Resultater

AaSK Open, Udstyr 2015

Aalborg, d. 15-16 Maj 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Sportshøjskolen 57
Gorm Rasmussen 1990(S) H 1. 12 12
Annette Pedersen 1968(M1) D x 1. 12 24
Paw Eistrup 1993(J) H x 1. 12 36
Clara Andersen 1993(J) D 1. 12 48
Jonas Bjerre 1993(J) H 2. 9 57
Mick T Kristiansen 1990(S) H x 3. 8 65
Malue JA Pedersen 1992(J) D x 3. 8 73
Nikolaj Koefoed 1990(S) H x 3. 8 81
Nynne Bjerg 1987(S) D x 3. 8 89
Katarina Thomsen 1991(S) D x 4. 7 96
Marte I Sverdrup 1993(J) D x 5. 6 102

2. Aalborg SK 56
Mia Tovgaard 1979(S) D 1. 12 12
Jonas Møll 1989(S) H x 1. 12 24
René Als-Frederiksen 1979(S) H x 1. 12 36
Käte Vestergaard 1972(M1) D x 1. 12 48
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H x 3. 8 56
Mads R Kristensen 1985(S) H x 5. 6 62
Jeppe S Møller 1996(J) H x 7. 4 66
Tobias Nielsen 1996(J) H x 10. 1 67
Igor Syrytsin 1988(S) H x 10. 1 68

3. Horsens SK 54
Majken Hansen 1996(J) D 1. 12 12
Jane Aaberg 1981(S) D 1. 12 24
Morten Sørig 1969(M1) H x 1. 12 36
Sara H Nyholm 1992(J) D x 2. 9 45
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 2. 9 54
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 3. 8 62
Danni Iversen 1987(S) H x 4. 7 69

4. Odense BBC 49
Mareks Bartasevics 1990(S) H x 1. 12 12
Camilla V Havsteen 1994(J) D x 1. 12 24
Fran Perkovic 1991(S) H x 2. 9 33
Daniel Dørge 1993(J) H x 2. 9 42
Simon Skou 1995(J) H x 4. 7 49
Daniel Højland 1993(J) H x 4. 7 56
Malthe Jarlby 1990(S) H x 5. 6 62
Kristian E Jensen 1992(J) H x 5. 6 68
Karsten Lyngbeck 1991(S) H x 6. 5 73
Michael Herrmann 1988(S) H x 8. 3 76

5. Rødby M 47
Charlie Tyrrestrup 1989(S) H 1. 12 12
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 2. 9 21
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 9 30
Steen Wissing 1945(M4) H 2. 9 39
Peter H Eriksen 1970(M1) H x 3. 8 47
Bennie Andersen 1970(M1) H 4. 7 54
Sofie F Mix 1996(J) D x 4. 7 61
Andreas Christensen 1995(J) H x 5. 6 67
Jeppe F Mix 1991(S) H x 7. 4 71
Jesper Vogelius 2000(SJ) H x 7. 4 75
Lars Mardov 1966(M1) H x 8. 3 78

6. Thisted VF 42
Casper Futtrup 1989(S) H x 1. 12 12
Julie Fisker 1995(J) D x 2. 9 21
Kathrine H Dahl 1994(J) D x 2. 9 30
Kristinn Arnason 1986(S) H x 4. 7 37
Frederik M Christensen 1995(J) H x 6. 5 42
Bernodus B Snorrason 1996(J) H x 7. 4 46
Thomas Thomsen 1989(S) H x 9. 2 48

7. AK Frem 29
Anne Karlsen 1992(J) D x 1. 12 12
Martin B Rasmussen 1986(S) H x 2. 9 21
Lasse Sommer 1993(J) H x 3. 8 29

8. Hvidovre SF 24
Daniel M Heinrichsen 1993(J) H 1. 12 12
Anna K Jensen 1983(S) D x 1. 12 24

9. Tårnby SK 21
Mikkel Madsen 1974(M1) H 1. 12 12
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 9 21

10. Aarhus AK 21
Bjørn Sønnichsen 1990(S) H 1. 12 12
Andreas L Rebsdorf 1991(S) H x 4. 7 19
Roald Jensen 1971(M1) H x 9. 2 21

11. Hjørring SS 11
Jan Horshauge 1962(M2) H x 6. 5 5
Michael Nørlev 1978(S) H x 8. 3 8
Bjørn Frederiksen 1979(S) H x 8. 3 11

12. Gudenådalens SK 9
Henrik Sørensen 1973(M1) H x 2. 9 9

 . Herkules 9
Bo H Jensen 1986(S) H x 2. 9 9

 . Target 9
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D x 2. 9 9

15. Copenhagen PL 5
Mads P Jensen 1992(J) H x 6. 5 5

16. AK Odin 2
Kim Salby 1961(M2) H x 9. 2 2
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Horsens SK 2075.12
Majken Hansen 1996(J) D 1. 459.51 459.51
Jane Aaberg 1981(S) D 1. 455.07 914.58
Morten Sørig 1969(M1) H x 1. 397.74 1312.32
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 3. 396.55 1708.87
Danni Iversen 1987(S) H x 4. 366.25 2075.12
Sara H Nyholm 1992(J) D x 2. 362.25 2437.36
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 2. 354.86 2792.22

2. Aalborg SK 1998.25
Mia Tovgaard 1979(S) D 1. 514.76 514.76
Jonas Møll 1989(S) H x 1. 394.22 908.98
René Als-Frederiksen 1979(S) H x 1. 373.04 1282.02
Mads R Kristensen 1985(S) H x 5. 361.50 1643.52
Jeppe P Rosenørn 1991(S) H x 3. 354.74 1998.25
Jeppe S Møller 1996(J) H x 7. 336.16 2334.41
Käte Vestergaard 1972(M1) D x 1. 329.00 2663.41
Tobias Nielsen 1996(J) H x 10. 261.99 2925.40
Igor Syrytsin 1988(S) H x 10. 230.76 3156.16

3. Sportshøjskolen 1947.58
Jonas Bjerre 1993(J) H 2. 406.82 406.82
Gorm Rasmussen 1990(S) H 1. 401.58 808.40
Annette Pedersen 1968(M1) D x 1. 392.84 1201.24
Mick T Kristiansen 1990(S) H x 3. 390.39 1591.63
Paw Eistrup 1993(J) H x 1. 355.95 1947.58
Malue JA Pedersen 1992(J) D x 3. 341.55 2289.13
Nikolaj Koefoed 1990(S) H x 3. 336.30 2625.43
Katarina Thomsen 1991(S) D x 4. 321.34 2946.78
Nynne Bjerg 1987(S) D x 3. 300.41 3247.19
Marte I Sverdrup 1993(J) D x 5. 277.87 3525.06
Clara Andersen 1993(J) D 1. 190.39 3715.44

4. Rødby M 1897.44
Charlie Tyrrestrup 1989(S) H 1. 436.02 436.02
Peter H Eriksen 1970(M1) H x 3. 388.54 824.56
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 2. 382.47 1207.03
Bennie Andersen 1970(M1) H 4. 345.44 1552.47
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 344.97 1897.44
Jeppe F Mix 1991(S) H x 7. 337.50 2234.94
Steen Wissing 1945(M4) H 2. 316.90 2551.84
Andreas Christensen 1995(J) H x 5. 312.60 2864.44
Sofie F Mix 1996(J) D x 4. 285.24 3149.68
Jesper Vogelius 2000(SJ) H x 7. 279.74 3429.41
Lars Mardov 1966(M1) H x 8. 260.92 3690.34

5. Odense BBC 1876.75
Mareks Bartasevics 1990(S) H x 1. 417.38 417.38
Fran Perkovic 1991(S) H x 2. 380.26 797.64
Malthe Jarlby 1990(S) H x 5. 363.22 1160.86
Simon Skou 1995(J) H x 4. 361.69 1522.55
Daniel Dørge 1993(J) H x 2. 354.20 1876.75
Kristian E Jensen 1992(J) H x 5. 343.25 2220.00
Karsten Lyngbeck 1991(S) H x 6. 326.72 2546.72
Daniel Højland 1993(J) H x 4. 317.14 2863.85
Camilla V Havsteen 1994(J) D x 1. 316.13 3179.98
Michael Herrmann 1988(S) H x 8. 260.94 3440.92

6. Thisted VF 1617.80
Casper Futtrup 1989(S) H x 1. 409.78 409.78
Thomas Thomsen 1989(S) H x 9. 318.92 728.70
Julie Fisker 1995(J) D x 2. 300.53 1029.24
Kristinn Arnason 1986(S) H x 4. 295.00 1324.24
Bernodus B Snorrason 1996(J) H x 7. 293.56 1617.80
Frederik M Christensen 1995(J) H x 6. 292.11 1909.91
Kathrine H Dahl 1994(J) D x 2. 277.72 2187.63

7. AK Frem 1024.19
Lasse Sommer 1993(J) H x 3. 356.97 356.97
Martin B Rasmussen 1986(S) H x 2. 347.70 704.67
Anne Karlsen 1992(J) D x 1. 319.53 1024.19

8. Aarhus AK 1010.10
Bjørn Sønnichsen 1990(S) H 1. 439.39 439.39
Andreas L Rebsdorf 1991(S) H x 4. 370.94 810.33
Roald Jensen 1971(M1) H x 9. 199.76 1010.10

9. Hjørring SS 1009.92
Jan Horshauge 1962(M2) H x 6. 350.76 350.76
Michael Nørlev 1978(S) H x 8. 334.63 685.39
Bjørn Frederiksen 1979(S) H x 8. 324.53 1009.92

10. Tårnby SK 876.07
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 470.48 470.48
Mikkel Madsen 1974(M1) H 1. 405.59 876.07

11. Hvidovre SF 778.84
Daniel M Heinrichsen 1993(J) H 1. 457.17 457.17
Anna K Jensen 1983(S) D x 1. 321.67 778.84

12. Herkules 405.69
Bo H Jensen 1986(S) H x 2. 405.69 405.69

13. Gudenådalens SK 391.60
Henrik Sørensen 1973(M1) H x 2. 391.60 391.60

14. Copenhagen PL 346.15
Mads P Jensen 1992(J) H x 6. 346.15 346.15

15. Target 331.85
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D x 2. 331.85 331.85

16. AK Odin 250.58
Kim Salby 1961(M2) H x 9. 250.58 250.58


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt