Rangliste

Bænkpres Rangliste 2021 Udstyr
Flest IPF GL Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne
181.85 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen260.093.48175.01VM
2119.82 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen305.089.77175.41JM Bænkpres
3119.30 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen302.589.17174.15EM Bænkpres
492.65 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen265.087.85166.76EM (3-kamp)
5104.55 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK250.077.78149.63EM Bænkpres
685.20 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK220.076.90144.653. runde af Divisionsturneringen, Øst
792.49 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK225.074.66141.71JM Bænkpres
8119.17 Martin Tryk1992(S)Horsens SK250.073.72143.98DM Styrkeløft (3-kamp)
9129.70 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK245.070.30138.62TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1072.83 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK177.570.09129.15DM Styrkeløft (3-kamp)
1198.65 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF210.067.24128.52EM (3-kamp)
1292.92 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK200.066.19125.68EM Masters (3-kamp)
1382.87 Mickel Dahl Flensborg1996(S)Tårnby SK185.065.92123.60DM Styrkeløft (3-kamp)
14103.38 Kasper Martinussen1996(S)Pure PP210.065.68126.19DM Styrkeløft (3-kamp)
15104.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK210.065.41125.79TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1682.95 Benjamin F Andersen2001(J)Thisted VF182.564.99121.86NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
17103.92 Martin B Thomsen2002(J)AK Jyden207.564.74124.46NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
18113.00 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK212.563.93124.083. runde af Divisionsturneringen, Øst
1990.53 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden187.563.02119.34JM Styrkeløft (3-kamp)
2092.40 Kim Salby1961(M3)AK Odin188.562.59118.77VM Masters (3-kamp)
2182.34 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF172.561.75115.70JM Bænkpres
22106.38 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK195.060.19116.01DM Styrkeløft (3-kamp)
23153.90 Christoffer Jensen1993(S)Horsens SK215.059.24118.53TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
24110.62 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen195.059.18114.56NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
2585.79 Danni Iversen1987(S)Horsens SK170.059.14111.33DM Styrkeløft (3-kamp)
2682.45 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK162.558.12108.89TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
2788.05 Mads Lehmann Broe1996(S)SDU Styrkeløft167.557.29108.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
2892.35 Ole Olsen1961(M3)Københavns SK170.056.46107.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
2973.37 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF140.054.92101.32DM Styrkeløft (3-kamp)
30109.20 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.054.92106.16VM Masters (3-kamp)
3189.70 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK160.054.08102.323. runde af Divisionsturneringen, Øst
3293.66 Martin Faber1982(S)AK Frem160.052.71100.18DM Styrkeløft (3-kamp)
33103.30 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas160.050.0696.18VM
3488.08 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem140.047.8790.38DM Styrkeløft (3-kamp)
3590.80 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland142.547.8190.573. runde af Divisionsturneringen, Vest
3671.60 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK117.547.1186.56TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
3773.80 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK120.046.8486.48VM Masters (3-kamp)
38164.60 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK170.046.3292.80TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
3987.74 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden132.545.4285.713. runde af Divisionsturneringen, Vest
40163.95 Ronnie TP Schmücker1973(M1)Københavns SK165.044.9890.12DM Styrkeløft (3-kamp)
4170.90 Jacob K Heise2003(SJ)Thisted VF110.044.5081.64DM Styrkeløft (3-kamp)
4272.43 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M110.043.6580.36DM Styrkeløft (3-kamp)
43126.01 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK150.043.4285.34DM Styrkeløft (3-kamp)
4492.45 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.043.1581.903. runde af Divisionsturneringen, Øst
4582.40 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen120.042.9380.45DM Styrkeløft (3-kamp)
4671.10 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M105.042.3777.76DM Styrkeløft (3-kamp)
4790.28 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK125.042.0979.68DM Styrkeløft (3-kamp)
48114.10 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK135.040.4678.612. runde af Divisionsturneringen, Øst
4980.90 Martin S Thomasen1990(S)Aarhus AK107.538.9872.87TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5081.06 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK100.036.2167.71DM Styrkeløft (3-kamp)
51103.69 George Olesen1960(M3)AK Jyden90.028.1154.02DM Styrkeløft (3-kamp)
5265.78 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK45.019.5935.43DM Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt