Resultater

ER Open, Udstyr Bænkpres 2016

Albertslund, d. 29-30 Jan 2016


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot BP Points K Rekorder

Damer Senior
57 kg
1. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 56.62 1.1665 40 92.5 107.90
2. Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 55.38 1.1869 46 80 94.95
63 kg
1. Susse Hougaard 1984(S) ER Powerlifting 58.32 1.1398 37 120 136.78
2. Anna Schjøtt 1995(J) Sportshøjskolen 60.18 1.1123 47 72.5 80.64
72 kg
1. Renate Evertsen 1989(S) Sandnes AK 71.02 0.9851 39 110 108.36
2. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 66.04 1.0369 38 90 93.32
84 kg
1. Linda Kristensen 1977(S) Sandnes AK 76.24 0.9411 45 140 131.75
2. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 73.36 0.9641 42 95 91.59
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 127.24 0.7914 41 187.5 148.39 DR S+M1+...
2. Victoria Barrsäter 1982(S) Kathrineholms Atletklubb 88.48 0.8703 44 122.5 106.61

Herrer Senior
66 kg
1. Birger Sundstøl 1954(M3) Kristiansand AK 64.82 0.7970 52 100 79.70
74 kg
1. Christian Hedman 1982(S) Pure Power 72.70 0.7285 53 210 152.99
2. Emmerik Vanhee 1990(S) HNS Lebbeke 72.60 0.7293 59 185 134.92
3. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 70.18 0.7479 65 155 115.93
4. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 72.54 0.7297 60 130 94.86
5. Morten L Jensen 1993(J) ER Powerlifting 72.86 0.7274 63 130 94.56
6. Gert Olsen 1963(M2) Ares 73.56 0.7224 61 130 93.91
7. Fredrik Johansson 1982(S) Kathrineholms Atletklubb 72.70 0.7285 54 125 91.06
83 kg
1. Geovanni Devisscher 1993(J) HNS Lebbeke 82.30 0.6709 67 262.5 176.11
2. Joakim Wång 1983(S) Kathrineholms Atletklubb 82.04 0.6722 66 227.5 152.93
3. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 82.86 0.6682 64 215 143.66
4. Timmy Ibro 1989(S) Sportshøjskolen 81.16 0.6766 56 200 135.32
5. Jukka Saunamäki 1961(M2) Kathrineholms Atletklubb 82.38 0.6705 55 200 134.10
6. Jonathan Kerremans 1996(J) HNS Lebbeke 80.56 0.6797 51 195 132.54
7. Henrik Magnusson 1995(J) Kathrineholms Atletklubb 82.80 0.6685 58 185 123.67
93 kg
1. Jan Bast 1977(S) SV Motor Barth 90.70 0.6359 75 250 158.98
2. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 92.48 0.6299 84 220 138.58
3. Sigve Valentinsen 1960(M2) Sandnes AK 87.78 0.6468 82 217.5 140.68
4. Jonatan Gonge 1992(S) Aarhus AK 92.96 0.6283 71 217.5 136.66
5. Alexander Christensen 1992(S) Aarhus AK 92.00 0.6315 78 210 132.62
6. Søren Ø Bertelsen 1961(M2) Horsens SK 92.48 0.6299 72 195 122.83 DR M2+M2
7. Patric Eriksson 1974(M1) Pure Power 92.58 0.6295 76 190 119.61
8. Trond Sandblåst 1986(S) SKA-Fræna 92.96 0.6283 77 170 106.81
9. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 91.76 0.6323 83 167.5 105.91
10. Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) Sandnes AK 89.18 0.6414 74 160 102.62
11. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 89.78 0.6392 73 130 83.10
12. Morten Smedegård 1976(M1) SKA-Fræna 85.18 0.6576 80 120 78.91
- Vetle Valentinsen 1990(S) Sandnes AK 92.80 0.6288 79
105 kg
1. Jon Ramstad 1986(S) SPUVI 103.10 0.6015 13 265 159.40
2. Jeoren Van Heesvelde 1990(S) HNS Lebbeke 103.66 0.6003 6 257.5 154.58
3. Svein Olav Farstad 1965(M2) SKA-Fræna 96.22 0.6185 9 255 157.72
4. Allan Riis 1971(M1) Aarhus AK 96.06 0.6190 7 250 154.75
5. Tobias Persen 1990(S) SV Motor Barth 94.50 0.6235 10 220 137.17
6. Jimmy Werner 1988(S) Kathrineholms Atletklubb 103.52 0.6006 5 220 132.13
7. Henning Tornes 1976(M1) Sandnes AK 105.00 0.5976 4 220 131.47
8. Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting 100.68 0.6070 8 170 103.19
9. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 98.78 0.6116 11 147.5 90.21
- Keld B Ingerslev 1966(M2) Aarhus AK 102.78 0.6022 14
120 kg
1. Per Marius Hole 1989(S) SPUVI 119.80 0.5751 29 332.5 191.22
2. René Groß 1981(S) SV Motor Barth 118.70 0.5764 22 275 158.51
3. Conny Blomgren 1968(M1) Kathrineholms Atletklubb 119.00 0.5761 18 260 149.79
4. Martin Lange 1987(S) SV Motor Barth 109.68 0.5890 25 255 150.20
5. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 119.82 0.5751 23 255 146.65
6. Lars Markus Lerdahl 1993(J) Sandnes AK 117.96 0.5773 26 242.5 140.00
7. Mikael Folkesson 1971(M1) Kathrineholms Atletklubb 118.24 0.5769 30 240 138.46
8. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 120.00 0.5749 33 240 137.98
9. Tim De Vits 1979(S) HNS Lebbeke 117.80 0.5775 28 225 129.94
10. Jesper Jørgensen 1980(S) Tårnby SK 111.34 0.5864 27 175 102.62
+120 kg
1. Orhan Bilican 1978(S) HNS Lebbeke 126.26 0.5687 20 325 184.83
2. Robert Blom 1966(M2) Kathrineholms Atletklubb 132.42 0.5638 32 285 160.68
3. Sven Lange 1980(S) SV Motor Barth 126.94 0.5681 19 275 156.23
4. Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 159.76 0.5483 24 265 145.30
5. Kurt Einar Voldseth 1966(M2) SPUVI 124.52 0.5703 21 250 142.58
6. Sune Bang 1977(S) Aarhus AK 126.80 0.5682 31 250 142.05


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt