Resultater
DM Klassisk Bænkpres 2015
Københavns SK, d. 26-27 Sep 2015
Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub
# | Navn | Født | Klub | BP | Vægt | WF | Points |
Damer Senior | |||||||
1. | Annette R Christensen | 1965(M2) | Ry MK | 130.5 | 125.65 | 0.7932 | 103.51 |
2. | Mette G Jensen | 1985(S) | ER Powerlifting | 70 | 56.85 | 1.1628 | 81.40 |
3. | Maria Bjerg | 1981(S) | Københavns SK | 62.5 | 54.05 | 1.2097 | 75.61 |
4. | Aneliya Stamatova | 1990(S) | Odense BBC | 52.5 | 46.45 | 1.3563 | 71.21 |
5. | Charlotte Esbjørn | 1968(M1) | Amager PL | 75 | 75.35 | 0.9479 | 71.09 |
6. | Louise U Madsen | 1988(S) | Odense BBC | 62.5 | 68.80 | 1.0069 | 62.93 |
7. | Ditte LJ Pedersen | 1990(S) | Odense BBC | 65 | 81.65 | 0.9049 | 58.82 |
8. | Mette M Christensen | 1988(S) | Rødby M | 57.5 | 69.20 | 1.0028 | 57.66 |
9. | Vibeke Bergmann | 1979(S) | Aarhus AK | 40 | 45.40 | 1.3783 | 55.13 |
10. | Marie G-Rasmussen | 1983(S) | Københavns SK | 60 | 80.80 | 0.9100 | 54.60 |
Damer Junior | |||||||
1. | Julie Fisker | 1995(J) | Thisted VF | 55.5 | 51.70 | 1.2522 | 69.50 |
2. | Emma M Badalyan | 1993(J) | Ares | 67.5 | 70.20 | 0.9929 | 67.02 |
Damer Masters 1 | |||||||
1. | Trille Kyvsgaard | 1968(M1) | ER Powerlifting | 40 | 56.30 | 1.1717 | 46.87 |
Herrer Senior | |||||||
1. | Mareks Bartasevics | 1990(S) | Odense BBC | 197.5 | 99.75 | 0.6092 | 120.32 |
2. | Emil Therkelsen | 1983(S) | Københavns SK | 190 | 104.85 | 0.5979 | 113.60 |
3. | Thomas Skov | 1971(M1) | Rødby M | 192.5 | 124.50 | 0.5703 | 109.78 |
4. | Kent T Flåten | 1979(S) | Københavns SK | 150 | 73.95 | 0.7197 | 107.96 |
5. | Martin Faber | 1982(S) | AK Frem | 170 | 92.50 | 0.6298 | 107.07 |
6. | Peter H Eriksen | 1970(M1) | Rødby M | 180 | 111.45 | 0.5862 | 105.52 |
7. | Mikkel V Poulsen | 1974(M1) | Københavns SK | 175 | 104.50 | 0.5986 | 104.76 |
8. | Bo Jensen | 1967(M1) | Aarhus AK | 162.5 | 92.05 | 0.6313 | 102.59 |
9. | Michael Melchorsen | 1972(M1) | Ares | 152.5 | 82.20 | 0.6714 | 102.39 |
10. | Johnni Andersen | 1977(S) | AK Frem | 157.5 | 90.20 | 0.6377 | 100.44 |
11. | Jukka Rysgaard | 1991(S) | Thisted VF | 155 | 92.55 | 0.6296 | 97.59 |
12. | Erik Rasmussen | 1962(M2) | ER Powerlifting | 137.5 | 82.55 | 0.6697 | 92.08 |
13. | Martin Kofod | 1990(S) | Københavns SK | 135 | 81.85 | 0.6731 | 90.87 |
14. | Jørgen Grandjean-Thomsen | 1989(S) | Sportshøjskolen | 152.5 | 107.00 | 0.5937 | 90.54 |
15. | Lasse Sommer | 1993(J) | AK Frem | 125 | 73.95 | 0.7197 | 89.96 |
16. | Peder Hindborg | 1986(S) | Københavns SK | 127.5 | 81.05 | 0.6772 | 86.34 |
17. | Azlan A Thyssing | 1984(S) | Tårnby SK | 120 | 81.35 | 0.6756 | 81.07 |
18. | Per Berndorff | 1960(M2) | Københavns SK | 100 | 91.75 | 0.6323 | 63.23 |
19. | Alex G Thorsen | 1990(S) | AK Frem | 100 | 99.15 | 0.6107 | 61.07 |
- | Karsten Lyngbeck | 1991(S) | Odense BBC | 0 | 82.40 | 0.6704 | |
- | Casper M Jensen | 1991(S) | Ares | 0 | 81.00 | 0.6774 | |
- | Thomas Procida | 1976(S) | Københavns SK | 0 | 146.40 | 0.5552 | |
Herrer Sub-Junior | |||||||
1. | Marcus Boesen | 1999(SJ) | Thisted VF | 130 | 98.25 | 0.6130 | 79.69 |
2. | Jesper Vogelius | 2000(SJ) | Rødby M | 117.5 | 85.35 | 0.6568 | 77.17 |
Herrer Junior | |||||||
1. | Lazar Kuburovic | 1992(J) | Københavns SK | 195.5 | 104.40 | 0.5988 | 117.07 |
2. | Alexander Christensen | 1992(J) | Aarhus AK | 175 | 91.05 | 0.6347 | 111.07 |
3. | Daniel Dørge | 1993(J) | Odense BBC | 167.5 | 91.45 | 0.6333 | 106.08 |
4. | Kristian S Schmidt | 1992(J) | Odense BBC | 155 | 90.80 | 0.6356 | 98.52 |
5. | Frederik OT Mogensen | 1994(J) | Sportshøjskolen | 145 | 81.65 | 0.6741 | 97.75 |
6. | Emil I Fuglsang | 1992(J) | SK Atlas | 150 | 89.80 | 0.6391 | 95.87 |
7. | Shafi A Rahimzai | 1994(J) | Ry MK | 125 | 69.90 | 0.7502 | 93.78 |
8. | Leon S Simonsen | 1992(J) | Thisted VF | 137.5 | 81.95 | 0.6726 | 92.48 |
9. | Andreas Evald | 1992(J) | Odense BBC | 135 | 80.60 | 0.6795 | 91.73 |
10. | Daniel Højland | 1993(J) | Odense BBC | 130 | 77.10 | 0.6993 | 90.91 |
11. | Jesper Jacobsen | 1995(J) | Thisted VF | 120 | 71.85 | 0.7348 | 88.18 |
12. | Rasmus L Knudsen | 1995(J) | Rødby M | 100 | 72.60 | 0.7293 | 72.93 |
Herrer Masters 1 | |||||||
1. | Klaus Larsen | 1972(M1) | Ares | 135 | 70.65 | 0.7441 | 100.45 |
2. | Frank Brunhøj | 1970(M1) | AK Frem | 145 | 81.50 | 0.6749 | 97.86 |
3. | Martin Voldum | 1973(M1) | AK Frem | 145 | 98.10 | 0.6134 | 88.94 |
4. | Kim D Hansen | 1971(M1) | Tårnby SK | 122.5 | 92.90 | 0.6285 | 76.99 |
5. | Kenneth Kyvsgaard | 1967(M1) | ER Powerlifting | 120 | 91.35 | 0.6337 | 76.04 |
Herrer Masters 2 | |||||||
1. | Erik Rasmussen | 1962(M2) | ER Powerlifting | 135 | 82.80 | 0.6685 | 90.25 |
2. | Per Berndorff | 1960(M2) | Københavns SK | 142.5 | 91.60 | 0.6328 | 90.17 |
3. | Gert Sørensen | 1962(M2) | Ry MK | 135 | 91.65 | 0.6326 | 85.40 |
4. | Claus Jørgensen | 1964(M2) | Tårnby SK | 140 | 103.90 | 0.5998 | 83.97 |
5. | Gert Olsen | 1963(M2) | Ares | 110 | 73.30 | 0.7242 | 79.66 |
6. | Henrik Schoubye | 1964(M2) | ER Powerlifting | 115 | 91.55 | 0.6330 | 72.80 |
7. | Svend Bradtberg | 1962(M2) | Ares | 107.5 | 93.00 | 0.6282 | 67.53 |
Herrer Masters 3 | |||||||
1. | Finn Knudsen | 1947(M3) | Rødby M | 145 | 95.45 | 0.6207 | 90.00 |
2. | Allan Fuglsang | 1950(M3) | SK Atlas | 145 | 110.15 | 0.5882 | 85.29 |
3. | Hans Thyssing | 1953(M3) | Tårnby SK | 115 | 92.85 | 0.6287 | 72.30 |
Herrer Masters 4 | |||||||
1. | Julius Madsen | 1937(M4) | Roskilde AK | 135 | 97.05 | 0.6162 | 83.19 |
2. | Verner Nielsen | 1940(M4) | SK Atlas | 95 | 81.60 | 0.6744 | 64.07 |
3. | Horst Diter | 1943(M4) | Ares | 77.5 | 64.95 | 0.7957 | 61.67 |
4. | Allan S Kornval | 1944(M4) | Albertslund SF | 90 | 88.75 | 0.6430 | 57.87 |
5. | Svend Stensgaard | 1922(M4) | Rødby M | 67.5 | 78.75 | 0.6896 | 46.55 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | YouTube | Kontakt