Danske rekorder


Junior Damer
Kl. Navn Klub Løft Dato Stævne Sted
Squat
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 97.5 13.03.2017 EM Klassisk, Senior, Sub-Junior, Junior Thisted
52 Annette S Hansen Odense BBC 155.5 08.03.2020 DM Styrkeløft Tårnby (TSK og KSK)
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 167.5 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 185.0 16.11.2018 TSK Cup, Udstyr Tårnby
69 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
76 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 205.0 22.02.2014 NM Sub-Junior/Junior Aalborg (Sportshøjskolen)
84+ Anna S Rye Horsens SK 207.5 24.08.2019 JM Styrkeløft Aalborg SK
Bænkpres, 3-kamp
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 62.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Annette S Hansen Odense BBC 70.5 08.03.2020 DM Styrkeløft Tårnby (TSK og KSK)
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 92.5 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Maj B Rames Sportshøjskolen 95.0 08.10.2011 JM Thisted
69 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
76 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
84 Sofie F Mix Rødby M 98.0 06.03.2016 DM Senior, Sub-Junior, Junior, Masters Aalborg SK
84+ Anna S Rye Horsens SK 105.0 24.08.2019 JM Styrkeløft Aalborg SK
Dødløft
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 122.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Annette S Hansen Odense BBC 136.0 08.03.2020 DM Styrkeløft Tårnby (TSK og KSK)
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 158.0 04.03.2018 DM styrkeløft (senior, sub-junior, junior og masters) Rødovre Hallen (KSK og VK Ares)
63 Majken Hansen Horsens SK 170.5 24.11.2012 TSK Cup Tårnby
69 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
76 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 182.5 22.02.2014 NM Sub-Junior/Junior Aalborg (Sportshøjskolen)
84+ Anna S Rye Horsens SK 190.0 24.08.2019 JM Styrkeløft Aalborg SK
Total
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 277.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Annette S Hansen Odense BBC 362.0 08.03.2020 DM Styrkeløft Tårnby (TSK og KSK)
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 415.0 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 445.0 16.11.2018 TSK Cup, Udstyr Tårnby
69 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
76 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
84 Mia T Kristiansen Sportshøjskolen 470.0 22.02.2014 NM Sub-Junior/Junior Aalborg (Sportshøjskolen)
84+ Anna S Rye Horsens SK 502.5 24.08.2019 JM Styrkeløft Aalborg SK
Bænkpres, enkelt
43
-
-
-
-
-
-
47 Clara H Barsøe Roskilde AK 62.5 14.06.2017 VM i klassisk styrkeløft (subjunior, junior, åben og master) Minsk, Hviderusland
52 Clara Andersen Sportshøjskolen 75.0 22.04.2016 VM Open, Sub-Junior, Junior & Master Rødby (Lalandia)
57 Anna Schjøtt Sportshøjskolen 92.5 17.11.2017 TSK Cup, Udstyr Tårnby SK
63 Maj B Rames Sportshøjskolen 142.5 09.08.2012 EM Terni
69 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
76 Ny klasse
-
-
01.01.2021
-
-
84 Dansk standard
-
130.0
-
-
-
84 Maren M Bielefeldt Videbæk SK 130.0 14.09.2019 NM Sub-Junior/Junior, Udstyr Videbæk
84+ Anna S Rye Horsens SK 115.0 23.11.2019 DM Bænkpres Sportshøjskolen


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt