Resultater

Divisionsturnering 2021


Detaljer, 3. runde

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Tårnby SK 1
                   
88.94
 
Lisette I Hansen 1989(S) D Squat 47.10 130 142.5 142.5     31.17  
Kim D Hansen 1971(M2) H Bænk 95.55 185 192.5 202.5 202.5     21.66  
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Dødløft 86.40 300 320 320     36.11  

Københavns SK 1
                   
86.71
 
Amalie Larsson 1992(S) D Squat 94.50 200 200     30.14  
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 85.20 200 200 220 220     25.03  
Nickolaj Olsen 1994(S) H Dødløft 86.70 242.5 262.5 280 280     31.54  

Horsens SK 1
                   
80.65
 
Eva Buxbom 1969(M2) D Squat 57.11 160 165 165     31.59  
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H Bænk 106.35 170 177.5 177.5 170     17.28  
Jane Aaberg 1981(M1) D Dødløft 81.86 200 215 220 200     31.78  

Tårnby SK 2
                   
66.87
 
Christian Cederquist 1993(S) H Squat 97.45 220 220     23.30  
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 113.00 205 212.5 222.5 212.5     21.04  
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H Dødløft 166.75 240 252.5 257.5 257.5     22.53  

Københavns SK 3
                   
66.49
 
Peter Hansen 1962(M2) H Squat 71.00 150 155 165 155     19.74  
Per Berndorff 1960(M3) H Bænk 89.70 155 160 160     17.69  
Ole Olsen 1961(M3) H Dødløft 94.40 240 260 270 270     29.06  

Københavns SK 2
                   
60.61
 
Philip Munksgaard 1989(S) H Squat 84.05 175 185 192.5 192.5     22.07  
Thomas N Hansen 1975(M1) H Bænk 92.45 110 120 130 130     14.14  
Christian S Duelund 1985(S) H Dødløft 95.05 205 215 227.5 227.5     24.40  

AK Jyden 1
                   
52.36
 
Martin B Thomsen 2002(J) H Squat 107.13 275 282.5 287.5 0     0.00  
Søren A Nielsen 1983(S) H Bænk 87.74 132.5 137.5 137.5 132.5     14.83  
Trine Ø Bagger 1986(S) D Dødløft 52.30 172.5 185 185     37.53  

AK Nordland 1
                   
38.70
 
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Bænk 90.80 130 137.5 142.5 142.5     15.65  
Martin M Jørgensen 1982(S) H Dødløft 83.29 190 200 207.5 200     23.05  

Tårnby SK 3
                   
15.01
 
Nina Lieb 1981(M1) D Bænk 65.60 75 85 85     15.01  

Københavns SK 4
                   
12.01
 
Amanda D Andersen 1998(J) D Bænk 47.20 50 50 55 55     12.01  

Københavns SK 5
                   
11.91
 
Josefine M Seegert 1998(J) D Bænk 57.50 52.5 57.5 62.5 62.5     11.91  
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Tårnby SK 1
                   
88.16
 
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 104.90 255 267.5 255     31.50  
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 92.45 147.5 152.5 152.5     20.01  
Lisette I Hansen 1989(S) D Dødløft 47.10 132.5 142.5 132.5     36.65  

Københavns SK 1
                   
86.25
 
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 153.40 250 260 270 270     28.42  
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 117.10 175 185 192.5 192.5     22.62  
Sarah S Hugger 1995(S) D Dødløft 72.90 155 167.5 175 175     35.21  

Københavns SK 2
                   
85.59
 
Anna K Haar 1993(S) D Squat 84.15 155 160 160     30.19  
Emil Therkelsen 1983(S) H Bænk 111.60 160 170 180 180     21.61  
Josefine M Seegert 1998(J) D Dødløft 57.50 127.5 137.5 145 145     33.79  

Københavns SK 3
                   
85.22
 
Elias L Madsen 1996(S) H Squat 107.10 230 245 255 255     31.20  
Andreas Sørensen 1990(S) H Bænk 92.35 162.5 162.5 170 170     22.32  
Jonathan A Arnesen 1991(S) H Dødløft 91.20 225 232.5 240 240     31.70  

AK Nordland 1
                   
84.10
 
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 94.07 180 190 200 200     26.02  
Rune Glud 1982(S) H Bænk 112.75 175 185 192.5 192.5     23.00  
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Dødløft 90.80 250 265 275 265     35.08  

Thisted VF 1
                   
81.28
 
Leon S Simonsen 1992(S) H Squat 89.75 175 185 195 195     25.96  
Casper Futtrup 1989(S) H Bænk 116.09 172.5 177.5 182.5 182.5     21.53  
Patryk Bolek 1994(S) H Dødløft 100.04 245 267.5 267.5     33.79  

Videbæk SK 1
                   
81.10
 
Anders S Ki 1982(S) H Squat 83.83 170 180 185 185     25.48  
Lars Mikkelsen 1962(M2) H Bænk 112.61 160 175 185 185     22.12  
Jesper B Jensen 1990(S) H Dødløft 117.04 265 285 300 285     33.50  

Target 1
                   
73.11
 
Stina Søndergaard 1996(S) D Squat 72.65 105 112.5 117.5 117.5     23.68  
Alexandur S Jacobsen 1991(S) H Bænk 93.65 145 150 152.5 152.5     19.88  
Philip Bang 2002(J) H Dødløft 88.15 205 220 232.5 220     29.55  

Aarhus SVK 1
                   
72.75
 
Jakob S Rasmussen 1995(S) H Squat 104.98 210 220 230 230     28.40  
Lærke Vad 1985(S) D Bænk 68.24 60 65 67.5 67.5     14.07  
Rune G Amstrup 1999(J) H Dødløft 80.20 195 205 215 215     30.28  

AK Nordland 2
                   
67.81
 
Rune Ø Schrøder 2000(J) H Squat 84.04 160 170 180 180     24.76  
Didde Hauch 1997(S) D Bænk 67.61 75 80 85 80     16.77  
Line Kinnerup 1996(S) D Dødløft 78.12 120 130 135 135     26.28  

Københavns SK 4
                   
66.77
 
Olivia Zank 1989(S) D Squat 78.95 100 110 112.5 112.5     21.80  
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 108.05 122.5 130 135 135     16.45  
Stefan Hannibal 1985(S) H Dødløft 86.20 190 200 210 210     28.52  

Horsens SK 1
                   
65.90
 
Joakim D Hansen 1994(S) H Squat 87.55 150 160 170 160     21.56  
Morten O Nielsen 1998(J) H Bænk 86.25 95 105 112.5 112.5     15.28  
Christoffer Jensen 1993(S) H Dødløft 155.51 250 265 277.5 277.5     29.06  

Københavns SK 5
                   
46.13
 
David M Bruhn 1990(S) H Squat 72.45 122.5 130 130     19.30  
Cindy N Poorisri 1997(S) D Bænk 55.95 37.5 40 42.5 40     9.52  
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 89.70 75 110 130 130     17.31  
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft     3. runde  

SDU Styrkeløft 1
                   
77.18
 
Stephanie SH Fabrin 1998(J) D Squat 56.24 82.5 87.5 95 95     22.51  
Frederik F Tolberg 1998(J) H Bænk 102.28 160 165 170 170     21.25  
Malte Segel 1998(J) H Dødløft 85.47 220 232.5 245 245     33.42  

Københavns SK 1
                   
76.43
 
Amanda D Andersen 1998(J) D Squat 47.20 90 100 100     27.60  
Thor S Byrdal 2000(J) H Bænk 77.00 97.5 105 110 110     15.82  
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H Dødløft 77.30 220 230 240 230     33.01  


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt