Rekordskema, Klassisk

Overblik :: Detaljer

TSK Cup, Klassisk i Tårnby, 19-21 Nov 2021
Skemaet viser automatisk mulige rekorder, udelukkende i forhold til den eksisterende rekord inden stævnets afholdelse.



Detajler udfra gældende rekord og status for alle mulige rekorder fra alle runder.
Se Overblik udfra løfterens bedste løft.

Info Kl L Navn R Klub Disciplin Squat Bænk Dødløft Total Dato Status

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Squat 114.5
19.11.2021
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Squat 114.0
04.09.2021
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 2 Tårnby SK
114.5 65.0 139.5 325.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021 Godkendt

Damer S 47
Clara H Barsøe (S)
Roskilde AK Bænkpres, 3-kamp
67.5
08.04.2018
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Dødløft
138.5
04.09.2021
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 2 Tårnby SK
114.5 65.0 139.5 325.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021 Godkendt

Damer S 47
Lisette I Hansen (S)
Tårnby SK Total
317.5 04.09.2021
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 1 Tårnby SK
105.0 62.5 132.5 318.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 2 Tårnby SK
114.5 65.0 139.5 325.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021 Godkendt

Damer S 47
Clara H Barsøe (S)
Roskilde AK Bænkpres, enkelt
67.5
08.04.2018
Resultat 47 7 Lisette I Hansen (S) 3 Tårnby SK
118.0 68.0 144.5 330.5 19.11.2021 Godkendt

Damer S 57
Mathilde Østergaard (S)
Holstebro S Squat 140.5
04.09.2021
Resultat 57 11 Mathilde Østergaard (S) 3 Holstebro S
142.5 77.5 170.0 390.0 19.11.2021 Godkendt

Damer S 57
Mathilde Østergaard (S)
Holstebro S Dødløft
160.5
04.09.2021
Resultat 57 11 Mathilde Østergaard (S) 2 Holstebro S
-142.5 75.0 162.5 382.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 57 11 Mathilde Østergaard (S) 3 Holstebro S
142.5 77.5 170.0 390.0 19.11.2021 Godkendt

Damer S 57
Mathilde Østergaard (S)
Holstebro S Total
373.5 04.09.2021
Resultat 57 11 Mathilde Østergaard (S) 2 Holstebro S
-142.5 75.0 162.5 382.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 57 11 Mathilde Østergaard (S) 3 Holstebro S
142.5 77.5 170.0 390.0 19.11.2021 Godkendt

Damer J 47
Clara H Barsøe (J)
Roskilde AK Squat 97.5
13.03.2017
Resultat 47 4 Amanda Damtoft (J) 2 Københavns SK
100.0 55.0 -120.0 270.0 19.11.2021 Godkendt
Resultat 47 4 Amanda Damtoft (J) 3 Københavns SK
102.5 57.5 -120.0 270.0 19.11.2021 Godkendt

Damer J 57
Mie Jungclaus (J)
Holstebro S Dødløft
148.0
05.09.2021
Resultat 57 14 Josefine M Seegert (J) 2 Københavns SK
125.0 65.0 150.0 345.0 19.11.2021 Godkendt

Damer J 57
Camilla V Havsteen (J)
Odense BBC Total
342.5 19.11.2017
Resultat 57 14 Josefine M Seegert (J) 2 Københavns SK
125.0 65.0 150.0 345.0 19.11.2021 Godkendt

Damer J 84+
Anna S Rye (J)
Horsens SK Squat 165.5
07.04.2019
Resultat 84+ 143 Karen T Andersen (J) 2 Sportshøjskolen
170.0 72.5 170.0 422.5 21.11.2021 Godkendt
Resultat 84+ 143 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
180.0 -80.0 175.0 427.5 21.11.2021 Godkendt

Damer J 84+
Anna S Rye (J)
Horsens SK Dødløft
172.5
13.09.2019
Resultat 84+ 143 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
180.0 -80.0 175.0 427.5 21.11.2021 Godkendt

Damer J 84+
Anna S Rye (J)
Horsens SK Total
415.0 13.09.2019
Resultat 84+ 143 Karen T Andersen (J) 2 Sportshøjskolen
170.0 72.5 170.0 422.5 21.11.2021 Godkendt
Resultat 84+ 143 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
180.0 -80.0 175.0 427.5 21.11.2021 Godkendt

Herrer S 120+
Lars Mogensen (J)
Videbæk SK Squat 300.0
21.09.2018
Resultat 120+ 30 Andreas Rasmussen (S) 2 Københavns SK
300.5 137.5 245.0 700.5 19.11.2021 Godkendt
Resultat 120+ 30 Andreas Rasmussen (S) 3 Københavns SK
305.5 150.0 -255.0 700.5 19.11.2021 Godkendt

Herrer SJ 83
Mads K Christensen (SJ)
Holstebro S Bænkpres, 3-kamp
125.0
03.09.2021
Resultat 83 122 Jeppe Miksa (SJ) 3 Ares
-222.5 127.5 -235.0 552.5 21.11.2021 Godkendt

Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ)
AK Nordland Dødløft
275.0
21.08.2021
Resultat 93 99 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
230.0 -150.0 277.5 650.0 20.11.2021 Godkendt

Herrer SJ 105
Mikkel P Rothmann (SJ)
Aalborg SK Dødløft
251.0
03.09.2021
Resultat 105 54 Janus Jespersen (SJ) 2 Ares
195.0 125.0 252.5 575.0 20.11.2021 Godkendt
Resultat 105 54 Janus Jespersen (SJ) 3 Ares
-215.0 127.5 262.5 585.0 20.11.2021 Godkendt

Herrer J 120+
Lars Mogensen (J)
Videbæk SK Bænkpres, 3-kamp
190.0
08.04.2018
Resultat 120+ 27 Mads V Sørensen (J) 3 Hvidovre SF
247.5 192.5 302.5 742.5 19.11.2021 Godkendt

Herrer J 120+
Mads V Sørensen (J)
Hvidovre SF Dødløft
300.5
05.09.2021
Resultat 120+ 27 Mads V Sørensen (J) 3 Hvidovre SF
247.5 192.5 302.5 742.5 19.11.2021 Godkendt

Herrer J 120+
Lars Mogensen (J)
Videbæk SK Bænkpres, enkelt
190.0
08.04.2018
Resultat 120+ 27 Mads V Sørensen (J) 3 Hvidovre SF
247.5 192.5 302.5 742.5 19.11.2021 Godkendt

Herrer M1 66
Thomas Reimers (M2)
Tårnby SK Dødløft
185.5
07.04.2019
Resultat 66 15 Gert F Karlson (M2) 3 AK Frem
-107.5
187.5 342.5 19.11.2021 Godkendt

Herrer M2 66
Thomas Reimers (M2)
Tårnby SK Dødløft
185.5
07.04.2019
Resultat 66 15 Gert F Karlson (M2) 3 AK Frem
-107.5
187.5 342.5 19.11.2021 Godkendt

Herrer M3 83
Rasmus Adrian (M3)
Rødby M Bænkpres, 3-kamp
103.0
03.09.2021
Resultat 83 104 Rasmus Adrian (M3) 2 ER Powerlifting
120.0 105.0 145.0 370.0 21.11.2021 Godkendt


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt