Rangliste

Bænkpres Rangliste 2024 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

66 kg
165.50 Lars K Lund1984(M1)Aalborg SK135.021.13106.66DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
262.15 Theodor Kongstad2006(SJ)Incrazy SL110.017.7090.90DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
364.50 Rasmus Thøgersen1984(M1)Zielkes FK100.015.7880.04DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
465.10 Jan Marek1970(M2)Randers SM88.013.8269.89DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
565.99 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem72.511.3056.93Aask Open, Klassisk (3-kamp)
662.80 Sebastian Hoffmann2006(SJ)Thisted VF65.010.4053.23DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)

74 kg
173.72 Leon Pham2001(J)Aarhus AK162.523.90117.21DM Klassisk Junior (3-kamp)
272.95 Francesco Napoli1994(S)Aarhus CF142.521.08103.55AAK Open (3-kamp)
373.64 Jacob K Heise2003(J)Thisted VF137.520.2499.25DM Klassisk Junior (3-kamp)
473.58 Thomas H Meldgaard1992(S)SDU Styrkeløft135.019.8897.50Jørgen Krog Cup
573.72 Marcus K Borring2005(J)Amager PL125.018.3990.16DM Klassisk Junior (3-kamp)
673.60 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF123.018.1188.82DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
773.69 Victor Knudsen1999(S)Københavns SK117.517.2984.78AAK Open (3-kamp)
870.56 Viktor Jørgensen2002(J)Amager PL115.017.3185.66DM Klassisk Junior (3-kamp)
971.25 Oliver Engelmand2005(J)Roskilde AK112.516.8583.18DM Klassisk Junior (3-kamp)
1072.78 John Terragni1947(M4)Aalborg SK112.516.6681.89EM Masters (3-kamp)
1173.77 Tobias Sørensen2004(J)Horsens SK112.516.5481.10Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1272.07 Fabrice Knecht1975(M1)Odense BBC110.016.3780.65Jørgen Krog Cup
1373.01 Thomas Norgreen1999(S)Sportshøjskolen110.016.2679.89AAK Open (3-kamp)
1470.30 August M Stender1999(S)Aarhus AK105.015.8378.42AAK Open (3-kamp)
1572.50 Philip TD Vu2005(J)PO Esbjerg100.014.8473.00DM Klassisk Junior (3-kamp)
1671.71 Kim ES Østergaard2003(J)PO Esbjerg95.014.1869.91DM Klassisk Junior (3-kamp)
1772.35 Nikolaj Schou2007(SJ)Albertslund SF85.012.6362.14DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
1870.34 Nikolaj Emmen2008(SJ)Haderslev SK72.510.9354.13HaSK X OLC Open (3-kamp)
1971.85 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK60.08.9444.09DM Hold Runde 1, Øst

83 kg
182.59 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK195.527.13130.89Aask Open, Klassisk (3-kamp)
282.57 Martin F Madsen1998(S)Aarhus AK190.026.37127.22Jørgen Krog Cup
383.00 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK183.025.33122.15DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
482.90 Igor Syrytsin1988(S)Horsens SK170.023.55113.56Jørgen Krog Cup
582.26 Thor Bengtsson2005(J)Pure PP155.021.55104.02DM Klassisk Junior (3-kamp)
677.54 Asbjørn Tinning2003(J)Aarhus AK150.021.50104.49DM Klassisk Junior (3-kamp)
780.70 Michael Nielsen1972(M2)Københavns SK150.021.06101.85DM Hold Runde 1, Øst
882.25 Emil Ottosen2001(J)Københavns SK150.020.86100.67DM Klassisk Junior (3-kamp)
982.14 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK145.020.1897.40AAK Open (3-kamp)
1082.51 Lasse Just1999(S)Aarhus CF145.020.1397.14AAK Open (3-kamp)
1180.21 Salar Zaki1985(S)Albertslund SF142.520.0797.13Jørgen Krog Cup
1281.62 Mads S Korsbæk1997(S)Aalborg SK142.519.8996.09Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1382.46 Bo Petersen1962(M3)Randers SM140.019.4493.81DM Hold Runde 1, Vest
1482.31 Morten T Dalfoss1996(S)Tårnby SK137.519.1192.24HaSK X OLC Open (3-kamp)
1581.55 Anton DS Rasmussen2007(SJ)HG Styrkeløft135.018.8691.07DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
1682.25 Andreas Klug1984(M1)Pure PP135.018.7790.60DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
1782.90 Emil Pedersen2007(SJ)AK Odin135.018.7090.18DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
1881.64 Emil A Bækdal1996(S)Motionsklubben OUH132.518.5089.33Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1979.41 Jacob Rudbeck2002(J)Roskilde AK130.018.4089.17DM Klassisk Junior (3-kamp)
2081.87 Dirch H Albinus2005(J)Rødby M130.018.1287.49DM Klassisk Junior (3-kamp)
2182.26 Otto Stoklund2004(J)Københavns SK130.018.0887.24DM Klassisk Junior (3-kamp)
2282.52 Christoffer Pold2003(J)Pure PP130.018.0587.07AAK Open (3-kamp)
2382.85 Jonathan Nielsen2002(J)Københavns SK130.018.0186.87Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2476.24 Rasmus H Rasmussen2006(SJ)PO Esbjerg127.518.4389.84HaSK X OLC Open (3-kamp)
2580.50 Nicklas Wollesen2000(S)PO Esbjerg127.517.9386.70Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2681.05 Zacharias G Petersen2001(J)Pure PP127.517.8686.34Aask Open, Klassisk (3-kamp)
81.10 Andreas S Bach2001(J)Hydra SK127.517.8686.30Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2879.25 Niklas S Jepsen2003(J)Haderslev SK125.017.7185.85Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2980.50 Jeppe W Zakariassen2005(J)Aalborg SK125.017.5785.00Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3081.84 Philip T Borg2003(J)Amager PL125.017.4384.15DM Klassisk Junior (3-kamp)
3182.15 Vithus F Ingemann2006(SJ)Roskilde AK125.017.3983.95DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
3282.80 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK122.516.9881.89DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
3381.76 Mads Witthøft1993(S)Pure PP120.016.7480.83HaSK X OLC Open (3-kamp)
3481.65 Alberto P Colomar1996(S)Vesterbronx117.516.4079.21DM Hold Runde 1, Øst
3581.56 Joakim G Larsen2002(J)SDU Styrkeløft115.016.0677.58DM Klassisk Junior (3-kamp)
81.57 Jacob Joon2004(J)BK Limfjord115.016.0677.57AAK Open (3-kamp)
3782.00 Christian H Mohr2002(J)Aarhus AK115.016.0277.33DM Klassisk Junior (3-kamp)
3882.84 Tobias Poulsen1998(S)Tårnby SK115.015.9376.85HaSK X OLC Open (3-kamp)
3978.71 Mads Houmann2005(J)Roskilde AK112.516.0077.60DM Klassisk Junior (3-kamp)
4080.30 Jens R Andersen1997(S)Sportshøjskolen112.515.8476.62Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4180.95 Oskar O Benn2007(SJ)Vesterbronx112.515.7776.24DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
4281.95 Kenneth Kyvsgaard1967(M2)Albertslund SF112.515.6775.67DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
81.95 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK112.515.6775.67DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
4476.69 Zhang Tianci2005(J)Herkules110.015.8577.20DM Klassisk Junior (3-kamp)
4581.40 William S Catak2000(S)Pure PP110.015.3874.29HaSK X OLC Open (3-kamp)
4677.08 Valdemar D Kjøller2004(J)Horsens SK107.515.4575.19Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4774.56 Philip TD Vu2005(J)PO Esbjerg105.015.3575.13HaSK X OLC Open (3-kamp)
4882.70 Emil B Jensen1997(S)Aarhus AK105.014.5670.23AAK Open (3-kamp)
4978.63 Christian B Christensen2004(J)PO Esbjerg102.514.5870.76HaSK X OLC Open (3-kamp)
5079.27 Alexander T Stein1997(S)SDU Styrkeløft102.514.5270.39Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5179.95 Mads Dalgaard1986(S)AK Thorø102.514.4670.01AAK Open (3-kamp)
5281.75 Christian Simonsen2007(SJ)Roskilde AK102.514.3069.04DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5376.06 Brian H Holgersen1988(S)Pure PP100.014.4770.57HaSK X OLC Open (3-kamp)
5481.19 Mads Hjermitslev1999(S)Sportshøjskolen100.014.0067.64Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5580.80 Lauge M Pedersen2005(J)Odense BBC97.513.6866.15Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5677.25 Frank Bräuner1965(M2)AK Odin95.013.6466.35DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5781.49 Alexander Daugbjerg2004(J)Amager PL95.013.2764.12DM Klassisk Junior (3-kamp)

93 kg
192.40 Daniel H Machado1998(S)Amager PL205.026.90129.17AAK Open (3-kamp)
285.09 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(S)Pure PP200.527.41131.91AAK Open (3-kamp)
387.30 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK190.025.64123.25DM Hold Runde 1, Øst
492.05 Jakob LR Nielsen2000(S)Pure PP190.024.98119.95VM Bænkpres Klassisk
591.10 Thomas N Anderson1999(S)Odense BBC187.524.78118.97AAK Open (3-kamp)
691.64 Rene S Vestergaard1991(S)Thisted VF177.523.39112.30Jørgen Krog Cup
792.15 Steffen Botterhuis1999(S)Aarhus AK177.523.33112.00Jørgen Krog Cup
892.84 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP177.523.24111.59EM Klassisk (3-kamp)
992.27 Oliver Banke1999(S)VK Kono175.022.98110.36Jørgen Krog Cup
1090.55 Lasse L Kjeldsberg1997(S)PO Esbjerg172.522.86109.78HaSK X OLC Open (3-kamp)
1192.00 Victor AB Due2004(J)Aarhus AK170.022.36107.36DM Klassisk Junior (3-kamp)
1292.49 Peter Rohmann1997(S)Atlas MF170.022.30107.07Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1392.45 Rune Glud1982(M1)AK Odin168.022.04105.84DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
1487.60 Kasper Sørensen1994(S)Københavns SK165.022.23106.84DM Hold Runde 1, Øst
1591.71 Rasmus D Sørensen1997(S)Horsens SK165.021.73104.35Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1687.02 Laurids Jensen2000(S)VK Kono155.020.95100.72HaSK X OLC Open (3-kamp)
1787.29 Frederik S Eskildsen2003(J)Aarhus AK152.520.5898.93DM Klassisk Junior (3-kamp)
1890.40 Jonas L Nyborg2003(J)Roskilde AK152.520.2397.14DM Klassisk Junior (3-kamp)
1990.80 Jeppe Miksa2003(J)Ares152.520.1996.93DM Klassisk Junior (3-kamp)
2091.36 Malthe Røder2001(J)Atlas MF152.520.1296.62Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2192.55 Søren Glent-madsen2000(S)VK Kono152.520.0096.01HaSK X OLC Open (3-kamp)
2291.69 Albert H Nyholm2003(J)Aarhus AK150.019.7694.88DM Klassisk Junior (3-kamp)
2391.89 Philip Bang2002(J)Amager PL150.019.7494.77DM Klassisk Junior (3-kamp)
2492.13 Martin H Stenvang2001(J)Sportshøjskolen150.019.7194.65DM Klassisk Junior (3-kamp)
2592.56 Søren J Dich1993(S)Pure PP150.019.6794.44HaSK X OLC Open (3-kamp)
2685.71 Isaac S Rasmussen2005(J)Norce147.520.0996.66DM Klassisk Junior (3-kamp)
85.75 Anders Maare1997(S)Hvidovre SF147.520.0996.63Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2889.45 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem147.519.6794.46DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
2992.47 Thomas K Bertelsen2004(J)AK Frem147.519.3592.91DM Klassisk Junior (3-kamp)
92.51 Christopher T Carman1995(S)Tårnby SK147.519.3592.90HaSK X OLC Open (3-kamp)
3188.08 Mathias Ølgaard2004(J)Aalborg SK145.019.4893.61DM Klassisk Junior (3-kamp)
3289.59 Frederik Hinze2005(J)Pure PP145.019.3292.79DM Klassisk Junior (3-kamp)
3390.62 Jacob M Barsøe2000(S)Sportshøjskolen145.019.2192.25Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3490.97 Lucas Beltner2004(J)Amager PL145.019.1892.08DM Klassisk Junior (3-kamp)
3592.95 Saxo L Skibye2007(SJ)Amager PL145.018.9791.12DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
3691.46 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK142.518.7990.25Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3785.62 Peter Slipsager1995(S)Aarhus AK140.019.0891.78Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3889.45 Henning Frost Meyhoff1993(S)PO Esbjerg140.018.6789.66HaSK X OLC Open (3-kamp)
3990.65 Christian K Thyssen2002(J)Københavns SK140.018.5589.05DM Klassisk Junior (3-kamp)
4085.00 Morten T Dalfoss1996(S)Tårnby SK135.018.4688.87DM Hold Runde 1, Øst
4187.74 Samuel F Søndergaard2000(S)Aarhus AK135.018.1787.33AAK Open (3-kamp)
4290.48 Malthe A Iversen2004(J)Pure PP135.017.9085.95DM Klassisk Junior (3-kamp)
4392.51 Elias AB Bredvig2000(S)VK Kono135.017.7185.02Jørgen Krog Cup
4489.91 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem132.517.6284.63Jørgen Krog Cup
4590.75 Jesper E Overgaard1974(M2)Aalborg SK132.517.5484.23DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
4684.64 Zander B Johansen2003(J)Aarhus AK130.017.8285.79Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4789.70 Rasmus Skriver1994(S)Aarhus CF130.017.3183.14AAK Open (3-kamp)
4890.55 Karsten Fischer-Vig1972(M2)Københavns SK130.017.2382.73DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
4990.78 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF130.017.2182.63Jørgen Krog Cup
5087.63 Alberto P Colomar1996(S)Vesterbronx127.517.1882.54Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5190.12 Rasmus Skovbo1994(S)Randers SM127.516.9481.35Jørgen Krog Cup
5290.58 John Smedemark1976(M1)AK Odin127.516.9081.13Jørgen Krog Cup
5391.23 Loke R Olsen1995(S)Roskilde AK127.516.8480.85Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5492.10 Jules B Colding1966(M2)Roskilde AK127.516.7680.47DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5592.35 Kasper D Gram1986(S)Pure PP127.516.7480.36AAK Open (3-kamp)
5687.40 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK125.016.8681.04DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5790.09 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK125.016.6179.76HaSK X OLC Open (3-kamp)
5892.80 Kim Salby1961(M3)AK Odin125.016.3778.60DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5992.87 Mathias F Vestergaard2001(J)Aarhus AK125.016.3678.58DM Klassisk Junior (3-kamp)
6089.11 Rasmus BI Ziegler1992(S)PO Esbjerg122.516.3778.61Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6190.30 Anders Steensig1992(S)Aalborg SK122.516.2678.07Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6289.51 Tobias Carstensen2002(J)VK Kono120.016.0076.82HaSK X OLC Open (3-kamp)
6390.78 Elias M Grøndahl2005(J)Power SV120.015.8976.27Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6492.70 Kristian Knudsen2002(J)Aarhus AK120.015.7275.50AAK Open (3-kamp)
6591.05 Henrik Schmidt-lund1973(M2)Vesterbronx117.515.5374.58DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
6684.65 Niels J Hjortshøj2006(SJ)Thisted VF115.015.7675.89DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
6785.79 William S Catak2000(S)Pure PP115.015.6675.31Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6886.60 Philip B Madsen1995(S)PO Esbjerg115.015.5874.92HaSK X OLC Open (3-kamp)
6987.97 Victor H Bang2005(J)Aarhus AK115.015.4674.29DM Klassisk Junior (3-kamp)
7091.47 Tim K Hammer1998(S)Københavns SK115.015.1772.82Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7192.46 Bo Eriksen1974(M2)Odense BBC115.015.0972.44DM Hold Runde 1, Vest
7290.89 Janus Priess1990(S)Aarhus AK112.514.8871.46Jørgen Krog Cup
7392.40 Jann Nielsen1970(M2)Aalborg SK112.514.7670.89DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
7489.16 Thomas B Smidt1985(S)Hvidovre SF110.014.6970.57HaSK X OLC Open (3-kamp)
7591.64 Mikkel P Pedersen1980(M1)Horsens SK110.014.4969.60EM Masters (3-kamp)
7692.38 Daniel B Jæger2004(J)Randers SM110.014.4469.32Jørgen Krog Cup
7791.45 Hjalmar K Jønsson2005(J)Vesterbronx107.514.1868.08DM Klassisk Junior (3-kamp)
7889.20 Patrick Moore1994(S)Hvidovre SF105.014.0267.34AAK Open (3-kamp)
7990.18 Emil Karlsen2003(J)Randers SM105.013.9566.96DM Klassisk Junior (3-kamp)
8091.06 Viktor L Brejnholt2001(J)VK Kono105.013.8866.63DM Klassisk Junior (3-kamp)
8189.45 Rasmus Adrian1954(M4)ER Powerlifting100.013.3364.04DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
8292.36 Jakob S Kristensen1999(S)Aalborg SK100.013.1363.03Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8392.90 Martin Dahm1978(M1)AK Odin100.013.0962.85DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
8484.40 Tobias U Lorensen2006(SJ)Herkules95.013.0462.80DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
8584.77 Jeppe R Benzon2005(J)Albertslund SF95.013.0162.64DM Klassisk Junior (3-kamp)
8686.00 Jan Flaaris1972(M2)Vesterbronx95.012.9262.13DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
8791.29 Emil H Josephsen2000(S)Rødby M87.511.5555.47AAK Open (3-kamp)
8892.51 Peter Petersen1962(M3)Aarhus AK85.011.1553.53Jørgen Krog Cup
8984.12 Frederik N Enger2005(J)AK Frem80.011.0052.98DM Klassisk Junior (3-kamp)
9092.80 Dan Jespersen1985(S)Aarhus AK80.010.4850.30AAK Open (3-kamp)
9186.20 Per Hernæs1947(M4)Albertslund SF75.010.1948.99DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
9291.30 Anders RD Thomsen2007(SJ)Herkules70.09.2444.37DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)

105 kg
1104.30 Regin SGA Stergakis2002(J)Roskilde AK207.525.70124.29DM Klassisk Junior (3-kamp)
2105.00 Jesper Vogelius2000(S)Ares197.524.38118.03EM Klassisk (3-kamp)
396.91 Michael Herrmann1988(S)Aarhus AK192.524.69118.70Jørgen Krog Cup
4103.12 Malthe B Fuglkjær2004(J)Gudenådalens SK192.523.97115.77Aask Open, Klassisk (3-kamp)
599.62 Benjamin B Macintyre2005(J)Aarhus AK190.024.05115.81DM Klassisk Junior (3-kamp)
6102.00 Marc B Sørensen1995(S)Hydra SK187.523.47113.23Aask Open, Klassisk (3-kamp)
795.90 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK185.023.84114.59DM Hold Runde 1, Øst
8104.72 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK182.522.56109.15HaSK X OLC Open (3-kamp)
997.35 Martin Faber1982(M1)Randers SM170.021.75104.62Jørgen Krog Cup
10101.81 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK170.021.29102.73Aask Open, Klassisk (3-kamp)
11103.49 Marcus Kruhøffer2000(S)Aarhus AK170.021.13102.12AAK Open (3-kamp)
12100.78 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem167.521.08101.62Jørgen Krog Cup
13102.41 Nicolas W Christiansen2000(S)Sportshøjskolen165.020.6199.50Aask Open, Klassisk (3-kamp)
102.45 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS165.020.6199.48DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
15102.85 Emil S Hoe2002(J)Sportshøjskolen165.020.5799.33AAK Open (3-kamp)
16100.05 Janus B Frandsen2005(J)BK Limfjord162.520.5298.88AAK Open (3-kamp)
17103.24 Lasse Johansen1994(S)Aalborg SK162.520.2297.70AAK Open (3-kamp)
18103.74 Sejer Dalum2001(J)Roskilde AK162.520.1897.52DM Klassisk Junior (3-kamp)
19104.16 Jonas VW Lundberg1983(M1)Aalborg SK162.520.1497.39EM Masters (3-kamp)
20104.89 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK162.520.0797.14HaSK X OLC Open (3-kamp)
2199.61 Karl LT Hansen2000(S)Hydra SK160.020.2597.52AAK Open (3-kamp)
22101.77 Frederik B Larsen1999(S)Aalborg SK160.020.0596.70Aask Open, Klassisk (3-kamp)
23102.75 Lukas W Nielsen2007(SJ)Roskilde AK160.019.9696.37DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
24104.07 Christian N Enger2001(J)AK Frem160.019.8495.90DM Klassisk Junior (3-kamp)
25104.55 Thomas W Sørensen1972(M2)Aalborg SK160.019.7995.76DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
26102.58 Anton S Egholm1996(S)Aalborg SK157.519.6694.91Aask Open, Klassisk (3-kamp)
27104.02 Rasmus Carlsen1996(S)VK Kono157.519.5394.42HaSK X OLC Open (3-kamp)
28101.47 Jonas G Højer1999(S)Aarhus AK155.019.4593.79HaSK X OLC Open (3-kamp)
29101.71 Andreas F Dalsgaard2001(J)Aarhus AK155.019.4293.71DM Klassisk Junior (3-kamp)
30103.95 Daniel B Nielsen1995(S)Aarhus CF155.019.2392.95AAK Open (3-kamp)
3196.28 Thomas K Bertelsen2004(J)AK Frem152.519.6294.29Aask Open, Klassisk (3-kamp)
32102.44 Christian Graham2002(J)Aarhus AK150.018.7390.44Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3399.91 Magnus Skovhus2000(S)Aarhus AK147.518.6489.80AAK Open (3-kamp)
34104.67 Aske V Carlsen2004(J)Herkules147.518.2488.23DM Klassisk Junior (3-kamp)
35103.65 Tanapat Tuikrua2004(J)Pure PP145.018.0187.04DM Klassisk Junior (3-kamp)
36103.74 Calle Å Povlsen2001(J)VK Kono145.018.0087.01DM Klassisk Junior (3-kamp)
37103.70 Jens K Frederiksen1982(M1)Holstebro S142.517.7085.53DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
3898.25 Buster Jepsen1999(S)BK Limfjord140.017.8485.82AAK Open (3-kamp)
39102.36 Janus Jespersen2003(J)Ares140.017.4984.43DM Klassisk Junior (3-kamp)
40102.33 Christopher Henriksen2004(J)Northern135.016.8781.43DM Klassisk Junior (3-kamp)
41103.85 Michael K Jensen1980(M1)HG Styrkeløft135.016.7580.99DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
4293.48 Elias AB Bredvig2000(S)VK Kono132.517.2983.04DM Hold Runde 1, Vest
4395.10 Kristian Jensen1987(S)Gudenådalens SK132.517.1582.38AAK Open (3-kamp)
4495.73 Casper HB Hauge1995(S)Odense BBC132.517.0982.14Aask Open, Klassisk (3-kamp)
45100.95 Søren Kragh1977(M1)Thisted VF130.016.3578.82DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
46104.24 Jakob B Kristensen1997(S)Københavns SK130.016.1077.88AAK Open (3-kamp)
4794.96 Kasper D Gram1986(S)Pure PP125.016.1977.76DM Hold Runde 1, Vest
94.96 Marcus E Sørensen2004(J)Gudenådalens SK125.016.1977.76AAK Open (3-kamp)
49103.18 Peter L Bæk1997(S)Hydra SK125.015.5675.16Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5096.15 John Lukassen1961(M3)Gudenådalens SK120.015.4574.24DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5197.85 Marcus Leth1998(S)SDU Styrkeløft120.015.3273.68HaSK X OLC Open (3-kamp)
52102.70 Peter Thostrup1974(M2)Vesterbronx120.014.9772.29DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
53103.20 Noah F Vad2002(J)Holstebro S120.014.9472.16Aask Open, Klassisk (3-kamp)
54103.95 Hamza Brulic2006(SJ)Hvidovre SF120.014.8971.96DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
55104.25 Janick Navne1974(M2)Gladsaxe CBC120.014.8771.89DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
56104.05 Svend Bradtberg1962(M3)Ares115.014.2668.94DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5797.75 Kenneth Rose1982(M1)AK Sydkysten110.014.0567.57DM Hold Runde 1, Øst
58101.40 Jonathan Cope1966(M2)Holstebro S110.013.8166.58DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5999.90 Bertel Bolt-jørgensen1969(M2)Thisted VF107.513.5965.45DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
6097.97 Meklas Majlandt2001(J)Holstebro S105.013.3964.44Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6196.06 Asbjørn HM Viuff2002(J)Sportshøjskolen102.513.2063.45DM Klassisk Junior (3-kamp)
6293.50 Sebastian Mortensen2007(SJ)Thisted VF100.013.0562.66DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
6394.87 Frederik R Jørgensen2006(SJ)Pure PP97.512.6360.68Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6498.20 Jesper Seiersen1968(M2)Aarhus CF95.012.1158.24DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
6599.75 Svend Stouby2007(SJ)BK Limfjord85.010.7551.78DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)

120 kg
1117.25 Mads B Holst1989(S)Aalborg SK195.022.90112.73Jørgen Krog Cup
2115.99 Frederik D Sinkbæk2001(J)Aalborg SK192.522.71111.59DM Klassisk Junior (3-kamp)
3117.10 Ulrik H Schmidt2002(J)Haderslev SK192.522.62111.32DM Klassisk Junior (3-kamp)
4115.05 Lars Mikkelsen1962(M3)Videbæk SK190.022.50110.39DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
5117.75 Tobias W Jensen1998(S)Ares185.021.68106.84DM Hold Runde 1, Øst
6118.46 Mikkel K Nørgaard2004(J)Aalborg SK185.021.63106.69DM Klassisk Junior (3-kamp)
7107.80 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK180.021.95106.61DM Hold Runde 1, Øst
8119.32 Jens P Smalbro1994(S)Aalborg SK180.020.98103.63EM Klassisk (3-kamp)
9107.44 Daniel Dørge1993(S)VK Kono175.021.38103.76DM Hold Runde 1, Vest
10110.45 Henrik Sørensen1973(M2)Gudenådalens SK175.021.11102.87VM Bænkpres Klassisk
11110.17 Jacob Mikkelsen1996(S)Haderslev SK170.020.5399.99HaSK X OLC Open (3-kamp)
12114.22 Alex L Dietz1999(S)Hjørring SS165.019.6096.05Aask Open, Klassisk (3-kamp)
13118.42 Gabriel B Gosden1997(S)Københavns SK162.519.0093.71AAK Open (3-kamp)
14118.94 Stephan Vorup1973(M2)Thisted VF162.518.9693.62EM Masters (3-kamp)
15109.13 Steffen Hansen1993(S)Rødby M160.019.4194.38AAK Open (3-kamp)
16112.54 Rasmus Mortensen1979(M1)AK Frem160.019.1493.52Jørgen Krog Cup
17110.64 Christopher N Nissen1997(S)Horsens SK157.518.9892.53Aask Open, Klassisk (3-kamp)
18117.72 Jens LT Vinther1965(M2)Roskilde AK155.018.1789.53EM Masters (3-kamp)
19111.88 Gustav D Jensen1998(S)Aalborg SK152.518.2989.29Aask Open, Klassisk (3-kamp)
20119.76 Emil Jensen2005(J)Randers SM150.017.4586.28Jørgen Krog Cup
21118.17 Benjamin H Thomsen2000(S)PO Esbjerg145.016.9783.67Aask Open, Klassisk (3-kamp)
22114.08 Sebastian Sabroe1996(S)Aarhus AK135.016.0578.61Aask Open, Klassisk (3-kamp)
23117.50 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.015.2575.11DM Hold Runde 1, Øst
24118.72 Emil ES Nielsen2001(J)VK Kono127.514.8973.49DM Klassisk Junior (3-kamp)
25118.17 Mads Nielsen2001(J)Aalborg SK125.014.6372.13Aask Open, Klassisk (3-kamp)
26116.78 Frederik R Pedersen1999(S)Aalborg SK117.513.8268.00Aask Open, Klassisk (3-kamp)
27113.47 Anders Rindom1997(S)Aarhus AK105.012.5161.24AAK Open (3-kamp)
28110.67 Christian Hansen2004(J)Haderslev SK92.511.1554.33Aask Open, Klassisk (3-kamp)
29112.76 Silas GS Olesen2006(SJ)Horsens SK90.010.7552.58DM Hold Runde 1, Vest
30107.45 Johnny D Pedersen1971(M2)VK Kono82.510.0848.91DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
31115.72 Laurits E Due2002(J)Ares50.05.9129.01DM Klassisk Junior (3-kamp)

120+ kg
1168.47 Martin Simonsen1999(S)Rødby M242.524.68131.90EM Klassisk (3-kamp)
2140.13 Malthe Lohse1995(S)Northern200.021.79111.74Jørgen Krog Cup
3128.27 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen182.520.62103.48AAK Open (3-kamp)
4147.04 Jesper J Albinus1980(M1)Hvidovre SF165.017.6591.56Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5123.10 Jesper S Kjær1987(S)Pure PP160.018.4091.47HaSK X OLC Open (3-kamp)
6124.29 Mark Guldager1996(S)Horsens SK160.018.3291.28Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7131.07 Ulrik Nielsen1999(S)Sportshøjskolen160.017.9190.37Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8124.05 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK157.518.0589.89VM Bænkpres Klassisk
9125.40 Jens LT Vinther1965(M2)Roskilde AK155.017.6888.27DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
10161.40 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK155.016.0184.86DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
11143.04 Anders N Kaag1987(S)Randers SM152.516.4884.94Jørgen Krog Cup
12148.30 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.015.9983.13Jørgen Krog Cup
13121.68 Emil Jensen2005(J)Randers SM142.516.4781.67Aask Open, Klassisk (3-kamp)
14135.68 Robert N Jæger1972(M2)Randers SM140.015.4578.61Jørgen Krog Cup
15131.11 Robert Stampe1973(M2)Randers SM130.014.5573.41Aask Open, Klassisk (3-kamp)
16121.85 Henning G Thorsen1959(M3)Randers SM115.013.2865.88DM Klassisk Sub-Junior og Masters (3-kamp)
17130.71 Yannick B Jørgensen2005(J)Hydra SK115.012.8964.98DM Klassisk Junior (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt