Danske rekorder


Junior Damer
Kl. Navn Klub Løft Dato Stævne Sted
Squat
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 97.5 13.03.2017 EM Klassisk, Senior, Sub-Junior, Junior Thisted
52 Julie Fisker Thisted VF 105.0 20.11.2016 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 167.5 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 185.0 16.11.2018 TSK Cup, Udstyr Tårnby
72 Sara H Nyholm Horsens SK 210.0 05.10.2013 JM Horsens
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 205.0 22.02.2014 NM Sub-Junior/Junior Aalborg (Sportshøjskolen)
84+ Amalie S Nielsen Københavns SK 165.0 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
Bænkpres, 3-kamp
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 62.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 70.0 08.04.2018 DM Klassisk Thisted
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 92.5 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Maj B Rames Sportshøjskolen 95.0 08.10.2011 JM Thisted
72 Sara H Nyholm Horsens SK 120.0 10.10.2015 JM Videbæk
84 Sofie F Mix Rødby M 98.0 06.03.2016 DM Senior, Sub-Junior, Junior, Masters Aalborg SK
84+ Amalie S Nielsen Københavns SK 70.0 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
Dødløft
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 122.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 133.0 08.04.2018 DM Klassisk Thisted
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 158.0 04.03.2018 DM styrkeløft (senior, sub-junior, junior og masters) Rødovre Hallen (KSK og VK Ares)
63 Majken Hansen Horsens SK 170.5 24.11.2012 TSK Cup Tårnby
72 Sara H Nyholm Horsens SK 190.0 10.10.2015 JM Videbæk
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 182.5 22.02.2014 NM Sub-Junior/Junior Aalborg (Sportshøjskolen)
84+ Amalie S Nielsen Københavns SK 170.0 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
Total
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 277.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Oda J Jensen Aalborg SK 298.0 08.04.2018 DM Klassisk Thisted
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 415.0 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 445.0 16.11.2018 TSK Cup, Udstyr Tårnby
72 Sara H Nyholm Horsens SK 512.5 05.10.2013 JM Horsens
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 470.0 22.02.2014 NM Sub-Junior/Junior Aalborg (Sportshøjskolen)
84+ Amalie S Nielsen Københavns SK 405.0 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK
Bænkpres, enkelt
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 62.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Clara Andersen Sportshøjskolen 75.0 22.04.2016 VM Open, Sub-Junior, Junior & Master Rødby (Lalandia)
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 92.5 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Maj B Rames Sportshøjskolen 142.5 09.08.2012 EM Terni
72 Yvonne Wamnes Sportshøjskolen 135.0 07.08.2015 EM Tjekkiet
84 Line L Nielsen Sportshøjskolen 112.5 22.05.2014 VM Rødby
84+ Amalie S Nielsen Københavns SK 70.0 19.11.2017 TSK Cup, Klassisk Tårnby SK


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt