Rekordskema, Klassisk

Overblik :: Detaljer

TSK Cup, Klassisk i Tårnby, 19-21 Nov 2021
Skemaet viser automatisk mulige rekorder, udelukkende i forhold til den eksisterende rekord inden stævnets afholdelse.



Overblik udfra løfterens bedste løft. Der vises mulige rekorder højere end den gældende rekord.
Se Detaljer for info og status om alle mulige rekorder fra alle runder.

Info Kl L Navn Klub Disciplin Squat Bænk Dødløft Total Dato Status

Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021
Damer S 47
Lisette I Hansen (S) Tårnby SK Squat 114.0
04.09.2021
Damer S 47
Clara H Barsøe (S) Roskilde AK Bænkpres, 3-kamp
67.5
08.04.2018
Damer S 47
Lisette I Hansen (S) Tårnby SK Dødløft
138.5
04.09.2021
Damer S 47
Lisette I Hansen (S) Tårnby SK Total
317.5 04.09.2021
Damer S 47
Clara H Barsøe (S) Roskilde AK Bænkpres, enkelt
67.5
08.04.2018

Resultat 57 11 Mathilde Østergaard (S) Holstebro S
142.5 77.5 170.0 390.0 19.11.2021
Damer S 57
Mathilde Østergaard (S) Holstebro S Squat 140.5
04.09.2021
Damer S 57
Mathilde Østergaard (S) Holstebro S Dødløft
160.5
04.09.2021
Damer S 57
Mathilde Østergaard (S) Holstebro S Total
373.5 04.09.2021

Resultat 47 4 Amanda D Andersen (J) Københavns SK
102.5 57.5 110.0 270.0 19.11.2021
Damer J 47
Clara H Barsøe (J) Roskilde AK Squat 97.5
13.03.2017

Resultat 57 14 Josefine M Seegert (J) Københavns SK
130.0 65.0 150.0 345.0 19.11.2021
Damer J 57
Mie Jungclaus (J) Holstebro S Dødløft
148.0
05.09.2021
Damer J 57
Camilla V Havsteen (J) Odense BBC Total
342.5 19.11.2017

Resultat 84+ 143 Karen T Andersen (J) Sportshøjskolen
180.0 72.5 175.0 427.5 21.11.2021
Damer J 84+
Anna S Rye (J) Horsens SK Squat 165.5
07.04.2019
Damer J 84+
Anna S Rye (J) Horsens SK Dødløft
172.5
13.09.2019
Damer J 84+
Anna S Rye (J) Horsens SK Total
415.0 13.09.2019

Resultat 120+ 30 Andreas Rasmussen (S) Københavns SK
305.5 150.0 245.0 700.5 19.11.2021
Herrer S 120+
Lars Mogensen (J) Videbæk SK Squat 300.0
21.09.2018

Resultat 83 122 Jeppe Miksa (SJ) Ares
205.0 127.5 220.0 552.5 21.11.2021
Herrer SJ 83
Mads K Christensen (SJ) Holstebro S Bænkpres, 3-kamp
125.0
03.09.2021

Resultat 93 99 Benjamin B Macintyre (SJ) AK Nordland
230.0 142.5 277.5 650.0 20.11.2021
Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ) AK Nordland Dødløft
275.0
21.08.2021

Resultat 105 54 Janus Jespersen (SJ) Ares
195.0 127.5 262.5 585.0 20.11.2021
Herrer SJ 105
Mikkel P Rothmann (SJ) Aalborg SK Dødløft
251.0
03.09.2021

Resultat 120+ 27 Mads V Sørensen (J) Hvidovre SF
247.5 192.5 302.5 742.5 19.11.2021
Herrer J 120+
Lars Mogensen (J) Videbæk SK Bænkpres, 3-kamp
190.0
08.04.2018
Herrer J 120+
Mads V Sørensen (J) Hvidovre SF Dødløft
300.5
05.09.2021
Herrer J 120+
Lars Mogensen (J) Videbæk SK Bænkpres, enkelt
190.0
08.04.2018

Resultat 66 15 Gert F Karlson (M2) AK Frem
92.5 62.5 187.5 342.5 19.11.2021
Herrer M1 66
Thomas Reimers (M2) Tårnby SK Dødløft
185.5
07.04.2019
Herrer M2 66
Thomas Reimers (M2) Tårnby SK Dødløft
185.5
07.04.2019

Resultat 83 104 Rasmus Adrian (M3) ER Powerlifting
120.0 105.0 145.0 370.0 21.11.2021
Herrer M3 83
Rasmus Adrian (M3) Rødby M Bænkpres, 3-kamp
103.0
03.09.2021


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt