Resultater

DM Styrkeløft 2017

Albertslund (E.R.Powerlifting), d. 4-5 Mar 2017


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Senior

1. Horsens SK 55
Danni Iversen 1987(S) H 1. 12 12
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 12 24
Jane Aaberg 1981(S) D 1. 12 36
Rene F Hedegaard 1990(S) H 1. 12 48
Søren Hornbech 1988(S) H 4. 7 55

2. Tårnby SK 41
Kathrine H Bak 1981(S) D 1. 12 12
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 12 24
Jan Sahlgren 1960(M2) H 2. 9 33
Kim D Hansen 1971(M1) H 3. 8 41
Morten Sørig 1969(M1) H - 0 41

3. Sportshøjskolen 33
Mathias Kristiansen 1985(S) H 1. 12 12
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 12 24
Jonas Bjerre 1993(S) H 2. 9 33

4. ER Powerlifting 21
Maria B Sørensen 1989(S) D 1. 12 12
Asdet C Langthong 1991(S) H 2. 9 21
Jonas B Andersen 1989(S) H - 0 21

5. Aalborg SK 19
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 12 12
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H 4. 7 19
Lasse Gråkjær 1992(S) H - 0 19

6. Københavns SK 12
Lisa Hansen 1994(J) D 1. 12 12

 . Videbæk SK 12
Jonas Engelund 1989(S) H 1. 12 12

8. AK Frem 9
Alex G Thorsen 1990(S) H 2. 9 9

 . AK Jyden 9
Henrik S Nielsen 1984(S) H 2. 9 9

 . Roskilde AK 9
Tina Lund-lassen 1989(S) D 2. 9 9

11. Hvidovre SF 8
Johannes W Andersen 1988(S) H 3. 8 8

12. Aarhus AK 6
Magnus E Jensen 1989(S) H 5. 6 6

Sub-Junior

1. Horsens SK 12
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Haderslev SK 12
Stine Greendahl 1999(SJ) D 1. 12 12

Junior

1. Københavns SK 24
Nickolaj Olsen 1994(J) H 1. 12 12
Christian H Hansen 1996(J) H 1. 12 24

 . Sportshøjskolen 24
Anna Schjøtt 1995(J) D 1. 12 12
Jonas B Pedersen 1996(J) H 1. 12 24

3. Horsens SK 21
Majken Hansen 1996(J) D 1. 12 12
Chris Wood 1997(J) H 2. 9 21

4. ER Powerlifting 12
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12

6. Rødby M 9
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 9 9

Masters

1. Horsens SK 24
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 1. 12 12
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 12 24

 . Rødby M 24
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 12 12
Steen Wissing 1945(M4) H 1. 12 24
Finn Knudsen 1947(M4) H - 0 24

3. Københavns SK 21
Silvan Popovic 1976(M1) H 1. 12 12
Per Berndorff 1960(M2) H 2. 9 21

4. Aarhus AK 12
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 12

 . Ares 12
Horst Diter 1943(M4) H 1. 12 12

 . ER Powerlifting 12
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 12 12

 . Roskilde AK 12
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 1. 12 12

 . Teutonia 12
Keld Petersen 1954(M3) H 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Mikkel Madsen 1974(M1) H 1. 12 12

10. Hjørring SS 9
Sune A Frederiksen 1977(M1) H 2. 9 9

 . Odense BBC 9
Bo Eriksen 1974(M1) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

Senior

1. Horsens SK 2337.68
Danni Iversen 1987(S) H 1. 491.51 491.51
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 477.20 968.71
Jane Aaberg 1981(S) D 1. 475.58 1444.28
Rene F Hedegaard 1990(S) H 1. 453.14 1897.42
Søren Hornbech 1988(S) H 4. 440.26 2337.68

2. Tårnby SK 1803.72
Kathrine H Bak 1981(S) D 1. 505.21 505.21
Kim D Hansen 1971(M1) H 3. 459.42 964.64
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 438.54 1403.18
Jan Sahlgren 1960(M2) H 2. 400.54 1803.72
Morten Sørig 1969(M1) H - 1803.72

3. Sportshøjskolen 1429.79
Mathias Kristiansen 1985(S) H 1. 500.77 500.77
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 476.17 976.94
Jonas Bjerre 1993(S) H 2. 452.85 1429.79

4. Aalborg SK 946.88
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 517.26 517.26
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H 4. 429.62 946.88
Lasse Gråkjær 1992(S) H - 946.88

5. ER Powerlifting 583.46
Maria B Sørensen 1989(S) D 1. 292.99 292.99
Asdet C Langthong 1991(S) H 2. 290.47 583.46
Jonas B Andersen 1989(S) H - 583.46

6. AK Jyden 466.95
Henrik S Nielsen 1984(S) H 2. 466.95 466.95

7. Hvidovre SF 443.07
Johannes W Andersen 1988(S) H 3. 443.07 443.07

8. Aarhus AK 391.50
Magnus E Jensen 1989(S) H 5. 391.50 391.50

9. Videbæk SK 345.40
Jonas Engelund 1989(S) H 1. 345.40 345.40

10. Københavns SK 322.59
Lisa Hansen 1994(J) D 1. 322.59 322.59

11. AK Frem 298.75
Alex G Thorsen 1990(S) H 2. 298.75 298.75

12. Roskilde AK 264.95
Tina Lund-lassen 1989(S) D 2. 264.95 264.95

Sub-Junior

1. Horsens SK 406.21
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 1. 406.21 406.21

2. Haderslev SK 250.57
Stine Greendahl 1999(SJ) D 1. 250.57 250.57

Junior

1. Horsens SK 860.88
Majken Hansen 1996(J) D 1. 459.95 459.95
Chris Wood 1997(J) H 2. 400.93 860.88

2. Sportshøjskolen 860.83
Anna Schjøtt 1995(J) D 1. 439.99 439.99
Jonas B Pedersen 1996(J) H 1. 420.84 860.83

3. Københavns SK 808.98
Nickolaj Olsen 1994(J) H 1. 458.23 458.23
Christian H Hansen 1996(J) H 1. 350.75 808.98

4. Tårnby SK 463.98
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 463.98 463.98

5. Rødby M 408.11
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 408.11 408.11

6. ER Powerlifting 338.30
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 338.30 338.30

Masters

1. Horsens SK 717.51
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 1. 367.65 367.65
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 349.86 717.51

2. Rødby M 681.80
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 380.94 380.94
Steen Wissing 1945(M4) H 1. 300.87 681.80
Finn Knudsen 1947(M4) H - 681.80

3. Københavns SK 607.59
Silvan Popovic 1976(M1) H 1. 357.92 357.92
Per Berndorff 1960(M2) H 2. 249.67 607.59

4. Tårnby SK 412.13
Mikkel Madsen 1974(M1) H 1. 412.13 412.13

5. Hjørring SS 343.53
Sune A Frederiksen 1977(M1) H 2. 343.53 343.53

6. ER Powerlifting 337.80
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 337.80 337.80

7. Aarhus AK 319.12
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 319.12 319.12

8. Ares 307.21
Horst Diter 1943(M4) H 1. 307.21 307.21

9. Roskilde AK 306.25
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 1. 306.25 306.25

10. Odense BBC 272.95
Bo Eriksen 1974(M1) H 2. 272.95 272.95

11. Teutonia 227.23
Keld Petersen 1954(M3) H 1. 227.23 227.23


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt