Resultater

JM Styrkeløft 2016

AK Frem, Randers, d. 3 Sep 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aalborg SK 55
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 12 12
Lasse Gråkjær 1992(S) H 1. 12 24
Jonas Møll 1989(S) H 1. 12 36
Caroline Stougaard 1991(S) D 1. 12 48
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H 4. 7 55
Nanna Nørgaard 1993(J) D 4. 7 62
Lars Merring-Mikkelsen 1996(J) H 6. 5 67

2. Aarhus AK 47
Alexander Christensen 1992(S) H 1. 12 12
Lasse Hansen 1994(J) H 2. 9 21
Niels Stærkjær 1966(M2) H 2. 9 30
Tinna Heiberg 1995(J) D 2. 9 39
Kevin Lousen 1993(J) H 3. 8 47
Lotte Ditlev 1992(S) D 3. 8 55
Jonathan S Seest 1989(S) H 4. 7 62

3. Sportshøjskolen 47
Anna Schjøtt 1995(J) D 1. 12 12
Katarina Thomsen 1991(S) D 1. 12 24
Jonas Bjerre 1993(J) H 2. 9 33
Jesper Jacobsen 1995(J) H 3. 8 41
Daniel KB Fischer 1995(J) H 5. 6 47
Miklas Poulsen 1991(S) H 5. 6 53
Kristian K Yde 1992(S) H 7. 4 57

4. Horsens SK 45
Danni Iversen 1987(S) H 1. 12 12
Rene F Hedegaard 1990(S) H 1. 12 24
Søren Hornbech 1988(S) H 2. 9 33
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 4. 7 40
Peter Wood 1968(M1) H 6. 5 45
Chris Wood 1997(J) H 6. 5 50
Michel T Due 1998(SJ) H 10. 1 51

5. Thisted VF 43
Jesper M Pedersen 2000(SJ) H 1. 12 12
Casper Futtrup 1989(S) H 3. 8 20
Thomas Thomsen 1989(S) H 3. 8 28
Lise Madsen 1953(M3) D 3. 8 36
Patryk Bolek 1994(J) H 4. 7 43
Kathrine H Dahl 1994(J) D 4. 7 50
Leon S Simonsen 1992(S) H 5. 6 56
Marcus Boesen 1999(SJ) H 5. 6 62
Kristinn Arnason 1986(S) H 5. 6 68
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 9. 2 70
Fillip O Andersen 2000(SJ) H 9. 2 72

6. Videbæk SK 29
Jonas Engelund 1989(S) H 1. 12 12
Nynne Bjerg 1987(S) D 2. 9 21
Mads L Steffensen 1993(J) H 3. 8 29

7. AK Frem 25
Anne Karlsen 1992(S) D 3. 8 8
Martin S Nielsen 1994(J) H 4. 7 15
Alex G Thorsen 1990(S) H 7. 4 19
Michel V Eijgen 1976(M1) H 8. 3 22
Mads B Madsen 1990(S) H 8. 3 25

8. Bestrong 18
Bent Alstrup 1975(M1) H 2. 9 9
Daniel S Nordsmark 1991(S) H 2. 9 18

9. Hjørring SS 17
Lise Frederiksen 1982(S) D 2. 9 9
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 6. 5 14
Alex L Dietz 1999(SJ) H 8. 3 17

10. Herkules 15
Bo H Jensen 1986(S) H 3. 8 8
Tim Lassen 1984(S) H 4. 7 15

11. Odense BBC 12
Andreas Evald 1992(S) H 5. 6 6
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 7. 4 10
Bo Eriksen 1974(M1) H 9. 2 12
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aalborg SK 2133.04
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 533.80 533.80
Lasse Gråkjær 1992(S) H 1. 443.06 976.86
Jonas Møll 1989(S) H 1. 396.55 1373.41
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H 4. 391.68 1765.09
Caroline Stougaard 1991(S) D 1. 367.95 2133.04
Lars Merring-Mikkelsen 1996(J) H 6. 361.68 2494.72
Nanna Nørgaard 1993(J) D 4. 262.34 2757.06

2. Horsens SK 2081.46
Danni Iversen 1987(S) H 1. 494.84 494.84
Rene F Hedegaard 1990(S) H 1. 430.86 925.70
Søren Hornbech 1988(S) H 2. 411.52 1337.21
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 4. 397.28 1734.49
Peter Wood 1968(M1) H 6. 346.97 2081.46
Chris Wood 1997(J) H 6. 329.82 2411.28
Michel T Due 1998(SJ) H 10. 286.43 2697.72

3. Sportshøjskolen 1957.95
Jonas Bjerre 1993(J) H 2. 429.78 429.78
Jesper Jacobsen 1995(J) H 3. 403.67 833.45
Anna Schjøtt 1995(J) D 1. 402.97 1236.42
Daniel KB Fischer 1995(J) H 5. 373.25 1609.67
Katarina Thomsen 1991(S) D 1. 348.28 1957.95
Miklas Poulsen 1991(S) H 5. 322.85 2280.80
Kristian K Yde 1992(S) H 7. 318.84 2599.64

4. Aarhus AK 1913.73
Alexander Christensen 1992(S) H 1. 413.37 413.37
Lasse Hansen 1994(J) H 2. 404.26 817.63
Kevin Lousen 1993(J) H 3. 397.75 1215.38
Niels Stærkjær 1966(M2) H 2. 350.48 1565.87
Jonathan S Seest 1989(S) H 4. 347.86 1913.73
Tinna Heiberg 1995(J) D 2. 326.52 2240.24
Lotte Ditlev 1992(S) D 3. 301.54 2541.78

5. Thisted VF 1883.06
Casper Futtrup 1989(S) H 3. 420.39 420.39
Patryk Bolek 1994(J) H 4. 384.50 804.89
Thomas Thomsen 1989(S) H 3. 363.56 1168.46
Leon S Simonsen 1992(S) H 5. 358.01 1526.46
Marcus Boesen 1999(SJ) H 5. 356.60 1883.06
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 9. 324.05 2207.11
Kristinn Arnason 1986(S) H 5. 311.88 2518.99
Lise Madsen 1953(M3) D 3. 283.63 2802.62
Kathrine H Dahl 1994(J) D 4. 283.52 3086.14
Jesper M Pedersen 2000(SJ) H 1. 218.68 3304.81
Fillip O Andersen 2000(SJ) H 9. 214.11 3518.92

6. AK Frem 1649.40
Anne Karlsen 1992(S) D 3. 365.24 365.24
Michel V Eijgen 1976(M1) H 8. 350.56 715.79
Martin S Nielsen 1994(J) H 4. 338.25 1054.04
Mads B Madsen 1990(S) H 8. 297.79 1351.82
Alex G Thorsen 1990(S) H 7. 297.58 1649.40

7. Videbæk SK 1049.40
Mads L Steffensen 1993(J) H 3. 373.40 373.40
Jonas Engelund 1989(S) H 1. 352.24 725.64
Nynne Bjerg 1987(S) D 2. 323.76 1049.40

8. Hjørring SS 1035.50
Lise Frederiksen 1982(S) D 2. 370.76 370.76
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 6. 369.18 739.94
Alex L Dietz 1999(SJ) H 8. 295.56 1035.50

9. Odense BBC 964.24
Andreas Evald 1992(S) H 5. 363.91 363.91
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 7. 349.39 713.29
Bo Eriksen 1974(M1) H 9. 250.94 964.24

10. Herkules 823.23
Bo H Jensen 1986(S) H 3. 418.81 418.81
Tim Lassen 1984(S) H 4. 404.42 823.23

11. Bestrong 813.95
Bent Alstrup 1975(M1) H 2. 422.24 422.24
Daniel S Nordsmark 1991(S) H 2. 391.71 813.95


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt