Resultater

ER Open, Udstyr Bænkpres 2015

Albertslund, d. 30-31 Jan 2015


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points K

Damer Senior
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 180 124.78 0.7941 142.94
2. Yvonne Wamnes 1992(J) Sportshøjskolen 125 71.48 0.9808 122.60
3. Kathrine Kristensen 1987(S) Sportshøjskolen 132.5 83.12 0.8965 118.79
4. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 95 56.94 1.1614 110.33
5. Lena Sjøl 1997(SJ) Sande KK 92.5 56.42 1.1697 108.20
6. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 97.5 64.12 1.0598 103.33
7. Linda K Høiland 1979(S) Sandnes AK 90 60.76 1.1041 99.37
8. Renate Evertsen 1989(S) Sandnes AK 95 67.98 1.0155 96.47
9. Lillann Haaland 1994(J) Ganddal AK 87.5 61.44 1.0947 95.79
10. Elise Novum 1996(J) SPUVI 65 56.12 1.1746 76.35

Herrer Senior
1. Per Marius Hole 1989(S) SPUVI 310 119.36 0.5756 178.44
2. Alastair McColl 1981(S) Ganddal AK 310 139.96 0.5588 173.23
3. Kristoffer S Eikeland 1989(S) Ganddal AK 285 104.92 0.5977 170.35
4. Allan Riis 1971(M1) Aarhus AK 260 95.34 0.6210 161.46
5. Jan Bast 1977(S) SV Motor Barth 250 90.98 0.6349 158.73
6. Svein Olav Farstad 1965(M2) SKA-Fræna 250 92.64 0.6294 157.35
7. Jon Ramstad 1986(S) SPUVI 245 99.84 0.6090 149.21
8. Sebastian White 1993(J) Ganddal AK 255 113.38 0.5833 148.74
9. Erlend Tjelle 1987(S) SKA-Fræna 247.5 104.70 0.5982 148.06
10. Sigve Valentinsen 1960(M2) Sandnes AK 225 88.74 0.6431 144.70
11. Alf-Ivar Hellerud 1969(M1) SPUVI 225 91.62 0.6327 142.36
12. Sven Lange 1980(S) SV Motor Barth 250 126.74 0.5683 142.08
13. Martin Lange 1987(S) SV Motor Barth 240 110.20 0.5882 141.17
14. René Groß 1981(S) SV Motor Barth 240 115.70 0.5801 139.22
15. Kurt Einar Voldseth 1966(M1) SKA-Fræna 230 119.06 0.5760 132.48
16. Alexander Christensen 1992(J) Aarhus AK 202.5 89.04 0.6419 129.99
17. Fredrik Sørbø 1993(J) Sande KK 225 118.80 0.5763 129.67
18. Yves Florelius 1963(M2) Sande KK 215 107.80 0.5923 127.35
19. Espen Kirkhaug 1971(M1) Sande KK 180 79.94 0.6830 122.94
20. Jøren S Eikeland 1984(S) Ganddal AK 207.5 110.04 0.5884 122.09
21. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 200 99.66 0.6094 121.88
22. Benjamin Haugk 1990(S) SV Motor Barth 175 79.80 0.6838 119.67
23. Keld B Ingerslev 1966(M1) Aarhus AK 195 103.20 0.6013 117.25
24. Viggo Torgersen 1964(M2) SPUVI 162.5 73.88 0.7201 117.02
25. Kasper Odsbjerg 1989(S) Sportshøjskolen 165 77.96 0.6941 114.53
26. Kristoffer Lund 1993(J) Ganddal AK 180 95.02 0.6220 111.96
27. Trond Sandblåst 1986(S) SKA-Fræna 180 96.86 0.6167 111.01
28. Martin Thyrsgaard 1990(S) Aarhus AK 170 86.98 0.6500 110.50
29. Kjell Bakken 1969(M1) SPUVI 170 87.00 0.6499 110.48
30. Niels Stærkjær 1966(M1) Aarhus AK 200 163.50 0.5464 109.28
31. Torgeir Trondsen 1970(M1) SKA-Fræna 170 89.10 0.6417 109.09
32. Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) Sandnes AK 170 89.30 0.6410 108.97
33. Jan Sjøl 1959(M2) Sande KK 170 95.90 0.6194 105.30
34. Bergur Skovgaard 1965(M2) Aarhus AK 155 82.12 0.6718 104.13
35. Kjell Korneliussen 1972(M1) Sandnes AK 150 82.32 0.6708 100.62
36. Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) Rødby M 132.5 73.70 0.7214 95.59
37. Pål Hatlebakk 1976(S) SKA-Fræna 135 92.98 0.6283 84.82
38. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 112.5 72.26 0.7318 82.33
39. Birger Sundstøl 1954(M3) Kristiansand AK 100 65.30 0.7922 79.22
- Helge Sviland 1975(M1) Sandnes AK 0 92.02 0.6314
- Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 0 92.56 0.6296
- Kjell Arne Bøe 1952(M3) SKA-Fræna 0 89.46 0.6404
- Thomas S Nordqvist 1993(J) Sande KK 0 83.26 0.6663
- Tobias Persen 1990(S) SV Motor Barth 0 100.54 0.6073
- Henning Tornes 1976(S) Sandnes AK 0 103.10 0.6015
- Jakob Thrane Mainz 1993(J) Sportshøjskolen 0 114.50 0.5817


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt