Danske rekorder, Klassisk


Junior Damer
Kl. Navn Klub Løft Dato Stævne Sted
Squat
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 97.5 13.03.2017 EM Klassisk Thisted
52 Oda J Jensen Aalborg SK 117.5 30.11.2019 EM Klassisk Kaunas, Litauen
57 Mia Toft WL 8600 130.5 16.09.2018 JM Klassisk Styrkeløft Aalborg (AaSK)
63 Mia Toft Horsens SK 150.5 07.04.2019 DM Klassisk VK Ares og KSK, Rødovrehallen
72 Rebekka R Andersen Aalborg SK 145.0 03.06.2019 VM Klassisk Helsingborg, Sverige
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 150.0 23.11.2014 TSK Cup, Klassisk Tårnby
84+ Anna S Rye Horsens SK 165.5 07.04.2019 DM Klassisk VK Ares og KSK, Rødovrehallen
Bænkpres, 3-kamp
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 62.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 85.0 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
57 Camilla V Havsteen Odense BBC 72.5 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
63 Lene Wollesen Pure PP 90.5 16.09.2018 JM Klassisk Styrkeløft Aalborg (AaSK)
72 Rebekka R Andersen Aalborg SK 100.0 03.06.2019 VM Klassisk Helsingborg, Sverige
84 Maren M Bielefeldt Videbæk SK 100.0 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
84+ Anna S Rye Horsens SK 82.5 07.04.2019 DM Klassisk VK Ares og KSK, Rødovrehallen
Dødløft
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 122.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 155.0 30.11.2019 EM Klassisk Kaunas, Litauen
57 Line Magnusson Sportscenter 147.5 18.06.2011 Nordland Cup Aarhus
63 Mia Schjøtt Irving Sportshøjskolen 165.0 22.11.2015 TSK Cup, Klassisk Tårnby
72 Rebekka R Andersen Aalborg SK 177.5 03.06.2019 VM Klassisk Helsingborg, Sverige
84 Cecilie BE Rasmussen Roskilde AK 172.5 17.11.2018 TSK Cup, Klassisk Tårnby
84+ Anna S Rye Horsens SK 172.5 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
Total
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 277.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 357.5 30.11.2019 EM Klassisk Kaunas, Litauen
57 Camilla V Havsteen Odense BBC 342.5 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
63 Mia Toft Horsens SK 355.5 07.04.2019 DM Klassisk VK Ares og KSK, Rødovrehallen
72 Rebekka R Andersen Aalborg SK 422.5 03.06.2019 VM Klassisk Helsingborg, Sverige
84 Maren M Bielefeldt Videbæk SK 402.5 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
84+ Anna S Rye Horsens SK 415.0 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
Bænkpres, enkelt
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 62.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 85.0 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
57 Camilla V Havsteen Odense BBC 72.5 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
63 Kamilla W Bøgedal AK Nordland 105.0 14.05.2018 VM Klassisk Bænkpres Vantaa, Finland
72 Kamilla W Bøgedal AK Nordland 120.0 29.09.2018 DM Klassisk Bænkpres Aalborg, SPH
84 Maren M Bielefeldt Videbæk SK 100.0 13.09.2019 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk Videbæk
84+ Anna S Rye Horsens SK 82.5 07.04.2019 DM Klassisk VK Ares og KSK, Rødovrehallen


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt