Resultater
DM Klassisk 2019
VK Ares og KSK, Rødovrehallen, d. 5-7 Apr 2019
Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub
# | Navn | Født | Klub | Vægt | WF | Lot | SQ | BP | DL | Total | Points | Rekorder |
Damer Senior | ||||||||||||
57 kg | ||||||||||||
1. | Eva Buxbom | 1969(M2) | Horsens SK | 56.71 | 1.1650 | 84 | 112.5 | 72.5 | 150 | 335 | 390.28 | DR Klass... |
63 kg | ||||||||||||
1. | Channe Hviid | 1994(S) | Københavns SK | 62.20 | 1.0844 | 92 | 120 | 72.5 | 125 | 317.5 | 344.30 | |
2. | Lærke Vad | 1985(S) | AK Nordland | 60.47 | 1.1082 | 86 | 107.5 | 57.5 | 135 | 300 | 332.46 | |
72 kg | ||||||||||||
1. | Maja Bonde | 1993(S) | Aarhus AK | 71.10 | 0.9843 | 89 | 162.5 | 82.5 | 187.5 | 432.5 | 425.71 | |
2. | Emma M Badalyan | 1993(S) | Ares | 63.66 | 1.0655 | 91 | 165 | 85 | 165 | 415 | 442.18 | |
3. | Annemia Pretzmann | 1992(S) | Aarhus AK | 71.00 | 0.9852 | 90 | 147.5 | 75 | 187.5 | 410 | 403.93 | |
4. | Kathrine H Dahl | 1994(S) | Thisted VF | 68.71 | 1.0078 | 87 | 130 | 72.5 | 160 | 362.5 | 365.33 | |
5. | Louise K Madsen | 1993(S) | Aarhus AK | 71.11 | 0.9842 | 93 | 112.5 | 65 | 155 | 332.5 | 327.25 | |
6. | Erika M Andersen | 1991(S) | Sportshøjskolen | 66.69 | 1.0295 | 88 | 95 | 77.5 | 130 | 302.5 | 311.42 | |
84 kg | ||||||||||||
1. | Katja Jørgensen | 1988(S) | Aalborg SK | 83.19 | 0.8961 | 97 | 180 | 103 | 223 | 506 | 453.43 | DR Klass... |
2. | Anne Karlsen | 1992(S) | AK Frem | 82.90 | 0.8977 | 99 | 155 | 92.5 | 212.5 | 460 | 412.94 | DR Klass... |
3. | Cecilie BE Rasmussen | 1995(S) | Roskilde AK | 83.59 | 0.8939 | 101 | 145 | 85 | 180 | 410 | 366.50 | |
4. | Julie A Hansen | 1991(S) | ER Powerlifting | 81.13 | 0.9080 | 102 | 140 | 85 | 150 | 375 | 340.50 | |
5. | Ditte F Hansen | 1984(S) | Gudenådalens SK | 79.44 | 0.9186 | 103 | 110 | 72.5 | 135 | 317.5 | 291.66 | |
+84 kg | ||||||||||||
1. | Caroline Stougaard | 1991(S) | Aalborg SK | 109.12 | 0.8145 | 98 | 192.5 | 106 | 202.5 | 501 | 408.07 | DR Klass... |
2. | Amalie Larsson | 1992(S) | Københavns SK | 109.09 | 0.8145 | 100 | 180 | 82.5 | 203 | 465.5 | 379.15 | DR Klass... |
3. | Amalie S Nielsen | 1994(S) | Københavns SK | 109.59 | 0.8137 | 105 | 175 | 70 | 182.5 | 427.5 | 347.86 | |
4. | Christina VS Hven | 1987(S) | AK Nordland | 94.89 | 0.8467 | 104 | 142.5 | 62.5 | 170 | 375 | 317.51 | |
Damer Sub-Junior | ||||||||||||
63 kg | ||||||||||||
1. | Karoline R Grønkjær | 2001(SJ) | Thisted VF | 59.04 | 1.1289 | 43 | 77.5 | 42.5 | 75 | 195 | 220.14 | |
72 kg | ||||||||||||
1. | Marie L Kalmejer | 2004(SJ) | Horsens SK | 70.91 | 0.9861 | 39 | 115 | 57.5 | 120 | 292.5 | 288.43 | DR Klass... |
Damer Junior | ||||||||||||
52 kg | ||||||||||||
1. | Oda J Jensen | 1996(J) | Aalborg SK | 51.27 | 1.2603 | 40 | 108 | 80.5 | 142.5 | 331 | 417.16 | DR Klass... |
2. | Annette S Hansen | 1997(J) | Odense BBC | 51.49 | 1.2561 | 44 | 102.5 | 50 | 112.5 | 265 | 332.87 | |
57 kg | ||||||||||||
1. | Isabel SR Nielsen | 1999(J) | PO Esbjerg | 54.28 | 1.2057 | 36 | 117.5 | 65 | 135 | 317.5 | 382.81 | |
2. | Sebine CM Nielsen | 1999(J) | Roskilde AK | 56.03 | 1.1761 | 47 | 92.5 | 50 | 135 | 277.5 | 326.37 | |
63 kg | ||||||||||||
1. | Mia Toft | 2000(J) | Horsens SK | 61.94 | 1.0879 | 46 | 150.5 | 67.5 | 137.5 | 355.5 | 386.75 | DR Klass... |
2. | Victoria BI Isaksen | 1998(J) | Haderslev SK | 62.97 | 1.0743 | 48 | 130 | 67.5 | 135 | 332.5 | 357.21 | |
3. | Mia T Kastrup | 1999(J) | Horsens SK | 62.73 | 1.0775 | 37 | 112.5 | 62.5 | 110 | 285 | 307.09 | |
72 kg | ||||||||||||
1. | Rebekka R Andersen | 1996(J) | Aalborg SK | 71.39 | 0.9816 | 42 | 137.5 | 98 | 170 | 405.5 | 398.04 | DR Klass... |
2. | Sarah K Kjeldsen | 1997(J) | Aarhus AK | 71.36 | 0.9819 | 41 | 132.5 | 85 | 152.5 | 370 | 363.30 | |
84 kg | ||||||||||||
1. | Maren M Bielefeldt | 1999(J) | Videbæk SK | 78.24 | 0.9267 | 38 | 135 | 98.5 | 157.5 | 391 | 362.34 | DR Klass... |
+84 kg | ||||||||||||
1. | Anna S Rye | 1996(J) | Horsens SK | 102.78 | 0.8262 | 45 | 165.5 | 82.5 | 165 | 413 | 341.22 | DR Klass... |
Damer Masters 1 | ||||||||||||
72 kg | ||||||||||||
1. | Anne Skaalum | 1979(M1) | HG Styrkeløft | 68.70 | 1.0079 | 8 | 132.5 | 80 | 155 | 367.5 | 370.40 | |
2. | Henriette V Nielsen | 1977(M1) | Pure PP | 71.00 | 0.9852 | 7 | 75 | 37.5 | 95 | 207.5 | 204.43 | |
Damer Masters 2 | ||||||||||||
63 kg | ||||||||||||
1. | Ulla Nancy | 1964(M2) | HG Styrkeløft | 62.14 | 1.0852 | 12 | 100 | 52.5 | 130 | 282.5 | 306.57 | DR Klass... |
+84 kg | ||||||||||||
1. | Pia Skovborg | 1963(M2) | Roskilde AK | 164.70 | 0.7691 | 9 | 155 | 85 | 155 | 395 | 303.80 | |
Damer Masters 3 | ||||||||||||
63 kg | ||||||||||||
1. | Lise Madsen | 1953(M3) | Thisted VF | 62.50 | 1.0805 | 13 | 75 | 45 | 130 | 250 | 270.13 | |
Herrer Senior | ||||||||||||
74 kg | ||||||||||||
1. | Matti Christensen | 1995(S) | Thisted VF | 73.69 | 0.7215 | 66 | 250 | 196 | 222.5 | 668.5 | 482.32 | DR Klass... |
2. | Jens-Peter S Bjertrup | 1995(S) | Aalborg SK | 73.94 | 0.7197 | 73 | 200 | 135 | 220 | 555 | 399.43 | |
3. | Jakob K Brinkmann | 1991(S) | Odense BBC | 72.87 | 0.7273 | 72 | 182.5 | 122.5 | 240 | 545 | 396.38 | |
4. | Oliver MG Christensen | 1995(S) | Hvidovre SF | 73.12 | 0.7255 | 71 | 210 | 127.5 | 205 | 542.5 | 393.58 | |
5. | Lars K Lund | 1984(S) | Aalborg SK | 72.27 | 0.7317 | 63 | 200 | 137.5 | 200 | 537.5 | 393.29 | |
6. | Emil R Kjær | 1994(S) | Aarhus SVK | 71.67 | 0.7362 | 69 | 155 | 122.5 | 225 | 502.5 | 369.94 | |
83 kg | ||||||||||||
1. | Rasmus D Hansen | 1994(S) | Sportshøjskolen | 82.93 | 0.6678 | 40 | 263 | 157.5 | 250 | 670.5 | 447.76 | DR Klass... |
2. | Rasmus L Jørgensen | 1994(S) | Hvidovre SF | 81.76 | 0.6736 | 35 | 225 | 162.5 | 255 | 642.5 | 432.79 | |
3. | Lasse Hansen | 1994(S) | Aarhus AK | 82.59 | 0.6695 | 42 | 212.5 | 167.5 | 262.5 | 642.5 | 430.15 | |
4. | Sebastian VK Zoega | 1994(S) | Københavns SK | 82.32 | 0.6708 | 41 | 227.5 | 137.5 | 270 | 635 | 425.96 | |
5. | Mads Pedersen | 1989(S) | Gudenådalens SK | 78.08 | 0.6934 | 34 | 205 | 170 | 250 | 625 | 433.38 | |
6. | Jonas Møll | 1989(S) | Aalborg SK | 82.30 | 0.6709 | 36 | 230 | 132.5 | 262.5 | 625 | 419.31 | |
7. | Kasper Sørensen | 1994(S) | Aarhus AK | 80.20 | 0.6816 | 32 | 195 | 140 | 235 | 570 | 388.51 | |
8. | Stefan Hannibal | 1985(S) | Københavns SK | 82.65 | 0.6692 | 37 | 210 | 140 | 210 | 560 | 374.75 | |
9. | Rasmus Bergholt | 1989(S) | Norce | 80.99 | 0.6775 | 33 | 200 | 110 | 225 | 535 | 362.46 | |
- | Paw Eistrup | 1993(S) | Aalborg SK | 82.54 | 0.6697 | 38 | 215 | 122.5 | ||||
93 kg | ||||||||||||
1. | Joakim Jørgensen | 1994(S) | Roskilde AK | 92.88 | 0.6286 | 59 | 260 | 170 | 321 | 751 | 472.08 | DR Klass... |
2. | Emil I Fuglsang | 1992(S) | SK Atlas | 91.20 | 0.6342 | 50 | 232.5 | 160 | 285 | 677.5 | 429.67 | |
3. | Kristoffer Iversen | 1990(S) | Aalborg SK | 91.14 | 0.6344 | 54 | 240 | 145 | 282.5 | 667.5 | 423.46 | |
4. | Michael Herrmann | 1988(S) | Horsens SK | 89.62 | 0.6398 | 51 | 237.5 | 182.5 | 240 | 660 | 422.27 | |
5. | Jens K Jakobsen | 1993(S) | Aarhus SVK | 90.40 | 0.6370 | 57 | 235 | 155 | 270 | 660 | 420.42 | |
6. | Emil B Jensen | 1994(S) | Aalborg SK | 91.93 | 0.6317 | 49 | 225 | 165 | 260 | 650 | 410.61 | |
7. | Jukka Rysgaard | 1991(S) | Thisted VF | 91.52 | 0.6331 | 56 | 230 | 167.5 | 250 | 647.5 | 409.93 | |
8. | Henning Frost Meyhoff | 1993(S) | PO Esbjerg | 88.46 | 0.6441 | 47 | 222.5 | 142.5 | 262.5 | 627.5 | 404.17 | |
9. | Johan S Madsen | 1988(S) | Københavns SK | 90.85 | 0.6354 | 55 | 217.5 | 170 | 240 | 627.5 | 398.71 | |
10. | Bo S Schmidt | 1992(S) | Roskilde AK | 89.71 | 0.6394 | 53 | 225 | 145 | 247.5 | 617.5 | 394.83 | |
11. | Andreas Sørensen | 1990(S) | Københavns SK | 88.29 | 0.6448 | 48 | 225 | 162.5 | 207.5 | 595 | 383.66 | |
12. | Kim Frostholm | 1987(S) | Roskilde AK | 92.93 | 0.6284 | 52 | 210 | 120 | 247.5 | 577.5 | 362.90 | |
13. | Michael C Sibul | 1990(S) | Tårnby SK | 92.51 | 0.6298 | 39 | 217.5 | 132.5 | 217.5 | 567.5 | 357.41 | |
14. | Peter Sørensen | 1994(S) | Aarhus SVK | 91.18 | 0.6342 | 43 | 172.5 | 107.5 | 260 | 540 | 342.47 | |
105 kg | ||||||||||||
1. | Daniel KB Fischer | 1995(S) | Sportshøjskolen | 104.85 | 0.5979 | 114 | 262.5 | 175 | 290 | 727.5 | 434.97 | |
2. | Morten F Hansen | 1993(S) | Tårnby SK | 103.26 | 0.6011 | 112 | 255 | 180 | 282.5 | 717.5 | 431.29 | |
3. | Lasse Johansen | 1994(S) | Sportshøjskolen | 99.95 | 0.6087 | 121 | 250 | 160 | 297.5 | 707.5 | 430.66 | |
4. | Steffan Hansen | 1990(S) | Tårnby SK | 104.46 | 0.5986 | 119 | 247.5 | 155 | 275 | 677.5 | 405.55 | |
5. | Jonathan A Arnesen | 1991(S) | Københavns SK | 103.26 | 0.6011 | 113 | 250 | 155 | 257.5 | 662.5 | 398.23 | |
6. | Kevin Lousen | 1993(S) | Aarhus AK | 96.75 | 0.6170 | 111 | 215 | 150 | 285 | 650 | 401.05 | |
7. | Tobias Kokholm | 1991(S) | Thisted VF | 97.50 | 0.6150 | 120 | 215 | 142.5 | 260 | 617.5 | 379.76 | |
8. | Magnus E Jensen | 1989(S) | Esbern S | 104.27 | 0.5990 | 110 | 235 | 135 | 245 | 615 | 368.39 | |
120 kg | ||||||||||||
1. | Marcus Boesen | 1999(J) | Thisted VF | 119.65 | 0.5753 | 65 | 310 | 190 | 300.5 | 800.5 | 460.53 | DR Klass... |
2. | Jens P Smalbro | 1994(S) | Hjørring SS | 119.98 | 0.5749 | 67 | 300 | 140 | 307.5 | 747.5 | 429.74 | |
3. | Thomas H Jørgensen | 1994(S) | Norce | 111.42 | 0.5862 | 68 | 230 | 160 | 250 | 640 | 375.17 | |
- | Jacob M Iversen | 1995(S) | Norce | 106.14 | 0.5953 | 64 | 215 | 132.5 | ||||
+120 kg | ||||||||||||
1. | Nikolaj E Eriksen | 1993(S) | Aarhus AK | 132.96 | 0.5634 | 117 | 260 | 205 | 270 | 735 | 414.10 | |
2. | Thomas Skov | 1971(M1) | Rødby M | 128.50 | 0.5668 | 118 | 260 | 180 | 270 | 710 | 402.43 | |
3. | Thomas L Skovgaard | 1989(S) | Aarhus SVK | 134.16 | 0.5625 | 115 | 255 | 150 | 305 | 710 | 399.38 | |
Herrer Sub-Junior | ||||||||||||
53 kg | ||||||||||||
1. | Oliver H Skaalum | 2004(SJ) | HG Styrkeløft | 52.81 | 0.9656 | 21 | 107.5 | 60 | 127.5 | 295 | 284.85 | DR Klass... |
2. | Luchas SE Karlson | 2004(SJ) | AK Frem | 52.65 | 0.9687 | 25 | 85 | 47.5 | 122.5 | 255 | 247.02 | DR Klass... |
66 kg | ||||||||||||
1. | Dat Nguyen | 2002(SJ) | Gudenådalens SK | 65.37 | 0.7914 | 22 | 132.5 | 70 | 170 | 372.5 | 294.80 | |
2. | Magnus H Hedegård | 2004(SJ) | Rødby M | 59.43 | 0.8604 | 29 | 90 | 72.5 | 120 | 282.5 | 243.06 | |
74 kg | ||||||||||||
1. | Peter I Jensen-Smidt | 2002(SJ) | Gudenådalens SK | 71.35 | 0.7387 | 26 | 137.5 | 80 | 172.5 | 390 | 288.09 | |
2. | Ruben N Donde | 2001(SJ) | Københavns SK | 69.43 | 0.7541 | 23 | 127.5 | 90 | 167.5 | 385 | 290.33 | |
83 kg | ||||||||||||
1. | Bertram Vorm | 2001(SJ) | HG Styrkeløft | 82.35 | 0.6706 | 20 | 208 | 117.5 | 238 | 563.5 | 377.88 | DR Klass... |
2. | Benjamin F Andersen | 2001(SJ) | Thisted VF | 81.45 | 0.6751 | 27 | 195 | 110 | 190 | 495 | 334.18 | |
3. | Tobias H Juul | 2002(SJ) | Gudenådalens SK | 78.74 | 0.6897 | 30 | 165 | 90 | 175 | 430 | 296.57 | |
93 kg | ||||||||||||
1. | Simon B Hansen | 2001(SJ) | Odense BBC | 89.11 | 0.6417 | 28 | 200 | 125 | 240 | 565 | 362.56 | |
2. | Christian N Enger | 2001(SJ) | AK Frem | 90.40 | 0.6370 | 31 | 215 | 120 | 215 | 550 | 350.35 | |
3. | Philip K Nickel | 2001(SJ) | Ares | 91.01 | 0.6348 | 32 | 185 | 117.5 | 232.5 | 535 | 339.62 | |
105 kg | ||||||||||||
1. | Laurits N Søgaard | 2001(SJ) | Horsens SK | 100.48 | 0.6074 | 24 | 225 | 156.5 | 250 | 631.5 | 383.57 | DR Klass... |
Herrer Junior | ||||||||||||
66 kg | ||||||||||||
1. | Mathias Brogaard | 1998(J) | Holstebro S | 65.77 | 0.7875 | 4 | 165 | 95 | 177.5 | 437.5 | 344.53 | |
74 kg | ||||||||||||
1. | Joakim L Bilyk | 1999(J) | Roskilde AK | 73.68 | 0.7215 | 11 | 185 | 115 | 215 | 515 | 371.57 | |
2. | Christopher S Simonsen | 1996(J) | Hvidovre SF | 69.92 | 0.7500 | 10 | 172.5 | 115 | 205 | 492.5 | 369.38 | |
3. | Sebastian P Holt | 1998(J) | HG Styrkeløft | 72.85 | 0.7274 | 5 | 175 | 135 | 177.5 | 487.5 | 354.61 | |
4. | Andreas Espensen | 1996(J) | PO Esbjerg | 72.85 | 0.7274 | 6 | 157.5 | 107.5 | 185 | 450 | 327.33 | |
5. | Linus B Nikolajsen | 2000(J) | Ares | 73.37 | 0.7237 | 8 | 140 | 92.5 | 165 | 397.5 | 287.67 | |
83 kg | ||||||||||||
1. | Benjamin Poulsen | 1997(J) | Tårnby SK | 78.87 | 0.6889 | 9 | 200 | 130 | 215 | 545 | 375.45 | |
2. | Anton S Egholm | 1996(J) | Aalborg SK | 81.11 | 0.6769 | 7 | 160 | 125 | 195 | 480 | 324.91 | |
3. | Elias Pedersen | 2000(J) | HG Styrkeløft | 77.99 | 0.6940 | 12 | 162.5 | 82.5 | 200 | 445 | 308.83 | |
93 kg | ||||||||||||
1. | Rasmus H Winther | 1996(J) | Københavns SK | 91.59 | 0.6328 | 16 | 257.5 | 152.5 | 285 | 695 | 439.80 | |
2. | Bernodus B Snorrason | 1996(J) | Thisted VF | 89.33 | 0.6408 | 25 | 215 | 130 | 242.5 | 587.5 | 376.47 | |
3. | Mathias F Rasmussen | 1996(J) | Aarhus AK | 92.01 | 0.6314 | 26 | 202.5 | 132.5 | 222.5 | 557.5 | 352.01 | |
4. | Adam E Karsø | 2000(J) | Aarhus SVK | 91.01 | 0.6348 | 23 | 175 | 125 | 225 | 525 | 333.27 | |
105 kg | ||||||||||||
1. | Benjamin LT Mogensen | 1996(J) | Ebeltoft SK | 104.13 | 0.5993 | 27 | 257.5 | 185 | 270 | 712.5 | 427.00 | |
2. | Jesper Vogelius | 2000(J) | Rødby M | 100.93 | 0.6064 | 24 | 260 | 170 | 280 | 710 | 430.54 | |
3. | Elias L Madsen | 1996(J) | Københavns SK | 102.25 | 0.6034 | 17 | 240 | 132.5 | 247.5 | 620 | 374.11 | |
4. | Sebastian Sabroe | 1996(J) | Aarhus AK | 102.41 | 0.6030 | 20 | 205 | 122.5 | 235 | 562.5 | 339.19 | |
5. | Johannes B Larsen | 2000(J) | Gudenådalens SK | 102.02 | 0.6039 | 21 | 165 | 100 | 180 | 445 | 268.74 | |
120 kg | ||||||||||||
1. | Marcus Boesen | 1999(J) | Thisted VF | 118.99 | 0.5761 | 19 | 180 | 150 | 180 | 510 | 293.81 | |
+120 kg | ||||||||||||
1. | Lars Mogensen | 1996(J) | Pure PP | 134.49 | 0.5623 | 18 | 290 | 190 | 275 | 755 | 424.54 | DR Klass... |
Herrer Masters 1 | ||||||||||||
74 kg | ||||||||||||
1. | Morten Rasmussen | 1978(M1) | Tårnby SK | 69.45 | 0.7539 | 67 | 167.5 | 130 | 145 | 442.5 | 333.60 | |
83 kg | ||||||||||||
1. | Kent T Flåten | 1979(M1) | Københavns SK | 82.32 | 0.6708 | 72 | 192.5 | 170.5 | 200 | 563 | 377.66 | DR Klass... |
2. | Martin Brix | 1977(M1) | Aalborg SK | 81.98 | 0.6725 | 68 | 180 | 120 | 240 | 540 | 363.15 | |
3. | Marc Møgelbjerg | 1975(M1) | Gudenådalens SK | 82.63 | 0.6693 | 75 | 185 | 140 | 200 | 525 | 351.38 | |
4. | Thomas N Hansen | 1975(M1) | Københavns SK | 82.65 | 0.6692 | 76 | 160 | 132.5 | 215 | 507.5 | 339.62 | |
93 kg | ||||||||||||
1. | Jesper Clausen | 1976(M1) | Haderslev SK | 91.53 | 0.6330 | 73 | 140 | 145 | 227.5 | 512.5 | 324.41 | |
2. | Rasmus Jensen | 1973(M1) | Roskilde AK | 92.27 | 0.6306 | 70 | 190 | 125 | 197.5 | 512.5 | 323.18 | |
3. | Bo Eriksen | 1974(M1) | Odense BBC | 91.95 | 0.6316 | 71 | 160 | 117.5 | 175 | 452.5 | 285.80 | |
105 kg | ||||||||||||
1. | Kim D Hansen | 1971(M1) | Tårnby SK | 99.81 | 0.6091 | 79 | 215 | 135 | 250 | 600 | 365.46 | |
2. | Bjørn Frederiksen | 1979(M1) | Hjørring SS | 102.90 | 0.6019 | 80 | 190 | 125 | 242.5 | 557.5 | 335.56 | |
3. | Peter Thostrup | 1974(M1) | AK Nordland | 98.90 | 0.6113 | 78 | 190 | 115 | 240 | 545 | 333.16 | |
+120 kg | ||||||||||||
1. | Stephan Vorup | 1973(M1) | Thisted VF | 121.50 | 0.5733 | 69 | 235 | 167.5 | 272.5 | 675 | 386.98 | |
2. | Allan S Madsen | 1974(M1) | Videbæk SK | 130.45 | 0.5652 | 77 | 230 | 150 | 277.5 | 657.5 | 371.62 | |
Herrer Masters 2 | ||||||||||||
66 kg | ||||||||||||
1. | Thomas Reimers | 1968(M2) | Tårnby SK | 62.04 | 0.8277 | 62 | 137.5 | 75 | 185.5 | 398 | 329.43 | DR Klass... |
2. | Gert F Karlson | 1966(M2) | AK Frem | 65.30 | 0.7922 | 52 | 80 | 62.5 | 155 | 297.5 | 235.68 | |
74 kg | ||||||||||||
1. | Peter Hansen | 1962(M2) | Københavns SK | 73.30 | 0.7242 | 60 | 120 | 85 | 155 | 360 | 260.71 | |
83 kg | ||||||||||||
1. | Jørgen Nielsen | 1963(M2) | Tårnby SK | 82.75 | 0.6687 | 54 | 185 | 122.5 | 185 | 492.5 | 329.34 | |
2. | Jesper Mogensen | 1969(M2) | Videbæk SK | 79.42 | 0.6859 | 63 | 162.5 | 100 | 200 | 462.5 | 317.23 | |
3. | Jan Sahlgren | 1960(M2) | Tårnby SK | 78.92 | 0.6886 | 57 | 165 | 100 | 185 | 450 | 309.87 | |
93 kg | ||||||||||||
1. | Ole Olsen | 1961(M2) | Københavns SK | 92.26 | 0.6306 | 61 | 192.5 | 135 | 251 | 578.5 | 364.80 | DR Klass... |
105 kg | ||||||||||||
1. | John Lukassen | 1961(M2) | Gudenådalens SK | 95.85 | 0.6196 | 53 | 210 | 135 | 247.5 | 592.5 | 367.11 | |
2. | Henrik Kamper | 1967(M2) | Rødby M | 101.24 | 0.6056 | 55 | 150 | 102.5 | 192.5 | 445 | 269.49 | |
120 kg | ||||||||||||
1. | Claus Jørgensen | 1964(M2) | Tårnby SK | 110.16 | 0.5882 | 59 | 190 | 132.5 | 210 | 532.5 | 313.22 | |
2. | Tim Nielsen | 1965(M2) | Københavns SK | 113.20 | 0.5836 | 58 | 90 | 127.5 | 130 | 347.5 | 202.80 | |
Herrer Masters 3 | ||||||||||||
83 kg | ||||||||||||
1. | Keld Petersen | 1954(M3) | Teutonia | 79.20 | 0.6871 | 4 | 130 | 70 | 160 | 360 | 247.36 | |
93 kg | ||||||||||||
1. | Lars H Jensen | 1955(M3) | Tårnby SK | 88.55 | 0.6438 | 14 | 155 | 107.5 | 211.5 | 474 | 305.16 | DR Klass... |
2. | Rasmus Adrian | 1954(M3) | Rødby M | 89.30 | 0.6410 | 11 | 130 | 100 | 160 | 390 | 249.99 | |
105 kg | ||||||||||||
1. | Bjørn Nielsen | 1959(M3) | Roskilde AK | 95.00 | 0.6220 | 10 | 105 | 115 | 120 | 340 | 211.48 | |
120 kg | ||||||||||||
1. | Allan Fuglsang | 1950(M3) | SK Atlas | 108.40 | 0.5912 | 15 | 110 | 140 | 185 | 435 | 257.17 | |
Herrer Masters 4 | ||||||||||||
74 kg | ||||||||||||
1. | John Terragni | 1947(M4) | Aalborg SK | 71.20 | 0.7398 | 16 | 135 | 112.5 | 162.5 | 410 | 303.32 | DR Klass... |
83 kg | ||||||||||||
1. | Henning Stenkjær | 1947(M4) | Teutonia | 75.40 | 0.7099 | 5 | 90 | 72.5 | 125 | 287.5 | 204.10 | |
105 kg | ||||||||||||
1. | Allan S Kornval | 1944(M4) | Albertslund SF | 94.85 | 0.6225 | 6 | 80 | 90 | 110 | 280 | 174.30 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | YouTube | Kontakt