Resultater

DM i Klassisk Bænkpres 2017

Rødby (Rødby Motion), d. 23-24 Sep 2017


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Københavns SK 40
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 12 12
Daryoush Yazdanyar 1986(S) H 1. 12 24
Johan S Madsen 1988(S) H 3. 8 32
Per Berndorff 1960(M2) H 3. 8 40

2. Rødby M 20
Kasper Pørksen 1988(S) H 1. 12 12
Thomas Skov 1971(M1) H 3. 8 20

3. Hvidovre SF 14
Jacob Prehn 1980(S) H 4. 7 7
Mathias Monhart 1990(S) H 4. 7 14

4. Sportshøjskolen 12
Jakob Thrane Mainz 1993(S) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Michael Herrmann 1988(S) H 1. 12 12

 . Aarhus AK 12
Jacob Stegelmann 1980(S) H 1. 12 12

7. ER Powerlifting 12
Morten L Jensen 1993(S) H 4. 7 7
Frederik S Haslund 1992(S) H 6. 5 12

8. AK Nordland 9
Rune Glud 1982(S) H 2. 9 9

 . Aarhus SVK 9
Danny O Jensen 1988(S) H 2. 9 9

 . Videbæk SK 9
Jonas Engelund 1989(S) H 2. 9 9
Anders S Ki 1982(S) H - 0 9

 . Roskilde AK 9
Frederik K Christensen 1991(S) H 2. 9 9

 . Grenå SK 9
Quendrim Halili 1992(S) H 2. 9 9

13. Target 8
Andreas Sørensen 1990(S) H 3. 8 8

14. Ares 6
Casper M Jensen 1991(S) H 5. 6 6

15. Pure PP 4
Anders B Lyhne 1991(S) H 7. 4 4
Stefan Probst 1987(S) H - 0 4

Damer Senior

1. Roskilde AK 26
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 9 9
Pia Skovborg 1963(M2) D 2. 9 18
Cilie LA Simonsen 1980(S) D 3. 8 26

2. Aarhus AK 20
Sara E Andreassen 1993(S) D 1. 12 12
Maria K Jensen 1985(S) D 3. 8 20

3. Pure PP 17
Kathja Sejer 1989(S) D 2. 9 9
Pernille B Bramsen 1990(S) D 3. 8 17

4. Sportshøjskolen 12
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 12 12

 . Rødby M 12
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 12 12

 . Ry MK 12
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12

 . Aalborg SK 12
Katja Jørgensen 1988(S) D 1. 12 12

8. Aarhus SVK 9
Marie LL Knudsen 1990(S) D 2. 9 9

 . ER Powerlifting 9
Mette G Jensen 1985(S) D 2. 9 9

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Rødby M 12
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 1. 12 12

 . AK Odin 12
Kevin Salby 2003(SJ) H 1. 12 12

 . Ebeltoft SK 12
Marcus Kruse 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Haderslev SK 12
Stine Greendahl 1999(SJ) D 1. 12 12

5. Pure PP 9
Simon Espensen 1999(SJ) H 2. 9 9

Damer & Herrer Junior

1. Hvidovre SF 31
Michael Haxgart 1995(J) H 1. 12 12
Christopher S Simonsen 1996(J) H 1. 12 24
Anders E Stilbo 1996(J) H 4. 7 31

2. Pure PP 24
Lene Wollesen 1995(J) D 2. 9 9
Frederik T Nordberg 1994(J) H 2. 9 18
Andreas Espensen 1996(J) H 5. 6 24

3. Københavns SK 20
Kamilla W Bøgedal 1995(J) D 1. 12 12
Nickolaj Olsen 1994(J) H 3. 8 20

4. Aalborg SK 12
Nicolaj Scupii 1994(J) H 1. 12 12

 . Sportshøjskolen 12
Frederik OT Mogensen 1994(J) H 1. 12 12

 . Roskilde AK 12
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 12 12

 . Aarhus SVK 12
Sissel P Machholm 1994(J) D 1. 12 12

8. Tårnby SK 9
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 2. 9 9

 . Ebeltoft SK 9
Benjamin LT Mogensen 1996(J) H 2. 9 9

Damer & Herrer Masters

1. Rødby M 57
Peter H Eriksen 1970(M1) H 1. 12 12
Bennie Andersen 1970(M1) H 1. 12 24
Finn Knudsen 1947(M4) H 1. 12 36
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 12 48
Svend Stensgaard 1922(M4) H 2. 9 57
Tommy Rasmussen 1946(M4) H 3. 8 65

2. Københavns SK 51
Per Berndorff 1960(M2) H 1. 12 12
Simon Donde 1966(M2) H 1. 12 24
Thomas N Hansen 1975(M1) H 2. 9 33
Tim Nielsen 1965(M2) H 2. 9 42
Peter Hansen 1962(M2) H 2. 9 51

3. Ares 50
Klaus Larsen 1972(M1) H 1. 12 12
Gert Olsen 1963(M2) H 1. 12 24
Michael Melchorsen 1972(M1) H 2. 9 33
Horst Diter 1943(M4) H 2. 9 42
Svend Bradtberg 1962(M2) H 3. 8 50

4. Grenå SK 48
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 12 12
Jan Bertelsen 1955(M3) H 1. 12 24
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 12 36
Kirsten Gylling 1957(M3) D 1. 12 48

5. SK Atlas 36
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 12 12
Verner Nielsen 1940(M4) H 1. 12 24
Ole Madsen 1947(M4) H 1. 12 36

6. Tårnby SK 27
Kim D Hansen 1971(M1) H 2. 9 9
Hans Thyssing 1953(M3) H 2. 9 18
Lasse Moreau 1965(M2) H 2. 9 27

7. Sportshøjskolen 21
Benny Jensen 1964(M2) H 1. 12 12
Torben Kristensen 1958(M2) H 2. 9 21

8. Roskilde AK 20
Bent Hansen 1941(M4) H 1. 12 12
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 3. 8 20

9. AK Odin 12
Kim Salby 1961(M2) H 1. 12 12

 . Albertslund SF 12
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 12 12

 . Gudenådalens SK 12
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 12 12

 . AK Frem 12
Johnni Andersen 1977(M1) H 1. 12 12

13. HG Styrkeløft 9
Peter Vintersborg 1941(M4) H 2. 9 9

 . Ry MK 9
Svend L Christensen 1958(M2) H 2. 9 9

15. Haderslev SK 8
Jesper Clausen 1976(M1) H 3. 8 8
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Københavns SK 397.83
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 116.53 116.53
Johan S Madsen 1988(S) H 3. 101.14 217.67
Daryoush Yazdanyar 1986(S) H 1. 96.31 313.98
Per Berndorff 1960(M2) H 3. 83.85 397.83

2. Rødby M 218.51
Kasper Pørksen 1988(S) H 1. 118.91 118.91
Thomas Skov 1971(M1) H 3. 99.59 218.51

3. ER Powerlifting 167.21
Frederik S Haslund 1992(S) H 6. 84.18 84.18
Morten L Jensen 1993(S) H 4. 83.04 167.21

4. Hvidovre SF 150.20
Jacob Prehn 1980(S) H 4. 86.37 86.37
Mathias Monhart 1990(S) H 4. 63.83 150.20

5. Sportshøjskolen 126.59
Jakob Thrane Mainz 1993(S) H 1. 126.59 126.59

6. AK Nordland 114.08
Rune Glud 1982(S) H 2. 114.08 114.08

7. Horsens SK 110.95
Michael Herrmann 1988(S) H 1. 110.95 110.95

8. Aarhus AK 109.24
Jacob Stegelmann 1980(S) H 1. 109.24 109.24

9. Aarhus SVK 108.63
Danny O Jensen 1988(S) H 2. 108.63 108.63

10. Videbæk SK 103.46
Jonas Engelund 1989(S) H 2. 103.46 103.46
Anders S Ki 1982(S) H - 103.46

11. Roskilde AK 103.29
Frederik K Christensen 1991(S) H 2. 103.29 103.29

12. Target 92.59
Andreas Sørensen 1990(S) H 3. 92.59 92.59

13. Ares 85.69
Casper M Jensen 1991(S) H 5. 85.69 85.69

14. Pure PP 81.87
Anders B Lyhne 1991(S) H 7. 81.87 81.87
Stefan Probst 1987(S) H - 81.87

15. Grenå SK 59.04
Quendrim Halili 1992(S) H 2. 59.04 59.04

Damer Senior

1. Roskilde AK 210.96
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 83.28 83.28
Pia Skovborg 1963(M2) D 2. 71.14 154.42
Cilie LA Simonsen 1980(S) D 3. 56.54 210.96

2. Aarhus AK 164.40
Sara E Andreassen 1993(S) D 1. 89.19 89.19
Maria K Jensen 1985(S) D 3. 75.20 164.40

3. Pure PP 142.19
Kathja Sejer 1989(S) D 2. 72.96 72.96
Pernille B Bramsen 1990(S) D 3. 69.23 142.19

4. Ry MK 101.61
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 101.61 101.61

5. Sportshøjskolen 99.39
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 99.39 99.39

6. Aalborg SK 82.99
Katja Jørgensen 1988(S) D 1. 82.99 82.99

7. Rødby M 81.91
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 81.91 81.91

8. Aarhus SVK 77.44
Marie LL Knudsen 1990(S) D 2. 77.44 77.44

9. ER Powerlifting 69.62
Mette G Jensen 1985(S) D 2. 69.62 69.62

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Ebeltoft SK 95.24
Marcus Kruse 1999(SJ) H 1. 95.24 95.24

2. Rødby M 80.39
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 1. 80.39 80.39

3. Pure PP 76.70
Simon Espensen 1999(SJ) H 2. 76.70 76.70

4. Haderslev SK 50.86
Stine Greendahl 1999(SJ) D 1. 50.86 50.86

5. AK Odin 41.93
Kevin Salby 2003(SJ) H 1. 41.93 41.93

Damer & Herrer Junior

1. Hvidovre SF 269.14
Michael Haxgart 1995(J) H 1. 114.17 114.17
Anders E Stilbo 1996(J) H 4. 84.93 199.10
Christopher S Simonsen 1996(J) H 1. 70.04 269.14

2. Pure PP 261.18
Lene Wollesen 1995(J) D 2. 93.45 93.45
Frederik T Nordberg 1994(J) H 2. 93.33 186.78
Andreas Espensen 1996(J) H 5. 74.40 261.18

3. Københavns SK 176.09
Kamilla W Bøgedal 1995(J) D 1. 92.48 92.48
Nickolaj Olsen 1994(J) H 3. 83.61 176.09

4. Roskilde AK 106.79
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 106.79 106.79

5. Ebeltoft SK 98.67
Benjamin LT Mogensen 1996(J) H 2. 98.67 98.67

6. Aalborg SK 97.02
Nicolaj Scupii 1994(J) H 1. 97.02 97.02

7. Sportshøjskolen 87.35
Frederik OT Mogensen 1994(J) H 1. 87.35 87.35

8. Tårnby SK 85.17
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 2. 85.17 85.17

9. Aarhus SVK 75.92
Sissel P Machholm 1994(J) D 1. 75.92 75.92

Damer & Herrer Masters

1. Rødby M 429.75
Peter H Eriksen 1970(M1) H 1. 107.53 107.53
Bennie Andersen 1970(M1) H 1. 96.34 203.87
Finn Knudsen 1947(M4) H 1. 91.90 295.76
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 85.46 381.22
Tommy Rasmussen 1946(M4) H 3. 48.53 429.75
Svend Stensgaard 1922(M4) H 2. 44.07 473.82

2. Københavns SK 396.01
Per Berndorff 1960(M2) H 1. 90.28 90.28
Simon Donde 1966(M2) H 1. 87.61 177.88
Thomas N Hansen 1975(M1) H 2. 82.00 259.89
Tim Nielsen 1965(M2) H 2. 74.21 334.09
Peter Hansen 1962(M2) H 2. 61.92 396.01

3. Ares 385.78
Michael Melchorsen 1972(M1) H 2. 94.12 94.12
Klaus Larsen 1972(M1) H 1. 92.29 186.41
Gert Olsen 1963(M2) H 1. 77.40 263.81
Svend Bradtberg 1962(M2) H 3. 65.50 329.31
Horst Diter 1943(M4) H 2. 56.47 385.78

4. Grenå SK 293.71
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 84.30 84.30
Jan Bertelsen 1955(M3) H 1. 78.87 163.17
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 68.54 231.71
Kirsten Gylling 1957(M3) D 1. 62.00 293.71

5. Tårnby SK 229.25
Kim D Hansen 1971(M1) H 2. 77.33 77.33
Hans Thyssing 1953(M3) H 2. 77.06 154.39
Lasse Moreau 1965(M2) H 2. 74.87 229.25

6. SK Atlas 201.32
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 85.19 85.19
Verner Nielsen 1940(M4) H 1. 68.77 153.96
Ole Madsen 1947(M4) H 1. 47.36 201.32

7. Sportshøjskolen 159.28
Benny Jensen 1964(M2) H 1. 82.10 82.10
Torben Kristensen 1958(M2) H 2. 77.19 159.28

8. Roskilde AK 135.58
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 3. 72.81 72.81
Bent Hansen 1941(M4) H 1. 62.78 135.58

9. AK Frem 104.46
Johnni Andersen 1977(M1) H 1. 104.46 104.46

10. Gudenådalens SK 94.00
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 94.00 94.00

11. Haderslev SK 91.47
Jesper Clausen 1976(M1) H 3. 91.47 91.47

12. AK Odin 88.73
Kim Salby 1961(M2) H 1. 88.73 88.73

13. Ry MK 77.08
Svend L Christensen 1958(M2) H 2. 77.08 77.08

14. Albertslund SF 66.74
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 66.74 66.74

15. HG Styrkeløft 65.51
Peter Vintersborg 1941(M4) H 2. 65.51 65.51


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt