Resultater

DM Styrkeløft 2017

Albertslund (E.R.Powerlifting), d. 4-5 Mar 2017


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points K

Damer Senior
1. Trine Ø Bagger 1986(S) Aalborg SK 157.5 80 172.5 410 51.20 1.2616 517.26
2. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 172.5 92.5 222 487 66.00 1.0374 505.21
3. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 160 80 170 410 56.78 1.1639 477.20
4. Jane Aaberg 1981(S) Horsens SK 205 107.5 220 532.5 83.74 0.8931 475.58
5. Lisa Hansen 1994(J) Københavns SK 110 60 130 300 62.90 1.0753 322.59 x
6. Maria B Sørensen 1989(S) ER Powerlifting 120 60 170 350 98.24 0.8371 292.99
7. Tina Lund-lassen 1989(S) Roskilde AK 80 50 90 220 54.36 1.2043 264.95

Damer Sub-Junior
1. Stine Greendahl 1999(SJ) Haderslev SK 110 60 125 295 94.06 0.8494 250.57 x

Damer Junior
1. Majken Hansen 1996(J) Horsens SK 185 95 170 450 67.36 1.0221 459.95
2. Anna Schjøtt 1995(J) Sportshøjskolen 157.5 85 150 392.5 59.58 1.1210 439.99

Damer Masters 1
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 100 60 140 300 56.64 1.1662 349.86 x

Herrer Senior
1. Mathias Kristiansen 1985(S) Sportshøjskolen 330 247.5 292.5 870 119.44 0.5756 500.77
2. Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 285 190 257.5 732.5 82.28 0.6710 491.51
3. Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 260 210 287.5 757.5 92.88 0.6286 476.17
4. Henrik S Nielsen 1984(S) AK Jyden 285 200 250 735 90.86 0.6353 466.95
5. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 287.5 175 270 732.5 93.32 0.6272 459.42
6. Rene F Hedegaard 1990(S) Horsens SK 290 180 287.5 757.5 104.70 0.5982 453.14
7. Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 285 202.5 267.5 755 103.88 0.5998 452.85
8. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 287.5 142.5 272.5 702.5 92.22 0.6307 443.07
9. Søren Hornbech 1988(S) Horsens SK 272.5 170 255 697.5 92.08 0.6312 440.26
10. Morten Rasmussen 1978(S) Tårnby SK 220 155 205 580 69.20 0.7561 438.54
11. Jeppe P Rosenørn 1991(S) Aalborg SK 270 160 280 710 101.48 0.6051 429.62
12. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 210 135 210 555 73.66 0.7217 400.54
13. Magnus E Jensen 1989(S) Aarhus AK 260 150 242.5 652.5 103.78 0.6000 391.50
14. Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 230 180 227.5 637.5 172.60 0.5418 345.40 x
15. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 160 115 225 500 105.04 0.5975 298.75
16. Asdet C Langthong 1991(S) ER Powerlifting 145 95 180 420 78.40 0.6916 290.47 x
- Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting 215 0 210 99.18 0.6106
- Lasse Gråkjær 1992(S) Aalborg SK 320 0 260 118.16 0.5770
- Morten Sørig 1969(M1) Tårnby SK 325 0 225 133.20 0.5632

Herrer Sub-Junior
1. Simon B Rasmussen 1999(SJ) Horsens SK 230 170 240 640 91.04 0.6347 406.21

Herrer Junior
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 265 157.5 272.5 695 82.98 0.6676 463.98
2. Nickolaj Olsen 1994(J) Københavns SK 280 135 275 690 83.72 0.6641 458.23
3. Jonas B Pedersen 1996(J) Sportshøjskolen 215 137.5 207.5 560 69.74 0.7515 420.84
4. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 225 150 220 595 79.42 0.6859 408.11
5. Chris Wood 1997(J) Horsens SK 235 137.5 232.5 605 84.02 0.6627 400.93
6. Christian H Hansen 1996(J) Københavns SK 200 132.5 232.5 565 95.42 0.6208 350.75 x
7. Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting 135 90 200 425 64.92 0.7960 338.30 x

Herrer Masters 1
1. Mikkel Madsen 1974(M1) Tårnby SK 257.5 125 225 607.5 80.82 0.6784 412.13
2. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 200 262.5 200 662.5 119.94 0.5750 380.94
3. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 240 150 225 615 104.88 0.5978 367.65
4. Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 205 115 247.5 567.5 92.22 0.6307 357.92 x
5. Sune A Frederiksen 1977(M1) Hjørring SS 177.5 115 220 512.5 82.42 0.6703 343.53 x
6. Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC 150 112.5 170 432.5 92.10 0.6311 272.95 x

Herrer Masters 2
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 200 120 185 505 82.70 0.6689 337.80
2. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 140 207.5 160 507.5 92.82 0.6288 319.12
3. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 160 120 210 490 94.00 0.6250 306.25
4. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 117.5 150 125 392.5 90.64 0.6361 249.67 x

Herrer Masters 3
1. Keld Petersen 1954(M3) Teutonia 120 60 155 335 80.84 0.6783 227.23 x

Herrer Masters 4
1. Horst Diter 1943(M4) Ares 140 77.5 170 387.5 65.24 0.7928 307.21 x
2. Steen Wissing 1945(M4) Rødby M 160 115 200 475 91.42 0.6334 300.87
- Finn Knudsen 1947(M4) Rødby M 0 180 215 102.06 0.6038


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt