Resultater

DM Klassisk 2017

Aarhus (Aarhus AK), d. 14-16 Apr 2017


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aarhus AK 43
Jonatan Gonge 1992(S) H 1. 12 12
Kevin Lousen 1993(S) H 3. 8 20
Leo Smith 1987(S) H 3. 8 28
Nikolaj E Eriksen 1993(S) H 3. 8 36
Jonathan S Seest 1989(S) H 4. 7 43
Michael Dagø 1987(S) H 5. 6 49
Sune S Rytke 1987(S) H 10. 1 50
Martin Jensen 1992(S) H 13. 1 51

2. Thisted VF 31
Casper Futtrup 1989(S) H 1. 12 12
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 12 24
Thomas Thomsen 1989(S) H 4. 7 31

3. Odense BBC 24
Agge S Larsen 1988(S) H 2. 9 9
Andreas Evald 1992(S) H 4. 7 16
Søren L Nielsen 1993(S) H 4. 7 23
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 10. 1 24

4. AK Frem 23
Martin Faber 1982(S) H 2. 9 9
Lasse Sommer 1993(S) H 3. 8 17
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 5. 6 23

5. Pure PP 21
Andreas Klug 1984(S) H 1. 12 12
Henning Frost Meyhoff 1993(S) H 6. 5 17
Anders B Lyhne 1991(S) H 7. 4 21
Kevin Hommelgaard 1993(S) H - 0 21

6. HG Styrkeløft 21
Stefan HE Petersen 1992(S) H 4. 7 7
Kim H Melander 1991(S) H 5. 6 13
Malik Lennert 1989(S) H 5. 6 19
Niklas Johansen 1991(S) H 10. 1 20
Simon Jørgensen 1993(S) H 11. 1 21
Alex Petersen 1983(S) H 13. 1 22
Jonas L Mosvang 1992(S) H 14. 1 23
Mikkel B Johansen 1994(J) H 16. 1 24

7. Target 18
Steffan Hansen 1990(S) H 4. 7 7
Morten F Hansen 1993(S) H 6. 5 12
Thomas T Jensen 1990(S) H 7. 4 16
Andreas Sørensen 1990(S) H 9. 2 18

8. Haderslev SK 17
Tommy Hansen 1988(S) H 3. 8 8
Kristian Wagner 1993(S) H 5. 6 14
Kristian B Nyholm 1981(S) H 12. 1 15
Kenneth Christensen 1978(S) H 12. 1 16
Mike V Byskov 1991(S) H 13. 1 17
Thomas Ebdrup 1988(S) H 14. 1 18
Emil Mikkelsen 1993(S) H 15. 1 19

9. Københavns SK 15
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 12 12
Johan S Madsen 1988(S) H 8. 3 15

10. Aarhus SVK 13
Sebastian N Lassen 1991(S) H 3. 8 8
Søren Lund 1989(S) H 6. 5 13

11. AK Nordland 13
Eskild S Larsen 1988(S) H 1. 12 12
Thomas B Jensen 1982(S) H 11. 1 13

12. Zielkes FK 12
Rasmus Thøgersen 1984(S) H 1. 12 12

13. SK Atlas 9
Emil I Fuglsang 1992(S) H 2. 9 9

 . Fyns SK 9
Rasmus P Østerby 1989(S) H 2. 9 9

 . Aalborg SK 9
Jonas Møll 1989(S) H 2. 9 9

 . Horsens SK 9
Michael Herrmann 1988(S) H 2. 9 9

17. AK Atlas 6
Stefan S Mikkelsen 1991(S) H 5. 6 6

18. Sportshøjskolen 6
Paw Eistrup 1993(S) H 8. 3 3
Nikolai Melph 1991(S) H 9. 2 5
Mads N Wigh 1993(S) H 11. 1 6

19. Hjørring SS 4
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 7. 4 4

20. Hvidovre SF 3
Mads P Jensen 1992(S) H 8. 3 3

21. Tårnby SK 2
Steffen Hentze 1990(S) H 9. 2 2

22. Norce 1
Rasmus Bergholt 1989(S) H 12. 1 1

23. Roskilde AK 0
Frederik K Christensen 1991(S) H - 0 0

Damer Senior

1. Aarhus AK 29
Sara E Andreassen 1993(S) D 2. 9 9
Katrine R Ehlers 1990(S) D 4. 7 16
Martyna Mieleniewska 1989(S) D 4. 7 23
Maja Bonde 1993(S) D 5. 6 29

2. Roskilde AK 23
Pia Skovborg 1963(M2) D 2. 9 9
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 3. 8 17
Cilie LA Simonsen 1980(S) D 5. 6 23

3. Københavns SK 20
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 12 12
Karolina Hansen 1989(S) D 3. 8 20

4. Odense BBC 19
Aneliya Stamatova 1990(S) D 1. 12 12
Ditte LJ Pedersen 1990(S) D 4. 7 19
Louise U Madsen 1988(S) D - 0 19

 . Sportshøjskolen 19
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 12 12
Pernille Lindstrøm 1988(S) D 4. 7 19

6. Tårnby SK 12
Cornelia S Storm 1980(S) D 1. 12 12

 . Hjørring SS 12
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 12 12

 . Aalborg SK 12
Caroline Stougaard 1991(S) D 1. 12 12

9. Target 9
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 9 9

 . AK Frem 9
Anne Karlsen 1992(S) D 2. 9 9

11. Heden 8
Katja V Kronborg 1993(S) D 3. 8 8

 . Ares 8
Emma A Badalyan 1993(S) D 3. 8 8

13. Pure PP 5
Pernille B Bramsen 1990(S) D 6. 5 5

 . Hvidovre SF 5
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) D 6. 5 5

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 33
Marcus Boesen 1999(SJ) H 1. 12 12
Esben L Nysted 2000(SJ) H 1. 12 24
Fillip O Andersen 2000(SJ) H 2. 9 33

2. Pure PP 12
Simon Espensen 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Haderslev SK 12
Stine Greendahl 1999(SJ) D 1. 12 12

 . Holstebro S 12
Maren M Bielefeldt 1999(SJ) D 1. 12 12

5. Fyns SK 9
Frederik Sibtsen 1999(SJ) H 2. 9 9

Damer & Herrer Junior

1. Københavns SK 43
Amalie S Nielsen 1994(J) D 1. 12 12
Ida Bøtker 1997(J) D 2. 9 21
Lisa Hansen 1994(J) D 2. 9 30
Christian H Hansen 1996(J) H 4. 7 37
Elias L Madsen 1996(J) H 5. 6 43
Aiyu Liu 1997(J) H 5. 6 49
Oskar S Lund 1998(J) H 8. 3 52

2. Aarhus AK 39
Lasse Hansen 1994(J) H 1. 12 12
Marie LS Veigert 1995(J) D 2. 9 21
Rasmus G Nørskov 1996(J) H 4. 7 28
Peter Christensen 1996(J) H 5. 6 34
Thomas Schougaard 1997(J) H 6. 5 39
Masih Mahmoodi 1994(J) H 7. 4 43

 . Hvidovre SF 39
Michael Haxgart 1995(J) H 1. 12 12
Rasmus L Jørgensen 1994(J) H 2. 9 21
Christopher S Simonsen 1996(J) H 2. 9 30
Anders E Stilbo 1996(J) H 4. 7 37
Kevin K Kragh 1995(J) H 9. 2 39

4. Roskilde AK 36
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 12 12
Clara H Barsøe 1994(J) D 1. 12 24
Cecilie BE Rasmussen 1995(J) D 1. 12 36

5. Pure PP 28
Frederik T Nordberg 1994(J) H 1. 12 12
Mike Adelholm 1994(J) H 2. 9 21
Stephan Knudsen 1994(J) H 4. 7 28

6. Thisted VF 27
Matti Christensen 1995(J) H 1. 12 12
Linette Willumsen 1997(J) D 3. 8 20
Frederik M Christensen 1995(J) H 6. 5 25
Jonathan B Kristensen 1998(J) H 9. 2 27

7. Haderslev SK 27
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(J) H 2. 9 9
Louise Jensen 1996(J) D 4. 7 16
Rasmus P Ebbesen 1995(J) H 7. 4 20
Oliver J Jürgensen 1995(J) H 7. 4 24
Kasper Martinussen 1996(J) H 8. 3 27

8. Odense BBC 24
Camilla V Havsteen 1994(J) D 1. 12 12
Channe Hviid 1994(J) D 1. 12 24

9. Aalborg SK 21
Oda J Jensen 1996(J) D 1. 12 12
Rebekka R Andersen 1996(J) D 2. 9 21

10. ER Powerlifting 20
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 12 12
Frederik Foged 1995(J) H 3. 8 20

 . Liftrs S 20
Annika Bell 1997(J) D 1. 12 12
Anna T Ruspini 1994(J) D 3. 8 20

12. Sportshøjskolen 16
Rasmus D Hansen 1994(J) H 3. 8 8
Mads Østergaard 1995(J) H 3. 8 16

13. Hjørring SS 12
Jens P Smalbro 1994(J) H 1. 12 12

14. HG Styrkeløft 9
Mikkel D Jensen 1995(J) H 2. 9 9

 . AK Frem 9
Martin S Nielsen 1994(J) H 2. 9 9

16. Aarhus SVK 8
Jeppe S Benjaminsen 1994(J) H 3. 8 8

 . Tårnby SK 8
Benjamin Poulsen 1997(J) H 3. 8 8

18. Norce 6
Jacob M Iversen 1995(J) H 5. 6 6

19. Rødby M 5
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 6. 5 5

Damer & Herrer Masters

1. Rødby M 54
Finn Knudsen 1947(M4) H 1. 12 12
Lars Mardov 1966(M2) H 1. 12 24
Rasmus Adrian 1954(M3) H 1. 12 36
Thomas Skov 1971(M1) H 2. 9 45
Tommy Rasmussen 1946(M4) H 2. 9 54
Henrik Kamper 1967(M2) H 3. 8 62

2. AK Frem 33
Jesper Smidt 1973(M1) H 1. 12 12
Michel V Eijgen 1976(M1) H 1. 12 24
Jacob Kjellberg 1975(M1) H 2. 9 33

3. HG Styrkeløft 24
Ulla N Hembo 1964(M2) D 1. 12 12
Erling Johansen 1944(M4) H 1. 12 24

4. Aalborg SK 21
Jesper E Overgaard 1974(M1) H 1. 12 12
Martin Brix 1977(M1) H 2. 9 21

5. Gudenådalens SK 20
John Lukassen 1961(M2) H 1. 12 12
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 3. 8 20

6. Hjørring SS 19
Jan Horshauge 1962(M2) H 1. 12 12
Sune A Frederiksen 1977(M1) H 4. 7 19

7. Tårnby SK 18
Kim D Hansen 1971(M1) H 2. 9 9
Lasse Moreau 1965(M2) H 2. 9 18

8. Videbæk SK 17
Anders KK Jensen 1951(M3) H 1. 12 12
Jesper Mogensen 1969(M1) H 6. 5 17

9. ER Powerlifting 12
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Peter Wood 1968(M1) H 1. 12 12

 . SK Atlas 12
Ali Gønen 1976(M1) H 1. 12 12

12. Aarhus AK 9
Henrik Schougaard 1966(M2) H 2. 9 9

13. Haderslev SK 8
Jesper Clausen 1976(M1) H 3. 8 8

14. Ares 7
Svend Bradtberg 1962(M2) H 4. 7 7

 . Odense BBC 7
Bo Eriksen 1974(M1) H 4. 7 7

16. Københavns SK 6
Thomas N Hansen 1975(M1) H 5. 6 6

17. AK Odin 0
Kim Salby 1961(M2) H - 0 0

 . Thisted VF 0
Lise Madsen 1953(M3) D - 0 0
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aarhus AK 2035.93
Jonatan Gonge 1992(S) H 1. 458.62 458.62
Kevin Lousen 1993(S) H 3. 405.42 864.03
Leo Smith 1987(S) H 3. 401.84 1265.87
Michael Dagø 1987(S) H 5. 387.99 1653.86
Nikolaj E Eriksen 1993(S) H 3. 382.07 2035.93
Jonathan S Seest 1989(S) H 4. 337.63 2373.56
Sune S Rytke 1987(S) H 10. 324.47 2698.03
Martin Jensen 1992(S) H 13. 314.32 3012.35

2. HG Styrkeløft 1794.47
Stefan HE Petersen 1992(S) H 4. 404.16 404.16
Kim H Melander 1991(S) H 5. 389.81 793.97
Niklas Johansen 1991(S) H 10. 357.08 1151.05
Alex Petersen 1983(S) H 13. 330.71 1481.76
Jonas L Mosvang 1992(S) H 14. 312.71 1794.47
Simon Jørgensen 1993(S) H 11. 302.05 2096.52
Mikkel B Johansen 1994(J) H 16. 296.01 2392.53
Malik Lennert 1989(S) H 5. 232.43 2624.96

3. Haderslev SK 1650.82
Kristian Wagner 1993(S) H 5. 373.49 373.49
Kristian B Nyholm 1981(S) H 12. 328.48 701.97
Tommy Hansen 1988(S) H 3. 326.72 1028.69
Thomas Ebdrup 1988(S) H 14. 315.00 1343.69
Emil Mikkelsen 1993(S) H 15. 307.13 1650.82
Kenneth Christensen 1978(S) H 12. 298.15 1948.97
Mike V Byskov 1991(S) H 13. 264.43 2213.40

4. Target 1528.25
Steffan Hansen 1990(S) H 4. 399.43 399.43
Thomas T Jensen 1990(S) H 7. 380.93 780.36
Andreas Sørensen 1990(S) H 9. 375.70 1156.07
Morten F Hansen 1993(S) H 6. 372.19 1528.25

5. Odense BBC 1455.20
Agge S Larsen 1988(S) H 2. 407.52 407.52
Andreas Evald 1992(S) H 4. 390.11 797.63
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 10. 355.95 1153.58
Søren L Nielsen 1993(S) H 4. 301.62 1455.20

6. Thisted VF 1201.62
Casper Futtrup 1989(S) H 1. 415.58 415.58
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 411.84 827.42
Thomas Thomsen 1989(S) H 4. 374.21 1201.62

7. Pure PP 1172.06
Andreas Klug 1984(S) H 1. 413.98 413.98
Henning Frost Meyhoff 1993(S) H 6. 388.54 802.52
Anders B Lyhne 1991(S) H 7. 369.54 1172.06
Kevin Hommelgaard 1993(S) H - 1172.06

8. AK Frem 1165.62
Martin Faber 1982(S) H 2. 426.63 426.63
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 5. 376.89 803.52
Lasse Sommer 1993(S) H 3. 362.10 1165.62

9. Sportshøjskolen 1080.96
Paw Eistrup 1993(S) H 8. 375.98 375.98
Mads N Wigh 1993(S) H 11. 354.88 730.87
Nikolai Melph 1991(S) H 9. 350.09 1080.96

10. Københavns SK 779.88
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 425.79 425.79
Johan S Madsen 1988(S) H 8. 354.09 779.88

11. Aarhus SVK 779.00
Sebastian N Lassen 1991(S) H 3. 404.76 404.76
Søren Lund 1989(S) H 6. 374.24 779.00

12. AK Nordland 762.90
Eskild S Larsen 1988(S) H 1. 416.73 416.73
Thomas B Jensen 1982(S) H 11. 346.17 762.90

13. SK Atlas 413.23
Emil I Fuglsang 1992(S) H 2. 413.23 413.23

14. Aalborg SK 407.82
Jonas Møll 1989(S) H 2. 407.82 407.82

15. Horsens SK 402.50
Michael Herrmann 1988(S) H 2. 402.50 402.50

16. Fyns SK 389.03
Rasmus P Østerby 1989(S) H 2. 389.03 389.03

17. Hjørring SS 360.83
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 7. 360.83 360.83

18. Hvidovre SF 354.15
Mads P Jensen 1992(S) H 8. 354.15 354.15

19. Norce 349.99
Rasmus Bergholt 1989(S) H 12. 349.99 349.99

20. Zielkes FK 349.46
Rasmus Thøgersen 1984(S) H 1. 349.46 349.46

21. Tårnby SK 328.41
Steffen Hentze 1990(S) H 9. 328.41 328.41

22. AK Atlas 303.56
Stefan S Mikkelsen 1991(S) H 5. 303.56 303.56

23. Roskilde AK
Frederik K Christensen 1991(S) H -

Damer Senior

1. Aarhus AK 1251.56
Sara E Andreassen 1993(S) D 2. 373.95 373.95
Maja Bonde 1993(S) D 5. 342.01 715.95
Katrine R Ehlers 1990(S) D 4. 268.74 984.69
Martyna Mieleniewska 1989(S) D 4. 266.87 1251.56

2. Roskilde AK 876.55
Pia Skovborg 1963(M2) D 2. 315.33 315.33
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 3. 294.87 610.20
Cilie LA Simonsen 1980(S) D 5. 266.35 876.55

3. Sportshøjskolen 759.70
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 414.04 414.04
Pernille Lindstrøm 1988(S) D 4. 345.66 759.70

4. Københavns SK 758.71
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 452.07 452.07
Karolina Hansen 1989(S) D 3. 306.64 758.71

5. Odense BBC 655.27
Aneliya Stamatova 1990(S) D 1. 367.18 367.18
Ditte LJ Pedersen 1990(S) D 4. 288.10 655.27
Louise U Madsen 1988(S) D - 655.27

6. Tårnby SK 429.68
Cornelia S Storm 1980(S) D 1. 429.68 429.68

7. Hjørring SS 400.83
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 400.83 400.83

8. Target 394.97
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 394.97 394.97

9. Ares 392.13
Emma A Badalyan 1993(S) D 3. 392.13 392.13

10. AK Frem 379.54
Anne Karlsen 1992(S) D 2. 379.54 379.54

11. Aalborg SK 367.98
Caroline Stougaard 1991(S) D 1. 367.98 367.98

12. Heden 351.08
Katja V Kronborg 1993(S) D 3. 351.08 351.08

13. Pure PP 317.98
Pernille B Bramsen 1990(S) D 6. 317.98 317.98

14. Hvidovre SF 213.16
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) D 6. 213.16 213.16

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 908.85
Marcus Boesen 1999(SJ) H 1. 389.50 389.50
Esben L Nysted 2000(SJ) H 1. 265.42 654.92
Fillip O Andersen 2000(SJ) H 2. 253.93 908.85

2. Fyns SK 353.25
Frederik Sibtsen 1999(SJ) H 2. 353.25 353.25

3. Pure PP 342.02
Simon Espensen 1999(SJ) H 1. 342.02 342.02

4. Holstebro S 302.84
Maren M Bielefeldt 1999(SJ) D 1. 302.84 302.84

5. Haderslev SK 260.84
Stine Greendahl 1999(SJ) D 1. 260.84 260.84

Damer & Herrer Junior

1. Hvidovre SF 1762.26
Rasmus L Jørgensen 1994(J) H 2. 409.07 409.07
Michael Haxgart 1995(J) H 1. 380.32 789.39
Anders E Stilbo 1996(J) H 4. 338.57 1127.96
Christopher S Simonsen 1996(J) H 2. 326.64 1454.60
Kevin K Kragh 1995(J) H 9. 307.67 1762.26

2. Københavns SK 1698.71
Christian H Hansen 1996(J) H 4. 357.19 357.19
Ida Bøtker 1997(J) D 2. 349.74 706.93
Elias L Madsen 1996(J) H 5. 333.38 1040.31
Aiyu Liu 1997(J) H 5. 330.77 1371.07
Lisa Hansen 1994(J) D 2. 327.64 1698.71
Oskar S Lund 1998(J) H 8. 311.91 2010.62
Amalie S Nielsen 1994(J) D 1. 287.21 2297.84

3. Aarhus AK 1660.13
Lasse Hansen 1994(J) H 1. 410.56 410.56
Rasmus G Nørskov 1996(J) H 4. 338.75 749.31
Thomas Schougaard 1997(J) H 6. 321.41 1070.71
Masih Mahmoodi 1994(J) H 7. 315.36 1386.08
Marie LS Veigert 1995(J) D 2. 274.05 1660.13
Peter Christensen 1996(J) H 5. 258.83 1918.95

4. Haderslev SK 1546.94
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(J) H 2. 431.58 431.58
Rasmus P Ebbesen 1995(J) H 7. 312.62 744.20
Kasper Martinussen 1996(J) H 8. 299.47 1043.67
Oliver J Jürgensen 1995(J) H 7. 298.88 1342.55
Louise Jensen 1996(J) D 4. 204.39 1546.94

5. Thisted VF 1254.92
Matti Christensen 1995(J) H 1. 453.41 453.41
Frederik M Christensen 1995(J) H 6. 320.05 773.46
Jonathan B Kristensen 1998(J) H 9. 265.97 1039.44
Linette Willumsen 1997(J) D 3. 215.48 1254.92

6. Pure PP 1096.88
Frederik T Nordberg 1994(J) H 1. 386.68 386.68
Mike Adelholm 1994(J) H 2. 372.17 758.85
Stephan Knudsen 1994(J) H 4. 338.03 1096.88

7. Roskilde AK 1085.07
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 427.52 427.52
Clara H Barsøe 1994(J) D 1. 358.90 786.42
Cecilie BE Rasmussen 1995(J) D 1. 298.65 1085.07

8. Sportshøjskolen 757.22
Rasmus D Hansen 1994(J) H 3. 394.28 394.28
Mads Østergaard 1995(J) H 3. 362.94 757.22

9. Odense BBC 733.66
Camilla V Havsteen 1994(J) D 1. 392.73 392.73
Channe Hviid 1994(J) D 1. 340.93 733.66

10. ER Powerlifting 684.94
Frederik Foged 1995(J) H 3. 348.26 348.26
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 336.69 684.94

11. Aalborg SK 677.46
Oda J Jensen 1996(J) D 1. 363.31 363.31
Rebekka R Andersen 1996(J) D 2. 314.14 677.46

12. Liftrs S 625.21
Annika Bell 1997(J) D 1. 332.91 332.91
Anna T Ruspini 1994(J) D 3. 292.30 625.21

13. Hjørring SS 405.19
Jens P Smalbro 1994(J) H 1. 405.19 405.19

14. HG Styrkeløft 393.06
Mikkel D Jensen 1995(J) H 2. 393.06 393.06

15. AK Frem 367.32
Martin S Nielsen 1994(J) H 2. 367.32 367.32

16. Tårnby SK 340.29
Benjamin Poulsen 1997(J) H 3. 340.29 340.29

17. Rødby M 332.32
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 6. 332.32 332.32

18. Norce 329.38
Jacob M Iversen 1995(J) H 5. 329.38 329.38

19. Aarhus SVK 316.40
Jeppe S Benjaminsen 1994(J) H 3. 316.40 316.40

Damer & Herrer Masters

1. Rødby M 1521.66
Thomas Skov 1971(M1) H 2. 382.44 382.44
Finn Knudsen 1947(M4) H 1. 331.27 713.71
Henrik Kamper 1967(M2) H 3. 279.36 993.07
Lars Mardov 1966(M2) H 1. 268.13 1261.19
Rasmus Adrian 1954(M3) H 1. 260.47 1521.66
Tommy Rasmussen 1946(M4) H 2. 201.14 1722.81

2. AK Frem 1052.52
Jesper Smidt 1973(M1) H 1. 390.31 390.31
Michel V Eijgen 1976(M1) H 1. 362.19 752.50
Jacob Kjellberg 1975(M1) H 2. 300.02 1052.52

3. Aalborg SK 750.92
Jesper E Overgaard 1974(M1) H 1. 387.28 387.28
Martin Brix 1977(M1) H 2. 363.64 750.92

4. Gudenådalens SK 723.24
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 3. 362.18 362.18
John Lukassen 1961(M2) H 1. 361.06 723.24

5. Tårnby SK 700.23
Kim D Hansen 1971(M1) H 2. 378.02 378.02
Lasse Moreau 1965(M2) H 2. 322.22 700.23

6. Hjørring SS 695.26
Sune A Frederiksen 1977(M1) H 4. 359.31 359.31
Jan Horshauge 1962(M2) H 1. 335.95 695.26

7. Videbæk SK 528.56
Jesper Mogensen 1969(M1) H 6. 310.39 310.39
Anders KK Jensen 1951(M3) H 1. 218.17 528.56

8. HG Styrkeløft 524.99
Ulla N Hembo 1964(M2) D 1. 288.95 288.95
Erling Johansen 1944(M4) H 1. 236.03 524.99

9. SK Atlas 391.54
Ali Gønen 1976(M1) H 1. 391.54 391.54

10. Københavns SK 345.53
Thomas N Hansen 1975(M1) H 5. 345.53 345.53

11. ER Powerlifting 331.06
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 331.06 331.06

12. Horsens SK 327.00
Peter Wood 1968(M1) H 1. 327.00 327.00

13. Haderslev SK 316.30
Jesper Clausen 1976(M1) H 3. 316.30 316.30

14. Aarhus AK 279.00
Henrik Schougaard 1966(M2) H 2. 279.00 279.00

15. Odense BBC 276.41
Bo Eriksen 1974(M1) H 4. 276.41 276.41

16. Ares 275.46
Svend Bradtberg 1962(M2) H 4. 275.46 275.46

17. AK Odin
Kim Salby 1961(M2) H -

 . Thisted VF
Lise Madsen 1953(M3) D -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt