Resultater

JM Bænkpres 2017

Aalborg (FSH), d. 3 Sep 2017


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aarhus AK 60
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 12
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 24
Martin Jensen 1992(S) H 1. 12 36
Maria K Jensen 1985(S) D 1. 12 48
Vibeke Bergmann 1979(S) D 1. 12 60

2. Grenå SK 52
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 12 12
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 12 24
Quendrim Halili 1992(S) H 1. 12 36
Rasmus Mortensen 1979(S) H 2. 9 45
Jan Bertelsen 1955(M3) H 4. 7 52

3. Aalborg SK 40
Katja Jørgensen 1988(S) D 1. 12 12
Caroline Stougaard 1991(S) D 2. 9 21
Nicolaj Scupii 1994(J) H 3. 8 29
Jens Serup 1955(M3) H 4. 7 36
Jeppe S Møller 1996(J) H 7. 4 40

4. Teutonia 32
Mathias Blanchholm 1989(S) H 2. 9 9
Henning Stenkjær 1947(M4) H 2. 9 18
Jan B Traulsen 1948(M3) H 3. 8 26
Jens J Søndergaard 1996(J) H 5. 6 32

5. Sportshøjskolen 30
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 1. 12 12
Ronni B Christensen 1995(J) H 3. 8 20
Benny Jensen 1964(M2) H 4. 7 27
Torben Kristensen 1958(M2) H 8. 3 30

6. Horsens SK 17
Sonny M Kastberg 1995(J) H 2. 9 9
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 3. 8 17

7. Videbæk SK 14
Jonas Engelund 1989(S) H 2. 9 9
Dariusz Slowik 1977(M1) H 6. 5 14

8. AK Frem 6
Alex G Thorsen 1990(S) H 5. 6 6

 . Hjørring SS 6
Michael Nørlev 1978(S) H 5. 6 6
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aarhus AK 581.41
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 141.27 141.27
Sune Bang 1977(M1) H 1. 132.68 273.95
Martin Jensen 1992(S) H 1. 127.54 401.48
Maria K Jensen 1985(S) D 1. 116.91 518.40
Vibeke Bergmann 1979(S) D 1. 63.01 581.41

2. Aalborg SK 466.05
Nicolaj Scupii 1994(J) H 3. 114.62 114.62
Caroline Stougaard 1991(S) D 2. 110.12 224.74
Jeppe S Møller 1996(J) H 7. 90.03 314.77
Katja Jørgensen 1988(S) D 1. 87.39 402.16
Jens Serup 1955(M3) H 4. 63.89 466.05

3. Grenå SK 417.65
Rasmus Mortensen 1979(S) H 2. 121.38 121.38
Jan Bertelsen 1955(M3) H 4. 96.64 218.02
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 80.69 298.71
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 62.21 360.91
Quendrim Halili 1992(S) H 1. 56.74 417.65

4. Sportshøjskolen 401.78
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 1. 158.43 158.43
Benny Jensen 1964(M2) H 4. 83.52 241.95
Ronni B Christensen 1995(J) H 3. 82.17 324.12
Torben Kristensen 1958(M2) H 8. 77.66 401.78

5. Teutonia 303.23
Mathias Blanchholm 1989(S) H 2. 102.97 102.97
Jan B Traulsen 1948(M3) H 3. 97.50 200.47
Jens J Søndergaard 1996(J) H 5. 56.89 257.36
Henning Stenkjær 1947(M4) H 2. 45.88 303.23

6. Videbæk SK 214.45
Jonas Engelund 1989(S) H 2. 119.94 119.94
Dariusz Slowik 1977(M1) H 6. 94.50 214.45

7. Horsens SK 211.71
Sonny M Kastberg 1995(J) H 2. 114.28 114.28
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 3. 97.44 211.71

8. Hjørring SS 94.55
Michael Nørlev 1978(S) H 5. 94.55 94.55

9. AK Frem 59.22
Alex G Thorsen 1990(S) H 5. 59.22 59.22


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt