Resultater

DM Sub-Junior, Junior, Masters 2015

Rødby, d. 24-25 Jan 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Sub-Junior

1. Hvidovre SF 12
Mathias S Nielsen 1998(SJ) H 1. 12 12

 . Rødby M 12
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 1. 12 12

4. Ares 9
Erik Rosenberg 2000(SJ) H 2. 9 9

Junior

1. Rødby M 29
Sofie F Mix 1996(J) D 1. 12 12
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 9 21
Andreas Christensen 1995(J) H 3. 8 29

2. ER Powerlifting 16
Kasper Hartvigsen 1992(J) H 2. 9 9
Morten L Jensen 1993(J) H 4. 7 16

3. Tårnby SK 12
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Nickolaj Olsen 1994(J) H 1. 12 12

 . Aarhus AK 12
Jonatan Gonge 1992(J) H 1. 12 12

6. Thisted VF 9
Patryk Bolek 1994(J) H 2. 9 9

7. Horsens SK 0
Majken Hansen 1996(J) D - 0 0

Masters

1. Tårnby SK 54
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 12
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 24
Jan Sahlgren 1960(M2) H 1. 12 36
Jens Jepsen 1970(M1) H 2. 9 45
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 2. 9 54

2. Rødby M 27
Svend Stensgaard 1922(M4) H 1. 12 12
Bennie Andersen 1970(M1) H 3. 8 20
Henrik Kamper 1967(M1) H 4. 7 27

3. Horsens SK 24
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 12 12
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 1. 12 24

4. Ares 20
Horst Diter 1943(M4) H 1. 12 12
Svend Bradtberg 1962(M2) H 3. 8 20

5. ER Powerlifting 12
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Ole Olsen 1961(M2) H 1. 12 12

 . Roskilde AK 12
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 12 12

9. AK Jyden 9
George Olesen 1960(M2) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

Sub-Junior

1. Hvidovre SF 398.53
Mathias S Nielsen 1998(SJ) H 1. 398.53 398.53

2. Rødby M 377.63
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 1. 377.63 377.63

3. Horsens SK 372.67
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 1. 372.67 372.67

4. Ares 215.00
Erik Rosenberg 2000(SJ) H 2. 215.00 215.00

Junior

1. Rødby M 874.87
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 318.20 318.20
Sofie F Mix 1996(J) D 1. 281.87 600.07
Andreas Christensen 1995(J) H 3. 274.79 874.87

2. ER Powerlifting 590.04
Kasper Hartvigsen 1992(J) H 2. 307.08 307.08
Morten L Jensen 1993(J) H 4. 282.96 590.04

3. Aarhus AK 500.45
Jonatan Gonge 1992(J) H 1. 500.45 500.45

4. Tårnby SK 455.19
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 455.19 455.19

5. Thisted VF 440.55
Patryk Bolek 1994(J) H 2. 440.55 440.55

6. Københavns SK 405.00
Nickolaj Olsen 1994(J) H 1. 405.00 405.00

7. Horsens SK
Majken Hansen 1996(J) D -

Masters

1. Tårnby SK 2032.92
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 456.71 456.71
Jens Jepsen 1970(M1) H 2. 429.29 886.00
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 404.79 1290.79
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 2. 380.66 1671.45
Jan Sahlgren 1960(M2) H 1. 361.48 2032.92

2. Rødby M 776.06
Bennie Andersen 1970(M1) H 3. 329.89 329.89
Henrik Kamper 1967(M1) H 4. 273.00 602.89
Svend Stensgaard 1922(M4) H 1. 173.18 776.06

3. Horsens SK 694.86
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 387.15 387.15
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 1. 307.71 694.86

4. Ares 585.55
Horst Diter 1943(M4) H 1. 311.73 311.73
Svend Bradtberg 1962(M2) H 3. 273.82 585.55

5. Københavns SK 440.86
Ole Olsen 1961(M2) H 1. 440.86 440.86

6. Thisted VF 403.56
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 403.56 403.56

7. AK Jyden 350.58
George Olesen 1960(M2) H 2. 350.58 350.58

8. Roskilde AK 318.68
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 1. 318.68 318.68

9. ER Powerlifting 283.49
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 1. 283.49 283.49


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt