Resultater

DM Sub-Junior, Junior, Masters 2015

Rødby, d. 24-25 Jan 2015


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points K

Damer Junior
1. Sofie F Mix 1996(J) Rødby M 112.5 80 110 302.5 77.50 0.9318 281.87
- Majken Hansen 1996(J) Horsens SK 0 95 162.5 70.80 0.9871

Damer Masters 1
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 115.5 72.5 165.5 353.5 61.40 1.0952 387.15 x

Herrer Sub-Junior
1. Mathias S Nielsen 1998(SJ) Hvidovre SF 245 130 247.5 622.5 89.50 0.6402 398.53
2. Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) Rødby M 185 130 210 525 74.00 0.7193 377.63
3. Simon B Rasmussen 1999(SJ) Horsens SK 220.5 150 230 600.5 95.50 0.6206 372.67
4. Erik Rosenberg 2000(SJ) Ares 105 65 115 285 69.40 0.7544 215.00 x

Herrer Junior
1. Jonatan Gonge 1992(J) Aarhus AK 290 205 300 795 92.60 0.6295 500.45
2. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 257.5 147.5 275 680 82.60 0.6694 455.19
3. Patryk Bolek 1994(J) Thisted VF 270 130 260 660 83.00 0.6675 440.55
4. Nickolaj Olsen 1994(J) Københavns SK 212.5 120 230 562.5 73.90 0.7200 405.00
5. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 160 110 165 435 72.30 0.7315 318.20
6. Kasper Hartvigsen 1992(J) ER Powerlifting 162.5 105 205 472.5 87.00 0.6499 307.08 x
7. Morten L Jensen 1993(J) ER Powerlifting 140 100 160 400 75.80 0.7074 282.96
8. Andreas Christensen 1995(J) Rødby M 135 100 170 405 80.80 0.6785 274.79 x

Herrer Masters 1
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 275 177.5 280 732.5 94.50 0.6235 456.71
2. Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 260 205 250 715 103.60 0.6004 429.29
3. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 270 175 262.5 707.5 124.40 0.5704 403.56 x
4. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 160 195 190 545 101.40 0.6053 329.89
5. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 125 167.5 225 517.5 106.50 0.5946 307.71
6. Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) ER Powerlifting 150 122.5 175 447.5 91.40 0.6335 283.49 x
7. Henrik Kamper 1967(M1) Rødby M 160 120 175 455 103.80 0.6000 273.00

Herrer Masters 2
1. Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK 270 162.5 267.5 700 92.50 0.6298 440.86
2. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 245.5 190 250 685.5 108.80 0.5905 404.79
3. Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK 225 130 230 585 86.80 0.6507 380.66
4. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 200 160 180 540 82.60 0.6694 361.48
5. George Olesen 1960(M2) AK Jyden 245 135 220 600 112.70 0.5843 350.58 x
6. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 175 130 212.5 517.5 97.20 0.6158 318.68
7. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 160 97.5 175 432.5 91.50 0.6331 273.82 x

Herrer Masters 4
1. Horst Diter 1943(M4) Ares 146 80 170 396 65.80 0.7872 311.73 x
2. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 65 60 125 250 78.20 0.6927 173.18 x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt