Rangliste

Bænkpres Rangliste 2023 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

53 kg
152.35 Noah B Jensen2008(SJ)Aarhus AK65.011.4763.34DM Klassisk Bænkpres
252.15 Adrian H Hedegaard2008(SJ)Rødby M50.08.8448.92DM Klassisk (3-kamp)

59 kg
157.00 Phi J Nguyen2006(SJ)VK Kono75.012.6467.12TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
250.53 Adrian H Hedegaard2008(SJ)Rødby M52.59.4453.11SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)

66 kg
165.58 Leon Pham2001(J)Djurs SK150.023.46118.40DM Klassisk (3-kamp)
265.55 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK135.021.12106.60DM Klassisk Bænkpres
365.31 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK122.519.2097.02DM Klassisk (3-kamp)
464.85 Theodor Kongstad2006(SJ)Incrazy SL115.018.0991.62TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
563.37 Christian H Porsborg2004(J)Haderslev SK102.516.3383.28DM Klassisk (3-kamp)
664.20 Rasmus L Sørensen2000(J)AK Frem100.015.8280.35TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
765.20 Victor Ø Kolvig2005(SJ)Rødby M100.015.6979.32DM Klassisk (3-kamp)
861.32 Mads H Kiib2006(SJ)Aalborg SK95.015.4079.45JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
961.64 Phillip Graversen2006(SJ)AK Odin92.514.9577.00JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
1061.10 William AK Jensen2007(SJ)VK Kono90.014.6275.51DM Klassisk Bænkpres
1165.45 Oscar Beckermann2007(SJ)Sportshøjskolen82.512.9265.22Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1265.00 Ulrik Schlegel1990(S)Rødby M80.012.5763.62TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1361.89 Jesper F Ravn2004(J)Thisted VF75.012.1062.21DM Klassisk (3-kamp)
1466.00 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem75.011.6958.89TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1564.17 Nikolaj Emmen2008(SJ)Haderslev SK65.010.2852.25HaSK Open (3-kamp)

74 kg
170.70 Leon Pham2001(J)Djurs SK152.522.93113.41TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
273.65 Asbjørn Tinning2003(J)AK Nordland147.521.71106.45TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
373.70 Frederik OT Mogensen1994(S)Aarhus AK145.021.33104.60DM Klassisk Bænkpres
471.00 Francesco Napoli1994(S)Aarhus CF140.021.00103.80TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
573.80 Jacob K Heise2003(J)Thisted VF137.520.2199.10EM Klassisk (3-kamp)
673.31 Thomas H Meldgaard1992(S)VK Kono135.019.9297.75HaSK Open (3-kamp)
773.75 Lasse K Madsen1990(S)Aalborg SK135.019.8597.34DM Klassisk (3-kamp)
73.80 Christopher S Simonsen1996(S)Hvidovre SF135.019.8597.29TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
970.75 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK132.519.9198.49DM Klassisk Bænkpres
1073.46 Anders S Ki1982(M1)Videbæk SK130.019.1694.00EM Masters (3-kamp)
1173.64 Sebastian R Jacobsen1994(S)Københavns SK130.019.1393.83DM Klassisk (3-kamp)
1267.94 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK127.519.5797.79HaSK Open (3-kamp)
1373.47 Emil D Monberg1998(S)Aalborg SK127.518.7992.18DM Klassisk (3-kamp)
1472.65 Fillip S Oddersborg2002(J)VK Kono125.018.5391.11Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1573.00 Marcus K Borring2005(SJ)Amager PL125.018.4890.80TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1673.15 Jacob Rudbeck2002(J)Roskilde AK125.018.4690.66TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1773.70 Victor Knudsen1999(S)Københavns SK125.018.3990.18DM Klassisk (3-kamp)
1873.79 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF122.518.0188.30DM Klassisk (3-kamp)
1971.30 Jacob L Khanano2000(J)Aalborg SK120.017.9688.68DM Klassisk (3-kamp)
2072.03 Niklas S Jepsen2003(J)Haderslev SK117.517.4986.19DM Klassisk (3-kamp)
2172.34 Alexander Bondeé2001(J)Rødby M117.517.4585.92DM Klassisk (3-kamp)
2272.95 John Terragni1947(M4)Aalborg SK117.517.3885.39DM Klassisk Bænkpres
2368.06 Kasper H Nielsen2006(SJ)Djurs SK115.017.6488.09JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
2473.17 Tomaz Radys1985(S)Københavns SK115.016.9883.39DM Klassisk (3-kamp)
2573.00 Thomas Norgreen1999(S)Sportshøjskolen110.016.2679.90Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2673.10 Zhang Tianci2005(SJ)Herkules110.016.2579.82TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2773.62 Emil Pedersen2007(SJ)AK Odin107.515.8277.62DM Klassisk (3-kamp)
2871.50 Oliver Engelmand2005(SJ)Roskilde AK105.015.6977.44DM Klassisk Bænkpres
2972.45 Mohammad AS Karim2002(J)Aarhus AK105.015.5976.69TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3072.98 Jacob Joon2004(J)BK Limfjord102.515.1674.47DM Klassisk (3-kamp)
3173.28 Brian H Holgersen1988(S)Pure PP102.515.1274.25HaSK Open (3-kamp)
3271.30 Johnny Luu2006(SJ)VK Kono100.014.9773.90DM Klassisk Bænkpres
3371.46 David R Petersen2001(J)Holstebro S100.014.9573.78JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
3471.78 Christian I Bakke2006(SJ)Thisted VF100.014.9273.54DM Klassisk (3-kamp)
3573.50 Gustav P Kristiansen2007(SJ)Sportshøjskolen90.013.2665.05Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3673.52 Sebastian Mortensen2007(SJ)Thisted VF85.012.5261.43DM Klassisk (3-kamp)
3771.00 Frederik Hansen2009(SJ)Esbern S80.012.0059.31TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3873.16 Aksel Hollænder2008(SJ)Pure PP77.511.4556.20DM Klassisk (3-kamp)
3972.34 Birger Bogetoft2008(SJ)Pure PP75.011.1454.84DM Klassisk (3-kamp)
4072.05 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK65.09.6847.66DM Klassisk Bænkpres
4172.30 Nichlas B Ollonqvist2007(SJ)Sportscenter52.57.8038.40Aask Open, Klassisk (3-kamp)

83 kg
182.60 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK192.526.71128.86VM
281.68 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(S)Pure PP185.025.82124.69DM Klassisk (3-kamp)
381.75 Martin F Madsen1998(S)Aarhus AK175.024.41117.88DM Klassisk Bænkpres
482.73 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK172.523.92115.37DM Klassisk (3-kamp)
580.35 Mathias Kloch1995(S)VK Kono165.023.22112.33TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
682.13 Frederik A Jensen1998(S)AK Nordland165.022.96110.83DM Klassisk (3-kamp)
782.95 Ole KD Olsen1995(S)Haderslev SK162.522.50108.50TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
878.25 Nicolai B Kriegbaum1996(S)Roskilde AK160.022.82110.80DM Klassisk (3-kamp)
981.10 Carl-william 1996(S)SDU Styrkeløft160.022.41108.30TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1082.21 Jonas K Larsen1990(S)VK Kono160.022.26107.41DM Klassisk (3-kamp)
1181.34 Laurids Jensen2000(J)VK Kono150.020.98101.36DM Klassisk (3-kamp)
1281.75 Rasmus Jefsen2000(J)Aarhus AK150.020.92101.04TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1382.65 Emil Ottosen2001(J)Københavns SK150.020.81100.38DM Klassisk Bænkpres
1481.33 Kasper Sørensen1994(S)Københavns SK147.520.6399.67HaSK Open (3-kamp)
1582.61 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK147.520.4798.74DM Klassisk (3-kamp)
1682.15 Simon Donde1966(M2)Københavns SK145.020.1897.382. runde af Divisionsturneringen, Øst
1782.30 Bo Petersen1962(M3)Randers SM143.519.9596.27DM Klassisk (3-kamp)
1881.68 Thor Bengtsson2005(SJ)Pure PP142.519.8996.05NM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1981.73 Mathias R Jensen2004(J)Horsens SK142.519.8896.003. runde af Divisionsturneringen, Vest
2082.99 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen142.519.7395.12DM Klassisk (3-kamp)
2182.15 Malthe Røder2001(J)Sportshøjskolen140.019.4894.02Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2282.60 Martin Bundgaard2000(J)Aarhus AK140.019.4393.72TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2382.86 Andreas Due2005(SJ)Københavns SK140.019.4093.55NM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2480.00 Isaac S Rasmussen2005(SJ)Norce135.019.0492.16TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2580.93 Mads S Korsbæk1997(S)Aalborg SK135.018.9391.50JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
2682.63 Alexander V Piilgaard2003(J)Djurs SK135.018.7390.36JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
2782.75 Samuel F Søndergaard2000(J)Aarhus AK135.018.7290.27TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2877.50 Salar Zaki1985(S)Albertslund SF132.518.9992.34DM Klassisk Bænkpres
2981.15 Daniel B Bastholm2005(SJ)AK Sydkysten132.518.5589.66DM Klassisk Bænkpres
3081.80 Rasmus K Riishøj2000(J)Københavns SK132.518.4889.23Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3175.95 Julius Tange1999(S)Teutonia130.018.8391.83Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3280.99 Frederik S Eskildsen2003(J)Djurs SK130.018.2288.08DM Klassisk (3-kamp)
3381.88 Mustafa Mohamad2003(J)PO Esbjerg130.018.1287.49HaSK Open (3-kamp)
3482.60 Erik Rasmussen1962(M3)ER Powerlifting130.018.0487.02SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3580.90 Sebastian Jensen1993(S)Zielkes FK127.517.8886.43Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3681.15 Anton DS Rasmussen2007(SJ)HG Styrkeløft127.517.8586.28TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3782.40 Jacob K Sørensen2000(J)Sportshøjskolen127.517.7185.48JM Klassisk Bænkpres
3881.63 Magnus H Hedegård2004(J)Rødby M125.017.4584.282. runde af Divisionsturneringen, Øst
3981.80 Jonas H Andersen1998(S)Tårnby SK125.017.4384.18TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4082.39 Albert H Nyholm2003(J)Aarhus AK125.017.3783.80DM Klassisk (3-kamp)
4182.85 Jørgen Nielsen1963(M3)Tårnby SK125.017.3283.53TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4276.35 Ruben N Donde2001(J)Københavns SK122.517.7086.23Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
4380.15 Alberto P Colomar1996(S)Vesterbronx122.517.2683.53TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4481.40 Otto Stoklund2004(J)Københavns SK122.517.1382.74TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4582.20 Emil Pedersen2007(SJ)AK Odin122.517.0482.25TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4682.29 Malthe A Iversen2004(J)Pure PP122.517.0382.19JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
4779.92 Suersaq N Kristiansen2007(SJ)Thisted VF120.016.9381.97DM Klassisk (3-kamp)
4880.93 Philip T Borg2003(J)Amager PL120.016.8381.34DM Klassisk (3-kamp)
4982.30 Christoffer Pold2003(J)Pure PP120.016.6880.51DM Klassisk (3-kamp)
5078.40 Dirch H Albinus2005(SJ)Rødby M117.516.7481.26Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
5181.40 Valdemar Ø Hyltoft2005(SJ)Københavns SK117.516.4379.36Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
5281.80 Morten T Dalfoss1996(S)Tårnby SK117.516.3979.12TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5381.75 Soroosh Sabri2004(J)AK Nordland115.016.0477.46DM Klassisk (3-kamp)
5481.92 Ahmad S Habash2006(SJ)Holstebro S115.016.0277.37JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
5582.45 Joakim G Larsen2002(J)SDU Styrkeløft115.015.9777.06DM Klassisk (3-kamp)
5681.18 Kenneth Kyvsgaard1967(M2)Albertslund SF112.515.7576.11DM Klassisk (3-kamp)
5777.77 Mads Houmann2005(SJ)Roskilde AK110.015.7476.48SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5881.18 Philip B Madsen1995(S)PO Esbjerg110.015.4074.42HaSK Open (3-kamp)
5982.76 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK110.015.2573.55HaSK Open (3-kamp)
6076.47 Marcus Kovdal2002(J)Gudenådalens SK107.515.5275.58DM Klassisk (3-kamp)
6181.25 William S Catak2000(J)Pure PP107.515.0472.68TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6281.45 Mads Witthøft1993(S)Pure PP107.515.0272.57Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6381.85 Mathias Fristed2000(J)Aarhus CF107.514.9972.36Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6479.40 Emil B Jensen1997(S)Aarhus AK105.014.8772.03TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6581.25 Thomas B Smidt1985(S)Hvidovre SF105.014.6970.99SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6681.95 Morten Haandbæk2006(SJ)Sportscenter105.014.6370.62Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6781.37 Christian H Mohr2002(J)Pure PP102.514.3369.24DM Klassisk (3-kamp)
6881.00 Oskar O Benn2007(SJ)Vesterbronx100.014.0167.74TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6981.40 Anders Valentinsen1982(M1)Københavns SK100.013.9867.54Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
7080.25 Patrick Moore1994(S)Hvidovre SF95.013.3864.73Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7181.10 Mads Hjermitslev1999(S)Sportshøjskolen95.013.3164.31Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7281.35 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK92.512.9462.49DM Klassisk (3-kamp)
7377.46 Sander MG Pedersen2006(SJ)BK Limfjord90.012.9062.74DM Klassisk (3-kamp)
7480.30 Tobias U Lorensen2006(SJ)Herkules90.012.6761.30TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7581.62 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia90.012.5660.69DM Klassisk (3-kamp)
7682.20 Lennon K Larsen2007(SJ)Hvidovre SF90.012.5260.43TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7777.80 Theodor N Friis2005(SJ)AK Nordland87.512.5260.82TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7880.90 Jeppe R Benzon2005(SJ)Albertslund SF87.512.2759.32DM Klassisk (3-kamp)
7981.03 Asger W Yde2003(J)AK Nordland87.512.2659.26DM Klassisk (3-kamp)
8081.45 Henrik Udsen1966(M2)Horsens SK87.512.2359.07DM Klassisk (3-kamp)
8181.95 Samuel R Stendys2004(J)Roskilde AK87.512.1958.85TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8276.54 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK85.012.2659.732. runde af Divisionsturneringen, Øst
8375.75 Birger Bogetoft2008(SJ)Pure PP80.011.6056.62JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
8480.75 Sebastian Mortensen2007(SJ)Thisted VF80.011.2354.30Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8581.52 Hjalmar K Jønsson2005(SJ)Vesterbronx75.010.4850.61DM Klassisk (3-kamp)
8677.70 Frederik N Enger2005(SJ)AK Frem70.010.0248.70JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
8779.43 Laust G Rosenkilde2008(SJ)Haderslev SK70.09.9148.01HaSK Open (3-kamp)
8881.42 Anders RD Thomsen2007(SJ)Herkules67.59.4445.58JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)

93 kg
192.45 Jakob LR Nielsen2000(J)Pure PP196.525.78123.80DM Klassisk Bænkpres
284.31 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(S)Pure PP190.026.09125.67Finale, Divisionsturneringen
392.56 Michael Herrmann1988(S)Aarhus AK187.524.59118.05EM Bænkpres, Klassisk
491.75 Oliver Banke1999(S)VK Kono185.024.36116.98Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
591.02 Sebastian P Holt1998(S)HG Styrkeløft182.524.13115.85DM Klassisk (3-kamp)
691.29 Thomas N Anderson1999(S)Odense BBC180.023.76114.10DM Klassisk (3-kamp)
791.39 Jukka Rysgaard1991(S)Thisted VF180.023.75114.03DM Klassisk (3-kamp)
892.63 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK180.023.59113.29DM Klassisk (3-kamp)
992.56 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland179.523.54113.01NM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1090.00 Marcus M Elmgreen1997(S)Amager PL175.023.26111.72TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1190.80 Nicolai F Sørensen1997(S)Norce175.023.16111.23TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1291.10 Steffen Botterhuis1999(S)Aarhus AK175.023.13111.04TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1390.88 Lasse L Kjeldsberg1997(S)PO Esbjerg172.522.82109.59DM Klassisk (3-kamp)
1491.56 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP172.522.74109.18EM (3-kamp)
1591.65 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas172.522.73109.12TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1690.70 Lucas O Rasmussen1998(S)HG Styrkeløft170.022.51108.10TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1789.69 Jonas K Larsen1990(S)VK Kono167.522.31107.12JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
1892.55 Benjamin Poulsen1997(S)Norce167.521.96105.46DM Klassisk (3-kamp)
1992.40 Kasper T Hvidkjær2001(J)Aarhus CF165.021.65103.97TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2083.34 Frederik A Jensen1998(S)AK Nordland162.522.45108.212. runde af Divisionsturneringen, Vest
2192.25 Niklas Lundholm2000(J)Aarhus AK162.521.34102.47DM Klassisk (3-kamp)
2291.20 Kevin Feldfoss1997(S)Roskilde AK160.021.13101.47TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2391.68 Marcus Kruhøffer2000(J)Aarhus AK160.021.08101.20DM Klassisk (3-kamp)
2490.50 Jakob Thorbjørnsen1998(S)Odense BBC157.520.88100.26DM Klassisk (3-kamp)
2592.80 Søren Glent-madsen2000(J)VK Kono157.520.6399.04JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
2688.57 Martin Wilkens1999(S)Haderslev SK155.020.7799.771. runde af Divisionsturneringen, Vest
2790.40 Mathias R Vestergaard2002(J)Horsens SK155.020.5698.74TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2891.20 Gustav T Seyffart2004(J)VK Kono155.020.4798.30DM Klassisk Bænkpres
2986.10 Emil Ottosen2001(J)Københavns SK152.520.7299.673. runde af Divisionsturneringen, Øst
3090.30 Victor AB Due2004(J)Aarhus AK152.520.2497.19TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3190.61 Andreas Due2005(SJ)Københavns SK152.520.2197.02Finale, Divisionsturneringen
3290.73 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK152.520.1996.96DM Klassisk (3-kamp)
3393.00 Christopher T Carman1995(S)Tårnby SK152.519.9595.80TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3485.60 Kasper Sørensen1994(S)Københavns SK150.020.4498.36DM Klassisk (3-kamp)
85.60 Frederik S Eskildsen2003(J)Djurs SK150.020.4498.36TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3691.84 Søren J Dich1993(S)Pure PP150.019.7494.80DM Klassisk (3-kamp)
3791.19 Jeppe Miksa2003(J)Ares147.519.4893.54SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3891.30 Sebastian N Lassen1991(S)Horsens SK147.519.4793.49Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3991.45 Martin H Stenvang2001(J)AK Frem147.519.4693.41Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4091.52 Victor E Fuglsang2003(J)Pure PP147.519.4593.38DM Klassisk (3-kamp)
4191.60 Emil S Hoe2002(J)Sportshøjskolen147.519.4493.34Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4291.70 Thomas M Schaer1990(S)Hvidovre SF147.519.4393.29TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4387.69 Marcus S Brinch2003(J)Holstebro S145.019.5393.83JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
4487.75 Frederik S Haslund1992(S)Roskilde AK145.019.5293.80DM Klassisk Bænkpres
4588.40 Malthe Røder2001(J)Atlas MF145.019.4593.44TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4688.80 Albert H Nyholm2003(J)Aarhus AK145.019.4093.21TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4789.65 Christian Hassing1992(S)Amager PL145.019.3192.76TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4891.47 Jacob M Barsøe2000(J)Haderslev SK145.019.1291.81JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
4989.40 Henning Frost Meyhoff1993(S)PO Esbjerg142.519.0191.29Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5091.70 Saxo L Skibye2007(SJ)Amager PL142.518.7790.13TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5185.41 Abris Babicz2001(J)Horsens SK140.019.1091.922. runde af Divisionsturneringen, Vest
5286.01 Jannick J Egede2000(J)VK Kono140.019.0491.56DM Klassisk (3-kamp)
5390.10 Peter Slipsager1995(S)Aarhus AK140.018.6089.32TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5490.30 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK140.018.5889.22DM Klassisk Bænkpres
5590.60 Philip Bang2002(J)Amager PL140.018.5589.08TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5691.00 Sebastian Feldskov1991(S)Hvidovre SF140.018.5188.89TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5791.30 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK140.018.4888.73TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5891.40 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem140.018.4788.69DM Klassisk (3-kamp)
5991.55 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF140.018.4688.62Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6092.20 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK140.018.3988.31DM Klassisk Bænkpres
6192.30 Thomas K Bertelsen2004(J)AK Frem140.018.3888.27TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6289.70 Mathias Ølgaard2004(J)Aalborg SK137.518.3187.93Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6391.19 Rasmus Sjøgren1995(S)AK Frem137.518.1687.20DM Klassisk (3-kamp)
6491.52 Kristian P Ambrus2002(J)Horsens SK137.518.1387.05DM Klassisk (3-kamp)
6591.74 Chris Golczyk1990(S)Randers SM137.518.1186.94JM Klassisk Bænkpres
6685.00 Søren A Nielsen1983(M1)AK Jyden135.018.4688.87DM Klassisk Bænkpres
6789.53 Benjamin Cardel1994(S)Hvidovre SF135.017.9986.41SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6890.47 Tore Beier2002(J)Haderslev SK135.017.9085.95JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
6991.41 Mads A Colding2004(J)Hvidovre SF135.017.8185.51DM Klassisk (3-kamp)
7090.30 Daniel Esbensen2002(J)Sportshøjskolen132.517.5984.44Aask Open, Klassisk (3-kamp)
90.30 Frederik Hinze2005(SJ)Pure PP132.517.5984.44TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7291.50 Nicolai H Roed1997(S)Atlas MF132.517.4783.89TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7391.85 Thor R Johansen1995(S)AK Nordland132.517.4483.74Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7492.66 Jakob Engel1999(S)Aalborg SK132.517.3683.38JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
7590.26 Erik Rasmussen1962(M3)ER Powerlifting130.017.2682.88DM Klassisk (3-kamp)
7691.37 Anton Ellermann1999(S)Københavns SK130.017.1582.37SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7791.49 Jules B Colding1966(M2)Hvidovre SF130.017.1482.32DM Klassisk (3-kamp)
7891.92 Jesper E Overgaard1974(M1)Aalborg SK130.017.1082.12DM Klassisk (3-kamp)
7992.61 Kim Salby1961(M3)AK Odin130.017.0481.82DM Klassisk (3-kamp)
8085.80 Mathias F Vestergaard2001(J)Pure PP127.517.3683.50JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
8188.42 Rune Ø Schrøder2000(J)AK Nordland127.517.1082.15DM Klassisk (3-kamp)
8289.85 Robin L Jauer1996(S)Vesterbronx127.516.9681.46TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8388.08 Christian K Thyssen2002(J)PO Esbjerg125.016.8080.70HaSK Open (3-kamp)
8490.46 Emirhan Kökten2002(J)VK Kono125.016.5879.59DM Klassisk (3-kamp)
8591.21 Henrik Schmidt-lund1973(M2)Vesterbronx125.016.5179.26DM Klassisk (3-kamp)
8692.36 Thomas B Jensen1982(M1)AK Nordland125.016.4178.79DM Klassisk (3-kamp)
8785.25 Martin S Thomasen1990(S)Aarhus AK122.516.7380.51Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8887.63 Johan Hervik2002(J)AK Nordland122.516.5079.31Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8988.86 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK122.516.3978.72DM Klassisk (3-kamp)
9091.29 John Smedemark1976(M1)AK Odin122.516.1777.653. runde af Divisionsturneringen, Vest
9190.35 Anders Steensig1992(S)Aalborg SK120.015.9276.45TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9292.12 Kasper D Gram1986(S)Pure PP120.015.7775.73JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
9392.85 Jesper S Clausen1987(S)Roskilde AK120.015.7175.44DM Klassisk Bænkpres
9484.17 Christoffer Pold2003(J)Pure PP117.516.1577.801. runde af Divisionsturneringen, Vest
9589.59 Janus B Frandsen2005(SJ)BK Limfjord117.515.6675.19DM Klassisk (3-kamp)
9691.24 Martin Dahm1978(M1)AK Nordland117.515.5274.50DM Klassisk (3-kamp)
9786.97 Rico RH Jensen2003(J)Djurs SK115.015.5574.751. runde af Divisionsturneringen, Vest
9891.75 Jann Nielsen1970(M2)Aalborg SK115.015.1472.71Aask Open, Klassisk (3-kamp)
9992.10 Mikkel P Pedersen1980(M1)Horsens SK115.015.1272.58TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
10089.86 Elias Pedersen2000(J)VK Kono112.514.9771.88DM Klassisk (3-kamp)
10190.13 Nicolai M Andersen2005(SJ)Holstebro S112.514.9571.76JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
10290.67 Mik Jønson2005(SJ)AK Nordland112.514.9071.55JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
10392.81 Bjørn Frederiksen1979(M1)Hjørring SS112.514.7370.74HaSK Open (3-kamp)
10488.02 Anders Sørensen1999(S)Aarhus AK110.014.7971.04JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
10585.60 Noel J Bøgh2006(SJ)Amager PL107.514.6570.49DM Klassisk (3-kamp)
10686.65 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.514.5670.01DM Klassisk Bænkpres
10790.35 Jeppe Koch-houmann2002(J)Roskilde AK107.514.2668.49DM Klassisk (3-kamp)
10886.72 Andreas J Christoffersen2001(J)AK Frem105.014.2268.36HaSK Open (3-kamp)
10989.55 William H Opstrup2003(J)AK Nordland105.013.9967.20Aask Open, Klassisk (3-kamp)
11090.03 Joe K Knudsen1984(S)Haderslev SK105.013.9667.02HaSK Open (3-kamp)
11191.72 Frede F Jakobsen2001(J)Københavns SK105.013.8366.40DM Klassisk (3-kamp)
11291.80 Hans Thyssing1953(M4)Tårnby SK102.513.4964.79DM Klassisk Bænkpres
11384.51 William S Catak2000(J)Pure PP100.013.7266.05JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
11485.00 Jeppe R Benzon2005(SJ)Albertslund SF100.013.6865.83TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11586.29 Oliver Bjørn2003(J)AK Frem100.013.5765.28HaSK Open (3-kamp)
11686.85 Patrick Moore1994(S)Hvidovre SF100.013.5365.05TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11789.10 Viktor L Brejnholt2001(J)VK Kono100.013.3664.17TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11890.43 Oliver B Frandsen2006(SJ)Herkules100.013.2663.69JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
11991.42 Jakob S Kristensen1999(S)Aalborg SK100.013.1963.34JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
12091.80 Lau B Lilholt1999(S)Sportshøjskolen100.013.1763.21Aask Open, Klassisk (3-kamp)
12192.04 Peter I Jensen-Smidt2002(J)Pure PP100.013.1563.13DM Klassisk (3-kamp)
12290.50 Hjalmar K Jønsson2005(SJ)Vesterbronx95.012.6060.48TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
12387.35 Alex Q Hoang2003(J)Djurs SK92.512.4859.99JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
12483.20 Audrick B Dantinne2002(J)Hydra SK85.011.7556.66JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
12591.86 Emil H Josephsen2000(J)Rødby M85.011.1953.71SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
12692.59 Dan Jespersen1985(S)Aarhus AK85.011.1453.51HaSK Open (3-kamp)
12785.98 Simon B Pedersen2003(J)Pure PP75.010.2049.062. runde af Divisionsturneringen, Vest
12887.20 Anders RD Thomsen2007(SJ)Herkules72.59.7947.06DM Klassisk Bænkpres
12987.07 Svend Stouby2007(SJ)BK Limfjord70.09.4645.47DM Klassisk (3-kamp)
13089.68 Aksel SB Jørgensen2007(SJ)BK Limfjord70.09.3244.77DM Klassisk (3-kamp)

105 kg
199.99 Mathias M Jensen1996(S)Aalborg SK197.524.95120.20JM Klassisk Bænkpres
2103.15 Jesper Vogelius2000(J)Ares197.524.59118.78TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3104.69 Regin SGA Stergakis2002(J)Roskilde AK192.523.80115.15DM Klassisk (3-kamp)
494.76 Jakob LR Nielsen2000(J)Pure PP190.024.63118.31Finale, Divisionsturneringen
5104.60 Emil Therkelsen1983(M1)Københavns SK187.523.19112.20DM Klassisk Bænkpres
6104.33 Stig Bukli-eriksen1990(S)Gudenådalens SK185.022.91110.80DM Klassisk (3-kamp)
7104.65 Daniel Dørge1993(S)VK Kono185.022.88110.69DM Klassisk Bænkpres
894.50 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK182.523.69113.793. runde af Divisionsturneringen, Øst
995.70 Kenni Eliasen1989(S)AK Sydkysten182.523.55113.15DM Klassisk Bænkpres
1097.59 Mads Møller-lund1995(S)Aarhus CF180.023.01110.65JM Klassisk Bænkpres
11100.47 Marc B Sørensen1995(S)Hydra SK180.022.69109.35DM Klassisk (3-kamp)
12101.20 Malthe B Fuglkjær2004(J)Gudenådalens SK180.022.61109.03DM Klassisk Bænkpres
13102.36 Laurits A Mathiassen1997(S)Norce180.022.49108.56DM Klassisk (3-kamp)
14102.60 Victor E Fuglsang2003(J)Pure PP180.022.47108.47DM Klassisk Bænkpres
1594.50 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland175.022.72109.11TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
16100.25 Kristoffer Nimb1987(S)Atlas MF175.022.08106.40TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
17104.25 Ulrik H Schmidt2002(J)Haderslev SK175.021.68104.84HaSK Open (3-kamp)
18104.44 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK175.021.66104.77HaSK Open (3-kamp)
19102.40 Christian Lundsgaard2001(J)Hobro SV172.521.55104.02JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
20100.40 Markus G Knudsen2000(J)Vesterbronx170.021.44103.29TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21101.95 Morten S Jeppesen1999(S)Pure PP170.021.28102.68DM Klassisk Bænkpres
22102.39 Jonas M Brandt1998(S)Odense BBC170.021.24102.51DM Klassisk (3-kamp)
102.40 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK170.021.24102.51Aask Open, Klassisk (3-kamp)
24103.50 Villads L Møhl1997(S)Aarhus AK170.021.13102.10TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2596.15 Martin Faber1982(M1)AK Frem167.521.56103.63JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
26101.90 Emil S Hoe2002(J)Sportshøjskolen167.520.97101.19TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
27103.10 Esben V Rasmussen1997(S)Aarhus AK167.520.86100.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
28104.49 Jonas VW Lundberg1983(M1)Aalborg SK167.520.73100.27JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
2999.45 Andreas F Dalsgaard2001(J)Aarhus AK165.020.90100.63Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
30101.96 Nikolaj MB Pedersen2001(J)Amager PL165.020.6599.66DM Klassisk (3-kamp)
31102.73 Christian N Enger2001(J)AK Frem165.020.5899.38DM Klassisk (3-kamp)
32101.75 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS162.520.3698.23DM Klassisk Bænkpres
33101.87 Lasse Johansen1994(S)Aalborg SK162.520.3598.18DM Klassisk (3-kamp)
34103.14 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem162.520.2397.73DM Klassisk (3-kamp)
35103.50 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK162.520.2097.60DM Klassisk Bænkpres
36104.95 Lukas F Hansen1996(S)Københavns SK162.520.0797.13TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3798.05 Karl LT Hansen2000(J)Hydra SK160.020.4098.16Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3899.55 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK160.020.2697.55DM Klassisk (3-kamp)
39100.00 Rasmus Carlsen1996(S)VK Kono160.020.2197.38Aask Open, Klassisk (3-kamp)
40102.13 Kasper T Hvidkjær2001(J)Aarhus AK160.020.0196.58DM Klassisk (3-kamp)
41102.44 Frederik S Faber2000(J)Sportshøjskolen157.519.6794.96DM Klassisk (3-kamp)
42102.83 Mikkel K Nørgaard2004(J)Aalborg SK157.519.6494.83DM Klassisk (3-kamp)
43103.00 Frederik H Vissing1997(S)Roskilde AK157.519.6294.77DM Klassisk (3-kamp)
44104.10 Thomas W Sørensen1972(M2)Aalborg SK157.519.5294.41DM Klassisk Bænkpres
4595.91 Martin H Stenvang2001(J)AK Frem155.019.9896.01JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
4697.04 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF155.019.8695.51JM Klassisk Bænkpres
47100.41 Michael Madsen1998(S)Aalborg SK152.519.2392.66DM Klassisk (3-kamp)
48102.11 Ari Lützen1998(S)Aalborg SK152.519.0892.06DM Klassisk (3-kamp)
4995.05 Søren J Dich1993(S)Pure PP150.019.4293.293. runde af Divisionsturneringen, Vest
50102.84 Victor Lahm2000(J)Aalborg SK150.018.7090.32DM Klassisk (3-kamp)
51103.98 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK150.018.6089.94JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
104.05 Sebastian H Sørensen1998(S)SDU Styrkeløft150.018.6089.93TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
53102.56 Anton S Egholm1996(S)Aalborg SK147.518.4188.90HaSK Open (3-kamp)
54103.74 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem147.518.3188.51HaSK Open (3-kamp)
55101.33 Emil Christiansen1999(S)Pure PP145.018.2087.78JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
56103.75 Aske V Carlsen2004(J)Herkules145.018.0087.01TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5793.50 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK142.518.5989.293. runde af Divisionsturneringen, Øst
5894.07 Michael Broek1977(M1)AK Odin142.518.5489.031. runde af Divisionsturneringen, Vest
5996.00 Anton Ellermann1999(S)Københavns SK142.518.3688.22TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
60103.85 Janus Jespersen2003(J)Ares142.517.6885.49DM Klassisk (3-kamp)
61103.15 Jonas G Højer1999(S)Aarhus AK140.017.4384.20Aask Open, Klassisk (3-kamp)
62104.30 Albert V Jensen2003(J)Hvidovre SF140.017.3483.86TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6397.75 Frederik B Larsen1999(S)AK Thorø137.517.5684.47Aask Open, Klassisk (3-kamp)
64100.48 Lukas Borge2005(SJ)Roskilde AK137.517.3383.52SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
65104.80 Elias L Madsen1996(S)Københavns SK137.516.9982.23HaSK Open (3-kamp)
6695.30 Kim Salby1961(M3)AK Odin135.017.4583.85DM Klassisk Bænkpres
67100.00 Viktor Biener1998(S)Hvidovre SF135.017.0582.16TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
68100.22 Jimmi Nielsen1989(S)Incrazy SL135.017.0482.09SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
69102.02 Morten J Kyvsgaard1998(S)Albertslund SF135.016.8981.53SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
70104.57 Jonas Mølvig1998(S)Tårnby SK135.016.7080.782. runde af Divisionsturneringen, Øst
71103.80 Jens K Frederiksen1982(M1)Holstebro S132.516.4579.50DM Klassisk (3-kamp)
72103.97 Michael K Jensen1980(M1)HG Styrkeløft132.516.4379.46DM Klassisk (3-kamp)
73104.79 Noah Keldsen2002(J)Pure PP132.516.3779.241. runde af Divisionsturneringen, Vest
7493.34 Jens Kjærdgaard2001(J)Ares130.016.9881.521. runde af Divisionsturneringen, Øst
7597.00 Morten K Larsen2002(J)Amager PL127.516.3478.58TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
76101.95 Eise P Poulsen1967(M2)Københavns SK127.515.9677.01DM Klassisk Bænkpres
77104.00 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas127.515.8176.45DM Klassisk Bænkpres
7896.30 John Lukassen1961(M3)Gudenådalens SK125.016.0877.29DM Klassisk (3-kamp)
7997.37 Tobias B Jensen2002(J)VK Kono125.015.9976.91DM Klassisk (3-kamp)
80102.30 Peter Thostrup1974(M1)Vesterbronx125.015.6275.40TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
81103.25 Christoffer B Kindberg2005(SJ)Hvidovre SF125.015.5575.15TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
82104.80 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF125.015.4574.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8393.50 Gustav T Madsen2001(J)VK Kono122.515.9876.76DM Klassisk (3-kamp)
8496.00 Lasse Benzon2001(J)Albertslund SF122.515.7875.84TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8597.50 Peter L Bæk1997(S)Hydra SK122.515.6675.34Aask Open, Klassisk (3-kamp)
86103.40 Nicklas Levinsen1980(M1)Københavns SK122.515.2373.61TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
87103.65 Mathias H. Peetz1998(S)Odense BBC122.515.2273.54Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8898.35 Oliver B Johansen2001(J)Sportscenter120.015.2873.52Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8999.25 Tim K Hammer1998(S)Københavns SK120.015.2173.25TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
90100.70 Christoffer Jensen2001(J)Sportshøjskolen117.514.7971.31Aask Open, Klassisk (3-kamp)
91102.14 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK117.514.7070.92DM Klassisk (3-kamp)
92102.25 Svend Bradtberg1962(M3)Ares115.014.3869.39SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
93102.50 Hamza Brulic2006(SJ)Hvidovre SF115.014.3669.32TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9497.00 Magnus H Winther1999(S)Amager PL112.514.4269.33TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9598.20 Finn W Nielsen1975(M1)Hjørring SS112.514.3468.97Aask Open, Klassisk (3-kamp)
9693.87 Janus Priess1990(S)Aarhus AK110.014.3368.79JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
9798.26 Bertel Bolt-jørgensen1969(M2)Thisted VF107.513.6965.90DM Klassisk (3-kamp)
9893.50 Hans Thyssing1953(M4)Tårnby SK105.013.7065.79VM
9994.55 Oliver B Frandsen2006(SJ)Herkules102.513.3063.90DM Klassisk Bænkpres
10098.28 Lasse L Andersen2003(J)Hjørring SS102.513.0662.82JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
10194.65 Frederik R Jørgensen2006(SJ)Pure PP92.512.0057.64DM Klassisk Bænkpres
10298.65 Gustav K Thomsen2005(SJ)BK Limfjord92.511.7656.61DM Klassisk (3-kamp)
10395.28 Allan S Kornval1944(M4)Roskilde AK80.010.3449.701. runde af Divisionsturneringen, Øst
104102.45 Christian Hansen2004(J)Haderslev SK75.09.3745.22Aask Open, Klassisk (3-kamp)

120 kg
1114.34 Frederik D Sinkbæk2001(J)Aalborg SK205.524.40119.60DM Klassisk (3-kamp)
2109.50 Regin SGA Stergakis2002(J)Roskilde AK200.024.22117.86Finale, Divisionsturneringen
3112.95 Jonathan Gelslev1990(S)Københavns SK197.523.58115.32DM Klassisk Bænkpres
4114.70 Lars Mikkelsen1962(M3)Videbæk SK195.023.12113.39DM Klassisk Bænkpres
5115.15 Tobias W Jensen1998(S)Ares195.023.08113.26TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6118.00 Mads B Holst1989(S)Aalborg SK192.522.54111.11DM Klassisk Bænkpres
7118.12 Ulrik H Schmidt2002(J)VK Kono190.022.24109.65JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
8119.55 Jens P Smalbro1994(S)Aalborg SK185.021.54106.45VM Klassisk (3-kamp)
9112.50 Peter H Eriksen1970(M2)Rødby M182.521.83106.69Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
10110.00 Henrik Sørensen1973(M2)Gudenådalens SK175.021.15102.99DM Klassisk Bænkpres
11112.42 Mads Østergaard1995(S)Aarhus AK175.020.94102.32DM Klassisk (3-kamp)
112.43 Mikkel K Nørgaard2004(J)Aalborg SK175.020.94102.32JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
13105.20 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK172.521.28103.02Finale, Divisionsturneringen
14112.42 Mike Adelholm1994(S)PO Esbjerg170.020.3499.40HaSK Open (3-kamp)
15114.80 Laurits E Due2002(J)Ares170.020.1598.82DM Klassisk (3-kamp)
16116.14 Andreas Olsen1997(S)Københavns SK170.020.0598.52DM Klassisk (3-kamp)
17108.42 Jonas VW Lundberg1983(M1)Aalborg SK167.520.3899.03DM Klassisk (3-kamp)
18118.85 Mikkel Lindgreen1990(S)VK Kono167.519.5596.51TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
19118.59 Christopher N Nissen1997(S)Horsens SK160.018.7092.24JM Klassisk Styrkeløft, Herrer (3-kamp)
20113.66 Stephan Vorup1973(M2)Thisted VF155.018.4690.35DM Klassisk (3-kamp)
21117.90 Jens LT Vinther1965(M2)Roskilde AK155.018.1689.50VM Masters Klassisk (3-kamp)
22115.46 Mark Guldager1996(S)AK Nordland152.518.0388.513. runde af Divisionsturneringen, Vest
115.50 Gabriel B Gosden1997(S)Københavns SK152.518.0388.51TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
24113.64 Janus Jespersen2003(J)Ares150.017.8687.44SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25117.50 Hjalte C Bruhn-Andersen2005(SJ)VK Kono150.017.6086.67DM Klassisk Bænkpres
26118.51 Jesper S Kjær1987(S)Pure PP150.017.5386.49DM Klassisk (3-kamp)
27113.20 Emil B Sørensen1998(S)Sportshøjskolen145.017.3084.62Aask Open, Klassisk (3-kamp)
113.20 Sebastian Sabroe1996(S)Aarhus AK145.017.3084.62TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
29117.55 Rune H Zachariassen1998(S)HG Styrkeløft140.016.4280.89TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
30114.80 Alex KB Stegmann1992(S)HG Styrkeløft135.016.0078.48TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
31116.10 Nima H Azad1995(S)Hvidovre SF135.015.9278.25TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
32116.65 Trygvi A Gaard1997(S)HG Styrkeløft135.015.8978.15TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
33117.20 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK135.015.8678.06DM Klassisk Bænkpres
34116.80 Lucas J Led2004(J)Roskilde AK130.015.2975.23TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
35119.80 Lars L Dahlgaard-Stokholm1974(M1)Haderslev SK125.014.5471.89Aask Open, Klassisk (3-kamp)
36109.35 Emil ES Nielsen2001(J)VK Kono112.513.6366.33Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk
37109.85 Jonas Clasen2000(J)Sportshøjskolen95.011.4955.93Aask Open, Klassisk (3-kamp)
38109.62 Silas GS Olesen2006(SJ)Horsens SK80.09.6847.13Finale, Divisionsturneringen

120+ kg
1163.34 Martin Simonsen1999(S)Rødby M232.523.92127.06EM (3-kamp)
2152.06 Malthe Lohse1995(S)Northern205.021.65113.20SM Klassisk Bænkpres
3130.66 Sedat Tecer1983(M1)Aarhus CF190.021.30107.37JM Klassisk Bænkpres
4139.28 Niels H Christensen1977(M1)Aalborg SK190.020.75106.25JM Klassisk Bænkpres
5146.08 Alexander O Andersen2000(J)Københavns SK185.019.83102.75EM Klassisk (3-kamp)
6130.30 Ricko B Henne1986(S)Zielkes FK182.520.48103.19DM Klassisk (3-kamp)
7153.02 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK177.518.7097.93JM Klassisk Bænkpres
8120.29 Laurits E Due2002(J)Ares172.520.0399.12SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
9145.71 Emil B Eriksen2001(J)Gudenådalens SK165.017.7191.67DM Klassisk (3-kamp)
10120.95 Hjalte C Bruhn-Andersen2005(SJ)VK Kono160.018.5491.82DM Klassisk (3-kamp)
11155.31 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK155.016.2485.34DM Klassisk (3-kamp)
12122.86 Jens LT Vinther1965(M2)Roskilde AK152.517.5587.21DM Klassisk (3-kamp)
13155.95 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK152.515.9583.92TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
14142.00 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.016.2683.64DM Klassisk Bænkpres
15127.89 Malte OM Andersen1994(S)AK Sydkysten140.015.8479.42SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
16139.35 Jacob H Krebs1995(S)Rødby M135.014.7475.49DM Klassisk Bænkpres
17126.20 Robert N Jæger1972(M2)Randers SM130.014.7973.94DM Klassisk Bænkpres
18121.80 Emil ES Nielsen2001(J)VK Kono127.514.7373.06DM Klassisk Bænkpres
19132.75 Yannick B Jørgensen2005(SJ)Hydra SK125.013.9270.44TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
20129.38 Masar FA Alhaikal1994(S)Rødby M100.011.2656.612. runde af Divisionsturneringen, Øst
21129.07 Jesper R Madsen1970(M2)Københavns SK50.05.6328.32SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt