Resultater

DM Klassisk 2016

ER Powerlifting, d. 1-3 Apr 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aarhus AK 36
Leo Smith 1987(S) H 2. 9 9
Frederik S Valeur 1992(S) H 2. 9 18
Klæmint Vagadal 1986(S) H 2. 9 27
Niels Stærkjær 1966(M2) H 2. 9 36

2. Thisted VF 26
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 12 12
Tobias Kokholm 1991(S) H 3. 8 20
Thomas Thomsen 1989(S) H 5. 6 26
Steen Thorsøe 1977(S) H - 0 26

3. AK Frem 25
Jesper Smidt 1973(M1) H 2. 9 9
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 4. 7 16
Alex G Thorsen 1990(S) H 6. 5 21
Jesper B Medhus 1979(S) H 7. 4 25

4. AK Nordland 25
Eskild S Larsen 1988(S) H 1. 12 12
Michael Stausholm 1982(S) H 7. 4 16
Casper Karlsen 1986(S) H 7. 4 20
Thomas B Jensen 1982(S) H 8. 3 23
Peter Thostrup 1974(M1) H 9. 2 25

5. Aalborg SK 21
Jonas Møll 1989(S) H 2. 9 9
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H 5. 6 15
Daniel S Larsen 1989(S) H 5. 6 21

6. Københavns SK 18
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 12 12
Kristian Hentze 1992(S) H 6. 5 17
Frej N Petersen 1991(S) H 12. 1 18
Martin Kofod 1990(S) H - 0 18

7. Tårnby SK 17
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 12 12
Lasse S Hille 1981(S) H 6. 5 17

8. Odense BBC 15
Andreas Evald 1992(S) H 3. 8 8
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 4. 7 15

9. Copenhagen PL 15
Ole S Borup 1995(J) H 1. 12 12
Steffen Hentze 1990(S) H 8. 3 15

10. Sportshøjskolen 12
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 12 12

 . Pure PP 12
Andreas Klug 1984(S) H 1. 12 12

12. Fyns SK 8
Rasmus P Østerby 1989(S) H 3. 8 8

 . HG Styrkeløft 8
Malik Lennert 1989(S) H 3. 8 8

 . Herkules 8
Bo H Jensen 1986(S) H 3. 8 8

15. Hvidovre SF 7
Jacob Prehn 1980(S) H 4. 7 7

 . Rødby M 7
Jesper H Hemmingsen 1992(S) H 4. 7 7

17. Horsens SK 6
Silas T Madsen 1991(S) H 5. 6 6

18. Haderslev SK 5
Tobias Hangel 1992(S) H 6. 5 5

19. ER Powerlifting 5
Jonas B Andersen 1989(S) H 7. 4 4
Kasper Hartvigsen 1992(S) H 10. 1 5

20. Roskilde AK 1
Frederik S Haslund 1992(S) H 11. 1 1

Damer Senior

1. Sportshøjskolen 29
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 12 12
Stefanie Nielsen 1992(S) D 2. 9 21
Katarina Thomsen 1991(S) D 3. 8 29

2. Københavns SK 27
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 12 12
Camilla M Kristensen 1988(S) D 2. 9 21
Marie G-Rasmussen 1983(S) D 5. 6 27
Janni Larsson 1987(S) D - 0 27

3. Roskilde AK 21
Pia Skovborg 1963(M2) D 1. 12 12
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 2. 9 21

4. Target 18
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 9 9
Bodil Hermansen 1990(S) D 2. 9 18

5. Rødby M 18
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 12 12
Mette M Christensen 1988(S) D 5. 6 18

6. Aalborg SK 12
Caroline Stougaard 1991(S) D 1. 12 12

 . Copenhagen PL 12
Cornelia S Storm 1980(S) D 1. 12 12

 . Odense BBC 12
Aneliya Stamatova 1990(S) D 1. 12 12

9. AK Frem 8
Anne Karlsen 1992(S) D 3. 8 8

 . Thisted VF 8
Lise Madsen 1953(M3) D 3. 8 8

11. Tårnby SK 7
Kathrine H Bak 1981(S) D 4. 7 7

 . Aarhus SVK 7
Trine Theodora 1992(S) D 4. 7 7

13. Videbæk SK 5
Nynne Bjerg 1987(S) D 6. 5 5

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 25
Jesper M Pedersen 2000(SJ) H 2. 9 9
Esben L Nysted 2000(SJ) H 3. 8 17
Fillip O Andersen 2000(SJ) H 3. 8 25

2. Herkules 12
Jonas Bartholdi 1998(SJ) H 1. 12 12

 . Ares 12
Casper Melchiorsen 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Rødby M 12
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 1. 12 12

 . Fyns SK 12
Frederik Sibtsen 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Haderslev SK 12
Martin Wilkens 1999(SJ) H 1. 12 12

7. Tårnby SK 9
Magnus K Pedersen 1998(SJ) H 2. 9 9

 . Ebeltoft SK 9
Marcus Kruse 1999(SJ) H 2. 9 9

Damer & Herrer Junior

1. Thisted VF 46
Matti Christensen 1995(J) H 1. 12 12
Julie Fisker 1995(J) D 1. 12 24
Kathrine H Dahl 1994(J) D 3. 8 32
Bernodus B Snorrason 1996(J) H 4. 7 39
Patrick S Poulsen 1994(J) H 4. 7 46
Patryk Bolek 1994(J) H 5. 6 52

2. Roskilde AK 33
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 12 12
Clara H Barsøe 1994(J) D 1. 12 24
Mille S Rasmussen 1993(J) D 2. 9 33

3. Ebeltoft SK 27
Benjamin LT Mogensen 1996(J) H 3. 8 8
Philip Poulsen 1996(J) H 3. 8 16
Lau Rasmussen 1996(J) H 5. 6 22
Peter F Kristensen 1996(J) H 6. 5 27

4. Odense BBC 24
Camilla V Havsteen 1994(J) D 1. 12 12
Channe Hviid 1994(J) D 1. 12 24

 . Ares 24
Lukas Moesgaard 1994(J) H 1. 12 12
Emma A Badalyan 1993(J) D 1. 12 24

6. Heden 21
Søren L Nielsen 1993(J) H 1. 12 12
Katja V Kronborg 1993(J) D 2. 9 21

7. ER Powerlifting 20
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 12 12
Morten L Jensen 1993(J) H 3. 8 20

8. Sportshøjskolen 17
Daniel KB Fischer 1995(J) H 2. 9 9
Jesper Jacobsen 1995(J) H 3. 8 17

9. Hvidovre SF 12
Steffen H Jacobsen 1994(J) H 1. 12 12

 . Rødby M 12
Louise R Jakobsen 1993(J) D 1. 12 12

 . Aarhus AK 12
Lasse Hansen 1994(J) H 1. 12 12

12. Københavns SK 12
Rasmus H Winther 1996(J) H 2. 9 9
Tobias SH Rasmussen 1993(J) H 8. 3 12
Christian H Hansen 1996(J) H - 0 12

13. Tårnby SK 11
Christian Cederquist 1993(J) H 4. 7 7
Mads J Jørgensen 1993(J) H 7. 4 11

14. Videbæk SK 9
Mads L Steffensen 1993(J) H 2. 9 9

 . SK Atlas 9
Kevin Lousen 1993(J) H 2. 9 9

16. Aalborg SK 7
Lars Merring-Mikkelsen 1996(J) H 4. 7 7

17. HG Styrkeløft 6
Niklas R Damm 1993(J) H 5. 6 6

18. AK Nordland 2
Chris Wood 1997(J) H 9. 2 2

19. BK Limfjord 1
Jeppe Bay 1995(J) H 10. 1 1

Damer & Herrer Masters

1. Tårnby SK 60
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 12
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 1. 12 24
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 36
Lasse Moreau 1965(M2) H 1. 12 48
Lars H Jensen 1955(M3) H 1. 12 60
Mikkel Madsen 1974(M1) H 2. 9 69

2. Rødby M 53
Anders L Nielsen 1973(M1) H 1. 12 12
Finn Knudsen 1947(M3) H 1. 12 24
Svend Stensgaard 1922(M4) H 1. 12 36
Peter H Eriksen 1970(M1) H 2. 9 45
Bennie Andersen 1970(M1) H 3. 8 53
Lars Mardov 1966(M2) H 3. 8 61
Henrik Kamper 1967(M1) H 4. 7 68

3. Gudenådalens SK 36
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 12 12
John Lukassen 1961(M2) H 1. 12 24
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 12 36

4. ER Powerlifting 33
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 12 12
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 1. 12 24
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 2. 9 33

5. Ares 30
Horst Diter 1943(M4) H 1. 12 12
Michael Melchorsen 1972(M1) H 2. 9 21
Svend Bradtberg 1962(M2) H 2. 9 30

6. Københavns SK 17
Per Berndorff 1960(M2) H 2. 9 9
Thomas N Hansen 1975(M1) H 3. 8 17

7. Albertslund SF 12
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 12 12

 . SK Atlas 12
Ali Gønen 1976(M1) H 1. 12 12

9. Videbæk SK 9
Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) H 2. 9 9

 . AK Odin 9
Kim Salby 1961(M2) H 2. 9 9

11. AK Nordland 8
Peter Wood 1968(M1) H 3. 8 8

12. Nyborg M 7
Thomas L Hansen 1972(M1) H 4. 7 7
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. AK Nordland 1667.13
Eskild S Larsen 1988(S) H 1. 412.24 412.24
Michael Stausholm 1982(S) H 7. 330.33 742.57
Thomas B Jensen 1982(S) H 8. 326.72 1069.28
Peter Thostrup 1974(M1) H 9. 322.52 1391.81
Casper Karlsen 1986(S) H 7. 275.33 1667.13

2. Aarhus AK 1554.81
Leo Smith 1987(S) H 2. 418.46 418.46
Frederik S Valeur 1992(S) H 2. 385.39 803.85
Klæmint Vagadal 1986(S) H 2. 384.27 1188.12
Niels Stærkjær 1966(M2) H 2. 366.69 1554.81

3. AK Frem 1354.98
Jesper Smidt 1973(M1) H 2. 384.10 384.10
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 4. 376.30 760.41
Jesper B Medhus 1979(S) H 7. 310.76 1071.17
Alex G Thorsen 1990(S) H 6. 283.81 1354.98

4. Thisted VF 1141.80
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 408.34 408.34
Tobias Kokholm 1991(S) H 3. 377.54 785.88
Thomas Thomsen 1989(S) H 5. 355.92 1141.80
Steen Thorsøe 1977(S) H - 1141.80

5. Aalborg SK 1117.57
Jonas Møll 1989(S) H 2. 397.72 397.72
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H 5. 367.85 765.57
Daniel S Larsen 1989(S) H 5. 352.00 1117.57

6. Københavns SK 1060.35
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 426.52 426.52
Kristian Hentze 1992(S) H 6. 336.28 762.79
Frej N Petersen 1991(S) H 12. 297.56 1060.35
Martin Kofod 1990(S) H - 1060.35

7. Tårnby SK 732.22
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 373.07 373.07
Lasse S Hille 1981(S) H 6. 359.16 732.22

8. Odense BBC 714.71
Andreas Evald 1992(S) H 3. 375.14 375.14
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 4. 339.57 714.71

9. Copenhagen PL 705.76
Ole S Borup 1995(J) H 1. 392.38 392.38
Steffen Hentze 1990(S) H 8. 313.38 705.76

10. ER Powerlifting 650.17
Jonas B Andersen 1989(S) H 7. 331.87 331.87
Kasper Hartvigsen 1992(S) H 10. 318.30 650.17

11. Sportshøjskolen 436.63
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 436.63 436.63

12. Herkules 415.89
Bo H Jensen 1986(S) H 3. 415.89 415.89

13. Pure PP 409.17
Andreas Klug 1984(S) H 1. 409.17 409.17

14. Fyns SK 374.42
Rasmus P Østerby 1989(S) H 3. 374.42 374.42

15. Rødby M 372.27
Jesper H Hemmingsen 1992(S) H 4. 372.27 372.27

16. Hvidovre SF 368.32
Jacob Prehn 1980(S) H 4. 368.32 368.32

17. Horsens SK 368.02
Silas T Madsen 1991(S) H 5. 368.02 368.02

18. Haderslev SK 338.55
Tobias Hangel 1992(S) H 6. 338.55 338.55

19. Roskilde AK 317.77
Frederik S Haslund 1992(S) H 11. 317.77 317.77

20. HG Styrkeløft 249.83
Malik Lennert 1989(S) H 3. 249.83 249.83

Damer Senior

1. Sportshøjskolen 1104.63
Stefanie Nielsen 1992(S) D 2. 387.43 387.43
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 378.69 766.12
Katarina Thomsen 1991(S) D 3. 338.51 1104.63

2. Københavns SK 983.68
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 415.10 415.10
Marie G-Rasmussen 1983(S) D 5. 294.51 709.61
Camilla M Kristensen 1988(S) D 2. 274.07 983.68
Janni Larsson 1987(S) D - 983.68

3. Target 714.53
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 360.09 360.09
Bodil Hermansen 1990(S) D 2. 354.44 714.53

4. Roskilde AK 586.40
Pia Skovborg 1963(M2) D 1. 298.80 298.80
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 2. 287.60 586.40

5. Rødby M 555.31
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 290.09 290.09
Mette M Christensen 1988(S) D 5. 265.22 555.31

6. Copenhagen PL 427.18
Cornelia S Storm 1980(S) D 1. 427.18 427.18

7. Aalborg SK 351.77
Caroline Stougaard 1991(S) D 1. 351.77 351.77

8. AK Frem 348.36
Anne Karlsen 1992(S) D 3. 348.36 348.36

9. Odense BBC 333.98
Aneliya Stamatova 1990(S) D 1. 333.98 333.98

10. Tårnby SK 327.58
Kathrine H Bak 1981(S) D 4. 327.58 327.58

11. Aarhus SVK 309.18
Trine Theodora 1992(S) D 4. 309.18 309.18

12. Videbæk SK 279.83
Nynne Bjerg 1987(S) D 6. 279.83 279.83

13. Thisted VF 273.76
Lise Madsen 1953(M3) D 3. 273.76 273.76

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 650.99
Esben L Nysted 2000(SJ) H 3. 261.76 261.76
Jesper M Pedersen 2000(SJ) H 2. 205.46 467.22
Fillip O Andersen 2000(SJ) H 3. 183.77 650.99

2. Haderslev SK 354.38
Martin Wilkens 1999(SJ) H 1. 354.38 354.38

3. Fyns SK 343.91
Frederik Sibtsen 1999(SJ) H 1. 343.91 343.91

4. Rødby M 341.55
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 1. 341.55 341.55

5. Ebeltoft SK 331.79
Marcus Kruse 1999(SJ) H 2. 331.79 331.79

6. Herkules 304.71
Jonas Bartholdi 1998(SJ) H 1. 304.71 304.71

7. Tårnby SK 297.96
Magnus K Pedersen 1998(SJ) H 2. 297.96 297.96

8. Ares 278.40
Casper Melchiorsen 1999(SJ) H 1. 278.40 278.40

Damer & Herrer Junior

1. Thisted VF 1750.27
Matti Christensen 1995(J) H 1. 425.66 425.66
Patryk Bolek 1994(J) H 5. 352.74 778.40
Julie Fisker 1995(J) D 1. 348.52 1126.92
Bernodus B Snorrason 1996(J) H 4. 335.65 1462.58
Kathrine H Dahl 1994(J) D 3. 287.70 1750.27
Patrick S Poulsen 1994(J) H 4. 230.67 1980.94

2. Ebeltoft SK 1343.46
Benjamin LT Mogensen 1996(J) H 3. 359.27 359.27
Philip Poulsen 1996(J) H 3. 343.62 702.89
Peter F Kristensen 1996(J) H 6. 332.18 1035.07
Lau Rasmussen 1996(J) H 5. 308.39 1343.46

3. Roskilde AK 1055.74
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 425.27 425.27
Clara H Barsøe 1994(J) D 1. 334.46 759.72
Mille S Rasmussen 1993(J) D 2. 296.02 1055.74

4. Sportshøjskolen 762.33
Jesper Jacobsen 1995(J) H 3. 390.84 390.84
Daniel KB Fischer 1995(J) H 2. 371.49 762.33

5. Ares 737.73
Lukas Moesgaard 1994(J) H 1. 406.36 406.36
Emma A Badalyan 1993(J) D 1. 331.37 737.73

6. Københavns SK 708.18
Rasmus H Winther 1996(J) H 2. 389.24 389.24
Tobias SH Rasmussen 1993(J) H 8. 318.94 708.18
Christian H Hansen 1996(J) H - 708.18

7. Tårnby SK 658.88
Christian Cederquist 1993(J) H 4. 340.23 340.23
Mads J Jørgensen 1993(J) H 7. 318.65 658.88

8. Odense BBC 657.70
Camilla V Havsteen 1994(J) D 1. 357.00 357.00
Channe Hviid 1994(J) D 1. 300.70 657.70

9. ER Powerlifting 609.12
Morten L Jensen 1993(J) H 3. 312.48 312.48
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 296.64 609.12

10. Heden 585.29
Katja V Kronborg 1993(J) D 2. 294.34 294.34
Søren L Nielsen 1993(J) H 1. 290.96 585.29

11. Hvidovre SF 412.39
Steffen H Jacobsen 1994(J) H 1. 412.39 412.39

12. Aarhus AK 397.45
Lasse Hansen 1994(J) H 1. 397.45 397.45

13. SK Atlas 369.46
Kevin Lousen 1993(J) H 2. 369.46 369.46

14. Aalborg SK 359.18
Lars Merring-Mikkelsen 1996(J) H 4. 359.18 359.18

15. Videbæk SK 343.99
Mads L Steffensen 1993(J) H 2. 343.99 343.99

16. Rødby M 321.44
Louise R Jakobsen 1993(J) D 1. 321.44 321.44

17. AK Nordland 315.15
Chris Wood 1997(J) H 9. 315.15 315.15

18. HG Styrkeløft 299.18
Niklas R Damm 1993(J) H 5. 299.18 299.18

19. BK Limfjord 293.96
Jeppe Bay 1995(J) H 10. 293.96 293.96

Damer & Herrer Masters

1. Tårnby SK 1664.52
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 365.74 365.74
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 1. 359.97 725.71
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 327.03 1052.74
Lasse Moreau 1965(M2) H 1. 310.86 1363.60
Lars H Jensen 1955(M3) H 1. 300.92 1664.52
Mikkel Madsen 1974(M1) H 2. 295.36 1959.87

2. Rødby M 1652.85
Peter H Eriksen 1970(M1) H 2. 378.68 378.68
Anders L Nielsen 1973(M1) H 1. 361.76 740.44
Finn Knudsen 1947(M3) H 1. 331.69 1072.12
Bennie Andersen 1970(M1) H 3. 313.20 1385.32
Lars Mardov 1966(M2) H 3. 267.53 1652.85
Henrik Kamper 1967(M1) H 4. 248.34 1901.19
Svend Stensgaard 1922(M4) H 1. 165.22 2066.41

3. Gudenådalens SK 1113.47
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 392.35 392.35
John Lukassen 1961(M2) H 1. 364.50 756.85
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 356.62 1113.47

4. Ares 952.96
Michael Melchorsen 1972(M1) H 2. 355.15 355.15
Horst Diter 1943(M4) H 1. 302.95 658.11
Svend Bradtberg 1962(M2) H 2. 294.86 952.96

5. ER Powerlifting 830.46
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 339.82 339.82
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 2. 291.14 630.97
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 1. 199.49 830.46

6. Københavns SK 625.33
Thomas N Hansen 1975(M1) H 3. 333.42 333.42
Per Berndorff 1960(M2) H 2. 291.92 625.33

7. SK Atlas 364.25
Ali Gønen 1976(M1) H 1. 364.25 364.25

8. Videbæk SK 357.79
Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) H 2. 357.79 357.79

9. Nyborg M 320.64
Thomas L Hansen 1972(M1) H 4. 320.64 320.64

10. AK Odin 311.88
Kim Salby 1961(M2) H 2. 311.88 311.88

11. AK Nordland 250.41
Peter Wood 1968(M1) H 3. 250.41 250.41

12. Albertslund SF 199.46
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 199.46 199.46


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt