Resultater

SM Klassisk Styrkeløft 2019

Roskilde (RAK og HSF), d. 21 Sep 2019


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Københavns SK 53
Lukas Moesgaard 1994(S) H 1. 12 12
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 12 24
Jonathan Gelslev 1990(S) H 1. 12 36
Elias L Madsen 1996(J) H 2. 9 45
Emil Therkelsen 1983(S) H 3. 8 53
Jakob Wiegersma 1986(S) H 3. 8 61

2. HG Styrkeløft 48
Anne Skaalum 1979(M1) D 1. 12 12
Michael K Jensen 1980(S) H 1. 12 24
Oliver H Skaalum 2004(SJ) H 1. 12 36
Ulla N Hembo 1964(M2) D 1. 12 48

3. Roskilde AK 44
Anders E Nielsen 1988(S) H 1. 12 12
Morten L Jensen 1993(S) H 2. 9 21
Maria A Hansen 1994(S) D 2. 9 30
Rasmus Fleinert 1986(S) H 4. 7 37
Marc Pedersen 1994(S) H 4. 7 44
Rasmus Jensen 1973(M1) H 6. 5 49
Kasper Hartvigsen 1992(S) H 7. 4 53
Bjørn Nielsen 1959(M3) H 7. 4 57
Bjørn V Barfoed 1983(S) H 8. 3 60
Jonas B Kristensen 1984(S) H 9. 2 62
Kevin AG Rister 1993(S) H 10. 1 63

4. Ares 38
Per Frederiksen 1988(S) H 1. 12 12
Philip K Nickel 2001(SJ) H 3. 8 20
Linus B Nikolajsen 2000(J) H 4. 7 27
Thomas Holbæk 1991(S) H 5. 6 33
Svend Bradtberg 1962(M2) H 6. 5 38
Henrik Lund 1981(S) H 8. 3 41

5. Tårnby SK 18
Steffan Hansen 1990(S) H 1. 12 12
Jonas Mølvig 1998(J) H 5. 6 18

6. Target 12
Daniel H Machado 1998(J) H 1. 12 12

7. Rødby M 9
Magnus H Hedegård 2004(SJ) H 2. 9 9

 . AK Atlas 9
Marcus Kruhøffer 2000(J) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

1. Københavns SK 1922.60
Lukas Moesgaard 1994(S) H 1. 440.15 440.15
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 380.18 820.33
Elias L Madsen 1996(J) H 2. 376.80 1197.14
Emil Therkelsen 1983(S) H 3. 364.60 1561.73
Jonathan Gelslev 1990(S) H 1. 360.86 1922.60
Jakob Wiegersma 1986(S) H 3. 306.29 2228.89

2. Roskilde AK 1711.26
Rasmus Fleinert 1986(S) H 4. 352.49 352.49
Marc Pedersen 1994(S) H 4. 351.32 703.80
Anders E Nielsen 1988(S) H 1. 342.26 1046.06
Morten L Jensen 1993(S) H 2. 339.79 1385.85
Rasmus Jensen 1973(M1) H 6. 325.40 1711.26
Kasper Hartvigsen 1992(S) H 7. 320.70 2031.95
Maria A Hansen 1994(S) D 2. 303.59 2335.54
Jonas B Kristensen 1984(S) H 9. 294.77 2630.31
Kevin AG Rister 1993(S) H 10. 272.40 2902.71
Bjørn Nielsen 1959(M3) H 7. 263.29 3166.00
Bjørn V Barfoed 1983(S) H 8. 229.94 3395.94

3. Ares 1632.83
Philip K Nickel 2001(SJ) H 3. 365.17 365.17
Thomas Holbæk 1991(S) H 5. 341.33 706.50
Per Frederiksen 1988(S) H 1. 316.59 1023.10
Svend Bradtberg 1962(M2) H 6. 305.85 1328.95
Henrik Lund 1981(S) H 8. 303.89 1632.83
Linus B Nikolajsen 2000(J) H 4. 299.55 1932.38

4. HG Styrkeløft 1291.10
Anne Skaalum 1979(M1) D 1. 370.22 370.22
Michael K Jensen 1980(S) H 1. 321.60 691.82
Oliver H Skaalum 2004(SJ) H 1. 309.00 1000.82
Ulla N Hembo 1964(M2) D 1. 290.28 1291.10

5. Tårnby SK 731.00
Steffan Hansen 1990(S) H 1. 418.32 418.32
Jonas Mølvig 1998(J) H 5. 312.68 731.00

6. Target 421.21
Daniel H Machado 1998(J) H 1. 421.21 421.21

7. AK Atlas 388.26
Marcus Kruhøffer 2000(J) H 2. 388.26 388.26

8. Rødby M 262.83
Magnus H Hedegård 2004(SJ) H 2. 262.83 262.83


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt