Rangliste

Bænkpres Rangliste 2021 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

59 kg
156.30 Danny C Huynh1999(J)Aalborg SK127.521.63115.46DM Klassisk (3-kamp)
258.45 Victor Ø Kolvig2005(SJ)Rødby M90.014.9778.64TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

66 kg
165.25 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK135.021.17107.01DM Klassisk (3-kamp)
265.85 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK135.021.07106.20DM Klassisk (3-kamp)
365.10 Emil D Monberg1998(J)Aalborg SK97.515.3177.43DM Klassisk (3-kamp)
464.40 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem62.59.8750.09DM Klassisk (3-kamp)

74 kg
174.00 Matti Christensen1995(S)Thisted VF195.028.63140.26DM Klassisk (3-kamp)
273.19 Frederik K Christensen1991(S)Roskilde AK152.522.52110.56DM Klassisk Bænkpres
373.95 Frederik OT Mogensen1994(S)Aarhus AK140.020.56100.76DM Klassisk Bænkpres
472.40 Thomas H Meldgaard1992(S)VK Kono137.520.42100.47TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
573.75 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK135.019.8597.34DM Klassisk (3-kamp)
672.30 Lasse K Madsen1990(S)Aalborg SK130.019.3295.10DM Klassisk (3-kamp)
772.70 Benjamin M Stougaard1992(S)Holstebro S130.019.2694.71DM Klassisk (3-kamp)
872.87 John Terragni1947(M4)Aalborg SK121.017.9188.00DM Klassisk Bænkpres
972.90 Jacob K Heise2003(SJ)Thisted VF120.017.7587.25EM Klassisk (3-kamp)
1073.45 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC120.017.6986.78DM Klassisk (3-kamp)
1173.59 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF120.017.6786.66JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1273.96 Ruben N Donde2001(J)Københavns SK117.517.2584.55DM Klassisk Bænkpres
1371.45 Niklas S Jepsen2003(SJ)Haderslev SK112.516.8283.01TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1471.95 Tomaz Radys1985(S)Københavns SK110.016.3980.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1572.75 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M110.016.2980.10DM Klassisk (3-kamp)
1672.85 Gustav Heide-Jørgensen1998(J)Københavns SK110.016.2880.01DM Klassisk (3-kamp)
72.89 Troels Mouritzen1996(S)Aarhus SVK110.016.2879.99JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1872.70 Thor S Byrdal2000(J)Københavns SK107.515.9378.31DM Klassisk (3-kamp)
1972.91 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M107.515.9078.15NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
2073.60 Theis VR Clemmensen2000(J)Pure PP102.515.0974.02TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2170.85 Brian H Holgersen1988(S)Pure PP100.015.0274.26TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2271.75 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK90.013.4366.202. runde af Divisionsturneringen, Øst
2370.52 Tobias Sørensen2004(SJ)Horsens SK85.012.8063.34DM Klassisk Bænkpres
2471.25 David M Bruhn1990(S)Københavns SK77.511.6057.30TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

83 kg
182.45 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK182.525.35122.29VM Klassisk (3-kamp)
281.25 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK180.025.19121.70VM
381.95 Sebastian P Holt1998(J)HG Styrkeløft165.523.06111.32DM Klassisk (3-kamp)
481.95 Mads JT Mark1993(S)Aarhus SVK165.022.99110.98DM Klassisk Bænkpres
582.55 Rene S Jakobsen1989(S)Aarhus SVK160.022.21107.15TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
682.58 Jakob LR Nielsen2000(J)Pure PP157.521.86105.45NM Klassisk Bænkpres Sub-Junior, Junior
781.70 Jonas K Larsen1990(S)VK Kono155.021.63104.45DM Klassisk (3-kamp)
878.75 Nicolai B Kriegbaum1996(S)Roskilde AK150.021.33103.44TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
982.06 Kasper Sørensen1994(S)Københavns SK150.020.88100.82DM Klassisk Bænkpres
1075.26 Frederik K Christensen1991(S)Roskilde AK147.521.47104.86SM Klassisk Bænkpres
1180.65 Mathias Kloch1995(S)VK Kono147.520.72100.18DM Klassisk (3-kamp)
1282.28 Martin F Madsen1998(J)Sportshøjskolen147.520.5198.97JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1378.55 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK145.020.64100.15DM Klassisk (3-kamp)
1482.28 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.020.1697.30JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1582.32 Philip Munksgaard1989(S)Københavns SK140.019.4693.91SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1682.80 Simon Donde1966(M2)Københavns SK140.019.4093.592. runde af Divisionsturneringen, Øst
82.80 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK140.019.4093.59DM Klassisk (3-kamp)
1882.90 Benjamin F Andersen2001(J)Thisted VF137.519.0591.85DM Klassisk (3-kamp)
1979.60 Frederik T Nielsen1989(S)Odense BBC132.518.7490.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2081.90 Jacob K Sørensen2000(J)Sportshøjskolen132.518.4789.16TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2181.40 Tobias Jonsson1997(S)Odense BBC127.517.8286.11TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2282.30 Johannes Perret-gentil2002(J)Roskilde AK127.517.7385.54TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2382.65 Jeppe Miksa2003(SJ)Ares127.517.6985.32TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2481.35 Mads K Christensen2003(SJ)Holstebro S125.017.4884.45DM Klassisk (3-kamp)
2582.40 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen125.017.3783.80DM Klassisk (3-kamp)
2682.60 Paw Eistrup1993(S)Aalborg SK125.017.3583.68DM Klassisk (3-kamp)
2782.82 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK125.017.3283.55DM Klassisk Bænkpres
2882.86 Jesper E Overgaard1974(M1)Aalborg SK122.516.9781.85VM Klassisk (3-kamp)
2978.52 Ruben N Donde2001(J)Københavns SK120.017.0982.91Finale, Divisionsturneringen
3081.22 Bo Jensen1955(M3)AK Frem120.016.7981.16DM Klassisk Bænkpres
3181.90 Andreas Due2005(SJ)Hvidovre SF120.016.7280.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3281.55 Rasmus Skriver1994(S)Aarhus CF117.516.4179.27DM Klassisk (3-kamp)
3381.25 Andreas Holm2003(SJ)Gudenådalens SK115.016.0977.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3481.35 Malte Segel1998(J)SDU Styrkeløft115.016.0877.69DM Klassisk (3-kamp)
3581.85 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK115.016.0377.41DM Klassisk (3-kamp)
3677.00 Thor S Byrdal2000(J)Københavns SK110.015.8276.993. runde af Divisionsturneringen, Øst
3779.13 Rune G Amstrup1999(J)Aarhus SVK107.515.2573.91JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3880.68 John Koedstrøm1960(M3)AK Odin107.515.1073.00DM Klassisk Bænkpres
3979.72 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK105.014.8471.84VM Klassisk (3-kamp)
4080.75 Mads K Lauridsen2002(J)Roskilde AK105.014.7471.26TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4182.05 Rasmus Adrian1954(M3)ER Powerlifting105.014.6270.57TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4282.97 Thomas K Bertelsen2004(SJ)AK Frem105.014.5470.10DM Klassisk Bænkpres
4377.93 Tobias H Juul2002(J)Gudenådalens SK102.514.6571.17NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
4482.20 Anders Steensig1992(S)Aalborg SK102.514.2668.82DM Klassisk (3-kamp)
4580.60 Tommy Rasmussen1946(M4)Rødby M62.58.7842.47DM Klassisk (3-kamp)

93 kg
190.25 Michael Herrmann1988(S)Aarhus AK195.025.89124.31EM Bænkpres
290.45 Daniel H Machado1998(J)Target190.025.20120.992. runde af Divisionsturneringen, Øst
384.55 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK180.024.69118.852. runde af Divisionsturneringen, Øst
491.80 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK180.023.70113.78TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
592.20 Jukka Rysgaard1991(S)Thisted VF180.023.65113.54DM Klassisk (3-kamp)
691.05 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP172.522.80109.49DM Klassisk (3-kamp)
790.70 Sigurd P Lindholm2000(J)Sportshøjskolen157.520.86100.15TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
891.80 Marcus Kruhøffer2000(J)Sportshøjskolen157.520.7499.56TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
989.90 Marc Pedersen1994(S)Roskilde AK152.520.2897.42TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1092.45 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK152.520.0196.083. runde af Divisionsturneringen, Øst
1192.69 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas150.019.6694.38JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1288.80 Rasmus Carlsen1996(S)VK Kono145.019.4093.21DM Klassisk (3-kamp)
1391.71 Michael Broek1977(M1)AK Odin145.019.1091.70DM Klassisk Bænkpres
1492.54 Alexandur S Jacobsen1991(S)Target145.019.0291.31SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1589.60 Benjamin B Macintyre2005(SJ)AK Nordland142.518.9991.17TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1686.91 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden140.018.9491.03JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1787.60 Jakob Thorbjørnsen1998(J)Odense BBC140.018.8690.65TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1890.00 Frederik S Haslund1992(S)Roskilde AK140.018.6189.38SM Klassisk Bænkpres
1990.55 Anton S Egholm1996(S)Aalborg SK140.018.5689.10JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2090.80 Rasmus D Hansen1994(S)Aarhus AK140.018.5388.98TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2184.20 Philip Munksgaard1989(S)Københavns SK137.518.9091.012. runde af Divisionsturneringen, Øst
2290.30 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.518.2587.63TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2390.65 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK137.518.2187.46DM Klassisk Bænkpres
2491.85 Victor S Kronbæk2002(J)Københavns SK137.518.1086.90DM Klassisk (3-kamp)
2591.95 Michael Madsen1998(J)Aalborg SK137.518.0986.85DM Klassisk (3-kamp)
2686.80 Jannick J Egede2000(J)VK Kono135.018.2787.84TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2787.88 Andrzej Dziezyc1986(S)Holstebro S135.018.1687.26JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2888.75 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF135.018.0786.81DM Klassisk (3-kamp)
2991.10 Per EV Alban1997(S)AK Frem135.017.8485.66TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3091.71 Mathias Jensen1994(S)Holstebro S132.517.4583.79JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3192.20 Johan Hervik2002(J)AK Nordland132.517.4183.58TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3292.50 Ole Olsen1961(M3)Københavns SK132.517.3883.45DM Klassisk (3-kamp)
3386.50 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK130.017.6384.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3490.58 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.017.2382.72VM Klassisk (3-kamp)
3590.70 Lauritz C Dræby2001(J)Target130.017.2282.67TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3688.65 Esben L Jensen1999(J)Haderslev SK127.517.0882.03DM Klassisk Bænkpres
3789.37 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting127.517.0181.69DM Klassisk Bænkpres
3890.40 Hovsep S Galstjan1997(S)Hydra SK127.516.9181.22TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3990.60 Kasper R Rasmussen1996(S)Københavns SK127.516.8981.13TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4087.30 Nicolai H Roed1997(S)Atlas MF125.016.8781.09TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4187.90 Philip Bang2002(J)Target125.016.8180.79TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4292.80 Kim Salby1961(M3)AK Odin125.016.3778.60DM Klassisk Bænkpres
4392.88 Martin Voldum1973(M1)AK Frem125.016.3678.58DM Klassisk Bænkpres
4492.61 Philip K Nickel2001(J)Ares122.516.0677.10NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
4586.00 Benjamin Cardel1994(S)Hvidovre SF120.016.3278.48TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4692.66 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK120.015.7375.52VM Klassisk (3-kamp)
4784.18 Bo Jensen1955(M3)AK Frem117.516.1577.79JM Klassisk Bænkpres
4885.30 Rune Ø Schrøder2000(J)AK Nordland117.516.0477.20TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4987.80 Thomas K Bertelsen2004(SJ)AK Frem117.515.8175.99TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5091.00 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland117.515.5474.602. runde af Divisionsturneringen, Vest
5183.10 Thor Bengtsson2005(SJ)Pure PP115.015.9176.71TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5289.18 Frederik W Jensen1996(S)Tårnby SK115.015.3673.76SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5389.94 Bjørn Frederiksen1979(M1)Hjørring SS115.015.2973.44JM Klassisk Bænkpres
5492.06 Malthe B Rasmussen1997(S)SDU Styrkeløft115.015.1272.602. runde af Divisionsturneringen, Vest
5586.25 Morten O Nielsen1998(J)Horsens SK112.515.2873.463. runde af Divisionsturneringen, Vest
5687.95 Daniel A Michaelsen1996(S)Haderslev SK112.515.1372.69DM Klassisk (3-kamp)
5789.50 David Jenkins1971(M2)Vesterbronx112.515.0072.02TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5889.70 Jonas G Olsen1996(S)Vordingborg SK112.514.9871.94TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5992.20 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK112.514.7870.97TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6083.40 Elias Pedersen2000(J)HG Styrkeløft107.514.8471.55DM Klassisk (3-kamp)
6190.55 Alexander Ø Gildberg2002(J)Haderslev SK100.013.2563.64DM Klassisk (3-kamp)
6291.07 Jonas J Pedersen1998(J)Sportscenter100.013.2263.46JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6391.15 Peter I Jensen-Smidt2002(J)Gudenådalens SK100.013.2163.43DM Klassisk (3-kamp)
6489.90 David M Nielsen1997(S)Københavns SK95.012.6460.69DM Klassisk (3-kamp)
6591.00 Martin Dahm1978(M1)AK Nordland92.512.2358.73DM Klassisk (3-kamp)
6691.50 Daniel A Hall2003(SJ)Ares90.011.8756.98DM Klassisk (3-kamp)
6791.30 Dan Jespersen1985(S)Aarhus AK85.011.2253.87TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

105 kg
1100.84 Mathias M Jensen1996(S)Aalborg SK205.525.86124.66DM Klassisk Bænkpres
2100.15 Marc B Sørensen1995(S)Hydra SK180.022.72109.48DM Klassisk (3-kamp)
3104.00 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK177.522.01106.43DM Klassisk (3-kamp)
4102.28 Frederik F Tolberg1998(J)SDU Styrkeløft170.021.25102.563. runde af Divisionsturneringen, Vest
5102.65 Jonas M Brandt1998(J)Odense BBC170.021.21102.43TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6102.95 Marc O Schlichting1998(J)Roskilde AK170.021.18102.31DM Klassisk (3-kamp)
7101.94 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen167.520.97101.17VM Klassisk (3-kamp)
8102.70 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK167.520.90100.90DM Klassisk (3-kamp)
9103.05 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK167.520.86100.77DM Klassisk (3-kamp)
10104.12 Mads B Holst1989(S)Aalborg SK162.520.1497.39JM Klassisk Bænkpres
11102.30 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK157.519.6895.00DM Klassisk (3-kamp)
1297.30 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK155.019.8495.40TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
13102.36 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS155.019.3793.48DM Klassisk Bænkpres
1493.65 Alexandur S Jacobsen1991(S)Target152.519.8895.483. runde af Divisionsturneringen, Øst
15100.05 Esben V Rasmussen1997(S)Aarhus AK152.519.2692.80TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
16102.72 Sebastian H Sørensen1998(J)Aalborg SK152.519.0291.85DM Klassisk (3-kamp)
1796.35 Christian N Enger2001(J)AK Frem150.019.2992.72TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
18102.20 Snorre Jallbjørn1992(S)Ares150.018.7690.53TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
19102.65 Andreas Olsen1997(S)Københavns SK150.018.7290.38TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
20103.25 Jakob S Rasmussen1995(S)Aarhus SVK147.518.3588.68TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21101.27 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem145.018.2187.81JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22101.50 Søren G Jellesen1996(S)Aalborg SK145.018.1987.73JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23102.90 Adam E Karsø2000(J)Sportshøjskolen145.018.0787.28TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2497.60 Victor Lahm2000(J)Zielkes FK140.017.8986.06DM Klassisk (3-kamp)
25100.60 Asger V Jensen1999(J)VK Kono140.017.6484.99DM Klassisk (3-kamp)
26102.60 Jonas VW Lundberg1983(S)Aalborg SK140.017.4784.36DM Klassisk (3-kamp)
27104.00 Jonas Mølvig1998(J)Tårnby SK140.017.3683.94TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
28104.35 Elias L Madsen1996(S)Københavns SK140.017.3483.85TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2997.95 Daniel B Nielsen1995(S)Aarhus CF137.517.5484.40DM Klassisk (3-kamp)
30101.55 Frederik H Vissing1997(S)Roskilde AK137.517.2483.17TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
31101.95 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF137.517.2183.05TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
32103.85 Michael K Jensen1980(M1)HG Styrkeløft137.517.0682.49DM Klassisk (3-kamp)
33104.00 Emil B Sørensen1998(J)Sportshøjskolen137.517.0582.45DM Klassisk (3-kamp)
34102.00 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK135.016.9081.53DM Klassisk (3-kamp)
3598.55 Mathias S Andersen1997(S)VK Kono132.516.8681.12TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
36101.30 Kristian B Nyholm1981(M1)Haderslev SK132.516.6480.23DM Klassisk (3-kamp)
37101.95 Anton Galsgaard2003(SJ)Vordingborg SK132.516.5980.03TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
38103.84 Morten V Pedersen1987(S)AK Jyden132.516.4479.49JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
39104.51 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.516.3979.30DM Klassisk Bænkpres
4096.75 John Lukassen1961(M3)Gudenådalens SK130.016.6880.21DM Klassisk Bænkpres
41101.25 Sebastian Erlandsen2003(SJ)Pure PP130.016.3378.73DM Klassisk (3-kamp)
42101.00 Janus Jespersen2003(SJ)Ares127.516.0377.29TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
43103.50 Sebastian Sabroe1996(S)Aarhus AK127.515.8576.58TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
44103.85 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas127.515.8276.49VM
45104.58 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK127.515.7776.30VM Klassisk (3-kamp)
4698.15 Peter L Bæk1997(S)Hydra SK125.015.9376.66TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4793.05 Kim Salby1961(M3)AK Odin120.015.6975.36DM Klassisk (3-kamp)
48103.00 Mikkel P Rothmann2003(SJ)Aalborg SK120.014.9572.20DM Klassisk (3-kamp)
103.00 Nicklas Levinsen1980(M1)Københavns SK120.014.9572.20TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5095.40 Viktor Biener1998(J)Hvidovre SF115.014.8671.40TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
51103.30 Joachim Madsen1999(J)Københavns SK115.014.3169.13TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5295.40 Victor J Lanng2000(J)Hydra SK112.514.5469.85TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
53102.10 William H Opstrup2003(SJ)AK Nordland112.514.0767.92TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
54103.85 Emirhan Yilmaz2000(J)Hvidovre SF107.513.3464.49DM Klassisk (3-kamp)
5595.29 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK105.013.5765.23DM Klassisk Bænkpres
5696.66 Peter I Jensen-Smidt2002(J)Gudenådalens SK105.013.4864.82NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
57101.85 Emil ES Nielsen2001(J)VK Kono90.011.2754.39DM Klassisk (3-kamp)

120 kg
1119.85 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen240.027.91138.02EM Bænkpres
2113.09 Rune Glud1982(S)AK Nordland200.023.87116.74Finale, Divisionsturneringen
3110.87 Lars Mikkelsen1962(M2)Videbæk SK195.023.48114.48JM Klassisk Bænkpres
4117.10 Jonathan Gelslev1990(S)Københavns SK192.522.62111.323. runde af Divisionsturneringen, Øst
5119.66 Ole S Borup1995(S)Hvidovre SF185.021.53106.43VM Klassisk (3-kamp)
6116.09 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.521.53105.783. runde af Divisionsturneringen, Vest
7110.01 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK180.021.75105.93DM Klassisk Bænkpres
8111.60 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK180.021.61105.483. runde af Divisionsturneringen, Øst
9119.65 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS175.020.37100.68EM Klassisk (3-kamp)
10118.95 Mathias H Petersen2000(J)Aalborg SK172.520.1399.38DM Klassisk (3-kamp)
11116.22 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK170.020.0498.50JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
12111.00 Rasmus KB Gjerløff2001(J)Roskilde AK157.518.9692.44DM Klassisk (3-kamp)
13116.90 Stefan Probst1987(S)Pure PP157.518.5291.13DM Klassisk (3-kamp)
14110.30 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK155.018.7191.14TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
15110.05 Jesper H Hemmingsen1992(S)Vordingborg SK150.018.1288.26DM Klassisk (3-kamp)
16109.10 Frederik M Christensen1995(S)Thisted VF140.016.9882.602. runde af Divisionsturneringen, Vest
17113.41 Nicholaj Litchfield1993(S)Horsens SK140.016.6981.66JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
18108.05 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK135.016.4579.893. runde af Divisionsturneringen, Øst
19109.65 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK135.016.3479.53DM Klassisk (3-kamp)
20105.02 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK132.516.3679.17SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21106.30 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas125.015.3574.38DM Klassisk Bænkpres
22119.58 Ryan Søndergaard1970(M2)Gudenådalens SK125.014.5571.93DM Klassisk Bænkpres
23119.80 Lars L Dahlgaard-Stokholm1974(M1)Haderslev SK120.013.9669.01TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
24112.71 Nicolai Bentzen1992(S)Sportscenter110.013.1564.27JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25114.20 Yannick B Jørgensen2005(SJ)Hydra SK110.013.0764.03TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

120+ kg
1132.45 Mads V Sørensen1998(J)Hvidovre SF192.521.46108.53TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2135.09 Niels H Christensen1977(M1)Aalborg SK192.521.29108.17JM Klassisk Bænkpres
3161.14 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK182.518.8799.94DM Klassisk Bænkpres
4131.05 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK180.020.15101.66DM Klassisk (3-kamp)
5125.95 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.519.6498.15DM Klassisk Bænkpres
6163.50 Ronnie TP Schmücker1973(M1)Københavns SK170.017.4892.89DM Klassisk (3-kamp)
7129.70 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK155.017.4387.70TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8125.70 Alexander O Andersen2000(J)Hvidovre SF152.517.3886.80TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9138.66 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM152.516.6985.34DM Klassisk Bænkpres
10150.00 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK150.015.9283.00DM Klassisk (3-kamp)
11130.70 Radu M Valean1998(J)Videbæk SK130.014.5773.46TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
12130.95 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK127.514.2872.02DM Klassisk (3-kamp)
13132.65 Jacob H Krebs1995(S)Vordingborg SK110.012.2662.00TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
14125.45 Brian A Andersen1970(M2)Københavns SK85.09.6948.40DM Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt