Resultater

Divisionsturnering 2023


Detaljer, 2. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Tårnby SK 1
                 
78.48
   
Kim D Hansen 1971(M2) H Squat 85.49 240 257.5 257.5   29.23    
Jonas Mølvig 1998(S) H Bænk 104.57 162.5 175 190 162.5   16.64    
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Dødløft 92.58 280 300 322.5 300   32.61    

Københavns SK 2
                 
76.57
   
Ole Olsen 1961(M3) H Squat 93.27 240 250 252.5 250   27.07    
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 87.09 215 230 240 230   25.84    
Tim K Hammer 1998(S) H Dødløft 94.55 220 237.5 240 220   23.66    

Københavns SK 3
                 
64.03
   
Anton Ellermann 1999(S) H Squat 90.36 180 190 200 200   22.02    
Thomas N Hansen 1975(M1) H Bænk 92.62 125 132.5 137.5 132.5   14.40    
Julie A Hansen 1991(S) D Dødløft 77.75 160 170 175 170   27.61    

Københavns SK 1
                 
56.42
   
Amalie C Stok 1999(S) D Squat 106.82 205 215 217.5 215   31.24    
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 77.75 155 155 155 155   25.18    
Nickolaj Olsen 1994(S) H Dødløft 93.30 277.5 280 280 0   0.00    

Rødby M 1
                 
50.55
   
William Clark 1958(M3) H Squat 89.09 120 130 140 140   15.53    
Adrian H Hedegaard 2008(SJ) H Bænk 51.24 45 50 55 55   8.99    
Ulrik Schlegel 1990(S) H Dødløft 66.31 170 185 195 195   26.03    

Tårnby SK 2
                 
46.43
   
Jan Sahlgren 1960(M3) H Squat 76.54 175 180 190 180   21.83    
Jens Jepsen 1970(M2) H Dødløft 106.81 210 227.5 242.5 242.5   24.60    

Tårnby SK 3
                 
40.75
   
Tanja S Ehlers 1981(M1) D Squat 76.45 90 110 115 115   18.82    
Claus Jørgensen 1964(M2) H Dødløft 102.88 200 212.5 225 212.5   21.93    

Københavns SK 4
                 
36.77
   
Per Berndorff 1960(M3) H Squat 87.88 75 105 115 115   12.86    
Christian S Duelund 1985(S) H Bænk 93.80 100 110 110 100   10.80    
Jesper R Madsen 1970(M2) H Dødløft 131.06 120 130 140 140   13.11    

Københavns SK 5
                 
12.86
   
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 87.88 75 115 165 115   12.86    
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 2
                 
88.76
   
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 156.88 285 300 300   31.31    
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 105.10 180 185 190 185   22.83    
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) H Dødløft 86.25 235 245 255 255   34.62    

Københavns SK 1
                 
83.37
   
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 93.30 227.5 237.5 245 245   32.00    
Martine I Jørgensen 1997(S) D Bænk 63.37 77.5 82.5 90 90   19.62    
Kent T Flåten 1979(M1) H Dødløft 87.09 215 225 235 235   31.75    

Tårnby SK 1
                 
82.84
   
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 92.58 237.5 250 260 260   34.09    
Jonas Mølvig 1998(S) H Bænk 104.57 130 135 135   16.70    
Kim D Hansen 1971(M2) H Dødløft 85.49 215 227.5 235 235   32.05    

Københavns SK 3
                 
81.70
   
Elias L Madsen 1996(S) H Squat 109.04 200 230 250 250   30.33    
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.15 132.5 140 145 145   20.18    
Oskar S Lund 1998(S) H Dødløft 82.76 205 220 225 225   31.19    

Rødby M 1
                 
78.73
   
Magnus H Hedegård 2004(J) H Squat 81.63 187.5 200 205 200   27.92    
Caroline W Olsen 2007(SJ) D Bænk 67.45 60 65 70 70   14.69    
Alexander Bondeé 2001(J) H Dødløft 76.31 225 250 265 250   36.12    

Roskilde AK 2
                 
73.24
   
Jesper S Clausen 1987(S) H Squat 98.36 180 187.5 190 190   24.19    
Jasmin Celik 1996(S) D Bænk 58.09 62.5 67.5 70 67.5   15.61    
Naja G Hansen 2007(SJ) D Dødløft 58.33 135 140 145 145   33.44    

Københavns SK 4
                 
71.03
   
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Squat 81.97 185 195 205 205   28.56    
Astrid L Lausen 1996(S) D Bænk 80.35 72.5 80 80 72.5   13.94    
Anton Ellermann 1999(S) H Dødløft 90.36 185 195 215 215   28.53    

Tårnby SK 2
                 
62.32
   
Jens Jepsen 1970(M2) H Squat 106.81 185 200 200   24.50    
Jan Sahlgren 1960(M3) H Bænk 76.54 80 85 85   12.26    
Tanja S Ehlers 1981(M1) D Dødløft 76.45 107.5 115 130 130   25.56    

Københavns SK 5
                 
55.98
   
Thomas N Hansen 1975(M1) H Squat 92.62 140 150 160 160   20.97    
Per Berndorff 1960(M3) H Bænk 87.88 100 115 115 115   15.47    
Christian S Duelund 1985(S) H Dødløft 93.80 150 150   19.54    

Rødby M 2
                 
53.07
   
Ulrik Schlegel 1990(S) H Squat 66.31 130 140 140 140   21.77    
Masar FA Alhaikal 1994(S) H Bænk 129.38 80 90 100 100   11.26    
William Clark 1958(M3) H Dødløft 89.09 120 130 150 150   20.04    

Tårnby SK 3
                 
21.25
   
Claus Jørgensen 1964(M2) H Squat 102.28 155 165 170 170   21.25    
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 1
                 
82.00
   
Emil Ottosen 2001(J) H Squat 82.84 200 215 225 225   31.18    
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Bænk 81.97 110 117.5 120 117.5   16.37    
Rasmus K Riishøj 2000(J) H Dødløft 83.75 225 235 250 250   34.45    

Rødby M 1
                 
63.64
   
Alexander Bondeé 2001(J) H Squat 76.31 175 190 190   27.45    
Magnus H Hedegård 2004(J) H Bænk 81.63 110 120 125 125   17.45    
Adrian H Hedegaard 2008(SJ) H Dødløft 51.24 80 92.5 105 105   18.74    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt