Resultater

Divisionsturnering 2022


Detaljer, 2. runde

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Tårnby SK 1
                 
79.68
   
Kim D Hansen 1971(M2) H Squat 94.85 270 285 285 270   28.99    
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 80.70 145 145 157.5 145   23.18    
Lisette I Hansen 1989(S) D Dødløft 49.25 130 160 130   27.51    

Horsens SK 1
                 
78.63
   
Tobias Sørensen 2004(SJ) H Squat 72.54 200 200 210 210   26.37    
Thea Mariager 1995(S) D Bænk 87.04 100 100 105 100   15.51    
Jane Aaberg 1981(M1) D Dødløft 85.20 200 220 235 235   36.75    

Københavns SK 1
                 
77.14
   
Kent T Flåten 1979(M1) H Squat 84.15 240 260 262.5 260   29.79    
Nickolaj Olsen 1994(S) H Bænk 86.10 155 162.5 172.5 162.5   18.37    
Mads Lehmann Broe 1996(S) H Dødløft 89.90 235 250 262.5 262.5   28.98    

Københavns SK 3
                 
68.73
   
Emil Therkelsen 1983(S) H Squat 107.90 220 220 230 230   23.22    
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 115.75 185 192.5 197.5 192.5   18.87    
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 89.00 215 230 240 240   26.64    

Tårnby SK 2
                 
65.50
   
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H Squat 163.20 220 240 247.5 240   21.10    
Steffan Hansen 1990(S) H Bænk 101.00 180 205 210 210   21.86    
Jan Sahlgren 1960(M3) H Dødløft 79.35 180 190 190   22.54    

Københavns SK 2
                 
65.48
   
Peter Hansen 1962(M3) H Squat 71.40 150 160 165 160   20.30    
Per Berndorff 1960(M3) H Bænk 88.60 155 162.5 165 155   17.25    
Ole Olsen 1961(M3) H Dødløft 94.70 240 260 260   27.93    

Københavns SK 4
                 
64.47
   
David M Nielsen 1997(S) H Squat 95.40 230 245 252.5 252.5   27.03    
Mikkel Strandberg 1997(S) H Bænk 88.60 102.5 110 115 110   12.24    
Amalie C Stok 1999(J) D Dødløft 99.55 150 162.5 170 170   25.20    

Aarhus AK 1
                 
51.38
   
Martin Jensen 1992(S) H Bænk 93.00 215 222.5 227.5 227.5   24.67    
Martin S Thomasen 1990(S) H Dødløft 82.22 207.5 220 230 230   26.71    

Tårnby SK 3
                 
22.24
   
Lars H Jensen 1955(M3) H Dødløft 88.75 180 192.5 200 200   22.24    
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 2
                 
89.55
   
Sebastian R Jacobsen 1994(S) H Squat 77.50 200 205 212.5 205   29.39    
Lazar Kuburovic 1992(S) H Bænk 107.50 190 200 207.5 207.5   25.34    
Lukas F Hansen 1996(S) H Dødløft 103.40 260 280 290 280   34.82    

Københavns SK 1
                 
84.14
   
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 154.40 250 267.5 280 280   29.40    
Emil Therkelsen 1983(S) H Bænk 107.90 180 190 197.5 190   23.16    
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) H Dødløft 80.75 225 245 245 225   31.58    

Tårnby SK 1
                 
81.78
   
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 101.00 220 227.5 235 235   29.55    
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.80 120 127.5 132.5 132.5   19.76    
Lisette I Hansen 1989(S) D Dødløft 49.25 122.5 122.5   32.47    

Københavns SK 3
                 
77.47
   
Jonathan Gelslev 1990(S) H Squat 115.75 225 232.5 235 232.5   27.46    
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 80.85 130 135 140 135   18.94    
Oskar S Lund 1998(S) H Dødløft 81.60 210 222.5 222.5   31.07    

VK Kono 1
                 
75.53
   
Mikkel Lindgreen 1990(S) H Squat 121.80 205 215 225 225   25.99    
Thea A Simonsen 2005(SJ) D Bænk 63.76 65 70 72.5 70   15.20    
Jannick J Egede 2000(J) H Dødløft 91.18 240 252.5 260 260   34.34    

AK Odin 1
                 
72.89
   
Gustav CS Holberg 1996(S) H Squat 84.86 170 180 190 190   26.01    
Michael Broek 1977(M1) H Bænk 92.94 130 140 142.5 142.5   18.65    
Jesper M Commerou 1996(S) H Dødløft 72.32 180 190 200 190   28.23    

Københavns SK 4
                 
71.99
   
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 94.75 200 210 212.5 210   27.22    
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 112.40 130 135 140 135   16.16    
Tomaz Radys 1985(S) H Dødløft 77.80 170 190 200 200   28.61    

Københavns SK 5
                 
67.87
   
Tim K Hammer 1998(S) H Squat 88.20 150 165 170 170   22.83    
Christian S Duelund 1985(S) H Bænk 93.80 115 120 125 125   16.28    
Nicklas Levinsen 1980(M1) H Dødløft 104.55 200 215 232.5 232.5   28.76    

AK Nordland 1
                 
67.54
   
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Squat 92.90 210 220 230 230   30.10    
Theodor N Friis 2005(SJ) H Bænk 75.64 75 80 82.5 75   10.89    
Asbjørn Tinning 2003(J) H Dødløft 65.78 152.5 162.5 170 170   26.55    

Horsens SK 1
                 
64.84
   
Linda Veedfald 1973(M1) D Squat 82.96 87.5 95 100 100   18.98    
Kristian P Ambrus 2002(J) H Bænk 89.96 115 125 125 125   16.62    
Mathias R Vestergaard 2002(J) H Dødløft 90.02 205 220 220 220   29.24    

AK Odin 2
                 
61.30
   
Kim Nielsen 1982(M1) H Squat 146.16 190 195 200 200   21.44    
John Smedemark 1976(M1) H Bænk 90.58 110 115 120 115   15.24    
Emil Pedersen 2007(SJ) H Dødløft 71.70 160 165 167.5 165   24.62    

Københavns SK 6
                 
60.92
   
Cindy N Poorisri 1997(S) D Squat 60.80 90 92.5 95 92.5   20.72    
Gabriel B Gosden 1997(S) H Bænk 102.55 115 120 125 125   15.60    
Stefan Bruhn 1983(S) H Dødløft 95.00 162.5 175 190 190   24.60    

Københavns SK 8
                 
59.57
   
Kira H Jensen 1990(S) D Squat 120.10 105 115 125 125   21.42    
David M Bruhn 1990(S) H Bænk 80.25 75 80 82.5 82.5   11.62    
Oskar S Lund 1998(S) H Dødløft 81.60 150 170 190 190   26.53    

Aarhus SVK 1
                 
42.52
   
Charlotte EM Kristensen 1994(S) D Bænk 75.78 75 80 82.5 82.5   16.29    
Christina VS Hven 1987(S) D Dødløft 95.18 130 140 145 145   26.23    

Tårnby SK 2
                 
41.49
   
Lars H Jensen 1955(M3) H Bænk 88.75 110 112.5 110   14.73    
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H Dødløft 163.20 240 260 260   26.76    

Københavns SK 7
                 
31.56
   
Peter Hansen 1962(M3) H Squat 71.40 75 85 87.5 85   12.71    
Niels Andersen 1959(M3) H Bænk 67.60 47.5 50 55 55   8.47    
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 88.60 77.5 77.5   10.38    
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 1
                 
81.01
   
Emil Ottosen 2001(J) H Squat 79.10 210 220 230 230   32.63    
Andreas Due 2005(SJ) H Bænk 84.45 127.5 132.5 137.5 132.5   18.18    
Frede F Jakobsen 2001(J) H Dødløft 84.40 195 207.5 220 220   30.20    

Københavns SK 2
                 
36.36
   
Amalie C Stok 1999(J) D Squat 99.55 130 140 150 140   25.00    
Thor S Byrdal 2000(J) H Bænk 79.00 80 82.5 80   11.36    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt