Rekordskema, Klassisk

Overblik :: Detaljer

DM Klassisk i Aalborg, 24-25 Jun 2023
Skemaet viser automatisk mulige rekorder, udelukkende i forhold til den eksisterende rekord inden stævnets afholdelse.



Detajler udfra gældende rekord og status for alle mulige rekorder fra alle runder.
Se Overblik udfra løfterens bedste løft.

Info Kl L Navn R Klub Disciplin Squat Bænk Dødløft Total Dato Status

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Squat 118.0
19.11.2021
Resultat 47 4 Lisette I Hansen (S) 2 Tårnby SK
118.5 67.5 146.0 333.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Bænkpres, 3-kamp
68.5
09.12.2022
Resultat 47 4 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
-121.0 69.0 -150.0 333.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Dødløft
145.5
09.12.2022
Resultat 47 4 Lisette I Hansen (S) 2 Tårnby SK
118.5 67.5 146.0 333.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Total
330.5 19.11.2021
Resultat 47 4 Lisette I Hansen (S) 2 Tårnby SK
118.5 67.5 146.0 333.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Bænkpres, enkelt
68.5
09.12.2022
Resultat 47 4 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
-121.0 69.0 -150.0 333.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 57
Cornelia Larsen (S)
Tårnby SK Bænkpres, 3-kamp
100.0
16.03.2017
Resultat 57 105 Sara E Andreasen (S) 3 Aarhus AK
127.5 100.5 178.5 406.5 25.06.2023 Godkendt

Damer S 57
Sara E Andreasen (S)
Aarhus AK Dødløft
177.5
12.06.2023
Resultat 57 105 Sara E Andreasen (S) 3 Aarhus AK
127.5 100.5 178.5 406.5 25.06.2023 Godkendt

Damer S 63
Martine I Jørgensen (S)
Københavns SK Bænkpres, 3-kamp
91.5
09.12.2022
Resultat 63 19 Martine I Jørgensen (S) 2 Københavns SK
147.5 92.0 -167.5 410.0 24.06.2023 Godkendt
Resultat 63 19 Martine I Jørgensen (S) 3 Københavns SK
152.5 97.5 -172.5 410.0 24.06.2023 Godkendt

Damer S 69
Mia Schjøtt Irving (S)
Holstebro S Squat 172.5
15.06.2023
Resultat 69 11 Mia Schjøtt Irving (S) 3 Holstebro S
173.0 -85.0 207.0 462.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 69
Kathrine J Forsberg (S)
Gudenådalens SK Bænkpres, 3-kamp
105.0
04.09.2021
Resultat 69 12 Kathrine J Forsberg (S) 3 Aarhus AK
130.0 112.5 140.0 382.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 69
Mia Schjøtt Irving (S)
Holstebro S Dødløft
205.0
03.12.2022
Resultat 69 11 Mia Schjøtt Irving (S) 3 Holstebro S
173.0 -85.0 207.0 462.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 69
Mia Schjøtt Irving (S)
Holstebro S Total
460.0 03.12.2022
Resultat 69 11 Mia Schjøtt Irving (S) 3 Holstebro S
173.0 -85.0 207.0 462.5 24.06.2023 Godkendt

Damer S 76
Rebekka R Andersen (S)
Ares Bænkpres, 3-kamp
108.5
11.12.2022
Resultat 76 97 Rebekka R Andersen (S) 3 Ares
157.5 109.0 195.0 461.5 25.06.2023 Godkendt

Damer S 84
Katja Jørgensen (S)
Aarhus AK Bænkpres, 3-kamp
110.0
17.06.2023
Resultat 84 24 Katja Jørgensen (S) 2 Aarhus AK
180.0 110.5 212.5 508.0 24.06.2023 Godkendt

Damer S 84+
Caroline Stougaard (S)
Aalborg SK Dødløft
205.0
30.11.2019
Resultat 84+ 22 Christina Størup (S) 3 Odense BBC
160.0 -107.0 205.5 465.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 66
Lars K Lund (S)
Aalborg SK Squat 205.5
04.09.2021
Resultat 66 47 Lucas Bernardo Villinger (S) 2 Tårnby SK
206.0 122.5 207.5 540.5 24.06.2023 Godkendt
Resultat 66 47 Lucas Bernardo Villinger (S) 3 Tårnby SK
210.5 -125.0 -217.5 540.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 66
Lukas Moesgaard (S)
Københavns SK Dødløft
223.0
21.09.2019
Resultat 66 49 Leon Pham (J) 1 Djurs SK
167.5 137.5 250.0 572.5 24.06.2023 Godkendt
Resultat 66 49 Leon Pham (J) 2 Djurs SK
172.5 145.0 260.0 582.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 120
Jens P Smalbro (S)
Aalborg SK Dødløft
342.5
17.06.2023
Resultat 120 59 Laurits E Due (J) 2 Ares
-290.0 170.0 343.0 810.5 24.06.2023 Godkendt
Resultat 120 65 Jens P Smalbro (S) 3 Aalborg SK
305.0 -185.0 345.0 832.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 120+
Andreas Rasmussen (S)
Københavns SK Squat 318.0
11.12.2022
Resultat 120+ 42 Andreas Rasmussen (S) 2 Københavns SK
325.5 145.0 250.0 730.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 120+
Niels Stærkjær (M2)
Aarhus AK Bænkpres, 3-kamp
207.5
20.06.2016
Resultat 120+ 48 Martin Simonsen (S) 2 Rødby M
292.5 217.5 277.5 805.0 24.06.2023 Godkendt
Resultat 120+ 48 Martin Simonsen (S) 3 Rødby M
305.0 222.5 285.0 812.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 120+
Alexander O Andersen (J)
Hvidovre SF Total
780.5 11.12.2022
Resultat 120+ 48 Martin Simonsen (S) 1 Rødby M
277.5 205.0 260.0 787.5 24.06.2023 Godkendt
Resultat 120+ 48 Martin Simonsen (S) 2 Rødby M
292.5 217.5 277.5 805.0 24.06.2023 Godkendt
Resultat 120+ 48 Martin Simonsen (S) 3 Rødby M
305.0 222.5 285.0 812.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer S 120+
Martin Simonsen (S)
Rødby M Bænkpres, enkelt
220.0
22.04.2023
Resultat 120+ 48 Martin Simonsen (S) 3 Rødby M
305.0 222.5 285.0 812.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer SJ 93
Thomas K Bertelsen (SJ)
AK Frem Squat 242.5
09.12.2022
Resultat 93 73 Saxo L Skibye (SJ) 3 Target
245.0 135.0 250.0 630.0 25.06.2023 Godkendt

Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ)
AK Nordland Bænkpres, 3-kamp
172.0
01.04.2023
Resultat 93 87 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
235.0 175.0 -300.0 700.0 25.06.2023 Godkendt

Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ)
AK Nordland Dødløft
285.0
01.04.2022
Resultat 93 87 Benjamin B Macintyre (SJ) 2 AK Nordland
227.5 -172.5 290.0 700.0 25.06.2023 Godkendt

Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ)
AK Nordland Total
689.5 01.04.2023
Resultat 93 87 Benjamin B Macintyre (SJ) 2 AK Nordland
227.5 -172.5 290.0 700.0 25.06.2023 Godkendt

Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ)
AK Nordland Bænkpres, enkelt
172.0
01.04.2023
Resultat 93 87 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
235.0 175.0 -300.0 700.0 25.06.2023 Godkendt

Herrer J 66
Matti Christensen (J)
Thisted VF Dødløft
217.5
07.03.2016
Resultat 66 49 Leon Pham (J) 1 Djurs SK
167.5 137.5 250.0 572.5 24.06.2023 Godkendt
Resultat 66 49 Leon Pham (J) 2 Djurs SK
172.5 145.0 260.0 582.5 24.06.2023 Godkendt

Herrer J 120
Laurits E Due (J)
Ares Dødløft
341.0
01.04.2023
Resultat 120 59 Laurits E Due (J) 2 Ares
-290.0 170.0 343.0 810.5 24.06.2023 Godkendt


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt