Rangliste

Bænkpres Rangliste 2022 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

53 kg
149.82 Noah B Jensen2008(SJ)Aarhus AK55.09.9756.50DM Klassisk Bænkpres

59 kg
158.85 Danny C Huynh1999(J)Aalborg SK130.021.54112.87Aask Open, Klassisk (3-kamp)
253.54 Nikolai G Hansen2007(SJ)Target65.011.3361.89SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
350.12 Noah B Jensen2008(SJ)Aarhus AK57.510.3958.68DM Klassisk Bænkpres

66 kg
166.00 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK140.021.82109.93DM Klassisk Bænkpres
264.85 Asbjørn Tinning2003(J)AK Nordland120.018.8895.60Aask Open, Klassisk (3-kamp)
365.16 Victor Ø Kolvig2005(SJ)Rødby M97.515.3077.38SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
462.80 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.514.8075.75Aask Open, Klassisk (3-kamp)
565.00 Mikkel Skøttrup-jensen2006(SJ)Aalborg SK92.514.5473.56Aask Open, Klassisk (3-kamp)
664.94 Johnny Luu2006(SJ)VK Kono85.013.3667.64DM Klassisk Bænkpres
763.77 Jesper F Ravn2004(SJ)Thisted VF75.011.9160.62DM Klassisk (3-kamp)
865.44 Bertram Valbak2007(SJ)Horsens SK75.011.7459.30DM Klassisk (3-kamp)
965.70 Emil Pedersen2007(SJ)AK Odin72.511.3357.14DM Klassisk (3-kamp)
1065.08 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem60.09.4247.66DM Klassisk (3-kamp)

74 kg
173.85 Matti Christensen1995(S)Thisted VF197.529.03142.28VM Klassisk (3-kamp)
273.94 Frederik OT Mogensen1994(S)Aarhus AK140.020.56100.76DM Klassisk Bænkpres
372.68 Thomas H Meldgaard1992(S)VK Kono137.520.38100.20DM Klassisk Open (3-kamp)
473.32 Lasse K Madsen1990(S)Aalborg SK137.520.2899.56JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
573.71 Anders S Ki1982(M1)Videbæk SK135.019.8697.38JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
671.80 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK132.519.7697.412. runde af Divisionsturneringen, Øst
773.70 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK130.019.1393.78DM Klassisk (3-kamp)
873.40 Henrik Vinter1976(M1)Randers SM127.518.8092.25DM Klassisk Bænkpres
968.32 Asbjørn Tinning2003(J)AK Nordland125.019.1395.46DM Klassisk Bænkpres
1071.81 Jacob K Heise2003(J)Thisted VF125.018.6491.89DM Klassisk (3-kamp)
1173.10 Christopher S Simonsen1996(S)Hvidovre SF125.018.4790.70Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1273.10 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF122.518.1088.89DM Klassisk Bænkpres
1373.90 August B Hjort2006(SJ)AK Nordland122.518.0088.20JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1471.90 Victor Knudsen1999(J)Københavns SK120.017.8888.14SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1572.48 Emil D Monberg1998(S)Aalborg SK120.017.8187.61DM Klassisk Open (3-kamp)
1672.92 John Terragni1947(M4)Aalborg SK120.017.7587.23JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1773.26 Fillip S Oddersborg2002(J)Sportshøjskolen117.517.3485.13DM Klassisk Bænkpres
1872.40 Niklas S Jepsen2003(J)Haderslev SK115.017.0884.03NM Klassisk (3-kamp)
1973.40 Ruben N Donde2001(J)Københavns SK115.016.9583.20DM Klassisk Bænkpres
2071.90 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M112.516.7782.63Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2172.83 Theis VR Clemmensen2000(J)Pure PP110.016.2880.04JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2273.10 Brian H Holgersen1988(S)Pure PP110.016.2579.82Aask Open, Klassisk (3-kamp)
73.14 Tomaz Radys1985(S)Københavns SK110.016.2579.79SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2471.06 Alexander Bondeé2001(J)Rødby M100.014.9974.09SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2571.96 Jacob Joon2004(SJ)BK Limfjord95.014.1569.73DM Klassisk Bænkpres
2670.71 Marcus Kordal2002(J)Gudenådalens SK92.513.9168.79DM Klassisk (3-kamp)
2770.79 Christian I Bakke2006(SJ)Thisted VF92.513.9068.73JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2872.14 Mads Houmann2005(SJ)Roskilde AK92.513.7667.77SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2973.30 Peter Hansen1962(M3)Københavns SK90.013.2865.18DM Klassisk (3-kamp)
3072.97 Emil Pedersen2007(SJ)AK Odin87.512.9463.58JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3173.84 Asger W Yde2003(J)AK Nordland77.511.3955.83JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3272.31 Theodor N Friis2005(SJ)AK Nordland75.011.1454.86DM Klassisk (3-kamp)
3367.60 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK55.08.4742.362. runde af Divisionsturneringen, Øst

83 kg
181.72 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(S)Pure PP195.027.21131.39JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
282.88 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK187.525.97125.27DM Klassisk Bænkpres
381.50 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK175.024.45118.11EM Bænkpres
481.80 Martin F Madsen1998(S)Aarhus AK175.024.40117.85DM Klassisk Bænkpres
582.72 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas165.022.88110.35DM Klassisk Bænkpres
680.84 Nicolai B Kriegbaum1996(S)Roskilde AK155.021.74105.14SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
782.16 Kasper Sørensen1994(S)Københavns SK155.021.57104.10DM Klassisk Open (3-kamp)
882.46 Jonas K Larsen1990(S)VK Kono155.021.53103.87JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
980.64 Mathias Kloch1995(S)VK Kono150.021.07101.90DM Klassisk Open (3-kamp)
1082.52 Rasmus Jefsen2000(J)Gudenådalens SK150.020.82100.47DM Klassisk Bænkpres
1182.20 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK147.520.5299.03NM Klassisk (3-kamp)
1281.35 Simon Donde1966(M2)Københavns SK145.020.2897.961. runde af Divisionsturneringen, Øst
1376.75 Frederik OT Mogensen1994(S)Aarhus AK142.520.5399.95JM Klassisk Bænkpres
1482.96 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK140.019.3893.48DM Klassisk Open (3-kamp)
1580.84 Lucas O Rasmussen1998(S)HG Styrkeløft137.519.2993.27SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1682.15 Jacob K Sørensen2000(J)Sportshøjskolen137.519.1392.35Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1779.38 Joshua J Cope2003(J)Holstebro S135.019.1292.62DM Klassisk Bænkpres
1880.00 Emil Ottosen2001(J)Københavns SK130.018.3388.75Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1980.74 Rene H Vester1971(M2)SK Atlas130.018.2588.24DM Klassisk Bænkpres
2082.78 Gustav T Seyffart2004(SJ)VK Kono130.018.0286.92DM Klassisk Bænkpres
2182.87 Martin H Stenvang2001(J)AK Frem130.018.0186.85JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2281.67 Andreas Due2005(SJ)Københavns SK128.017.8686.27DM Klassisk (3-kamp)
2381.35 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen127.517.8386.14NM Klassisk (3-kamp)
2478.25 Ruben N Donde2001(J)Københavns SK125.017.8386.561. runde af Divisionsturneringen, Øst
2581.11 Samuel F Søndergaard2000(J)Aarhus AK125.017.5184.61DM Klassisk (3-kamp)
2681.89 Martin Bundgaard2000(J)Aarhus AK125.017.4284.11JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2782.64 Erik Rasmussen1962(M3)ER Powerlifting125.017.3483.65VM Masters, Klassisk (3-kamp)
2879.02 August B Hjort2006(SJ)AK Nordland122.517.3984.29DM Klassisk Bænkpres
2982.41 Johannes Perret-gentil2002(J)Roskilde AK122.517.0282.11DM Klassisk (3-kamp)
3082.55 Uzay D Dinc1997(S)Hvidovre SF122.517.0082.04Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3180.58 Philip B Madsen1995(S)PO Esbjerg120.016.8681.55JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3281.80 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK120.016.7380.81DM Klassisk (3-kamp)
3380.74 Stephan Knudsen1994(S)PO Esbjerg117.516.4979.76JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
80.79 Mathias Ølgaard2004(SJ)Aalborg SK117.516.4979.72JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3581.08 Pete Rsørensen1992(S)Roskilde AK117.516.4679.55SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3681.44 Joakim G Larsen2002(J)HG Styrkeløft117.516.4279.34DM Klassisk (3-kamp)
3782.00 Rune Ø Schrøder2000(J)AK Nordland117.516.3779.01JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3882.01 Mathias F Vestergaard2001(J)Pure PP117.516.3679.00DM Klassisk (3-kamp)
3974.40 Tomaz Radys1985(S)Københavns SK115.016.8482.413. runde af Divisionsturneringen, Øst
4077.00 Bo Petersen1962(M3)Randers SM115.016.5480.49DM Klassisk Bænkpres
4180.42 Kasper Hoffmann2001(J)AK Odin115.016.1878.263. runde af Divisionsturneringen, Vest
4280.55 Jonas H Andersen1998(S)Sportscenter115.016.1678.18Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4381.42 Thor Bengtsson2005(SJ)Pure PP115.016.0777.66DM Klassisk (3-kamp)
4481.59 Andreas Holm2003(J)Gudenådalens SK115.016.0677.56DM Klassisk (3-kamp)
4578.20 Anders E Stilbo1996(S)Hvidovre SF112.516.0577.93Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4680.77 Tobias H Juul2002(J)Gudenådalens SK112.515.7976.34DM Klassisk (3-kamp)
4781.20 Suersaq N Kristiansen2007(SJ)Thisted VF112.515.7576.10DM Klassisk Bænkpres
4881.65 Tore Beier2002(J)Haderslev SK112.515.7075.84Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4980.48 Saxo L Skibye2007(SJ)Target110.015.4774.81SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5081.93 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK110.015.3374.00DM Klassisk (3-kamp)
5178.32 Rune G Amstrup1999(J)Aarhus SVK105.014.9772.67DM Klassisk (3-kamp)
5282.34 Frede F Jakobsen2001(J)Københavns SK105.014.5970.42SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5381.45 Christian H Mohr2002(J)Pure PP102.514.3269.20JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5477.22 Philip T Borg2003(J)Target100.014.3669.85DM Klassisk (3-kamp)
5577.90 Noel J Bøgh2006(SJ)Target100.014.3069.45SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5678.70 Otto Stoklund2004(SJ)Sportscenter100.014.2268.99Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5781.38 Dat Nguyen2002(J)Gudenådalens SK100.013.9867.55DM Klassisk (3-kamp)
5881.73 Erlend Gjersdal1990(S)Aarhus CF100.013.9567.37JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5981.84 Rasmus Adrian1954(M3)ER Powerlifting100.013.9467.32DM Klassisk (3-kamp)
6080.60 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia95.013.3564.55DM Klassisk Bænkpres
6181.32 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK90.012.5960.82SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6276.20 Theodor N Friis2005(SJ)AK Nordland82.511.9358.15JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6377.74 Asger W Yde2003(J)AK Nordland82.511.8157.37DM Klassisk (3-kamp)
6480.25 David M Bruhn1990(S)Københavns SK82.511.6256.222. runde af Divisionsturneringen, Øst
6579.00 Thor S Byrdal2000(J)Københavns SK80.011.3655.062. runde af Divisionsturneringen, Øst
6681.58 Simon B Pedersen2003(J)Pure PP70.09.7747.22DM Klassisk Bænkpres

93 kg
192.28 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen195.525.67123.26JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
292.66 Daniel H Machado1998(S)Target195.025.56122.71SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
391.25 Michael Herrmann1988(S)Aarhus AK192.525.42122.05EM Bænkpres
492.70 Jakob LR Nielsen2000(J)Pure PP187.524.57117.98NM Klassisk, Bænkpres
591.14 Kasper Pørksen1988(S)ER Powerlifting182.524.11115.78DM Klassisk Bænkpres
686.00 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK180.024.48117.723. runde af Divisionsturneringen, Øst
791.82 Jukka Rysgaard1991(S)Thisted VF180.023.70113.78DM Klassisk Open (3-kamp)
892.52 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK177.523.28111.77DM Klassisk Open (3-kamp)
988.24 Sebastian P Holt1998(S)HG Styrkeløft172.523.16111.26DM Klassisk Open (3-kamp)
1092.02 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP172.522.68108.92DM Klassisk Open (3-kamp)
1191.54 Benjamin Poulsen1997(S)Norce165.021.75104.45SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1291.11 Niklas Lundholm2000(J)Aarhus AK162.521.47103.11DM Klassisk (3-kamp)
1391.78 Martin Faber1982(M1)AK Frem162.521.40102.73DM Klassisk Bænkpres
1492.68 Daniel Dørge1993(S)VK Kono162.521.29102.25DM Klassisk Bænkpres
1590.00 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland160.521.34102.46DM Klassisk (3-kamp)
1684.00 Martin F Madsen1998(S)Aarhus AK160.022.01106.051. runde af Divisionsturneringen, Vest
1786.35 Victor Dreisig1992(S)PO Esbjerg160.021.71104.42JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1889.24 Steffen Botterhuis1999(J)Sportshøjskolen160.021.36102.59DM Klassisk Bænkpres
1991.35 Marcus Kruhøffer2000(J)AK Atlas160.021.12101.39Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2090.50 Marc Pedersen1994(S)Roskilde AK155.020.5598.67DM Klassisk Open (3-kamp)
2191.62 Sigurd P Lindholm2000(J)Sportshøjskolen155.020.4398.07DM Klassisk Open (3-kamp)
2291.96 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.020.3997.90DM Klassisk Open (3-kamp)
2391.38 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK152.520.1296.61SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2492.71 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK151.019.7894.99DM Klassisk (3-kamp)
2590.88 Jakob Thorbjørnsen1998(S)Odense BBC150.019.8595.30DM Klassisk Open (3-kamp)
2691.15 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem150.019.8295.15DM Klassisk (3-kamp)
2791.97 Julius CB Struntze2003(J)Aalborg SK150.019.7394.74JM Klassisk Bænkpres
2890.92 Henning Frost Meyhoff1993(S)PO Esbjerg147.519.5193.68JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2987.96 Frederik S Haslund1992(S)Roskilde AK145.019.5093.68SM Klassisk Bænkpres
3091.08 Michael Broek1977(M1)AK Odin142.518.8390.433. runde af Divisionsturneringen, Vest
3191.31 Mathias R Vestergaard2002(J)Horsens SK142.518.8190.32JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3288.00 Anders V Nielsen1992(S)Sportshøjskolen140.018.8290.43Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3389.00 Frederik T Nielsen1989(S)Odense BBC140.018.7189.89Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3489.24 Jeppe Miksa2003(J)Ares140.018.6989.77SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3589.45 Thomas M Schaer1990(S)Hvidovre SF140.018.6789.66Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3690.44 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK140.018.5789.15DM Klassisk Bænkpres
3789.46 Philip Bang2002(J)Target135.018.0086.45DM Klassisk (3-kamp)
3891.99 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK135.017.7685.25JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3984.45 Andreas Due2005(SJ)Københavns SK132.518.1887.562. runde af Divisionsturneringen, Øst
4089.85 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland132.517.6384.65Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4190.98 Kevin C Christensen1999(J)AK Frem132.517.5284.12DM Klassisk Bænkpres
4291.15 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK132.517.5184.04Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4391.45 Tanapat Tuikrua2004(SJ)Pure PP132.517.4883.91JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4492.41 Ole Olsen1961(M3)Københavns SK132.517.3983.49DM Klassisk (3-kamp)
4589.96 Benjamin Cardel1994(S)Hvidovre SF130.017.2983.01SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4690.02 Kasper R Rasmussen1996(S)Københavns SK130.017.2882.98SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4790.30 Frederik B Larsen1999(J)AK Thorø130.017.2582.85Aask Open, Klassisk (3-kamp)
90.30 Jens Møller1966(M2)Sportscenter130.017.2582.85Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4990.74 Thomas K Bertelsen2004(SJ)AK Frem130.017.2182.65JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5091.12 Mathias Jensen1994(S)Holstebro S130.017.1882.47JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5188.10 Tore Beier2002(J)Haderslev SK127.517.1382.30JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5292.11 Thomas B Jensen1982(M1)AK Nordland127.516.7680.47DM Klassisk (3-kamp)
5385.73 Rasmus Sjøgren1995(S)AK Frem125.017.0281.90JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5489.96 Kristian P Ambrus2002(J)Horsens SK125.016.6279.812. runde af Divisionsturneringen, Vest
5586.85 Thor R Johansen1995(S)AK Nordland122.516.5879.69Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5688.62 Jules B Colding1966(M2)Hvidovre SF122.516.4178.83SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5791.91 Danny Tran1999(J)VK Kono122.516.1277.40DM Klassisk (3-kamp)
5891.96 Morten K Larsen2002(J)Target122.516.1177.37DM Klassisk (3-kamp)
5987.33 Thor Bengtsson2005(SJ)Pure PP120.016.1977.83JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6087.46 Rune Ø Schrøder2000(J)AK Nordland120.016.1877.76DM Klassisk (3-kamp)
6187.86 Jakob Engel1999(J)Aalborg SK120.016.1477.57DM Klassisk (3-kamp)
6290.02 Chris Golczyk1990(S)Randers SM120.015.9576.60DM Klassisk Bænkpres
6390.46 John Smedemark1976(M1)AK Odin120.015.9176.401. runde af Divisionsturneringen, Vest
90.50 Morten J Kyvsgaard1998(S)Albertslund SF120.015.9176.39SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6590.61 Kenneth Kyvsgaard1967(M2)Roskilde AK120.015.9076.34DM Klassisk (3-kamp)
6691.14 Kim Jensen1979(M1)Aalborg SK120.015.8576.13DM Klassisk Bænkpres
6789.20 Martin B Bendix1999(J)Sportshøjskolen115.015.3673.75Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6891.05 Anton Galsgaard2003(J)Vordingborg SK115.015.2072.99SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6991.35 Martin Dahm1978(M1)AK Nordland115.015.1872.88DM Klassisk (3-kamp)
7091.38 David M Nielsen1997(S)Københavns SK115.015.1772.85SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7183.64 Tobias H Juul2002(J)Gudenådalens SK112.515.5174.76DM Klassisk Bænkpres
7286.14 Laurits S Christiansen2003(J)Aarhus AK112.515.2973.51DM Klassisk (3-kamp)
7387.84 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus SVK112.515.1472.73DM Klassisk Bænkpres
7491.00 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK112.514.8771.43DM Klassisk Bænkpres
7585.57 Jacob M Barsøe2000(J)Sportshøjskolen110.015.0072.15JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7688.66 Jakob E Skot-hansen2001(J)Videbæk SK110.014.7370.77DM Klassisk (3-kamp)
88.75 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK110.014.7370.732. runde af Divisionsturneringen, Øst
7889.05 Jonas J Pedersen1998(S)Sportscenter110.014.7070.61Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7989.14 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK110.014.6970.57DM Klassisk Bænkpres
8090.19 Benjamin LT Mogensen1996(S)Aarhus AK110.014.6170.15JM Klassisk Bænkpres
8190.56 Marius H Poulsen2004(SJ)AK Frem110.014.5870.00DM Klassisk (3-kamp)
8292.85 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF110.014.4069.16Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8390.96 Magnus H Winther1999(J)Target107.514.2268.26SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8485.80 Mikkel Strandberg1997(S)Københavns SK105.014.2968.761. runde af Divisionsturneringen, Øst
8585.07 Anders Sørensen1999(J)Aarhus AK102.514.0167.45JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8687.44 Tim K Hammer1998(S)Københavns SK100.013.4964.81SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8790.82 Janus B Frandsen2005(SJ)BK Limfjord100.013.2363.55DM Klassisk Bænkpres
8892.05 Mikkel P Pedersen1980(M1)Horsens SK100.013.1563.13JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8992.15 Johannes Varming2001(J)Haderslev SK100.013.1463.10Aask Open, Klassisk (3-kamp)
9092.36 Dan Jespersen1985(S)Aarhus AK90.011.8156.73JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
9183.50 David M Bruhn1990(S)Københavns SK87.512.0858.203. runde af Divisionsturneringen, Øst

105 kg
1104.12 Rune Glud1982(M1)AK Nordland188.023.30112.67DM Klassisk (3-kamp)
2103.50 Stig Bukli-eriksen1990(S)Gudenådalens SK180.022.37108.11JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3103.74 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK177.522.04106.52DM Klassisk Open (3-kamp)
4104.52 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK177.521.96106.23DM Klassisk Bænkpres
594.80 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK172.522.36107.403. runde af Divisionsturneringen, Øst
6104.00 Regin SGA Stergakis2002(J)Roskilde AK172.521.39103.43SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7104.52 Martin B Thomsen2002(J)Sportshøjskolen172.521.34103.24DM Klassisk Bænkpres
896.14 Daniel Dørge1993(S)VK Kono170.021.88105.183. runde af Divisionsturneringen, Vest
9104.68 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen170.021.02101.69DM Klassisk Bænkpres
10101.78 Jonas M Brandt1998(S)Hydra SK167.520.98101.24DM Klassisk Open (3-kamp)
11104.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK167.520.77100.431. runde af Divisionsturneringen, Øst
1297.58 Marc O Schlichting1998(S)Roskilde AK165.021.09101.44SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13103.60 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen165.020.5099.07Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1496.80 Lasse L Kjeldsberg1997(S)PO Esbjerg162.520.85100.25JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1598.20 Alexandur S Jacobsen1991(S)Target162.520.7199.631. runde af Divisionsturneringen, Øst
16101.70 Malthe B Fuglkjær2004(SJ)Gudenådalens SK160.020.0596.74JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17102.74 Frederik H Vissing1997(S)Roskilde AK160.019.9696.37DM Klassisk Open (3-kamp)
18103.10 Asbjørn N Nielsen1999(J)Atlas MF160.019.9296.24DM Klassisk (3-kamp)
19103.60 Christian N Enger2001(J)AK Frem160.019.8896.06NM Klassisk (3-kamp)
20104.12 Kasper T Hvidkjær2001(J)Aarhus AK160.019.8395.89JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21104.56 Mike Adelholm1994(S)PO Esbjerg160.019.7995.74JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2299.36 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK157.519.9696.11JM Klassisk Bænkpres
2397.04 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK155.019.8695.51DM Klassisk Bænkpres
2499.80 Andre A Jæger1989(S)Aarhus CF155.019.6094.41Aask Open, Klassisk (3-kamp)
25100.66 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS155.019.5294.09DM Klassisk Bænkpres
26101.90 Frederik S Faber2000(J)Sportshøjskolen155.019.4193.64Aask Open, Klassisk (3-kamp)
27102.00 Esben V Rasmussen1997(S)Aarhus AK155.019.4093.60Aask Open, Klassisk (3-kamp)
28100.90 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK152.519.1892.483. runde af Divisionsturneringen, Øst
29102.34 Anton S Egholm1996(S)Aalborg SK152.519.0691.99DM Klassisk Bænkpres
3096.78 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem150.019.2592.54DM Klassisk Bænkpres
31103.38 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK150.018.6590.14DM Klassisk Open (3-kamp)
103.40 Victor Lahm2000(J)Aalborg SK150.018.6590.14DM Klassisk Bænkpres
33104.05 Jonas VW Lundberg1983(S)Aalborg SK150.018.6089.93Aask Open, Klassisk (3-kamp)
34104.28 Lukas F Hansen1996(S)Københavns SK147.518.2788.35SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
35104.74 Sebastian H Sørensen1998(S)Aalborg SK147.518.2388.22JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
36105.00 Jørgen Grandjean-Thomsen1989(S)Thisted VF147.518.2188.15Aask Open, Klassisk (3-kamp)
37100.50 Michael Madsen1998(S)Aalborg SK145.018.2788.07Aask Open, Klassisk (3-kamp)
38101.73 Ari Lützen1998(S)Aalborg SK145.018.1787.65JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
39103.34 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK145.018.0487.15DM Klassisk Bænkpres
40103.73 Asger V Jensen1999(J)VK Kono145.018.0087.03DM Klassisk (3-kamp)
41104.14 Adam E Karsø2000(J)Sportshøjskolen145.017.9786.90DM Klassisk (3-kamp)
42104.32 Elias L Madsen1996(S)Københavns SK145.017.9686.84DM Klassisk Open (3-kamp)
43104.60 Sebastian Feldskov1991(S)Hvidovre SF145.017.9386.77Aask Open, Klassisk (3-kamp)
44103.50 Mathias J Fischer1993(S)Københavns SK142.517.7185.59Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4596.03 Martin H Stenvang2001(J)AK Frem140.018.0386.66DM Klassisk (3-kamp)
46101.10 Daniel B Nielsen1995(S)Aarhus CF140.017.5984.84Aask Open, Klassisk (3-kamp)
47103.60 Kristian A Fisker1995(S)Odense BBC140.017.3984.06Aask Open, Klassisk (3-kamp)
48104.24 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF140.017.3483.87DM Klassisk Bænkpres
4993.40 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK135.017.6284.633. runde af Divisionsturneringen, Øst
5095.62 Kim Salby1961(M3)AK Odin135.017.4283.73DM Klassisk (3-kamp)
51104.55 Sebastian Sabroe1996(S)Aarhus AK135.016.7080.80Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5299.60 Janus Jespersen2003(J)Ares132.516.7780.77SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
53104.10 Emil B Sørensen1998(S)Sportshøjskolen132.516.4279.42Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5496.66 Rasmus Onsberg2001(J)Videbæk SK130.016.6980.25DM Klassisk (3-kamp)
55102.10 Mathias S Andersen1997(S)VK Kono130.016.2678.48Aask Open, Klassisk (3-kamp)
56102.96 Simon Jørgensen1993(S)HG Styrkeløft130.016.2078.23SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
102.98 Jens K Frederiksen1982(M1)Holstebro S130.016.2078.23DM Klassisk Bænkpres
58103.87 Michael K Jensen1980(M1)HG Styrkeløft130.016.1377.99DM Klassisk (3-kamp)
59100.54 Peter L Bæk1997(S)Hydra SK127.516.0777.431. runde af Divisionsturneringen, Vest
6093.80 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK125.016.2878.212. runde af Divisionsturneringen, Øst
61102.55 Gabriel B Gosden1997(S)Københavns SK125.015.6075.342. runde af Divisionsturneringen, Øst
62103.10 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas125.015.5775.19DM Klassisk Bænkpres
63103.67 Lucas Pintos2001(J)Target125.015.5375.04DM Klassisk (3-kamp)
6494.22 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK122.515.9276.49DM Klassisk Bænkpres
65100.40 Rasmus P Ebbesen1995(S)Pure PP122.515.4574.43Aask Open, Klassisk (3-kamp)
66102.20 Eise P Poulsen1967(M2)Københavns SK122.515.3273.93SM Klassisk Bænkpres
6794.35 Oliver Raahauge1998(S)Københavns SK120.015.5974.881. runde af Divisionsturneringen, Øst
6897.85 Viktor Biener1998(S)Hvidovre SF120.015.3273.68Aask Open, Klassisk (3-kamp)
69100.76 Mads T Olesen1976(M1)Roskilde AK120.015.1172.82SM Klassisk Bænkpres
7098.80 Noah Keldsen2002(J)Pure PP117.514.9371.86DM Klassisk Bænkpres
71104.65 Emirhan Yilmaz2000(J)Hvidovre SF117.514.5370.30Aask Open, Klassisk (3-kamp)
72104.32 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK115.014.2468.87SM Klassisk Bænkpres
7394.20 Svend Bradtberg1962(M3)Ares112.514.6370.25VM Masters, Klassisk (3-kamp)
7499.42 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia110.013.9367.10DM Klassisk Bænkpres
7596.12 Peter I Jensen-Smidt2002(J)Pure PP105.013.5264.97JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
76103.20 Jonas Clasen2000(J)Sportshøjskolen100.012.4560.13JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
77100.66 Ibrahim A Rifai2003(J)Thisted VF97.512.2859.18JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)

120 kg
1119.45 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen232.527.08133.80VM
2107.50 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK207.525.34123.012. runde af Divisionsturneringen, Øst
3107.60 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK195.023.80115.561. runde af Divisionsturneringen, Øst
4109.18 Rune Glud1982(M1)AK Nordland192.523.34113.561. runde af Divisionsturneringen, Vest
5110.80 Jesper Vogelius2000(J)Ares192.523.19113.04Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6112.98 Frederik D Sinkbæk2001(J)Aalborg SK190.022.68110.94DM Klassisk Open (3-kamp)
7115.06 Jonathan Gelslev1990(S)Københavns SK185.021.91107.49DM Klassisk Bænkpres
8119.52 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS177.520.67102.15DM Klassisk Open (3-kamp)
9109.80 Mads B Holst1989(S)Aalborg SK175.021.17103.04DM Klassisk Bænkpres
10118.94 Thomas Skov1971(M2)Rødby M175.020.42100.82SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11111.08 Lars Mikkelsen1962(M3)Videbæk SK172.520.75101.22DM Klassisk Bænkpres
12108.62 Tobias W Jensen1998(S)Ares170.020.66100.44SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13116.08 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK170.020.0598.531. runde af Divisionsturneringen, Vest
14117.90 Mathias H Petersen2000(J)Aalborg SK170.019.9298.16DM Klassisk Bænkpres
15105.40 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK165.020.3498.47DM Klassisk Open (3-kamp)
16106.30 Mads Østergaard1995(S)AK Thorø162.519.9596.69Aask Open, Klassisk (3-kamp)
17109.20 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK162.519.7095.843. runde af Divisionsturneringen, Øst
18111.79 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF157.518.8992.25DM Klassisk (3-kamp)
19112.96 Andreas Olsen1997(S)Københavns SK157.518.8191.96DM Klassisk Open (3-kamp)
20116.95 Stefan Probst1987(S)Pure PP155.018.2289.67Aask Open, Klassisk (3-kamp)
21117.74 Hjalte C Bruhn-andersen2005(SJ)VK Kono155.018.1789.51JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22106.76 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem150.018.3889.13DM Klassisk Open (3-kamp)
23117.23 Jens LT Vinther1965(M2)Roskilde AK150.017.6286.73DM Klassisk (3-kamp)
24107.28 Finn Knudsen1947(M4)ER Powerlifting145.017.7386.01DM Klassisk Bænkpres
25112.82 Nicholaj Litchfield1993(S)Aarhus AK145.017.3284.69JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
26107.58 Per EV Alban1997(S)AK Frem142.517.4084.46JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27111.40 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen142.517.1283.55DM Klassisk Bænkpres
28112.85 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK140.016.7281.771. runde af Divisionsturneringen, Øst
29115.70 Jesper S Kjær1987(S)Pure PP137.516.2479.76JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
30110.94 Mads Nielsen2001(J)Aalborg SK125.015.0573.38JM Klassisk Bænkpres
31117.13 Yannick B Jørgensen2005(SJ)Hydra SK125.014.6972.29JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
32119.89 Lars L Dahlgaard-Stokholm1974(M1)Haderslev SK125.014.5471.88DM Klassisk (3-kamp)
33106.95 Emil ES Nielsen2001(J)VK Kono95.011.6356.41DM Klassisk (3-kamp)

120+ kg
1142.72 Martin Simonsen1999(J)Rødby M210.022.72117.01SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2136.72 Niels H Christensen1977(M1)Aalborg SK195.021.46109.36JM Klassisk Bænkpres
3134.60 Alexander O Andersen2000(J)Hvidovre SF170.018.8395.57NM Klassisk (3-kamp)
4125.88 Ricko B Henne1986(S)Zielkes FK165.018.7993.89JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5145.02 Emil B Eriksen2001(J)Gudenådalens SK165.017.7491.72DM Klassisk Bænkpres
6154.34 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK152.516.0184.04DM Klassisk Open (3-kamp)
7121.02 Hjalte C Bruhn-andersen2005(SJ)VK Kono150.017.3786.07DM Klassisk Bænkpres
8134.81 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM145.016.0581.50DM Klassisk (3-kamp)
9163.97 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK145.014.9079.20DM Klassisk (3-kamp)
10128.51 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK132.514.9675.10JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11122.30 Ryan Søndergaard1970(M2)Gudenådalens SK130.014.9974.43DM Klassisk Bænkpres
12121.14 Henning G Thorsen1959(M3)Horsens SK120.013.8968.84DM Klassisk Bænkpres
13137.68 Jacob H Krebs1995(S)Vordingborg SK115.012.6264.42SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt