Rangliste

Bænkpres Rangliste 2021 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

66 kg
165.78 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK45.06.0435.43DM Styrkeløft (3-kamp)

74 kg
172.83 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK177.522.23129.15DM Styrkeløft (3-kamp)
273.37 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF140.017.45101.32DM Styrkeløft (3-kamp)
373.80 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK120.014.9086.48VM Masters (3-kamp)
471.60 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK117.514.8886.56TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
570.90 Jacob K Heise2003(SJ)Thisted VF110.014.0281.64DM Styrkeløft (3-kamp)
672.43 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M110.013.8280.36DM Styrkeløft (3-kamp)
771.10 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M105.013.3677.76DM Styrkeløft (3-kamp)

83 kg
181.85 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen260.030.27175.01VM
282.66 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK215.024.89143.86DM Styrkeløft (3-kamp)
382.87 Mickel Dahl Flensborg1996(S)Tårnby SK185.021.38123.60DM Styrkeløft (3-kamp)
482.95 Benjamin F Andersen2001(J)Thisted VF182.521.08121.86NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
582.34 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF172.520.01115.70JM Bænkpres
682.45 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK162.518.84108.89TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
777.79 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK125.015.0186.89EM Masters (3-kamp)
882.40 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen120.013.9280.45DM Styrkeløft (3-kamp)
980.90 Martin S Thomasen1990(S)Aarhus AK107.512.6072.87TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1081.06 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK100.011.7167.71DM Styrkeløft (3-kamp)

93 kg
192.65 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen265.028.80166.76EM (3-kamp)
292.49 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK225.024.47141.71JM Bænkpres
385.20 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK220.025.02144.653. runde af Divisionsturneringen, Øst
492.92 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK200.021.70125.68EM Masters (3-kamp)
592.40 Kim Salby1961(M3)AK Odin188.520.51118.77VM Masters (3-kamp)
690.53 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden187.520.63119.34JM Styrkeløft (3-kamp)
785.79 Danni Iversen1987(S)Horsens SK170.019.26111.33DM Styrkeløft (3-kamp)
892.35 Ole Olsen1961(M3)Københavns SK170.018.50107.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
988.05 Mads Lehmann Broe1996(S)SDU Styrkeløft167.518.71108.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1089.70 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK160.017.69102.323. runde af Divisionsturneringen, Øst
1190.80 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland142.515.6590.573. runde af Divisionsturneringen, Vest
1288.08 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem140.015.6390.38DM Styrkeløft (3-kamp)
1387.74 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden132.514.8385.713. runde af Divisionsturneringen, Vest
1492.45 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.014.1481.903. runde af Divisionsturneringen, Øst
1590.28 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK125.013.7779.68DM Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
1104.55 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK250.025.60149.63EM Bænkpres
298.65 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF210.022.11128.52EM (3-kamp)
3103.38 Kasper Martinussen1996(S)Pure PP210.021.62126.19DM Styrkeløft (3-kamp)
4104.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK210.021.53125.79TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
5103.92 Martin B Thomsen2002(J)AK Jyden207.521.31124.46NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
695.55 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK202.521.66125.633. runde af Divisionsturneringen, Øst
7104.05 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK190.019.50113.91VM Masters (3-kamp)
8104.86 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen175.017.90104.62DM Styrkeløft (3-kamp)
9104.11 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK170.017.44101.90DM Styrkeløft (3-kamp)
1093.66 Martin Faber1982(S)AK Frem160.017.29100.18DM Styrkeløft (3-kamp)
11103.30 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas160.016.4896.18VM
12103.69 George Olesen1960(M3)AK Jyden90.09.2554.02DM Styrkeløft (3-kamp)

120 kg
1119.82 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen305.029.49175.41JM Bænkpres
2119.30 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen302.529.30174.15EM Bænkpres
3119.17 Martin Tryk1992(S)Horsens SK250.024.23143.98DM Styrkeløft (3-kamp)
4113.00 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK212.521.04124.083. runde af Divisionsturneringen, Øst
5106.38 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK195.019.81116.01DM Styrkeløft (3-kamp)
6110.62 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen195.019.48114.56NM Sub-Junior, Junior (3-kamp)
7109.20 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.018.08106.16VM Masters (3-kamp)
8106.39 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas160.016.2695.18DM Styrkeløft (3-kamp)
9114.10 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK135.013.3178.612. runde af Divisionsturneringen, Øst

120+ kg
1129.70 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK245.023.02138.62TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
2153.90 Christoffer Jensen1993(S)Horsens SK215.019.18118.53TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
3164.60 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK170.014.9292.80TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
4163.95 Ronnie TP Schmücker1973(M1)Københavns SK165.014.4990.12DM Styrkeløft (3-kamp)
5126.01 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK150.014.2485.34DM Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt