Rangliste

Bænkpres Rangliste 2021 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

47 kg
146.40 Lisette I Hansen1989(S)Tårnby SK68.019.0992.30TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
246.95 Amanda D Andersen1998(J)Københavns SK57.515.9677.39TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

52 kg
148.85 Sofie J Lanng1997(S)Hydra SK47.512.6962.10TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

57 kg
156.96 Kamilla W Bøgedal1995(S)AK Jyden105.024.64121.91DM Klassisk Bænkpres
256.60 Mathilde Østergaard1994(S)Holstebro S77.518.2890.43TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
356.20 Josefine M Seegert1998(J)Københavns SK65.015.4176.26TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
457.00 Simone AL Hansen1995(S)Roskilde AK62.514.6672.53TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
555.55 Stephanie SH Fabrin1998(J)SDU Styrkeløft55.013.1665.13DM Klassisk (3-kamp)
656.15 Sarah S Sunding1994(S)VK Kono55.013.0564.58DM Klassisk (3-kamp)
754.85 Mie Jungclaus1999(J)Holstebro S52.512.6962.78DM Klassisk (3-kamp)
856.10 Cindy N Poorisri1997(S)Københavns SK42.510.0949.94TSK Cup, Klassisk (3-kamp)

63 kg
162.42 Emma A Badalyan1993(S)Ares87.519.2694.63VM Klassisk (3-kamp)
259.80 Victoria BI Isaksen1998(J)Pure PP75.016.9983.84NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
361.75 Christina Maron1993(S)Haderslev SK75.016.6381.79DM Klassisk (3-kamp)
460.30 Martine I Jørgensen1997(S)Københavns SK72.516.3380.52TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
557.60 Eva Buxbom1969(M2)Horsens SK71.016.5281.71DM Klassisk (3-kamp)
662.38 Nina Lieb1981(M1)Tårnby SK67.514.8673.04SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
761.80 Maria Dalgas1990(S)Target65.014.4070.84TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
857.55 Simone AL Hansen1995(S)Roskilde AK60.013.9769.10DM Klassisk (3-kamp)
961.35 Channe Hviid1994(S)VK Kono60.013.3665.75DM Klassisk (3-kamp)
1060.85 Thea A Simonsen2005(SJ)VK Kono52.511.7557.90DM Klassisk (3-kamp)
1159.90 Winnie Holdt1994(S)Hydra SK50.011.3255.82TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1261.20 Heidi Pedersen1976(M1)Pure PP50.011.1554.90DM Klassisk (3-kamp)
1362.10 Shiella Sørensen1988(S)Hvidovre SF50.011.0454.29TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1462.50 Olivia H Sørensen2003(SJ)Aalborg SK50.011.0054.03DM Klassisk (3-kamp)

69 kg
167.83 Kathrine J Forsberg1996(S)Gudenådalens SK107.522.49109.34DM Klassisk Bænkpres
268.30 Sofie S Bengtson1997(S)SDU Styrkeløft95.019.7996.15DM Klassisk (3-kamp)
368.90 Natascha Søe1996(S)Aalborg SK85.017.6285.50DM Klassisk (3-kamp)
467.70 Mia Schjøtt Irving1998(J)Holstebro S82.517.2884.03DM Klassisk (3-kamp)
566.50 Anne Skaalum1979(M1)HG Styrkeløft80.016.9382.54DM Klassisk (3-kamp)
667.61 Didde Hauch1997(S)AK Nordland80.016.7781.553. runde af Divisionsturneringen, Vest
766.00 Caroline AS Skovlind1998(J)Norce77.516.4780.40TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
867.37 Agnes Larsen1997(S)Sportshøjskolen77.516.2879.21JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
967.35 Sofie B Boye2001(J)Gudenådalens SK75.015.7576.67TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1068.20 Nanna Malmgaard1998(J)Aalborg SK75.015.6475.98TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1163.34 Christina Maron1993(S)Haderslev SK70.015.2674.872. runde af Divisionsturneringen, Vest
1267.10 Anne SS Nilausen1987(S)Aarhus AK70.014.7371.75TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1366.05 Lærke Vad1985(S)Aarhus SVK67.514.3469.98JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1464.11 Nina Lieb1981(M1)Tårnby SK65.014.0668.89DM Klassisk Bænkpres
1568.87 Astrid B Nielsen1993(S)Aarhus AK65.013.4865.40JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1667.10 Stine Boysen1983(S)Roskilde AK62.513.1664.06DM Klassisk (3-kamp)
1767.00 Linda Thomsen1990(S)Aarhus CF60.012.6461.57DM Klassisk (3-kamp)
1867.50 Ulla Nancy1964(M2)HG Styrkeløft55.011.5456.13DM Klassisk (3-kamp)
1966.10 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.09.5646.63DM Klassisk (3-kamp)

76 kg
175.54 Maren M Bielefeldt1999(J)Holstebro S105.020.7699.37NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
274.85 Rebekka R Andersen1996(S)Ares103.520.5598.51DM Klassisk (3-kamp)
372.30 Annette Pedersen1968(M2)Horsens SK102.520.7199.77DM Klassisk (3-kamp)
475.40 Katja Jørgensen1988(S)Videbæk SK100.019.7994.75DM Klassisk (3-kamp)
573.30 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK92.518.5689.23DM Klassisk (3-kamp)
675.35 Sarah K Kjeldsen1997(S)Aarhus AK90.017.8285.31DM Klassisk (3-kamp)
769.57 Didde Hauch1997(S)AK Nordland80.016.5079.93JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
872.80 Sarah S Hugger1995(S)Københavns SK77.515.6075.09TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
974.85 Katrine H Stenvang2001(J)AK Frem75.014.8971.39TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1070.05 Mette Majgaard1995(S)Odense BBC72.514.9072.09TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1174.68 Marie L Kalmejer2004(SJ)AK Nordland72.514.4169.11NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
1273.10 Annika Bell1997(S)Københavns SK70.014.0767.64DM Klassisk (3-kamp)
1371.50 Linda Thomsen1990(S)Aarhus CF67.513.7266.19TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1475.40 Line Jensen1996(S)Aalborg SK67.513.3663.96DM Klassisk (3-kamp)
1575.70 Tine Ø Nielsen1990(S)Aalborg SK67.513.3363.80DM Klassisk (3-kamp)
1671.70 Cilie LA Simonsen1980(M1)AK Sydkysten65.013.1963.62DM Klassisk (3-kamp)
1773.30 Jeanette H Sørensen1994(S)Aarhus AK65.013.0462.70TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1872.95 Mathilde D Skovgaard1998(J)Københavns SK62.512.5760.48TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1975.70 Annika Wennerberg1969(M2)AK Sydkysten62.512.3559.08DM Klassisk (3-kamp)
2074.80 Astrid-marie H Reffeld1997(S)Odense BBC55.010.9352.37DM Klassisk (3-kamp)

84 kg
178.80 Katja Jørgensen1988(S)Videbæk SK102.519.8894.60VM Klassisk (3-kamp)
283.32 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS92.517.5282.82DM Klassisk Bænkpres
380.87 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK85.016.3077.32DM Klassisk Bænkpres
482.35 Anna K Haar1993(S)Københavns SK85.016.1876.57TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
581.58 Naja F Pedersen1998(J)Sportshøjskolen75.014.3367.90NM Klassisk Sub-Junior, Junior (3-kamp)
681.70 Simone K Holm1999(J)VK Kono72.513.8465.58TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
782.57 Marlene S Christensen1969(M2)Gudenådalens SK68.012.9361.17DM Klassisk Bænkpres
882.80 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK67.512.8260.64DM Klassisk (3-kamp)
982.58 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK65.012.3658.47DM Klassisk Bænkpres
1082.94 Signe L Bisgaard2003(SJ)Gudenådalens SK65.012.3458.34DM Klassisk Bænkpres
1179.45 Line Kinnerup1996(S)AK Nordland60.011.5955.12TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1283.20 Mette V Madsen1961(M3)Odense BBC45.08.5340.32DM Klassisk (3-kamp)

84+ kg
1105.55 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK117.520.6796.43DM Klassisk Bænkpres
291.00 Christina Størup1995(S)Pure PP92.516.9779.57DM Klassisk Bænkpres
394.70 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK90.016.3076.26TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
495.05 Anna S Rye1996(S)Horsens SK87.515.8374.04DM Klassisk (3-kamp)
5102.30 Emma Holse1999(J)Rødby M75.013.3062.05DM Klassisk (3-kamp)
688.35 Karen T Andersen2000(J)Sportshøjskolen72.513.4463.14TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
794.35 Christina V Møller1987(S)Aarhus SVK65.011.7955.15DM Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt