Eistrup 1993(S) H 5. 6 55
Anders Steensig 1992(S) H 8. 3 58
Jonas VW Lundberg 1983(S) H 9. 2 60

2. Københavns SK 41
Lukas Moesgaard 1994(S) H 1. 12 12
Andreas Rasmussen 1986(S) H 2. 9 21
Jonathan Gelslev 1990(S) H 3. 8 29
Sebastian VK Zoega 1994(S) H 4. 7 36
David M Nielsen 1997(S) H 6. 5 41

3. Roskilde AK 26
Joakim L Bilyk 1999(J) H 2. 9 9
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) H 3. 8 17
Marc Pedersen 1994(S) H 5. 6 23
Rasmus Fleinert 1986(S) H 8. 3 26

4. Thisted VF 21
Matti Christensen 1995(S) H 1. 12 12
Jukka Rysgaard 1991(S) H 2. 9 21

5. VK Kono 21
Jonas K Larsen 1990(S) H 2. 9 9
Rasmus Carlsen 1996(S) H 4. 7 16
Mathias Kloch 1995(S) H 6. 5 21

6. Hvidovre SF 20
Ole S Borup 1995(S) H 1. 12 12
Johannes W Andersen 1988(S) H 3. 8 20

7. Pure PP 19
Daniel E Ussing 1995(S) H 1. 12 12
Stefan Probst 1987(S) H 4. 7 19

8. Haderslev SK 16
Martin Wilkens 1999(J) H 1. 12 12
Daniel A Michaelsen 1996(S) H 7. 4 16

9. Tårnby SK 13
Steffan Hansen 1990(S) H 4. 7 7
Morten F Hansen 1993(S) H 5. 6 13

10. Vordingborg SK 9
Jesper H Hemmingsen 1992(S) H 2. 9 9

 . Aarhus SVK 9
Jens K Jakobsen 1993(S) H 2. 9 9
Rene S Jakobsen 1989(S) H - 0 9

12. Odense BBC 7
Jakob K Brinkmann 1991(S) H 4. 7 7

13. Rødby M 6
Rasmus L Knudsen 1995(S) H 5. 6 6

14. Hydra SK 5
Marc B Sørensen 1995(S) H 6. 5 5

 . Holstebro S 5
Benjamin M Stougaard 1992(S) H 6. 5 5

16. Aarhus CF 5
Rasmus Skriver 1994(S) H 7. 4 4
Daniel B Nielsen 1995(S) H 10. 1 5

17. Aarhus AK 4
Frederik OT Mogensen 1994(S) H 7. 4 4
Thomas J Nielsen 1990(S) H - 0 4

 . Ares 4
Snorre Jallbjørn 1992(S) H 7. 4 4

Damer Senior

1. Københavns SK 29
Anna K Haar 1993(S) D 1. 12 12
Cindy N Bunnak 1997(S) D 3. 8 20
Annika Bell 1997(S) D 6. 5 25
Sarah S Hugger 1995(S) D 7. 4 29

2. Horsens SK 20
Anna S Rye 1996(S) D 1. 12 12
Annette Pedersen 1968(M2) D 3. 8 20

3. Ares 19
Emma A Badalyan 1993(S) D 1. 12 12
Rebekka R Andersen 1996(S) D 4. 7 19

4. VK Kono 17
Sarah S Sunding 1994(S) D 2. 9 9
Channe Hviid 1994(S) D 3. 8 17

 . Aarhus SVK 17
Charlotte EM Kristensen 1994(S) D 2. 9 9
Christina V Møller 1987(S) D 3. 8 17

6. Gudenådalens SK 16
Kathrine J Forsberg 1996(S) D 3. 8 8
Ditte F Hansen 1984(S) D 3. 8 16

7. Aarhus AK 15
Maja Bonde 1993(S) D 2. 9 9
Sarah K Kjeldsen 1997(S) D 5. 6 15

8. Aalborg SK 14
Natascha Søe 1996(S) D 2. 9 9
Line Jensen 1996(S) D 8. 3 12
Tine Ø Nielsen 1990(S) D 9. 2 14

9. Roskilde AK 13
Simone AL Hansen 1995(S) D 4. 7 7
Stine Boysen 1983(S) D 5. 6 13

10. Holstebro S 12
Mathilde Østergaard 1994(S) D 1. 12 12

 . Videbæk SK 12
Katja Jørgensen 1988(S) D 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Lisette I Hansen 1989(S) D 1. 12 12

 . SDU Styrkeløft 12
Sofie S Bengtson 1997(S) D 1. 12 12

14. Haderslev SK 9
Christina Maron 1993(S) D 2. 9 9

 . Pure PP 9
Christina Størup 1995(S) D 2. 9 9

16. Aarhus CF 7
Linda Thomsen 1990(S) D 4. 7 7

17. Odense BBC 1
Astrid-marie H Reffeld 1997(S) D 10. 1 1

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Ares 27
Jeppe Miksa 2003(SJ) H 2. 9 9
Janus Jespersen 2003(SJ) H 2. 9 18
Daniel A Hall 2003(SJ) H 2. 9 27

2. Aalborg SK 24
Mikkel P Rothmann 2003(SJ) H 1. 12 12
Olivia H Sørensen 2003(SJ) D 1. 12 24

3. Rødby M 20
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) H 1. 12 12
Magnus H Hedegård 2004(SJ) H 3. 8 20

4. AK Nordland 19
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H 1. 12 12
William H Opstrup 2003(SJ) H 4. 7 19

5. Gudenådalens SK 12
Signe L Bisgaard 2003(SJ) D 1. 12 12

 . Haderslev SK 12
Niklas S Jepsen 2003(SJ) H 1. 12 12

 . Holstebro S 12
Mads K Christensen 2003(SJ) H 1. 12 12

 . Aarhus CF 12
Marie L Kalmejer 2004(SJ) D 1. 12 12

9. VK Kono 9
Thea A Simonsen 2005(SJ) D 2. 9 9

 . Thisted VF 9
Jacob K Heise 2003(SJ) H 2. 9 9

11. Hvidovre SF 8
Andreas Due 2005(SJ) H 3. 8 8

 . Pure PP 8
Sebastian Erlandsen 2003(SJ) H 3. 8 8

13. AK Frem 7
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) H 4. 7 7

Damer & Herrer Junior

1. Aalborg SK 54
Sebastian H Sørensen 1998(J) H 1. 12 12
Danny C Huynh 1999(J) H 1. 12 24
Mathias H Petersen 2000(J) H 1. 12 36
Emil D Monberg 1998(J) H 1. 12 48
Michael Madsen 1998(J) H 5. 6 54

2. Roskilde AK 38
Joakim L Bilyk 1999(J) H 1. 12 12
Rasmus KB Gjerløff 2001(J) H 2. 9 21
Marc O Schlichting 1998(J) H 3. 8 29
Mads K Lauridsen 2002(J) H 6. 5 34
Johannes Perret-gentil 2002(J) H 7. 4 38

3. Københavns SK 35
Josefine M Seegert 1998(J) D 1. 12 12
Amanda D Andersen 1998(J) D 1. 12 24
Thor S Byrdal 2000(J) H 2. 9 33
Victor S Kronbæk 2002(J) H 9. 2 35
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H - 0 35

4. Sportshøjskolen 31
Naja F Pedersen 1998(J) D 1. 12 12
Marcus Kruhøffer 2000(J) H 2. 9 21
Bertram Vorm 2001(J) H 4. 7 28
Emil B Sørensen 1998(J) H 8. 3 31

5. SDU Styrkeløft 25
Frederik F Tolberg 1998(J) H 2. 9 9
Malte Segel 1998(J) H 3. 8 17
Stephanie SH Fabrin 1998(J) D 3. 8 25

6. Holstebro S 21
Mia Schjøtt Irving 1998(J) D 1. 12 12
Mie Jungclaus 1999(J) D 2. 9 21

7. HG Styrkeløft 17
Sebastian P Holt 1998(J) H 1. 12 12
Elias Pedersen 2000(J) H 6. 5 17

8. Gudenådalens SK 17
Sofie B Boye 2001(J) D 3. 8 8
Tobias H Juul 2002(J) H 5. 6 14
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) H 8. 3 17

9. Hvidovre SF 16
Mads V Sørensen 1998(J) H 1. 12 12
Emirhan Yilmaz 2000(J) H 7. 4 16

10. Target 12
Daniel H Machado 1998(J) H 1. 12 12

 . Rødby M 12
Emma Holse 1999(J) D 1. 12 12

 . Pure PP 12
Victoria BI Isaksen 1998(J) D 1. 12 12

13. Thisted VF 9
Benjamin F Andersen 2001(J) H 2. 9 9

 . Norce 9
Caroline AS Skovlind 1998(J) D 2. 9 9

15. Ares 8
Philip K Nickel 2001(J) H 3. 8 8

16. VK Kono 8
Asger V Jensen 1999(J) H 5. 6 6
Emil ES Nielsen 2001(J) H 9. 2 8

17. Odense BBC 7
Jakob Thorbjørnsen 1998(J) H 4. 7 7

 . AK Frem 7
Christian N Enger 2001(J) H 4. 7 7

19. Zielkes FK 5
Victor Lahm 2000(J) H 6. 5 5

20. Haderslev SK 4
Alexander Ø Gildberg 2002(J) H 7. 4 4

Damer & Herrer Masters

1. Københavns SK 54
Kent T Flåten 1979(M1) H 1. 12 12
Ole Olsen 1961(M3) H 1. 12 24
Peter Hansen 1962(M2) H 1. 12 36
Thomas N Hansen 1975(M1) H 2. 9 45
Ronnie TP Schmücker 1973(M1) H 2. 9 54
Simon Donde 1966(M2) H 2. 9 63
Brian A Andersen 1970(M2) H 2. 9 72
Nicklas Levinsen 1980(M1) H 3. 8 80
Tim Nielsen 1965(M2) H - 0 80

2. Aalborg SK 41
John Terragni 1947(M4) H 1. 12 12
Daniel Christensen 1980(M1) H 1. 12 24
Martin Brix 1977(M1) H 2. 9 33
Jesper E Overgaard 1974(M1) H 3. 8 41

3. HG Styrkeløft 36
Anne Skaalum 1979(M1) D 1. 12 12
Michael K Jensen 1980(M1) H 1. 12 24
Ulla Nancy 1964(M2) D 1. 12 36

4. Rødby M 24
Rasmus Adrian 1954(M3) H 1. 12 12
Tommy Rasmussen 1946(M4) H 1. 12 24

 . Tårnby SK 24
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 12
Nina Lieb 1981(M1) D 1. 12 24

 . AK Sydkysten 24
Cilie LA Simonsen 1980(M1) D 1. 12 12
Annika Wennerberg 1969(M2) D 1. 12 24

7. AK Frem 12
Gert F Karlson 1966(M2) H 1. 12 12

 . AK Odin 12
Kim Salby 1961(M3) H 1. 12 12

 . Randers SM 12
Steffen Golczyk 1968(M2) H 1. 12 12

 . Videbæk SK 12
Jesper Mogensen 1969(M2) H 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 12 12

 . Odense BBC 12
Mette V Madsen 1961(M3) D 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Eva Buxbom 1969(M2) D 1. 12 12

 . Hjørring SS 12
Bjørn Frederiksen 1979(M1) H 1. 12 12

 . ER Powerlifting 12
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 12 12

16. Haderslev SK 9
Kristian B Nyholm 1981(M1) H 2. 9 9

 . Pure PP 9
Heidi Pedersen 1976(M1) D 2. 9 9

18. AK Nordland 8
Martin Dahm 1978(M1) H 3. 8 8
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aalborg SK 448.26
Mathias M Jensen 1996(S) H 1. 95.22 95.22
Kristoffer Iversen 1990(S) H 3. 92.61 187.83
Paw Eistrup 1993(S) H 5. 89.85 277.68
Lasse K Madsen 1990(S) H 3. 85.81 363.49
Lars K Lund 1984(S) H 2. 84.77 448.26
Jens JL Jørgensen 1995(S) H 1. 84.59 532.85
Jonas VW Lundberg 1983(S) H 9. 72.39 605.24
Anders Steensig 1992(S) H 8. 65.38 670.62

2. Københavns SK 391.13
Sebastian VK Zoega 1994(S) H 4. 90.43 90.43
Lukas Moesgaard 1994(S) H 1. 86.62 177.05
Jonathan Gelslev 1990(S) H 3. 76.33 253.38
Andreas Rasmussen 1986(S) H 2. 70.58 323.96
David M Nielsen 1997(S) H 6. 67.17 391.13

3. Roskilde AK 332.24
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) H 3. 92.91 92.91
Joakim L Bilyk 1999(J) H 2. 85.30 178.21
Marc Pedersen 1994(S) H 5. 78.31 256.52
Rasmus Fleinert 1986(S) H 8. 75.72 332.24

4. VK Kono 250.02
Jonas K Larsen 1990(S) H 2. 93.49 93.49
Rasmus Carlsen 1996(S) H 4. 79.63 173.12
Mathias Kloch 1995(S) H 6. 76.90 250.02

5. Thisted VF 190.65
Matti Christensen 1995(S) H 1. 98.36 98.36
Jukka Rysgaard 1991(S) H 2. 92.29 190.65

6. Tårnby SK 176.94
Steffan Hansen 1990(S) H 4. 89.20 89.20
Morten F Hansen 1993(S) H 5. 87.74 176.94

7. Hvidovre SF 168.89
Ole S Borup 1995(S) H 1. 88.57 88.57
Johannes W Andersen 1988(S) H 3. 80.32 168.89

8. Pure PP 166.97
Daniel E Ussing 1995(S) H 1. 95.83 95.83
Stefan Probst 1987(S) H 4. 71.14 166.97

9. Haderslev SK 159.04
Martin Wilkens 1999(J) H 1. 97.52 97.52
Daniel A Michaelsen 1996(S) H 7. 61.52 159.04

10. Aarhus CF 139.33
Daniel B Nielsen 1995(S) H 10. 69.85 69.85
Rasmus Skriver 1994(S) H 7. 69.48 139.33

11. Aarhus SVK 93.41
Jens K Jakobsen 1993(S) H 2. 93.41 93.41
Rene S Jakobsen 1989(S) H - 93.41

12. Hydra SK 86.47
Marc B Sørensen 1995(S) H 6. 86.47 86.47

13. Ares 82.45
Snorre Jallbjørn 1992(S) H 7. 82.45 82.45

14. Odense BBC 79.22
Jakob K Brinkmann 1991(S) H 4. 79.22 79.22

15. Vordingborg SK 79.14
Jesper H Hemmingsen 1992(S) H 2. 79.14 79.14

16. Rødby M 75.91
Rasmus L Knudsen 1995(S) H 5. 75.91 75.91

17. Holstebro S 75.57
Benjamin M Stougaard 1992(S) H 6. 75.57 75.57

18. Aarhus AK 74.06
Frederik OT Mogensen 1994(S) H 7. 74.06 74.06
Thomas J Nielsen 1990(S) H - 74.06

Damer Senior

1. Københavns SK 284.57
Annika Bell 1997(S) D 6. 79.87 79.87
Anna K Haar 1993(S) D 1. 79.49 159.36
Sarah S Hugger 1995(S) D 7. 72.39 231.75
Cindy N Bunnak 1997(S) D 3. 52.82 284.57

2. Aalborg SK 214.32
Natascha Søe 1996(S) D 2. 80.86 80.86
Line Jensen 1996(S) D 8. 67.29 148.15
Tine Ø Nielsen 1990(S) D 9. 66.17 214.32

3. Ares 175.34
Emma A Badalyan 1993(S) D 1. 91.23 91.23
Rebekka R Andersen 1996(S) D 4. 84.11 175.34

4. Aarhus AK 173.53
Maja Bonde 1993(S) D 2. 89.89 89.89
Sarah K Kjeldsen 1997(S) D 5. 83.64 173.53

5. Horsens SK 165.95
Annette Pedersen 1968(M2) D 3. 85.88 85.88
Anna S Rye 1996(S) D 1. 80.07 165.95

6. Aarhus SVK 147.88
Charlotte EM Kristensen 1994(S) D 2. 76.24 76.24
Christina V Møller 1987(S) D 3. 71.64 147.88

7. Gudenådalens SK 138.82
Kathrine J Forsberg 1996(S) D 3. 78.04 78.04
Ditte F Hansen 1984(S) D 3. 60.78 138.82

8. VK Kono 124.36
Channe Hviid 1994(S) D 3. 66.23 66.23
Sarah S Sunding 1994(S) D 2. 58.13 124.36

9. Roskilde AK 120.22
Simone AL Hansen 1995(S) D 4. 68.12 68.12
Stine Boysen 1983(S) D 5. 52.10 120.22

10. Videbæk SK 92.72
Katja Jørgensen 1988(S) D 1. 92.72 92.72

11. Tårnby SK 92.67
Lisette I Hansen 1989(S) D 1. 92.67 92.67

12. Holstebro S 88.80
Mathilde Østergaard 1994(S) D 1. 88.80 88.80

13. SDU Styrkeløft 86.47
Sofie S Bengtson 1997(S) D 1. 86.47 86.47

14. Pure PP 78.60
Christina Størup 1995(S) D 2. 78.60 78.60

15. Haderslev SK 74.26
Christina Maron 1993(S) D 2. 74.26 74.26

16. Aarhus CF 68.47
Linda Thomsen 1990(S) D 4. 68.47 68.47

17. Odense BBC 62.58
Astrid-marie H Reffeld 1997(S) D 10. 62.58 62.58

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Ares 203.41
Jeppe Miksa 2003(SJ) H 2. 78.95 78.95
Janus Jespersen 2003(SJ) H 2. 71.05 150.00
Daniel A Hall 2003(SJ) H 2. 53.41 203.41

2. Aalborg SK 133.10
Mikkel P Rothmann 2003(SJ) H 1. 72.07 72.07
Olivia H Sørensen 2003(SJ) D 1. 61.03 133.10

3. Rødby M 120.45
Magnus H Hedegård 2004(SJ) H 3. 70.12 70.12
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) H 1. 50.33 120.45

4. AK Nordland 83.00
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H 1. 83.00 83.00
William H Opstrup 2003(SJ) H 4. 83.00

5. Holstebro S 79.36
Mads K Christensen 2003(SJ) H 1. 79.36 79.36

6. Haderslev SK 78.15
Niklas S Jepsen 2003(SJ) H 1. 78.15 78.15

7. Thisted VF 75.68
Jacob K Heise 2003(SJ) H 2. 75.68 75.68

8. Hvidovre SF 73.55
Andreas Due 2005(SJ) H 3. 73.55 73.55

9. Aarhus CF 73.00
Marie L Kalmejer 2004(SJ) D 1. 73.00 73.00

10. AK Frem 68.96
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) H 4. 68.96 68.96

11. Pure PP 64.36
Sebastian Erlandsen 2003(SJ) H 3. 64.36 64.36

12. VK Kono 53.73
Thea A Simonsen 2005(SJ) D 2. 53.73 53.73

13. Gudenådalens SK 48.17
Signe L Bisgaard 2003(SJ) D 1. 48.17 48.17

Damer & Herrer Junior

1. Aalborg SK 390.53
Sebastian H Sørensen 1998(J) H 1. 84.82 84.82
Danny C Huynh 1999(J) H 1. 80.60 165.42
Mathias H Petersen 2000(J) H 1. 79.35 244.77
Emil D Monberg 1998(J) H 1. 73.41 318.18
Michael Madsen 1998(J) H 5. 72.35 390.53

2. Roskilde AK 372.74
Joakim L Bilyk 1999(J) H 1. 83.46 83.46
Marc O Schlichting 1998(J) H 3. 82.55 166.01
Rasmus KB Gjerløff 2001(J) H 2. 76.72 242.73
Mads K Lauridsen 2002(J) H 6. 65.27 308.00
Johannes Perret-gentil 2002(J) H 7. 64.74 372.74

3. Sportshøjskolen 314.47
Marcus Kruhøffer 2000(J) H 2. 89.45 89.45
Bertram Vorm 2001(J) H 4. 78.50 167.95
Naja F Pedersen 1998(J) D 1. 77.38 245.33
Emil B Sørensen 1998(J) H 8. 69.14 314.47

4. Københavns SK 259.80
Josefine M Seegert 1998(J) D 1. 75.52 75.52
Thor S Byrdal 2000(J) H 2. 74.83 150.35
Amanda D Andersen 1998(J) D 1. 71.61 221.96
Victor S Kronbæk 2002(J) H 9. 37.84 259.80
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H - 259.80

5. SDU Styrkeløft 223.71
Frederik F Tolberg 1998(J) H 2. 83.59 83.59
Malte Segel 1998(J) H 3. 79.71 163.30
Stephanie SH Fabrin 1998(J) D 3. 60.41 223.71

6. Gudenådalens SK 206.85
Sofie B Boye 2001(J) D 3. 74.56 74.56
Tobias H Juul 2002(J) H 5. 68.54 143.10
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) H 8. 63.75 206.85

7. Holstebro S 159.56
Mia Schjøtt Irving 1998(J) D 1. 88.16 88.16
Mie Jungclaus 1999(J) D 2. 71.40 159.56

8. HG Styrkeløft 156.50
Sebastian P Holt 1998(J) H 1. 83.66 83.66
Elias Pedersen 2000(J) H 6. 72.84 156.50

9. Hvidovre SF 151.31
Mads V Sørensen 1998(J) H 1. 80.26 80.26
Emirhan Yilmaz 2000(J) H 7. 71.05 151.31

10. VK Kono 129.13
Asger V Jensen 1999(J) H 5. 77.16 77.16
Emil ES Nielsen 2001(J) H 9. 51.97 129.13

11. Target 98.35
Daniel H Machado 1998(J) H 1. 98.35 98.35

12. AK Frem 82.35
Christian N Enger 2001(J) H 4. 82.35 82.35

13. Thisted VF 81.03
Benjamin F Andersen 2001(J) H 2. 81.03 81.03

14. Pure PP 79.85
Victoria BI Isaksen 1998(J) D 1. 79.85 79.85

15. Norce 78.77
Caroline AS Skovlind 1998(J) D 2. 78.77 78.77

16. Ares 76.26
Philip K Nickel 2001(J) H 3. 76.26 76.26

17. Odense BBC 75.97
Jakob Thorbjørnsen 1998(J) H 4. 75.97 75.97

18. Zielkes FK 74.76
Victor Lahm 2000(J) H 6. 74.76 74.76

19. Haderslev SK 64.95
Alexander Ø Gildberg 2002(J) H 7. 64.95 64.95

20. Rødby M 64.27
Emma Holse 1999(J) D 1. 64.27 64.27

Damer & Herrer Masters

1. Københavns SK 350.62
Kent T Flåten 1979(M1) H 1. 80.95 80.95
Ole Olsen 1961(M3) H 1. 78.24 159.19
Thomas N Hansen 1975(M1) H 2. 68.06 227.25
Nicklas Levinsen 1980(M1) H 3. 63.72 290.97
Ronnie TP Schmücker 1973(M1) H 2. 59.65 350.62
Simon Donde 1966(M2) H 2. 58.06 408.68
Peter Hansen 1962(M2) H 1. 54.20 462.88
Brian A Andersen 1970(M2) H 2. 38.20 501.08
Tim Nielsen 1965(M2) H - 501.08

2. Aalborg SK 271.94
Martin Brix 1977(M1) H 2. 71.79 71.79
Jesper E Overgaard 1974(M1) H 3. 70.14 141.93
John Terragni 1947(M4) H 1. 65.05 206.98
Daniel Christensen 1980(M1) H 1. 64.96 271.94

3. HG Styrkeløft 202.19
Anne Skaalum 1979(M1) D 1. 75.12 75.12
Michael K Jensen 1980(M1) H 1. 70.43 145.55
Ulla Nancy 1964(M2) D 1. 56.64 202.19

4. Tårnby SK 126.81
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 64.75 64.75
Nina Lieb 1981(M1) D 1. 62.06 126.81

5. AK Sydkysten 120.62
Cilie LA Simonsen 1980(M1) D 1. 60.37 60.37
Annika Wennerberg 1969(M2) D 1. 60.25 120.62

6. Rødby M 92.54
Rasmus Adrian 1954(M3) H 1. 50.39 50.39
Tommy Rasmussen 1946(M4) H 1. 42.15 92.54

7. Horsens SK 75.99
Eva Buxbom 1969(M2) D 1. 75.99 75.99

8. Hjørring SS 68.43
Bjørn Frederiksen 1979(M1) H 1. 68.43 68.43

9. Haderslev SK 66.86
Kristian B Nyholm 1981(M1) H 2. 66.86 66.86

10. AK Nordland 62.80
Martin Dahm 1978(M1) H 3. 62.80 62.80

11. Videbæk SK 61.51
Jesper Mogensen 1969(M2) H 1. 61.51 61.51

12. ER Powerlifting 60.21
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 60.21 60.21

13. Pure PP 56.31
Heidi Pedersen 1976(M1) D 2. 56.31 56.31

14. AK Odin 54.93
Kim Salby 1961(M3) H 1. 54.93 54.93

15. AK Frem 53.30
Gert F Karlson 1966(M2) H 1. 53.30 53.30

16. Randers SM 51.45
Steffen Golczyk 1968(M2) H 1. 51.45 51.45

17. Thisted VF 46.72
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 46.72 46.72

18. Odense BBC 40.76
Mette V Madsen 1961(M3) D 1. 40.76 40.76


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt