Resultater

ER Open, Udstyr Bænkpres 2016

Albertslund, d. 29-30 Jan 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Rødby M 58
Peter H Eriksen 1970(M1) H x 1. 12 12
Bennie Andersen 1970(M1) H x 1. 12 24
Marianne Nordstrøm 1980(S) D x 1. 12 36
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 2. 9 45
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 4. 7 52
Jesper Vogelius 2000(SJ) H x 5. 6 58
Thomas Skov 1971(M1) H 8. 3 61

2. ER Powerlifting 55
Susse Hougaard 1984(S) D 1. 12 12
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 12 24
Filip S Davidovski 1995(J) H x 1. 12 36
Max T Jeppesen 1996(J) H x 2. 9 45
Morten L Jensen 1993(J) H 5. 6 51
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H x 7. 4 55
Jonas B Andersen 1989(S) H 8. 3 58

3. SV Motor Barth 53
Jan Bast 1977(S) H 1. 12 12
René Groß 1981(S) H 2. 9 21
Benjamin Haugk 1990(S) H x 2. 9 30
Sven Lange 1980(S) H 3. 8 38
Stephan Wittösch 1977(S) H x 3. 8 46
Martin Lange 1987(S) H 4. 7 53
Tobias Persen 1990(S) H 5. 6 59
Peter Dauenhauer 1986(S) H x 8. 3 62

4. HNS Lebbeke 49
Orhan Bilican 1978(S) H 1. 12 12
Geovanni Devisscher 1993(J) H 1. 12 24
Jeoren Van Heesvelde 1990(S) H 2. 9 33
Emmerik Vanhee 1990(S) H 2. 9 42
Jonathan Kerremans 1996(J) H 6. 5 47
Tim De Vits 1979(S) H 9. 2 49

5. Kathrineholms Atletklubb 46
Robert Blom 1966(M2) H 2. 9 9
Joakim Wång 1983(S) H 2. 9 18
Victoria Barrsäter 1982(S) D 2. 9 27
Conny Blomgren 1968(M1) H 3. 8 35
Jukka Saunamäki 1961(M2) H 5. 6 41
Jimmy Werner 1988(S) H 6. 5 46
Mikael Folkesson 1971(M1) H 7. 4 50
Henrik Magnusson 1995(J) H 7. 4 54
Fredrik Johansson 1982(S) H 7. 4 58

6. Sandnes AK 42
Linda Kristensen 1977(S) D 1. 12 12
Renate Evertsen 1989(S) D 1. 12 24
Sigve Valentinsen 1960(M2) H 3. 8 32
Lars Markus Lerdahl 1993(J) H 6. 5 37
Henning Tornes 1976(M1) H 7. 4 41
Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) H 10. 1 42
Vetle Valentinsen 1990(S) H - 0 42

7. Aarhus AK 41
Bo Jensen 1967(M1) H 2. 9 9
Allan Riis 1971(M1) H 4. 7 16
Niels Stærkjær 1966(M2) H 4. 7 23
Jonatan Gonge 1992(S) H 4. 7 30
Alexander Christensen 1992(S) H 5. 6 36
Sune Bang 1977(S) H 6. 5 41
Martin Jensen 1992(S) H 9. 2 43
Peter Petersen 1962(M2) H 11. 1 44
Keld B Ingerslev 1966(M2) H - 0 44

8. Ry MK 36
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12
Hans L Christensen 1991(S) H x 1. 12 24
Daniel H Sørensen 1996(J) H x 4. 7 31
Svend L Christensen 1958(M2) H x 6. 5 36
Shafi A Rahimzai 1994(J) H x - 0 36

9. Ares 35
Heino Oesten 1983(S) H x 2. 9 9
Michael Melchorsen 1972(M1) H 3. 8 17
Klaus Larsen 1972(M1) H 3. 8 25
Gert Olsen 1963(M2) H 6. 5 30
Casper M Jensen 1991(S) H x 6. 5 35

10. SPUVI 30
Per Marius Hole 1989(S) H 1. 12 12
Jon Ramstad 1986(S) H 1. 12 24
Kurt Einar Voldseth 1966(M2) H 5. 6 30

11. Tårnby SK 30
Thor J Lomborg 1977(S) H x 2. 9 9
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 9 18
Lasse S Hille 1981(S) H x 2. 9 27
Hans Thyssing 1953(M3) H 9. 2 29
Jesper Jørgensen 1980(S) H 10. 1 30

12. Roskilde AK 28
Clara H Barsøe 1994(J) D x 1. 12 12
Frederik S Haslund 1992(S) H x 3. 8 20
Tina Lund-lassen 1989(S) D x 3. 8 28

13. Kristiansand AK 24
Frank Gyland 1968(M1) H x 1. 12 12
Birger Sundstøl 1954(M3) H 1. 12 24

14. Sportshøjskolen 22
Anna Schjøtt 1995(J) D 2. 9 9
Timmy Ibro 1989(S) H 4. 7 16
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 5. 6 22

 . Albertslund SF 22
Anne A Sørensen 1961(M2) D x 2. 9 9
Per H Kaas 1948(M3) H x 4. 7 16
Allan S Kornval 1944(M4) H x 5. 6 22

16. Sande Kraftsportklubb 20
Bjørn Grønvold 1967(M1) H x 1. 12 12
Theo K. Grønvold 1993(J) H x 3. 8 20

17. Pure Power 16
Christian Hedman 1982(S) H 1. 12 12
Patric Eriksson 1974(M1) H 7. 4 16

18. SKA-Fræna 12
Svein Olav Farstad 1965(M2) H 3. 8 8
Trond Sandblåst 1986(S) H 8. 3 11
Morten Smedegård 1976(M1) H 12. 1 12

19. Target 9
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 9 9

20. Københavns SK 9
Peder Hindborg 1986(S) H x 4. 7 7
Carsten K Hansen 1970(M1) H x 9. 2 9

21. AK Nordland 6
Sonny M Kastberg 1995(J) H x 5. 6 6

22. Horsens SK 5
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 6. 5 5

23. Copenhagen PL 0
Cornelia S Storm 1980(S) D x - 0 0
Navn Født Køn K # P Samlet

1. HNS Lebbeke 912.92
Orhan Bilican 1978(S) H 1. 184.83 184.83
Geovanni Devisscher 1993(J) H 1. 176.11 360.94
Jeoren Van Heesvelde 1990(S) H 2. 154.58 515.52
Emmerik Vanhee 1990(S) H 2. 134.92 650.44
Jonathan Kerremans 1996(J) H 6. 132.54 782.98
Tim De Vits 1979(S) H 9. 129.94 912.92

2. Kathrineholms Atletklubb 868.08
Robert Blom 1966(M2) H 2. 160.68 160.68
Joakim Wång 1983(S) H 2. 152.93 313.61
Conny Blomgren 1968(M1) H 3. 149.79 463.40
Mikael Folkesson 1971(M1) H 7. 138.46 601.85
Jukka Saunamäki 1961(M2) H 5. 134.10 735.95
Jimmy Werner 1988(S) H 6. 132.13 868.08
Henrik Magnusson 1995(J) H 7. 123.67 991.76
Victoria Barrsäter 1982(S) D 2. 106.61 1098.37
Fredrik Johansson 1982(S) H 7. 91.06 1189.43

3. SV Motor Barth 859.36
Jan Bast 1977(S) H 1. 158.98 158.98
René Groß 1981(S) H 2. 158.51 317.49
Sven Lange 1980(S) H 3. 156.23 473.71
Martin Lange 1987(S) H 4. 150.20 623.91
Tobias Persen 1990(S) H 5. 137.17 761.08
Benjamin Haugk 1990(S) H x 2. 98.28 859.36
Stephan Wittösch 1977(S) H x 3. 79.94 939.30
Peter Dauenhauer 1986(S) H x 8. 73.01 1012.32

4. Aarhus AK 849.95
Allan Riis 1971(M1) H 4. 154.75 154.75
Niels Stærkjær 1966(M2) H 4. 145.30 300.05
Sune Bang 1977(S) H 6. 142.05 442.10
Bo Jensen 1967(M1) H 2. 138.58 580.68
Jonatan Gonge 1992(S) H 4. 136.66 717.33
Alexander Christensen 1992(S) H 5. 132.62 849.95
Martin Jensen 1992(S) H 9. 105.91 955.86
Peter Petersen 1962(M2) H 11. 83.10 1038.95
Keld B Ingerslev 1966(M2) H - 1038.95

5. Sandnes AK 754.89
Sigve Valentinsen 1960(M2) H 3. 140.68 140.68
Lars Markus Lerdahl 1993(J) H 6. 140.00 280.67
Linda Kristensen 1977(S) D 1. 131.75 412.43
Henning Tornes 1976(M1) H 7. 131.47 543.90
Renate Evertsen 1989(S) D 1. 108.36 652.26
Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) H 10. 102.62 754.89
Vetle Valentinsen 1990(S) H - 754.89

6. Rødby M 608.48
Thomas Skov 1971(M1) H 8. 137.98 137.98
Peter H Eriksen 1970(M1) H x 1. 105.97 243.94
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 2. 94.95 338.89
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 4. 94.86 433.76
Bennie Andersen 1970(M1) H x 1. 90.78 524.54
Jesper Vogelius 2000(SJ) H x 5. 83.94 608.48
Marianne Nordstrøm 1980(S) D x 1. 77.15 685.63

7. ER Powerlifting 593.66
Susse Hougaard 1984(S) D 1. 136.78 136.78
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 107.90 244.68
Jonas B Andersen 1989(S) H 8. 103.19 347.87
Morten L Jensen 1993(J) H 5. 94.56 442.43
Filip S Davidovski 1995(J) H x 1. 75.64 518.07
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H x 7. 75.59 593.66
Max T Jeppesen 1996(J) H x 2. 70.84 664.50

8. Ares 535.19
Michael Melchorsen 1972(M1) H 3. 143.66 143.66
Klaus Larsen 1972(M1) H 3. 115.93 259.59
Heino Oesten 1983(S) H x 2. 98.04 357.63
Gert Olsen 1963(M2) H 6. 93.91 451.54
Casper M Jensen 1991(S) H x 6. 83.65 535.19

9. SPUVI 493.19
Per Marius Hole 1989(S) H 1. 191.22 191.22
Jon Ramstad 1986(S) H 1. 159.40 350.62
Kurt Einar Voldseth 1966(M2) H 5. 142.58 493.19

10. Tårnby SK 472.15
Jesper Jørgensen 1980(S) H 10. 102.62 102.62
Thor J Lomborg 1977(S) H x 2. 94.96 197.58
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 93.32 290.90
Lasse S Hille 1981(S) H x 2. 91.05 381.94
Hans Thyssing 1953(M3) H 9. 90.21 472.15

11. Ry MK 418.34
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 148.39 148.39
Hans L Christensen 1991(S) H x 1. 104.21 252.60
Daniel H Sørensen 1996(J) H x 4. 87.07 339.66
Svend L Christensen 1958(M2) H x 6. 78.68 418.34
Shafi A Rahimzai 1994(J) H x - 418.34

12. Sportshøjskolen 362.61
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 5. 146.65 146.65
Timmy Ibro 1989(S) H 4. 135.32 281.97
Anna Schjøtt 1995(J) D 2. 80.64 362.61

13. SKA-Fræna 343.44
Svein Olav Farstad 1965(M2) H 3. 157.72 157.72
Trond Sandblåst 1986(S) H 8. 106.81 264.53
Morten Smedegård 1976(M1) H 12. 78.91 343.44

14. Pure Power 272.59
Christian Hedman 1982(S) H 1. 152.99 152.99
Patric Eriksson 1974(M1) H 7. 119.61 272.59

15. Roskilde AK 218.24
Frederik S Haslund 1992(S) H x 3. 89.28 89.28
Clara H Barsøe 1994(J) D x 1. 73.19 162.46
Tina Lund-lassen 1989(S) D x 3. 55.78 218.24

16. Sande Kraftsportklubb 205.48
Bjørn Grønvold 1967(M1) H x 1. 109.92 109.92
Theo K. Grønvold 1993(J) H x 3. 95.56 205.48

17. Albertslund SF 190.74
Per H Kaas 1948(M3) H x 4. 74.71 74.71
Anne A Sørensen 1961(M2) D x 2. 58.15 132.86
Allan S Kornval 1944(M4) H x 5. 57.88 190.74

18. Kristiansand AK 189.65
Frank Gyland 1968(M1) H x 1. 109.95 109.95
Birger Sundstøl 1954(M3) H 1. 79.70 189.65

19. Københavns SK 143.42
Peder Hindborg 1986(S) H x 4. 89.53 89.53
Carsten K Hansen 1970(M1) H x 9. 53.89 143.42

20. Horsens SK 122.83
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 6. 122.83 122.83

21. Target 91.59
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 2. 91.59 91.59

22. AK Nordland 88.29
Sonny M Kastberg 1995(J) H x 5. 88.29 88.29

23. Copenhagen PL
Cornelia S Storm 1980(S) D x -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt