Resultater

TSK Cup, Udstyr 2019

Tårnby, d. 15 Nov 2019


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Tårnby SK 60
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 24
Peter L Larsen 1990(S) H x 1. 12 36
Morten F Hansen 1993(S) H x 1. 12 48
Steffan Hansen 1990(S) H 1. 12 60
Steffan Hansen 1990(S) H x 2. 9 69
Christian Cederquist 1993(S) H 2. 9 78
Mette K Knudsen 1993(S) D 2. 9 87
Michael C Sibul 1990(S) H x 9. 2 89
Jan Sahlgren 1960(M2) H x 14. 1 90
Lars H Jensen 1955(M3) H x 14. 1 91
Jonas Mølvig 1998(J) H x 15. 1 92

2. Københavns SK 54
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 12 12
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 12 24
Andreas Rasmussen 1986(S) H x 1. 12 36
Amalie S Nielsen 1994(S) D 2. 9 45
Channe Hviid 1994(S) D x 2. 9 54
Sebastian VK Zoega 1994(S) H x 3. 8 62
Nickolaj Olsen 1994(S) H 4. 7 69
Johan S Madsen 1988(S) H x 4. 7 76
Jonathan A Arnesen 1991(S) H x 6. 5 81
Stefan Hannibal 1985(S) H x 6. 5 86
Kasper Sørensen 1994(S) H x 6. 5 91
Elias L Madsen 1996(J) H x 7. 4 95
Christian S Duelund 1985(S) H x 12. 1 96
Tobias H Jensen 1994(S) H x 12. 1 97
Christopher T Nielsen 1988(S) H x 13. 1 98
Ole Olsen 1961(M2) H - 0 98

3. Hvidovre SF 40
Daniel M Heinrichsen 1993(S) H 2. 9 9
Christopher S Simonsen 1996(J) H x 2. 9 18
Johannes W Andersen 1988(S) H x 3. 8 26
Rasmus L Jørgensen 1994(S) H x 4. 7 33
Katrine Steenhard 1985(S) D x 4. 7 40
Line G Bornhuus 1990(S) D x 5. 6 46
Rikke K Christensen 1991(S) D x 5. 6 52
Shiella Sørensen 1988(S) D x 7. 4 56
Emil Edsen-Johansen 1993(S) H x 15. 1 57

4. Roskilde AK 38
Rasmus Fleinert 1986(S) H 1. 12 12
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) D x 1. 12 24
Maria A Hansen 1994(S) D x 1. 12 36
Asger V Jensen 1999(J) H x 12. 1 37
Nichlas T Sørensen 1991(S) H x 13. 1 38

5. Odense BBC 34
Annette S Hansen 1997(J) D 1. 12 12
Jakob K Brinkmann 1991(S) H x 1. 12 24
Mette Majgaard 1995(S) D x 2. 9 33
Jonas Andersen 1999(J) H x 11. 1 34

6. Aarhus AK 33
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 12 12
Sara E Andreassen 1993(S) D x 1. 12 24
Lasse Hansen 1994(S) H x 2. 9 33

7. Aalborg SK 31
Jens JL Jørgensen 1995(S) H x 1. 12 12
Lars K Lund 1984(S) H x 1. 12 24
Kristoffer Iversen 1990(S) H x 4. 7 31

8. Pure PP 29
Daniel E Ussing 1995(S) H x 1. 12 12
Kasper Martinussen 1996(J) H 2. 9 21
Stefan Probst 1987(S) H x 3. 8 29

9. SDU Styrkeløft 27
Mikkel Lindgreen 1990(S) H x 2. 9 9
Alexander H Madsen 1998(J) H x 3. 8 17
Laura E Lillelund 1997(J) D x 4. 7 24
Frederik F Tolberg 1998(J) H x 8. 3 27

10. Sportshøjskolen 24
Anna Schjøtt 1995(S) D 1. 12 12
Stefanie Nielsen 1992(S) D x 1. 12 24

11. Rødby M 21
Magnus H Hedegård 2004(SJ) H x 2. 9 9
Jesper Vogelius 2000(J) H x 3. 8 17
Kasper Pørksen 1988(S) H x 9. 2 19
Rasmus L Knudsen 1995(S) H x 10. 1 20
Henrik Kamper 1967(M2) H x 18. 1 21
Philip Stehning 1974(M1) H x 19. 1 22

12. Fyns SK 20
Katrine Kristensen 1997(J) D x 2. 9 9
Jonas K Larsen 1990(S) H x 5. 6 15
Dorthe Madsen 1978(M1) D x 6. 5 20

13. Thisted VF 18
Jukka Rysgaard 1991(S) H x 2. 9 9
Patryk Bolek 1994(S) H 3. 8 17
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) H x 10. 1 18

14. HG Styrkeløft 17
Anne Skaalum 1979(M1) D x 1. 12 12
Ulla N Hembo 1964(M2) D x 6. 5 17

15. AK Frem 15
Martin Faber 1982(S) H x 5. 6 6
Vijith Arasaratnam 2000(J) H x 5. 6 12
Christian N Enger 2001(SJ) H x 9. 2 14
Magne J Pedersen 2002(SJ) H x 14. 1 15

16. Ares 11
Jakob T Thiberg 2000(J) H x 4. 7 7
Philip K Nickel 2001(SJ) H x 8. 3 10
Linus B Nikolajsen 2000(J) H x 16. 1 11

17. VK Kono 10
Mathias Kloch 1995(S) H x 7. 4 4
Jannick J Egede 2000(J) H x 8. 3 7
Danny Tran 1999(J) H x 10. 1 8
Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) H x 11. 1 9
Mathias JE Nissen 1997(J) H x 16. 1 10

18. Holstebro S 9
Mie Jungclaus 1999(J) D x 2. 9 9

19. AK Nordland 8
Lærke Vad 1985(S) D x 3. 8 8

 . Horsens SK 8
Kathrine J Forsberg 1996(J) D x 3. 8 8

21. Aarhus SVK 4
Adam E Karsø 2000(J) H x 7. 4 4

22. Target 1
Rasmus Dalgas 1986(S) H x 11. 1 1

23. AK Atlas 1
Simon Buchwald 1989(S) H x 13. 1 1

24. Gudenådalens SK 1
Tobias H Juul 2002(SJ) H x 15. 1 1

25. AK Odin 1
Eskild R Andersen 2001(SJ) H x 17. 1 1
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Tårnby SK 2330.51
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 543.32 543.32
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 468.31 1011.63
Peter L Larsen 1990(S) H x 1. 455.22 1466.85
Morten F Hansen 1993(S) H x 1. 436.16 1903.01
Steffan Hansen 1990(S) H x 2. 427.50 2330.51
Christian Cederquist 1993(S) H 2. 400.88 2731.38
Mette K Knudsen 1993(S) D 2. 396.58 3127.96
Michael C Sibul 1990(S) H x 9. 344.90 3472.86
Jan Sahlgren 1960(M2) H x 14. 319.79 3792.65
Jonas Mølvig 1998(J) H x 15. 318.03 4110.68
Lars H Jensen 1955(M3) H x 14. 300.44 4411.12
Steffan Hansen 1990(S) H 1. 250.28 4661.40

2. Københavns SK 2268.83
Nickolaj Olsen 1994(S) H 4. 480.15 480.15
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 471.89 952.04
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 446.26 1398.30
Amalie S Nielsen 1994(S) D 2. 441.67 1839.97
Sebastian VK Zoega 1994(S) H x 3. 428.86 2268.83
Jonathan A Arnesen 1991(S) H x 6. 399.20 2668.03
Johan S Madsen 1988(S) H x 4. 395.63 3063.66
Stefan Hannibal 1985(S) H x 6. 385.72 3449.38
Kasper Sørensen 1994(S) H x 6. 384.49 3833.87
Elias L Madsen 1996(J) H x 7. 381.10 4214.97
Andreas Rasmussen 1986(S) H x 1. 369.67 4584.64
Channe Hviid 1994(S) D x 2. 351.16 4935.81
Christian S Duelund 1985(S) H x 12. 330.91 5266.71
Tobias H Jensen 1994(S) H x 12. 328.15 5594.87
Christopher T Nielsen 1988(S) H x 13. 320.14 5915.01
Ole Olsen 1961(M2) H - 5915.01

3. Hvidovre SF 2031.79
Daniel M Heinrichsen 1993(S) H 2. 511.94 511.94
Rasmus L Jørgensen 1994(S) H x 4. 413.03 924.97
Johannes W Andersen 1988(S) H x 3. 395.07 1320.05
Christopher S Simonsen 1996(J) H x 2. 382.88 1702.93
Katrine Steenhard 1985(S) D x 4. 328.86 2031.79
Line G Bornhuus 1990(S) D x 5. 302.18 2333.97
Shiella Sørensen 1988(S) D x 7. 287.31 2621.27
Rikke K Christensen 1991(S) D x 5. 286.37 2907.64
Emil Edsen-Johansen 1993(S) H x 15. 278.47 3186.10

4. Roskilde AK 1763.10
Rasmus Fleinert 1986(S) H 1. 442.26 442.26
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) D x 1. 364.92 807.18
Asger V Jensen 1999(J) H x 12. 329.33 1136.51
Nichlas T Sørensen 1991(S) H x 13. 314.58 1451.09
Maria A Hansen 1994(S) D x 1. 312.01 1763.10

5. VK Kono 1721.20
Mathias Kloch 1995(S) H x 7. 366.84 366.84
Danny Tran 1999(J) H x 10. 363.43 730.27
Jannick J Egede 2000(J) H x 8. 350.54 1080.81
Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) H x 11. 340.29 1421.10
Mathias JE Nissen 1997(J) H x 16. 300.10 1721.20

6. Rødby M 1704.76
Jesper Vogelius 2000(J) H x 3. 422.51 422.51
Kasper Pørksen 1988(S) H x 9. 363.88 786.39
Rasmus L Knudsen 1995(S) H x 10. 362.92 1149.31
Magnus H Hedegård 2004(SJ) H x 2. 283.62 1432.93
Philip Stehning 1974(M1) H x 19. 271.83 1704.76
Henrik Kamper 1967(M2) H x 18. 269.63 1974.39

7. Odense BBC 1552.33
Annette S Hansen 1997(J) D 1. 453.49 453.49
Jakob K Brinkmann 1991(S) H x 1. 399.05 852.54
Mette Majgaard 1995(S) D x 2. 360.70 1213.24
Jonas Andersen 1999(J) H x 11. 339.08 1552.33

8. AK Frem 1496.00
Martin Faber 1982(S) H x 5. 419.08 419.08
Vijith Arasaratnam 2000(J) H x 5. 388.20 807.29
Christian N Enger 2001(SJ) H x 9. 371.67 1178.96
Magne J Pedersen 2002(SJ) H x 14. 317.05 1496.00

9. SDU Styrkeløft 1366.56
Frederik F Tolberg 1998(J) H x 8. 377.36 377.36
Mikkel Lindgreen 1990(S) H x 2. 361.13 738.49
Alexander H Madsen 1998(J) H x 3. 322.52 1061.01
Laura E Lillelund 1997(J) D x 4. 305.55 1366.56

10. Aarhus AK 1319.32
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 503.99 503.99
Lasse Hansen 1994(S) H x 2. 429.77 933.76
Sara E Andreassen 1993(S) D x 1. 385.56 1319.32

11. Thisted VF 1274.56
Patryk Bolek 1994(S) H 3. 500.38 500.38
Jukka Rysgaard 1991(S) H x 2. 421.01 921.39
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) H x 10. 353.17 1274.56

12. Aalborg SK 1246.21
Kristoffer Iversen 1990(S) H x 4. 423.33 423.33
Jens JL Jørgensen 1995(S) H x 1. 415.51 838.84
Lars K Lund 1984(S) H x 1. 407.38 1246.21

13. Pure PP 1233.65
Kasper Martinussen 1996(J) H 2. 460.86 460.86
Daniel E Ussing 1995(S) H x 1. 422.67 883.54
Stefan Probst 1987(S) H x 3. 350.11 1233.65

14. Fyns SK 968.14
Jonas K Larsen 1990(S) H x 5. 410.58 410.58
Katrine Kristensen 1997(J) D x 2. 301.40 711.98
Dorthe Madsen 1978(M1) D x 6. 256.16 968.14

15. Ares 956.14
Philip K Nickel 2001(SJ) H x 8. 367.73 367.73
Linus B Nikolajsen 2000(J) H x 16. 297.10 664.83
Jakob T Thiberg 2000(J) H x 4. 291.31 956.14

16. Sportshøjskolen 883.46
Anna Schjøtt 1995(S) D 1. 517.15 517.15
Stefanie Nielsen 1992(S) D x 1. 366.31 883.46

17. HG Styrkeløft 674.05
Anne Skaalum 1979(M1) D x 1. 375.49 375.49
Ulla N Hembo 1964(M2) D x 6. 298.56 674.05

18. Aarhus SVK 373.45
Adam E Karsø 2000(J) H x 7. 373.45 373.45

19. Horsens SK 356.99
Kathrine J Forsberg 1996(J) D x 3. 356.99 356.99

20. Target 351.71
Rasmus Dalgas 1986(S) H x 11. 351.71 351.71

21. AK Nordland 338.24
Lærke Vad 1985(S) D x 3. 338.24 338.24

22. AK Atlas 327.83
Simon Buchwald 1989(S) H x 13. 327.83 327.83

23. Holstebro S 316.68
Mie Jungclaus 1999(J) D x 2. 316.68 316.68

24. Gudenådalens SK 311.19
Tobias H Juul 2002(SJ) H x 15. 311.19 311.19

25. AK Odin 292.45
Eskild R Andersen 2001(SJ) H x 17. 292.45 292.45


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt