Resultater

Aask Open, Klassisk 2019

AaSK, Aalborg , d. 18-19 Maj 2019


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Senior
1. Camilla V Havsteen 1994(S) Odense BBC 120 65 140 325 53.88 1.2127 394.128
2. Lisette I Hansen 1989(S) Target 110 60 130 300 49.86 1.2874 386.220
3. Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 120 72.5 145 337.5 59.21 1.1264 380.160
4. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 137.5 85 152.5 375 71.94 0.9766 366.225
5. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 125 67.5 155 347.5 71.33 0.9822 341.315
6. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 110 85 130 325 68.58 1.0092 327.990
7. Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF 97.5 67.5 120 285 60.16 1.1126 317.091
8. Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF 100 55 120 275 62.10 1.0858 298.595
9. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 110 67.5 140 317.5 79.87 0.9158 290.767
10. Josephine Galsklint 1995(S) Sportshøjskolen 100 47.5 135 282.5 67.38 1.0219 288.687
11. Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 117.5 65 127.5 310 81.81 0.9040 280.240
12. Siw Busborg 1995(S) Odense BBC 125 60 137.5 322.5 90.74 0.8612 277.737
13. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 110 40 117.5 267.5 66.95 1.0266 274.616
14. Maria S Rosenbeck 1988(S) Sportshøjskolen 100 65 140 305 90.96 0.8603 262.392
15. Mia T Kastrup 1999(J) Horsens SK 90 60 90 240 62.61 1.0790 258.960
16. Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 92.5 67.5 102.5 262.5 71.07 0.9846 258.458

Herrer Senior
1. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 255 172.5 300 727.5 99.71 0.6093 443.266
2. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 205 172.5 252.5 630 78.08 0.6934 436.842
3. Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK 250 177.5 250 677.5 91.15 0.6343 429.738
4. Andreas Evald 1992(S) Odense BBC 212.5 150 270 632.5 82.16 0.6716 424.787
5. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 225 175 315 715 117.61 0.5777 413.056
6. Tobias Hangel 1992(S) Haderslev SK 207.5 152.5 250 610 82.22 0.6713 409.493
7. Sebastian N Lassen 1991(S) Aarhus SVK 217.5 145 277.5 640 92.46 0.6299 403.136
8. Birk S Granberg 1993(S) Odense BBC 230 172.5 220 622.5 89.93 0.6386 397.529
9. Stefan M Andersen 1987(S) Odense BBC 235 162.5 290 687.5 118.35 0.5768 396.550
10. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 230 172.5 255 657.5 104.43 0.5987 393.645
11. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 230 187.5 250 667.5 114.30 0.5820 388.485
12. Ricko B Henne 1986(S) Haderslev SK 235 167.5 267.5 670 119.77 0.5752 385.384
13. Niels C Dall 1994(S) Odense BBC 220 152.5 220 592.5 92.41 0.6301 373.334
14. Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 195 115 237.5 547.5 81.58 0.6745 369.289
15. Mads P Jensen 1992(S) Hvidovre SF 200 140 260 600 104.22 0.5991 359.460
16. Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 182.5 120 235 537.5 82.83 0.6683 359.211
17. Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 157.5 92.5 200 450 65.21 0.7931 356.895
18. Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 200 162.5 255 617.5 122.15 0.5726 353.581
19. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 222.5 122.5 212.5 557.5 92.28 0.6305 351.504
20. Sebastian Jensen 1993(S) Zielkes FK 177.5 120 212.5 510 78.88 0.6889 351.339
21. Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 225 110 245 580 101.96 0.6040 350.320
22. Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 222.5 132.5 225 580 104.11 0.5994 347.652
23. Marcus B Strangholt 1990(S) Odense BBC 200 125 222.5 547.5 91.43 0.6334 346.787
24. Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting 160 115 200 475 73.00 0.7264 345.040
25. Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK 170 120 220 510 81.60 0.6744 343.944
26. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 157.5 147.5 205 510 81.89 0.6729 343.179
27. Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 195 115 200 510 82.43 0.6702 341.802
28. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 212.5 112.5 242.5 567.5 107.59 0.5926 336.301
29. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 187.5 130 210 527.5 90.60 0.6363 335.648
30. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 180 120 190 490 79.74 0.6841 335.209
31. Troels Mouritzen 1996(J) Aarhus SVK 172.5 110 180 462.5 74.92 0.7131 329.809
32. Jonas H Beck 1994(S) Aarhus SVK 170 117.5 195 482.5 80.72 0.6789 327.569
33. Kristian A Fisker 1995(S) Odense BBC 182.5 132.5 217.5 532.5 98.73 0.6118 325.784
34. Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 195 125 235 555 113.21 0.5835 323.843
35. Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 145 95 180 420 69.80 0.7510 315.420
36. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 170 92.5 190 452.5 78.41 0.6915 312.904
37. Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 140 77.5 182.5 400 69.36 0.7547 301.880
38. Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 162.5 112.5 190 465 89.94 0.6386 296.949
39. Marcus Leth 1998(J) Sportshøjskolen 147.5 105 185 437.5 82.02 0.6723 294.131
40. Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft 140 107.5 167.5 415 76.83 0.7009 290.874
41. Jakob Engel 1999(J) Horsens SK 150 102.5 187.5 440 86.68 0.6512 286.528
42. Nicolaj Jepsen 1998(J) Haderslev SK 172.5 127.5 200 500 125.40 0.5695 284.750
43. Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK 135 162.5 160 457.5 99.38 0.6101 279.121
44. Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 142.5 92.5 192.5 427.5 86.67 0.6512 278.388
45. Emil D Monberg 1998(J) Horsens SK 142.5 82.5 175 400 77.80 0.6951 278.040
46. Morten O Nielsen 1998(J) Horsens SK 152.5 85 187.5 425 88.14 0.6454 274.295


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt