Resultater

Aask Open, Udstyr 2019

AaSK, Aalborg , d. 18-19 Maj 2019


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Odense BBC 57
Andreas Evald 1992(S) H x 1. 12 12
Camilla V Havsteen 1994(S) D x 1. 12 24
Annette S Hansen 1997(J) D 1. 12 36
Siw Busborg 1995(S) D x 1. 12 48
Stefan M Andersen 1987(S) H x 2. 9 57
Mette Majgaard 1995(S) D x 2. 9 66
Birk S Granberg 1993(S) H x 3. 8 74
Bo Eriksen 1974(M1) H 3. 8 82
Niels C Dall 1994(S) H x 4. 7 89
Karsten Lyngbeck 1991(S) H x 4. 7 96
Marcus B Strangholt 1990(S) H x 6. 5 101
Kristian A Fisker 1995(S) H x 6. 5 106

2. Sportshøjskolen 46
Martin A Dreyer 1995(S) H 1. 12 12
Pernille Lindstrøm 1988(S) D 2. 9 21
Ronni B Christensen 1995(S) H 2. 9 30
Maria S Rosenbeck 1988(S) D x 2. 9 39
Josephine Galsklint 1995(S) D x 4. 7 46
Astrid B Nielsen 1993(S) D x 6. 5 51
Marcus Leth 1998(J) H x 14. 1 52

3. Aarhus AK 46
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 12 12
Sarah K Kjeldsen 1997(J) D x 1. 12 24
Christian Bak 1991(S) H x 2. 9 33
Marie LS Veigert 1995(S) D x 2. 9 42
Egill A Valsson 1978(M1) H x 7. 4 46

4. Gudenådalens SK 45
Ditte F Hansen 1984(S) D x 1. 12 12
Mads Pedersen 1989(S) H x 2. 9 21
Lasse Justesen 2000(J) H 2. 9 30
Dat Nguyen 2002(SJ) H x 3. 8 38
Henrik Sørensen 1973(M1) H x 4. 7 45
Emil B Eriksen 2001(SJ) H x 6. 5 50
Tobias H Juul 2002(SJ) H x 13. 1 51

5. Hvidovre SF 38
Katrine Steenhard 1985(S) D x 2. 9 9
Mads P Jensen 1992(S) H x 3. 8 17
Line G Bornhuus 1990(S) D x 3. 8 25
Martin Mygind 1991(S) H x 4. 7 32
Shiella Sørensen 1988(S) D x 5. 6 38
Anders E Stilbo 1996(J) H x 10. 1 39

6. Aalborg SK 30
Mia Tovgaard 1979(M1) D 1. 12 12
Jens JL Jørgensen 1995(S) H x 1. 12 24
Martin Brix 1977(M1) H x 5. 6 30

7. Videbæk SK 30
Jesper B Jensen 1990(S) H x 1. 12 12
Henning G Thorsen 1959(M3) H 1. 12 24
Anders S Ki 1982(S) H x 8. 3 27
Rasmus Mogensen 1998(J) H x 8. 3 30

8. Aarhus SVK 27
Rene S Jakobsen 1989(S) H x 1. 12 12
Sebastian N Lassen 1991(S) H x 2. 9 21
Aske L Jernsen 1993(S) H x 7. 4 25
Jonas H Beck 1994(S) H x 11. 1 26
Troels Mouritzen 1996(J) H x 12. 1 27

9. Haderslev SK 25
Nicolaj Jepsen 1998(J) H x 2. 9 9
Tobias Hangel 1992(S) H x 3. 8 17
Ricko B Henne 1986(S) H x 3. 8 25

10. ER Powerlifting 24
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 12 12
Max T Jeppesen 1996(J) H x 1. 12 24

11. Horsens SK 19
Kathrine J Forsberg 1996(J) D x 3. 8 8
Mia T Kastrup 1999(J) D x 4. 7 15
Jakob Engel 1999(J) H x 9. 2 17
Morten O Nielsen 1998(J) H x 11. 1 18
Emil D Monberg 1998(J) H x 16. 1 19

12. Thisted VF 18
Patryk Bolek 1994(S) H 1. 12 12
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H x 7. 4 16
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H x 9. 2 18

13. Zielkes FK 17
Rasmus Thøgersen 1984(S) H x 1. 12 12
Sebastian Jensen 1993(S) H x 6. 5 17

14. Holstebro S 12
Mathilde Østergaard 1994(S) D x 1. 12 12

 . Target 12
Lisette I Hansen 1989(S) D x 1. 12 12

 . Rødby M 12
Jesper Vogelius 2000(J) H x 1. 12 12

17. Herkules 9
Bo H Jensen 1986(S) H x 2. 9 9

18. AK Jyden 6
Sebastian H Sørensen 1998(J) H x 5. 6 6

 . AK Frem 6
Christian N Enger 2001(SJ) H x 5. 6 6

 . AK Atlas 6
Simon Buchwald 1989(S) H x 5. 6 6

21. Sportscenter 1
Jonas J Pedersen 1998(J) H x 10. 1 1

22. SDU Styrkeløft 1
Alexander H Madsen 1998(J) H x 15. 1 1
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Odense BBC 2004.84
Andreas Evald 1992(S) H x 1. 424.79 424.79
Birk S Granberg 1993(S) H x 3. 397.53 822.32
Stefan M Andersen 1987(S) H x 2. 396.55 1218.87
Camilla V Havsteen 1994(S) D x 1. 394.13 1612.99
Annette S Hansen 1997(J) D 1. 391.84 2004.84
Niels C Dall 1994(S) H x 4. 373.33 2378.17
Karsten Lyngbeck 1991(S) H x 4. 369.29 2747.46
Marcus B Strangholt 1990(S) H x 6. 346.79 3094.25
Mette Majgaard 1995(S) D x 2. 341.32 3435.56
Kristian A Fisker 1995(S) H x 6. 325.78 3761.35
Bo Eriksen 1974(M1) H 3. 322.06 4083.40
Siw Busborg 1995(S) D x 1. 277.74 4361.14

2. Sportshøjskolen 1886.32
Martin A Dreyer 1995(S) H 1. 447.60 447.60
Pernille Lindstrøm 1988(S) D 2. 442.05 889.65
Ronni B Christensen 1995(S) H 2. 413.86 1303.51
Marcus Leth 1998(J) H x 14. 294.13 1597.64
Josephine Galsklint 1995(S) D x 4. 288.69 1886.32
Maria S Rosenbeck 1988(S) D x 2. 262.39 2148.72
Astrid B Nielsen 1993(S) D x 6. 258.46 2407.17

3. Gudenådalens SK 1849.33
Mads Pedersen 1989(S) H x 2. 436.84 436.84
Henrik Sørensen 1973(M1) H x 4. 388.49 825.33
Lasse Justesen 2000(J) H 2. 387.26 1212.59
Emil B Eriksen 2001(SJ) H x 6. 323.84 1536.43
Tobias H Juul 2002(SJ) H x 13. 312.90 1849.33
Dat Nguyen 2002(SJ) H x 3. 301.88 2151.21
Ditte F Hansen 1984(S) D x 1. 290.77 2441.98

4. Aarhus SVK 1834.20
Rene S Jakobsen 1989(S) H x 1. 429.74 429.74
Sebastian N Lassen 1991(S) H x 2. 403.14 832.87
Aske L Jernsen 1993(S) H x 7. 343.94 1176.82
Troels Mouritzen 1996(J) H x 12. 329.81 1506.63
Jonas H Beck 1994(S) H x 11. 327.57 1834.20

5. Aarhus AK 1701.84
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 460.84 460.84
Sarah K Kjeldsen 1997(J) D x 1. 366.23 827.06
Christian Bak 1991(S) H x 2. 315.42 1142.48
Marie LS Veigert 1995(S) D x 2. 280.24 1422.72
Egill A Valsson 1978(M1) H x 7. 279.12 1701.84

6. Hvidovre SF 1660.68
Mads P Jensen 1992(S) H x 3. 359.46 359.46
Martin Mygind 1991(S) H x 4. 350.32 709.78
Anders E Stilbo 1996(J) H x 10. 335.21 1044.99
Katrine Steenhard 1985(S) D x 2. 317.09 1362.08
Line G Bornhuus 1990(S) D x 3. 298.60 1660.68
Shiella Sørensen 1988(S) D x 5. 274.62 1935.29

7. Horsens SK 1425.81
Kathrine J Forsberg 1996(J) D x 3. 327.99 327.99
Jakob Engel 1999(J) H x 9. 286.53 614.52
Emil D Monberg 1998(J) H x 16. 278.04 892.56
Morten O Nielsen 1998(J) H x 11. 274.30 1166.85
Mia T Kastrup 1999(J) D x 4. 258.96 1425.81

8. Videbæk SK 1308.03
Jesper B Jensen 1990(S) H x 1. 353.58 353.58
Anders S Ki 1982(S) H x 8. 343.18 696.76
Henning G Thorsen 1959(M3) H 1. 314.32 1011.08
Rasmus Mogensen 1998(J) H x 8. 296.95 1308.03

9. Aalborg SK 1289.06
Mia Tovgaard 1979(M1) D 1. 516.80 516.80
Jens JL Jørgensen 1995(S) H x 1. 413.06 929.85
Martin Brix 1977(M1) H x 5. 359.21 1289.06

10. Thisted VF 1116.13
Patryk Bolek 1994(S) H 1. 438.68 438.68
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H x 9. 341.80 780.48
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H x 7. 335.65 1116.13

11. Haderslev SK 1079.63
Tobias Hangel 1992(S) H x 3. 409.49 409.49
Ricko B Henne 1986(S) H x 3. 385.38 794.88
Nicolaj Jepsen 1998(J) H x 2. 284.75 1079.63

12. ER Powerlifting 760.82
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 415.78 415.78
Max T Jeppesen 1996(J) H x 1. 345.04 760.82

13. Zielkes FK 708.23
Rasmus Thøgersen 1984(S) H x 1. 356.90 356.90
Sebastian Jensen 1993(S) H x 6. 351.34 708.23

14. Rødby M 443.27
Jesper Vogelius 2000(J) H x 1. 443.27 443.27

15. Herkules 393.65
Bo H Jensen 1986(S) H x 2. 393.65 393.65

16. Target 386.22
Lisette I Hansen 1989(S) D x 1. 386.22 386.22

17. Holstebro S 380.16
Mathilde Østergaard 1994(S) D x 1. 380.16 380.16

18. AK Frem 351.50
Christian N Enger 2001(SJ) H x 5. 351.50 351.50

19. AK Jyden 347.65
Sebastian H Sørensen 1998(J) H x 5. 347.65 347.65

20. AK Atlas 336.30
Simon Buchwald 1989(S) H x 5. 336.30 336.30

21. SDU Styrkeløft 290.87
Alexander H Madsen 1998(J) H x 15. 290.87 290.87

22. Sportscenter 278.39
Jonas J Pedersen 1998(J) H x 10. 278.39 278.39


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt