Resultater

JM Bænkpres 2016

AK Frem, Randers, d. 4 Sep 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og wilkspoints. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aarhus AK 42
Bo Jensen 1967(M1) H 1. 12 12
Maria K Jensen 1985(S) D 1. 12 24
Jeppe F Balsby 1986(S) H 2. 9 33
Martin Jensen 1992(S) H 2. 9 42

2. Grenå SK 30
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 12 12
Jan Bertelsen 1955(M3) H 2. 9 21
Bo Jensen 1955(M3) H 2. 9 30

3. Horsens SK 28
Thomas Hermansen 1989(S) H 1. 12 12
Sonny M Kastberg 1995(J) H 2. 9 21
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 4. 7 28
Martin Tryk 1992(S) H - 0 28

4. Thisted VF 27
Kristinn Arnason 1986(S) H 1. 12 12
Jonathan B Kristensen 1998(SJ) H 3. 8 20
Patrick S Poulsen 1994(J) H 4. 7 27

5. Hjørring SS 20
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 12 12
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 3. 8 20

 . Ry MK 20
Hans L Christensen 1991(S) H 1. 12 12
Kasper M Sønderskov 1989(S) H 3. 8 20

7. Videbæk SK 17
Jonas Engelund 1989(S) H 1. 12 12
Victor B Møller 1998(SJ) H 6. 5 17

8. Sportshøjskolen 12
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 1. 12 12

9. Teutonia 10
Jan B Traulsen 1948(M3) H 5. 6 6
Stefan Jensen 2001(SJ) H 7. 4 10

10. Aalborg SK 9
Cæcilie L Bonne 1991(S) D 2. 9 9

11. Gudenådalens SK 8
Henrik Sørensen 1973(M1) H 3. 8 8

12. AK Frem 7
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 7 7
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aarhus AK 479.435
Jeppe F Balsby 1986(S) H 2. 138.086 138.086
Bo Jensen 1967(M1) H 1. 134.860 272.946
Martin Jensen 1992(S) H 2. 113.598 386.544
Maria K Jensen 1985(S) D 1. 92.891 479.435

2. Horsens SK 312.120
Thomas Hermansen 1989(S) H 1. 113.958 113.958
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 4. 103.635 217.593
Sonny M Kastberg 1995(J) H 2. 94.527 312.120
Martin Tryk 1992(S) H - 312.120

3. Grenå SK 247.565
Jan Bertelsen 1955(M3) H 2. 99.743 99.743
Bo Jensen 1955(M3) H 2. 82.328 182.071
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 65.494 247.565

4. Thisted VF 222.848
Kristinn Arnason 1986(S) H 1. 98.199 98.199
Patrick S Poulsen 1994(J) H 4. 65.807 164.006
Jonathan B Kristensen 1998(SJ) H 3. 58.842 222.848

5. Ry MK 193.389
Hans L Christensen 1991(S) H 1. 100.590 100.590
Kasper M Sønderskov 1989(S) H 3. 92.799 193.389

6. Hjørring SS 159.647
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 3. 80.494 80.494
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 79.153 159.647

7. Videbæk SK 158.626
Jonas Engelund 1989(S) H 1. 102.718 102.718
Victor B Møller 1998(SJ) H 6. 55.908 158.626

8. Sportshøjskolen 155.331
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 1. 155.331 155.331

9. Teutonia 142.508
Jan B Traulsen 1948(M3) H 5. 98.010 98.010
Stefan Jensen 2001(SJ) H 7. 44.498 142.508

10. Gudenådalens SK 111.093
Henrik Sørensen 1973(M1) H 3. 111.093 111.093

11. Aalborg SK 67.280
Cæcilie L Bonne 1991(S) D 2. 67.280 67.280

12. AK Frem 60.460
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 60.460 60.460


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt