Rangliste

Bænkpres Rangliste 2021 Udstyr
Flest IPF GL Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne
181.85 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen260.093.48175.01VM
2119.82 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen305.089.77175.41JM Bænkpres
3119.30 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen302.589.17174.15EM Bænkpres
492.65 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen265.087.85166.76EM (3-kamp)
5104.55 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK250.077.78149.63EM Bænkpres
6118.96 Martin Tryk1992(S)Horsens SK262.577.46151.23DM Bænkpres
785.20 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK220.076.90144.653. runde af Divisionsturneringen, Øst
892.49 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK225.074.66141.71JM Bænkpres
9131.21 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK255.072.93144.00DM Bænkpres
1072.83 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK177.570.09129.15DM Styrkeløft (3-kamp)
1181.41 Martin F Madsen1998(J)Aarhus AK193.069.66130.33DM Bænkpres
1293.82 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK207.568.29129.81DM Bænkpres
1398.65 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF210.067.24128.52EM (3-kamp)
1492.92 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK200.066.19125.68EM Masters (3-kamp)
1582.87 Mickel Dahl Flensborg1996(S)Tårnby SK185.065.92123.60DM Styrkeløft (3-kamp)
16103.38 Kasper Martinussen1996(S)Pure PP210.065.68126.19DM Styrkeløft (3-kamp)
17104.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK210.065.41125.79TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
18126.78 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF225.065.01127.85DM Bænkpres
1982.95 Benjamin F Andersen2001(J)Thisted VF182.564.99121.86NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
20103.92 Martin B Thomsen2002(J)AK Jyden207.564.74124.46NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
21113.00 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK212.563.93124.083. runde af Divisionsturneringen, Øst
2290.53 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden187.563.02119.34JM Styrkeløft (3-kamp)
2382.19 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF175.062.73117.50DM Bænkpres
2492.40 Kim Salby1961(M3)AK Odin188.562.59118.77VM Masters (3-kamp)
25106.38 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK195.060.19116.01DM Styrkeløft (3-kamp)
26153.90 Christoffer Jensen1993(S)Horsens SK215.059.24118.53TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
27110.62 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen195.059.18114.56NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
2885.79 Danni Iversen1987(S)Horsens SK170.059.14111.33DM Styrkeløft (3-kamp)
2982.45 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK162.558.12108.89TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
30116.30 Jacob Stegelmann1980(M1)Aarhus AK195.058.02112.96DM Bænkpres
3188.05 Mads Lehmann Broe1996(S)SDU Styrkeløft167.557.29108.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
3292.35 Ole Olsen1961(M3)Københavns SK170.056.46107.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
3373.37 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF140.054.92101.32DM Styrkeløft (3-kamp)
34109.20 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.054.92106.16VM Masters (3-kamp)
3589.70 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK160.054.08102.323. runde af Divisionsturneringen, Øst
3693.66 Martin Faber1982(S)AK Frem160.052.71100.18DM Styrkeløft (3-kamp)
37103.30 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas160.050.0696.18VM
3888.08 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem140.047.8790.38DM Styrkeløft (3-kamp)
88.09 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden140.047.8790.38Finale, Divisionsturneringen
4090.80 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland142.547.8190.573. runde af Divisionsturneringen, Vest
4171.60 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK117.547.1186.56TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
4273.80 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK120.046.8486.48VM Masters (3-kamp)
43164.60 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK170.046.3292.80TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
4471.41 Tobias Sørensen2004(SJ)Horsens SK115.046.2284.89DM Bænkpres
45163.95 Ronnie TP Schmücker1973(M1)Københavns SK165.044.9890.12DM Styrkeløft (3-kamp)
4670.90 Jacob K Heise2003(SJ)Thisted VF110.044.5081.64DM Styrkeløft (3-kamp)
4772.43 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M110.043.6580.36DM Styrkeløft (3-kamp)
48126.01 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK150.043.4285.34DM Styrkeløft (3-kamp)
4992.45 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.043.1581.903. runde af Divisionsturneringen, Øst
5082.40 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen120.042.9380.45DM Styrkeløft (3-kamp)
5171.10 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M105.042.3777.76DM Styrkeløft (3-kamp)
5290.28 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK125.042.0979.68DM Styrkeløft (3-kamp)
53114.10 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK135.040.4678.612. runde af Divisionsturneringen, Øst
5480.90 Martin S Thomasen1990(S)Aarhus AK107.538.9872.87TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5581.06 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK100.036.2167.71DM Styrkeløft (3-kamp)
5665.78 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK45.019.5935.43DM Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt