Resultater

Divisionsturnering 2021


Detaljer, finale

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft       Finale  

Horsens SK 1
                     
88.53
 
Eva Buxbom 1969(M2) D Squat 57.64 160 167.5 170 160       30.45  
Martin Tryk 1992(S) H Bænk 119.10 255 257.5 255       24.72  
Jane Aaberg 1981(M1) D Dødløft 81.94 200 205 210 210       33.36  

AK Jyden 1
                     
66.00
 
Martin B Thomsen 2002(J) H Squat 106.09 260 270 272.5 260       26.45  
Søren A Nielsen 1983(S) H Bænk 88.09 132.5 137.5 140 140       15.63  
Morten V Pedersen 1987(S) H Dødløft 105.99 210 225 235 235       23.92  

Tårnby SK 1
                     
31.45
 
Morten F Hansen 1993(S) H Squat 104.05 312.5 312.5 312.5 0       0.00  
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 97.35 190 190 190 0       0.00  
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Dødløft 85.73 277.5 277.5       31.45  
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft       Finale  

Tårnby SK 1
                     
94.73
 
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 85.73 220 235 242.5 242.5       33.03  
Morten F Hansen 1993(S) H Bænk 104.05 157.5 167.5 172.5 172.5       21.39  
Lisette I Hansen 1989(S) D Dødløft 46.86 132.5 137.5 145 145       40.31  

Københavns SK 1
                     
89.69
 
Anna K Haar 1993(S) D Squat 83.41 155 165 170 170       32.19  
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 117.78 180 190 195 190       22.27  
Sarah S Hugger 1995(S) D Dødløft 72.83 165 175 180 175       35.23  

AK Nordland 1
                     
84.75
 
Martin Dahm 1978(M1) H Squat 92.82 180 205 205 180       23.57  
Rune Glud 1982(S) H Bænk 113.09 185 195 200 200       23.87  
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Dødløft 89.57 260 270 280 280       37.31  

Videbæk SK 1
                     
74.93
 
Rasmus SL Markussen 2002(J) H Squat 83.83 130 150 152.5 152.5       21.00  
Lars Mikkelsen 1962(M2) H Bænk 116.46 160 175 187.5 187.5       22.08  
Radu M Valean 1998(J) H Dødløft 131.65 265 285 305 285       31.85  
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft       Finale  

SDU Styrkeløft 1
                     
79.81
 
Malte Segel 1998(J) H Squat 88.15 205 215 222.5 222.5       29.89  
Stephanie SH Fabrin 1998(J) D Bænk 58.07 57.5 60 62.5 60       13.88  
Frederik F Tolberg 1998(J) H Dødløft 101.65 257.5 272.5 287.5 287.5       36.04  

Københavns SK 1
                     
79.51
 
Amanda Damtoft 1998(J) D Squat 48.88 85 95 105 105       28.03  
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 78.52 107.5 115 120 120       17.09  
Josefine M Seegert 1998(J) D Dødløft 57.46 130 140 147.5 147.5       34.39  


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt