Resultater

Divisionsturnering 2019


Detaljer, 1. runde

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Københavns SK 1
                 
485.725
     
Amalie Larsson 1992(S) D Squat 109.00 0.8147 220 235 245 245 199.602      
Johan S Madsen 1988(S) H Bænk 93.65 0.6261 180 187.5 192.5 192.5 120.524      
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 94.05 0.6249 235 255 265 265 165.599      

Tårnby SK 1
                 
472.911
     
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 108.05 0.5918 262.5 277.5 287.5 287.5 170.143      
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 94.10 0.6247 190 197.5 197.5 197.5 123.378      
Kim D Hansen 1971(M1) H Dødløft 98.15 0.6133 270 282.5 292.5 292.5 179.390      

Horsens SK 1
                 
471.869
     
Danni Iversen 1987(S) H Squat 85.50 0.6562 285 295 305 285 187.017      
Michael Herrmann 1988(S) H Bænk 87.73 0.6470 160 170 177.5 177.5 114.843      
Rene F Hedegaard 1990(S) H Dødløft 118.83 0.5763 260 285 295 295 170.009      

Københavns SK 2
                 
467.753
     
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 109.70 0.8135 220 230 235 235 191.173      
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 82.30 0.6709 180 190 200 190 127.471      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 87.40 0.6483 205 220 230 230 149.109      

Aarhus AK 1
                 
448.194
     
Maria K Jensen 1985(S) D Squat 102.60 0.8266 160 170 170 140.522      
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 105.84 0.5959 240 242.5 250 250 148.975      
Annemia Pretzmann 1992(S) D Dødløft 73.63 0.9618 147.5 157.5 165 165 158.697      

Tårnby SK 2
                 
444.711
     
Jens Jepsen 1970(M1) H Squat 115.05 0.5810 260 272.5 280 280 162.680      
Claus Jørgensen 1964(M2) H Bænk 110.45 0.5878 195 202.5 207.5 202.5 119.030      
Thomas Reimers 1968(M2) H Dødløft 61.35 0.8359 180 190 195 195 163.001      

AK Jyden 1
                 
438.952
     
Kia Rueholm 1990(S) D Squat 67.09 1.0251 135 142.5 145 145 148.640      
Laura G Bramsen 1993(S) D Bænk 68.44 1.0106 70 75 77.5 77.5 78.322      
Trine Ø Bagger 1986(S) D Dødløft 51.98 1.2470 170 185 185 170 211.990      

Roskilde AK 1
                 
390.307
     
Mads Lehmann Broe 1996(J) H Squat 91.05 0.6347 215 215 136.461      
Cilie LA Simonsen 1980(S) D Bænk 79.60 0.9176 72.5 75 75 72.5 66.526      
Joakim Jørgensen 1994(S) H Dødløft 94.20 0.6244 270 285 300 300 187.320      

Københavns SK 3
                 
313.403
     
Peter Hansen 1962(M2) H Squat 73.30 0.7242 140 152.5 152.5 140 101.388      
Anders Valentinsen 1982(S) H Bænk 80.45 0.6803 125 127.5 127.5 125 85.038      
Christian S Duelund 1985(S) H Dødløft 95.90 0.6194 170 190 205 205 126.977      

Videbæk SK 1
                 
254.515
     
Rasmus Mogensen 1998(J) H Squat 89.89 0.6388 140 150 160 160 102.208      
Henning G Thorsen 1959(M3) H Bænk 118.54 0.5766 175 175 175 0 0.000      
Allan S Madsen 1974(M1) H Dødløft 131.91 0.5641 250 260 270 270 152.307      

Tårnby SK 3
                 
234.399
     
Mette K Knudsen 1993(S) D Bænk 78.10 0.9276 90 95 100 100 92.760      
Steffen Hentze 1990(S) H Dødløft 99.75 0.6092 220 232.5 245 232.5 141.639      

Aarhus AK 2
                 
132.849
     
Bo Jensen 1967(M2) H Bænk 96.45 0.6179 200 215 237.5 215 132.849      

Københavns SK 4
                 
46.968
     
Niels Andersen 1959(M3) H Bænk 66.25 0.7828 55 60 65 60 46.968      
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Haderslev SK 1
                 
462.179
     
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(J) H Squat 82.74 0.6687 220 232.5 240 232.5 155.473      
Tobias Hangel 1992(S) H Bænk 82.46 0.6701 140 147.5 152.5 152.5 102.190      
Martin Wilkens 1999(J) H Dødløft 74.25 0.7176 270 285 292.5 285 204.516      

Tårnby SK 1
                 
442.954
     
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H Squat 87.65 0.6473 227.5 240 250 240 155.352      
Morten F Hansen 1993(S) H Bænk 104.70 0.5982 170 175 180 175 104.685      
Peter L Larsen 1990(S) H Dødløft 79.80 0.6838 250 262.5 267.5 267.5 182.917      

Københavns SK 1
                 
431.735
     
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 86.10 0.6536 205 215 222.5 222.5 145.426      
Emil Therkelsen 1983(S) H Bænk 107.90 0.5921 170 180 190 190 112.499      
Sebastian VK Zoega 1994(S) H Dødløft 82.80 0.6685 225 245 260 260 173.810      

Københavns SK 2
                 
390.871
     
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 139.95 0.5588 230 245 247.5 245 136.906      
Andreas Sørensen 1990(S) H Bænk 86.60 0.6515 152.5 160 170 160 104.240      
Jonathan A Arnesen 1991(S) H Dødløft 104.35 0.5989 225 240 250 250 149.725      

AK Nordland 1
                 
366.150
     
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 92.09 0.6312 160 170 180 180 113.616      
Kamilla W Bøgedal 1995(S) D Bænk 62.96 1.0745 102.5 110 110 102.5 110.136      
Lærke Vad 1985(S) D Dødløft 62.94 1.0747 120 127.5 132.5 132.5 142.398      

AK Nordland 2
                 
330.548
     
Casper Karlsen 1986(S) H Squat 100.40 0.6076 130 140 150 150 91.140      
Rune Glud 1982(S) H Bænk 110.19 0.5882 150 165 175 175 102.935      
Poul Wrist 1982(S) H Dødløft 85.14 0.6577 190 200 207.5 207.5 136.473      

Pure PP 2
                 
328.822
     
Jesper Jensen 1995(S) H Squat 124.80 0.5700 180 190 200 200 114.000      
Stefan Probst 1987(S) H Bænk 109.67 0.5890 150 155 160 160 94.240      
Daniel F Gammelgaard 1995(S) H Dødløft 120.65 0.5742 190 205 210 210 120.582      

Thisted VF 1
                 
310.576
     
Alberte LN Landbo 1995(S) D Squat 68.72 1.0077 85 92.5 97.5 97.5 98.251      
Kristinn Arnason 1986(S) H Bænk 74.94 0.7130 112.5 120 127.5 127.5 90.908      
Patrick S Poulsen 1994(S) H Dødløft 83.47 0.6653 150 170 182.5 182.5 121.417      

Ares 2
                 
282.728
     
Poul Rusbjerg 1986(S) H Squat 96.90 0.6166 180 190 200 200 123.320      
Gert Olsen 1963(M2) H Bænk 76.15 0.7051 95 105 110 105 74.036      
Allan T Hansen 1959(M3) H Dødløft 99.50 0.6098 130 140 150 140 85.372      

Ares 1
                 
255.461
     
Horst Diter 1943(M4) H Squat 65.25 0.7927 105 115 125 115 91.161      
Rene Rosfeldt 1964(M2) H Bænk 87.25 0.6489 70 75 80 75 48.668      
Casper M Jensen 1991(S) H Dødløft 88.90 0.6424 180 195 200 180 115.632      

Pure PP 1
                 
207.169
     
Pernille B Bramsen 1990(S) D Squat 72.42 0.9723 107.5 115 120 120 116.676      
Henriette V Nielsen 1977(M1) D Dødløft 71.75 0.9783 92.5 97.5 97.5 92.5 90.493      

Københavns SK 3
                 
196.778
     
Nicklas Levinsen 1980(S) H Squat 102.65 0.6025 140 150 165 165 99.413      
Stefan Hannibal 1985(S) H Bænk 84.60 0.6601 130 140 147.5 147.5 97.365      

Københavns SK 4
                 
159.438
     
Per Berndorff 1960(M2) H Squat 92.75 0.6290 110 110 69.190      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.80 0.6685 125 135 135 135 90.248      

Københavns SK 5
                 
72.780
     
Stefan S Mikkelsen 1991(S) H Bænk 72.80 0.7278 90 95 100 100 72.780      
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Horsens SK 1
                 
389.116
     
Mia Toft 2000(J) D Squat 61.78 1.0901 130 140 145 145 158.065      
Kathrine J Forsberg 1996(J) D Bænk 65.62 1.0418 75 80 85 80 83.344      
Laurits N Søgaard 2001(SJ) H Dødløft 99.79 0.6091 217.5 232.5 242.5 242.5 147.707      

Københavns SK 1
                 
366.622
     
Rasmus H Winther 1996(J) H Squat 93.50 0.6266 220 232.5 245 245 153.517      
Ruben N Donde 2001(SJ) H Bænk 67.65 0.7696 80 87.5 92.5 92.5 71.188      
Elias L Madsen 1996(J) H Dødløft 102.00 0.6039 220 235 235 235 141.917      

HG Styrkeløft 1
                 
363.532
     
Bertram Vorm 2001(SJ) H Squat 83.90 0.6633 170 180 190 190 126.027      
Sebastian P Holt 1998(J) H Bænk 72.50 0.7300 120 127.5 132.5 132.5 96.725      
Elias Pedersen 2000(J) H Dødløft 76.35 0.7039 180 190 200 200 140.780      

Thisted VF 1
                 
359.755
     
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H Squat 85.13 0.6578 150 175 200 200 131.560      
Marcus Boesen 1999(J) H Bænk 121.54 0.5733 180 190 195 190 108.927      
Mathilde M Pedersen 1998(J) D Dødløft 70.10 0.9939 100 110 120 120 119.268      

Ares 1
                 
282.696
     
Linus B Nikolajsen 2000(J) H Squat 74.20 0.7179 100 102.5 102.5 100 71.790      
Jakob T Thiberg 2000(J) H Bænk 66.50 0.7804 75 82.5 87.5 82.5 64.383      
Philip K Nickel 2001(SJ) H Dødløft 94.50 0.6235 205 220 235 235 146.523      

Roskilde AK 1
                 
190.776
     
Joakim L Bilyk 1999(J) H Squat 74.90 0.7132 162.5 170 172.5 172.5 123.027      
Daniel Gildhoff 1997(J) H Bænk 97.15 0.6159 100 105 110 110 67.749      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt