Rangliste

Bænkpres Rangliste 2022 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

74 kg
172.55 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK180.022.60131.331. runde af Divisionsturneringen, Øst
273.40 Anders S Ki1982(M1)Videbæk SK132.516.5195.86DM Styrkeløft (3-kamp)
373.10 Theis VR Clemmensen2000(J)Pure PP120.014.9987.07DM Styrkeløft (3-kamp)
473.95 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M117.514.5784.56DM Styrkeløft (3-kamp)
571.60 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M115.014.5684.72DM Styrkeløft (3-kamp)
672.50 Brian H Holgersen1988(S)Pure PP115.014.4483.95DM Styrkeløft (3-kamp)
774.00 Peter Hansen1962(M3)Københavns SK87.510.8462.941. runde af Divisionsturneringen, Øst

83 kg
183.00 Mickel Dahl Flensborg1996(S)Tårnby SK177.520.50118.48DM Styrkeløft (3-kamp)
280.90 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK125.014.6584.74DM Styrkeløft (3-kamp)

93 kg
192.75 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen285.030.95179.27EM (3-kamp)
286.25 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK225.025.42146.931. runde af Divisionsturneringen, Øst
392.65 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK190.020.65119.57DM Styrkeløft (3-kamp)
492.75 Kim Salby1961(M3)AK Odin180.019.55113.22DM Styrkeløft (3-kamp)
589.50 Erik Rasmussen1962(M3)ER Powerlifting160.017.71102.43DM Styrkeløft (3-kamp)
693.00 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK160.017.35100.51DM Styrkeløft (3-kamp)
783.28 Jacob K Sørensen2000(J)Sportshøjskolen130.014.9886.611. runde af Divisionsturneringen, Vest
890.70 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK130.014.2982.67DM Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
197.40 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen262.527.81161.49DM Styrkeløft (3-kamp)
2102.40 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK232.524.04140.20DM Styrkeløft (3-kamp)
3103.60 Martin B Thomsen2002(J)Sportshøjskolen222.522.88133.59EM (3-kamp)
4100.17 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF220.022.99133.80EM (3-kamp)
5102.55 Kasper Martinussen1996(S)Pure PP217.522.47131.09DM Styrkeløft (3-kamp)
696.55 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK192.520.48118.89DM Styrkeløft (3-kamp)
799.20 Magnus W Sørensen1995(S)Horsens SK190.019.95116.01DM Styrkeløft (3-kamp)
8104.50 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK160.016.3995.78DM Styrkeløft (3-kamp)
9103.20 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas157.516.2394.70DM Styrkeløft (3-kamp)
1094.06 Thomas B Jensen1982(M1)AK Nordland127.513.7579.671. runde af Divisionsturneringen, Vest
1196.75 John Lukassen1961(M3)Gudenådalens SK125.013.2977.13DM Styrkeløft (3-kamp)

120 kg
1117.10 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF265.025.86153.25DM Styrkeløft (3-kamp)
2118.80 Martin Tryk1992(S)Horsens SK262.525.47151.28DM Styrkeløft (3-kamp)
3116.00 Lars Mikkelsen1962(M3)Videbæk SK230.022.53133.33DM Styrkeløft (3-kamp)
4111.15 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK205.020.44120.25DM Styrkeløft (3-kamp)
5110.70 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen200.019.97117.48DM Styrkeløft (3-kamp)
6114.25 Martin A Dreyer1995(S)Aarhus AK200.019.71116.42DM Styrkeløft (3-kamp)
7119.90 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS182.517.64104.94DM Styrkeløft (3-kamp)

120+ kg
1130.95 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK257.524.11145.46DM Styrkeløft (3-kamp)
2149.05 Christoffer Jensen1993(S)Horsens SK195.017.55107.99DM Styrkeløft (3-kamp)
3165.00 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK180.015.7998.23DM Styrkeløft (3-kamp)
4124.50 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK167.515.9795.53DM Styrkeløft (3-kamp)
5139.85 Frederik L Hansen1997(S)Aarhus AK155.014.2186.63DM Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt