Resultater

TSK Cup, Udstyr 2015

Tårnby, d. 21-22 Nov 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Tårnby SK 57
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 12
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 24
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 12 36
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 48
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 9 57
Jens Jepsen 1970(M1) H 2. 9 66
Christian Cederquist 1993(J) H x 5. 6 72
Jørgen Nielsen 1963(M2) H x 11. 1 73
Lars H Jensen 1955(M3) H x 11. 1 74
Mads J Jørgensen 1993(J) H x 13. 1 75

2. Københavns SK 53
Lazar Kuburovic 1992(J) H x 1. 12 12
Tanja S Olsen 1990(S) D x 1. 12 24
Camilla M Kristensen 1988(S) D 1. 12 36
Nickolaj Olsen 1994(J) H 2. 9 45
Emil Therkelsen 1983(S) H x 3. 8 53
Marie G-Rasmussen 1983(S) D x 4. 7 60
Christian H Hansen 1996(J) H x 9. 2 62
Thomas N Hansen 1975(M1) H x 9. 2 64
Jon Madsen 1985(S) H x 10. 1 65
David C Svendsen-Tune 1986(S) H x 12. 1 66
Ole Olsen 1961(M2) H - 0 66

3. Thisted VF 51
Matti Christensen 1995(J) H x 1. 12 12
Stephan Vorup 1973(M1) H x 1. 12 24
Jesper M Pedersen 2000(SJ) H x 1. 12 36
Lise Madsen 1953(M3) D x 3. 8 44
Thomas Thomsen 1989(S) H x 4. 7 51
Kristinn Arnason 1986(S) H x 6. 5 56
Frederik M Christensen 1995(J) H x 7. 4 60
Esben L Nysted 2000(SJ) H x 8. 3 63
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H x 12. 1 64

4. Sportshøjskolen 49
Jesper Jacobsen 1995(J) H x 1. 12 12
Mia T Kristiansen 1991(S) D x 1. 12 24
Nicki Lentz 1992(J) H x 2. 9 33
Mia Schjøtt Irving 1998(SJ) D x 2. 9 42
Paw Eistrup 1993(J) H x 4. 7 49
Marte I Sverdrup 1993(J) D x 4. 7 56

5. Aarhus AK 48
Jonatan Gonge 1992(J) H x 1. 12 12
Lasse Hansen 1994(J) H x 1. 12 24
Bjørn Sønnichsen 1990(S) H 2. 9 33
Jacob Carstensen 1986(S) H x 3. 8 41
Leo Smith 1987(S) H x 4. 7 48
Frederik S Valeur 1992(J) H x 5. 6 54
Esben Neupart 1992(J) H x 6. 5 59
Andreas L Rebsdorf 1991(S) H x 8. 3 62
Jonas Havmøller 1992(J) H x 8. 3 65
Mads Østergaard 1995(J) H x 11. 1 66
Magnus E Jensen 1989(S) H x 18. 1 67
Roald Jensen 1971(M1) H x 19. 1 68

6. Odense BBC 42
Camilla V Havsteen 1994(J) D x 1. 12 12
Andreas Evald 1992(J) H x 2. 9 21
Daniel Dørge 1993(J) H x 4. 7 28
Daniel Højland 1993(J) H x 4. 7 35
Louise U Madsen 1988(S) D x 4. 7 42
Kristian S Schmidt 1992(J) H x 6. 5 47
Ditte LJ Pedersen 1990(S) D x 7. 4 51
Casper Christoffersen 1989(S) H x 15. 1 52

7. Rødby M 41
Sofie F Mix 1996(J) D 1. 12 12
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 9 21
Charlie Tyrrestrup 1989(S) H 3. 8 29
Finn Knudsen 1947(M3) H 4. 7 36
Andreas Christensen 1995(J) H 6. 5 41
Dennis Kofod 1998(SJ) H x 7. 4 45
Jesper Vogelius 2000(SJ) H x 16. 1 46

8. Horsens SK 38
Majken Hansen 1996(J) D 1. 12 12
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 2. 9 21
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 3. 8 29
Silas T Madsen 1991(S) H x 6. 5 34
Jonas R Johannsen 1987(S) H 7. 4 38
Morten Sørig 1969(M1) H - 0 38

9. Copenhagen PL 37
Cornelia S Storm 1980(S) D x 1. 12 12
Kasper K Rasmussen 1992(J) H x 2. 9 21
Rasmus H Winther 1996(J) H x 3. 8 29
Ole S Borup 1995(J) H x 7. 4 33
Mads Andreassen 1989(S) H x 7. 4 37
Emil S Kok 1991(S) H x 13. 1 38

10. AK Frem 35
Jesper Smidt 1973(M1) H x 2. 9 9
Lasse Sommer 1993(J) H x 2. 9 18
Anne Karlsen 1992(J) D x 2. 9 27
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 7 34
Alex G Thorsen 1990(S) H x 17. 1 35

11. Target 29
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D x 1. 12 12
Bodil Hermansen 1990(S) D x 2. 9 21
Tanita Sørensen 1991(S) D x 6. 5 26
Malthe Jarlby 1990(S) H x 9. 2 28
Jonas L Kristensen 1986(S) H x 14. 1 29

12. Hvidovre SF 26
Sune Bak 1974(M1) H 1. 12 12
Johannes W Andersen 1988(S) H 3. 8 20
Steffen H Jacobsen 1994(J) H x 5. 6 26

13. Ares 22
Horst Diter 1943(M4) H x 2. 9 9
Emma M Badalyan 1993(J) D x 3. 8 17
Troels K Ibsen 1995(J) H x 8. 3 20
Erik Rosenberg 2000(SJ) H x 14. 1 21
Thomas Holbæk 1991(S) H x 17. 1 22

14. ER Powerlifting 20
Morten L Jensen 1993(J) H 1. 12 12
Lisbeth Eugenie 1988(S) D x 5. 6 18
Jonas B Andersen 1989(S) H x 12. 1 19
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H x 18. 1 20

15. HG Styrkeløft 17
Malik Lennert 1989(S) H x 2. 9 9
Steffenie K Jensen 1996(J) D x 6. 5 14
Johannes Junge 1989(S) H x 10. 1 15
Niklas R Damm 1993(J) H x 16. 1 16
Matias B Andersen 1993(J) H x 19. 1 17

16. Fyns SK 14
Rasmus P Østerby 1989(S) H x 3. 8 8
Frederik Sibtsen 1999(SJ) H x 5. 6 14

17. Aalborg SK 12
Mia Tovgaard 1979(S) D 1. 12 12

 . Gudenådalens SK 12
Henrik Sørensen 1973(M1) H x 1. 12 12

19. Roskilde AK 10
Tina Lund-lassen 1989(S) D x 2. 9 9
Kristian J Pedersen 1992(J) H x 14. 1 10

20. SK Atlas 8
Emil I Fuglsang 1992(J) H x 3. 8 8

 . Videbæk SK 8
Nynne Bjerg 1987(S) D x 3. 8 8

22. Ebeltoft SK 8
Peter F Kristensen 1996(J) H x 5. 6 6
Philip Poulsen 1996(J) H x 10. 1 7
Marcus Kruse 1999(SJ) H x 15. 1 8

23. Sportscenter 6
Rune B Bildtoft 1992(J) H x 5. 6 6

 . Aarhus SVK 6
Trine Theodora 1992(J) D x 5. 6 6

25. Siam 1
Anders Lerche 1988(S) H x 13. 1 1
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Tårnby SK 2300.82
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 491.09 491.09
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 467.73 958.82
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 461.62 1420.44
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 461.60 1882.05
Jens Jepsen 1970(M1) H 2. 418.78 2300.82
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 403.99 2704.81
Jørgen Nielsen 1963(M2) H x 11. 344.45 3049.26
Christian Cederquist 1993(J) H x 5. 327.01 3376.27
Lars H Jensen 1955(M3) H x 11. 302.15 3678.42
Mads J Jørgensen 1993(J) H x 13. 284.11 3962.53

2. Aarhus AK 2071.00
Bjørn Sønnichsen 1990(S) H 2. 462.11 462.11
Jonatan Gonge 1992(J) H x 1. 449.73 911.84
Leo Smith 1987(S) H x 4. 403.50 1315.35
Lasse Hansen 1994(J) H x 1. 378.45 1693.79
Frederik S Valeur 1992(J) H x 5. 377.20 2071.00
Andreas L Rebsdorf 1991(S) H x 8. 369.79 2440.78
Jonas Havmøller 1992(J) H x 8. 367.02 2807.80
Esben Neupart 1992(J) H x 6. 355.71 3163.51
Jacob Carstensen 1986(S) H x 3. 345.09 3508.60
Mads Østergaard 1995(J) H x 11. 336.62 3845.22
Magnus E Jensen 1989(S) H x 18. 284.53 4129.74
Roald Jensen 1971(M1) H x 19. 215.32 4345.07

3. Københavns SK 2057.47
Nickolaj Olsen 1994(J) H 2. 438.44 438.44
Lazar Kuburovic 1992(J) H x 1. 433.26 871.70
Emil Therkelsen 1983(S) H x 3. 410.73 1282.43
Tanja S Olsen 1990(S) D x 1. 408.38 1690.80
Christian H Hansen 1996(J) H x 9. 366.66 2057.47
Jon Madsen 1985(S) H x 10. 353.01 2410.47
David C Svendsen-Tune 1986(S) H x 12. 345.35 2755.82
Thomas N Hansen 1975(M1) H x 9. 309.72 3065.54
Camilla M Kristensen 1988(S) D 1. 297.22 3362.76
Marie G-Rasmussen 1983(S) D x 4. 296.91 3659.67
Ole Olsen 1961(M2) H - 3659.67

4. Copenhagen PL 1956.30
Kasper K Rasmussen 1992(J) H x 2. 426.22 426.22
Cornelia S Storm 1980(S) D x 1. 414.90 841.12
Ole S Borup 1995(J) H x 7. 377.43 1218.55
Rasmus H Winther 1996(J) H x 3. 370.44 1588.99
Mads Andreassen 1989(S) H x 7. 367.31 1956.30
Emil S Kok 1991(S) H x 13. 313.34 2269.64

5. Sportshøjskolen 1920.18
Nicki Lentz 1992(J) H x 2. 443.10 443.10
Jesper Jacobsen 1995(J) H x 1. 382.93 826.03
Mia Schjøtt Irving 1998(SJ) D x 2. 381.98 1208.01
Paw Eistrup 1993(J) H x 4. 356.56 1564.57
Mia T Kristiansen 1991(S) D x 1. 355.61 1920.18
Marte I Sverdrup 1993(J) D x 4. 290.41 2210.59

6. Horsens SK 1897.03
Majken Hansen 1996(J) D 1. 459.10 459.10
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 2. 412.70 871.79
Silas T Madsen 1991(S) H x 6. 378.00 1249.79
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 3. 368.53 1618.32
Jonas R Johannsen 1987(S) H 7. 278.70 1897.03
Morten Sørig 1969(M1) H - 1897.03

7. Odense BBC 1799.51
Daniel Dørge 1993(J) H x 4. 382.12 382.12
Andreas Evald 1992(J) H x 2. 372.41 754.53
Kristian S Schmidt 1992(J) H x 6. 370.60 1125.13
Camilla V Havsteen 1994(J) D x 1. 343.55 1468.68
Daniel Højland 1993(J) H x 4. 330.83 1799.51
Casper Christoffersen 1989(S) H x 15. 309.32 2108.83
Louise U Madsen 1988(S) D x 4. 275.25 2384.07
Ditte LJ Pedersen 1990(S) D x 7. 261.06 2645.13

8. Thisted VF 1724.82
Matti Christensen 1995(J) H x 1. 459.69 459.69
Thomas Thomsen 1989(S) H x 4. 346.35 806.04
Frederik M Christensen 1995(J) H x 7. 314.67 1120.71
Stephan Vorup 1973(M1) H x 1. 308.93 1429.64
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H x 12. 295.18 1724.82
Kristinn Arnason 1986(S) H x 6. 295.08 2019.90
Lise Madsen 1953(M3) D x 3. 280.77 2300.67
Esben L Nysted 2000(SJ) H x 8. 241.47 2542.14
Jesper M Pedersen 2000(SJ) H x 1. 180.96 2723.10

9. Rødby M 1700.08
Finn Knudsen 1947(M3) H 4. 359.73 359.73
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 355.12 714.84
Charlie Tyrrestrup 1989(S) H 3. 345.46 1060.31
Andreas Christensen 1995(J) H 6. 325.22 1385.52
Sofie F Mix 1996(J) D 1. 314.56 1700.08
Jesper Vogelius 2000(SJ) H x 16. 304.00 2004.08
Dennis Kofod 1998(SJ) H x 7. 271.77 2275.84

10. AK Frem 1684.05
Jesper Smidt 1973(M1) H x 2. 383.71 383.71
Lasse Sommer 1993(J) H x 2. 361.09 744.79
Anne Karlsen 1992(J) D x 2. 333.66 1078.45
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 316.43 1394.87
Alex G Thorsen 1990(S) H x 17. 289.17 1684.05

11. Target 1661.93
Malthe Jarlby 1990(S) H x 9. 364.63 364.63
Bodil Hermansen 1990(S) D x 2. 352.14 716.77
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D x 1. 349.41 1066.18
Jonas L Kristensen 1986(S) H x 14. 309.16 1375.34
Tanita Sørensen 1991(S) D x 6. 286.59 1661.93

12. Ares 1511.06
Emma M Badalyan 1993(J) D x 3. 318.01 318.01
Troels K Ibsen 1995(J) H x 8. 310.54 628.55
Horst Diter 1943(M4) H x 2. 307.52 936.06
Thomas Holbæk 1991(S) H x 17. 304.57 1240.64
Erik Rosenberg 2000(SJ) H x 14. 270.42 1511.06

13. HG Styrkeløft 1371.45
Johannes Junge 1989(S) H x 10. 309.51 309.51
Niklas R Damm 1993(J) H x 16. 302.84 612.35
Matias B Andersen 1993(J) H x 19. 273.24 885.59
Malik Lennert 1989(S) H x 2. 247.17 1132.77
Steffenie K Jensen 1996(J) D x 6. 238.69 1371.45

14. Hvidovre SF 1365.82
Sune Bak 1974(M1) H 1. 533.34 533.34
Johannes W Andersen 1988(S) H 3. 439.22 972.55
Steffen H Jacobsen 1994(J) H x 5. 393.26 1365.82

15. ER Powerlifting 1241.89
Morten L Jensen 1993(J) H 1. 354.80 354.80
Jonas B Andersen 1989(S) H x 12. 322.54 677.34
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H x 18. 297.19 974.53
Lisbeth Eugenie 1988(S) D x 5. 267.36 1241.89

16. Ebeltoft SK 980.21
Philip Poulsen 1996(J) H x 10. 341.09 341.09
Peter F Kristensen 1996(J) H x 5. 329.51 670.60
Marcus Kruse 1999(SJ) H x 15. 309.61 980.21

17. Fyns SK 701.27
Rasmus P Østerby 1989(S) H x 3. 363.38 363.38
Frederik Sibtsen 1999(SJ) H x 5. 337.90 701.27

18. Roskilde AK 533.55
Kristian J Pedersen 1992(J) H x 14. 323.89 323.89
Tina Lund-lassen 1989(S) D x 2. 209.66 533.55

19. Aalborg SK 515.55
Mia Tovgaard 1979(S) D 1. 515.55 515.55

20. Gudenådalens SK 408.87
Henrik Sørensen 1973(M1) H x 1. 408.87 408.87

21. SK Atlas 395.54
Emil I Fuglsang 1992(J) H x 3. 395.54 395.54

22. Sportscenter 354.69
Rune B Bildtoft 1992(J) H x 5. 354.69 354.69

23. Siam 329.16
Anders Lerche 1988(S) H x 13. 329.16 329.16

24. Videbæk SK 328.01
Nynne Bjerg 1987(S) D x 3. 328.01 328.01

25. Aarhus SVK 289.70
Trine Theodora 1992(J) D x 5. 289.70 289.70


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt