Rangliste

Bænkpres Rangliste 2021 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

66 kg
165.78 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK45.06.0435.43DM Styrkeløft (3-kamp)

74 kg
172.83 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK177.522.23129.15DM Styrkeløft (3-kamp)
273.37 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF140.017.45101.32DM Styrkeløft (3-kamp)
373.80 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK120.014.9086.48VM Masters (3-kamp)
470.90 Jacob K Heise2003(SJ)Thisted VF110.014.0281.64DM Styrkeløft (3-kamp)
572.29 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK110.013.8480.47DM Styrkeløft (3-kamp)
672.43 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M110.013.8280.36DM Styrkeløft (3-kamp)
771.10 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M105.013.3677.76DM Styrkeløft (3-kamp)

83 kg
182.66 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK215.024.89143.86DM Styrkeløft (3-kamp)
282.87 Mickel Dahl Flensborg1996(S)Tårnby SK185.021.38123.60DM Styrkeløft (3-kamp)
382.72 Benjamin F Andersen2001(J)Thisted VF177.520.54118.71DM Styrkeløft (3-kamp)
482.34 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF172.520.01115.70JM Bænkpres
582.92 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK157.518.20105.19EM (3-kamp)
677.79 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK125.015.0186.89EM Masters (3-kamp)
782.40 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen120.013.9280.45DM Styrkeløft (3-kamp)
881.06 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK100.011.7167.71DM Styrkeløft (3-kamp)

93 kg
192.65 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen265.028.80166.76EM (3-kamp)
292.49 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK225.024.47141.71JM Bænkpres
392.92 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK200.021.70125.68EM Masters (3-kamp)
492.40 Kim Salby1961(M3)AK Odin188.520.51118.77VM Masters (3-kamp)
590.53 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden187.520.63119.34JM Styrkeløft (3-kamp)
685.79 Danni Iversen1987(S)Horsens SK170.019.26111.33DM Styrkeløft (3-kamp)
788.08 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem140.015.6390.38DM Styrkeløft (3-kamp)
890.24 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK125.013.7779.69DM Styrkeløft (3-kamp)
90.28 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK125.013.7779.68DM Styrkeløft (3-kamp)
1091.91 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK122.513.3777.40DM Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
1104.41 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK240.024.59143.69JM Bænkpres
298.65 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF210.022.11128.52EM (3-kamp)
3103.38 Kasper Martinussen1996(S)Pure PP210.021.62126.19DM Styrkeløft (3-kamp)
4104.01 Martin B Thomsen2002(J)AK Jyden200.020.53119.92DM Styrkeløft (3-kamp)
5104.05 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK190.019.50113.91VM Masters (3-kamp)
6104.86 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen175.017.90104.62DM Styrkeløft (3-kamp)
7104.11 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK170.017.44101.90DM Styrkeløft (3-kamp)
893.66 Martin Faber1982(S)AK Frem160.017.29100.18DM Styrkeløft (3-kamp)
9103.69 George Olesen1960(M3)AK Jyden90.09.2554.02DM Styrkeløft (3-kamp)

120 kg
1119.82 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen305.029.49175.41JM Bænkpres
2119.17 Martin Tryk1992(S)Horsens SK250.024.23143.98DM Styrkeløft (3-kamp)
3110.10 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK210.021.02123.54SM Styrkeløft (3-kamp)
4106.38 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK195.019.81116.01DM Styrkeløft (3-kamp)
5109.64 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen185.018.55108.98JM Styrkeløft (3-kamp)
6109.20 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.018.08106.16VM Masters (3-kamp)
7106.39 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas160.016.2695.18DM Styrkeløft (3-kamp)
8114.10 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK135.013.3178.612. runde af Divisionsturneringen, Øst

120+ kg
1129.02 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK240.022.59135.94JM Bænkpres
2147.46 Christoffer Jensen1993(S)Horsens SK180.016.2599.83DM Styrkeløft (3-kamp)
3163.95 Ronnie TP Schmücker1973(M1)Københavns SK165.014.4990.12DM Styrkeløft (3-kamp)
4126.01 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK150.014.2485.34DM Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt