Resultater

DM i Klassisk Bænkpres 2017

Rødby (Rødby Motion), d. 23-24 Sep 2017


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points

Damer Senior
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 127.5 122.40 0.7969 101.61
2. Annette Pedersen 1968(M1) Sportshøjskolen 100 70.10 0.9939 99.39
3. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 80 60.00 1.1149 89.19
4. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Roskilde AK 85 71.60 0.9797 83.28
5. Katja Jørgensen 1988(S) Aalborg SK 92.5 83.00 0.8972 82.99
6. Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 70 56.40 1.1701 81.91
7. Marie LL Knudsen 1990(S) Aarhus SVK 70 60.60 1.1063 77.44
8. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 90 98.80 0.8356 75.20
9. Kathja Sejer 1989(S) Pure PP 77.5 76.20 0.9414 72.96
10. Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 92.5 165.80 0.7691 71.14
11. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 60 57.00 1.1604 69.62
12. Pernille B Bramsen 1990(S) Pure PP 70 70.60 0.9890 69.23
13. Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 62.5 81.70 0.9046 56.54

Damer Sub-Junior
1. Stine Greendahl 1999(SJ) Haderslev SK 60 94.60 0.8477 50.86

Damer Junior
1. Lene Wollesen 1995(J) Pure PP 85 61.10 1.0994 93.45
2. Kamilla W Bøgedal 1995(J) Københavns SK 86 62.90 1.0753 92.48
3. Sissel P Machholm 1994(J) Aarhus SVK 82.5 79.20 0.9202 75.92

Damer Masters 2
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 61 59.40 1.1236 68.54

Damer Masters 3
1. Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 65 74.60 0.9538 62.00

Herrer Senior
1. Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 220 119.60 0.5754 126.59
2. Kasper Pørksen 1988(S) Rødby M 187.5 91.20 0.6342 118.91
3. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 195 105.00 0.5976 116.53
4. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 190 103.60 0.6004 114.08
5. Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 165 82.00 0.6724 110.95
6. Jacob Stegelmann 1980(S) Aarhus AK 192.5 127.60 0.5675 109.24
7. Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 162.5 82.80 0.6685 108.63
8. Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 190 167.30 0.5445 103.46
9. Frederik K Christensen 1991(S) Roskilde AK 162.5 90.80 0.6356 103.29
10. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 160 91.80 0.6321 101.14
11. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 175 125.80 0.5691 99.59
12. Daryoush Yazdanyar 1986(S) Københavns SK 122.5 65.90 0.7862 96.31
13. Andreas Sørensen 1990(S) Target 137.5 81.80 0.6734 92.59
14. Jacob Prehn 1980(S) Hvidovre SF 135 89.60 0.6398 86.37
15. Casper M Jensen 1991(S) Ares 132.5 87.80 0.6467 85.69
16. Frederik S Haslund 1992(S) ER Powerlifting 130 87.60 0.6475 84.18
17. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 135 95.30 0.6211 83.85
18. Morten L Jensen 1993(S) ER Powerlifting 117.5 75.90 0.7067 83.04
19. Anders B Lyhne 1991(S) Pure PP 130 92.50 0.6298 81.87
20. Mathias Monhart 1990(S) Hvidovre SF 105 100.30 0.6079 63.83
21. Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 72.5 63.20 0.8144 59.04
- Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 0 80.00 0.6827
- Stefan Probst 1987(S) Pure PP 0 102.40 0.6030

Herrer Sub-Junior
1. Marcus Kruse 1999(SJ) Ebeltoft SK 150.5 91.60 0.6328 95.24
2. Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) Rødby M 120 82.50 0.6699 80.39
3. Simon Espensen 1999(SJ) Pure PP 117.5 86.30 0.6528 76.70
4. Kevin Salby 2003(SJ) AK Odin 37.5 46.20 1.1181 41.93

Herrer Junior
1. Michael Haxgart 1995(J) Hvidovre SF 190 103.40 0.6009 114.17
2. Joakim Jørgensen 1994(J) Roskilde AK 170 93.00 0.6282 106.79
3. Benjamin LT Mogensen 1996(J) Ebeltoft SK 155 90.50 0.6366 98.67
4. Nicolaj Scupii 1994(J) Aalborg SK 170 124.10 0.5707 97.02
5. Frederik T Nordberg 1994(J) Pure PP 170 158.40 0.5490 93.33
6. Frederik OT Mogensen 1994(J) Sportshøjskolen 130 82.10 0.6719 87.35
7. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 127.5 82.90 0.6680 85.17
8. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 122.5 78.10 0.6933 84.93
9. Nickolaj Olsen 1994(J) Københavns SK 125 82.70 0.6689 83.61
10. Andreas Espensen 1996(J) Pure PP 105 75.60 0.7086 74.40
11. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 87.5 64.50 0.8004 70.04

Herrer Masters 1
1. Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 182.5 109.60 0.5892 107.53
2. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 165 91.50 0.6331 104.46
3. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 160 102.80 0.6021 96.34
4. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 145 87.20 0.6491 94.12
5. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 140 82.20 0.6714 94.00
6. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 125 71.40 0.7383 92.29
7. Jesper Clausen 1976(M1) Haderslev SK 145 92.20 0.6308 91.47
8. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 150 125.20 0.5697 85.46
9. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 122.5 82.60 0.6694 82.00
10. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 125 96.20 0.6186 77.33

Herrer Masters 2
1. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 145 94.80 0.6226 90.28
2. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 140 91.30 0.6338 88.73
3. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 130 81.70 0.6739 87.61
4. Benny Jensen 1964(M2) Sportshøjskolen 140 111.30 0.5864 82.10
5. Gert Olsen 1963(M2) Ares 107.5 73.90 0.7200 77.40
6. Torben Kristensen 1958(M2) Sportshøjskolen 122.5 92.40 0.6301 77.19
7. Svend L Christensen 1958(M2) Ry MK 125 96.90 0.6166 77.08
8. Lasse Moreau 1965(M2) Tårnby SK 110 80.40 0.6806 74.87
9. Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 127.5 114.30 0.5820 74.21
10. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 115 91.50 0.6331 72.81
11. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 105 94.40 0.6238 65.50
12. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 85 72.70 0.7285 61.92

Herrer Masters 3
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 145 110.60 0.5875 85.19
2. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 125 81.60 0.6744 84.30
3. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 130 100.80 0.6067 78.87
4. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 127.5 101.80 0.6044 77.06

Herrer Masters 4
1. Finn Knudsen 1947(M4) Rødby M 152.5 102.60 0.6026 91.90
2. Verner Nielsen 1940(M4) SK Atlas 102.5 82.30 0.6709 68.77
3. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 105 90.80 0.6356 66.74
4. Peter Vintersborg 1941(M4) HG Styrkeløft 97.5 82.10 0.6719 65.51
5. Bent Hansen 1941(M4) Roskilde AK 77.5 63.60 0.8100 62.78
6. Horst Diter 1943(M4) Ares 70 63.90 0.8067 56.47
7. Tommy Rasmussen 1946(M4) Rødby M 70 78.10 0.6933 48.53
8. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 62.5 69.00 0.7578 47.36
9. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 60 71.90 0.7345 44.07


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt