Rangliste

3-Kamp Rangliste 2021 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalIPF-PWilksStævne

66 kg
165.78 Lucas Bernardo Villinger1997(S)Tårnby SK37.545.075.0157.521.15124.02DM Styrkeløft

74 kg
172.83 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK185.0177.5200.0562.570.44409.28DM Styrkeløft
273.80 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK200.0120.0205.0525.065.18378.37VM Masters
370.90 Jacob K Heise2003(SJ)Thisted VF170.0110.0210.0490.062.46363.68DM Styrkeløft
471.60 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK170.0117.5190.0477.560.47351.77TSK Cup, Udstyr
573.37 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF140.0140.0185.0465.057.95336.52DM Styrkeløft
671.10 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M157.5105.0182.5445.056.62329.57DM Styrkeløft

83 kg
182.87 Mickel Dahl Flensborg1996(S)Tårnby SK315.0185.0285.0785.090.73524.46DM Styrkeløft
282.92 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK290.0157.5277.5725.083.77484.23EM
382.66 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK250.0215.0225.0690.079.87461.68DM Styrkeløft
482.95 Benjamin F Andersen2001(J)Thisted VF260.0182.5237.5680.078.55454.04NM Sub-Junior, Junior
582.40 Bertram Vorm2001(J)Sportshøjskolen215.0120.0230.0565.065.52378.78DM Styrkeløft
677.79 Jan Sahlgren1960(M3)Tårnby SK195.0125.0205.0525.063.04364.93EM Masters
780.90 Martin S Thomasen1990(S)Aarhus AK170.0107.5222.5500.058.62338.95TSK Cup, Klassisk
881.06 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK160.0100.0210.0470.055.04318.24DM Styrkeløft

93 kg
192.65 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen400.0265.0295.0960.0104.31604.13EM
292.92 Kim D Hansen1971(M2)Tårnby SK297.5200.0275.0772.583.81485.44EM Masters
390.53 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden275.0187.5257.5720.079.20458.28JM Styrkeløft
492.35 Ole Olsen1961(M3)Københavns SK250.0170.0280.0700.076.19441.21TSK Cup, Udstyr
588.05 Mads Lehmann Broe1996(S)SDU Styrkeløft267.5167.5255.0690.077.05445.53TSK Cup, Udstyr
685.79 Danni Iversen1987(S)Horsens SK260.0170.0245.0675.076.48442.06DM Styrkeløft
790.28 Peter Nielsen1995(S)Aarhus AK210.0125.0245.0580.063.90369.69DM Styrkeløft
888.08 Tobias K Lauridsen2002(J)AK Frem185.0140.0200.0525.058.62338.94DM Styrkeløft
990.24 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK140.0125.0225.0490.053.99312.38DM Styrkeløft
1092.40 Kim Salby1961(M3)AK Odin110.0188.5180.0478.552.07301.50VM Masters
1191.91 Per Berndorff1960(M3)Københavns SK120.0122.5125.0367.540.10232.19DM Styrkeløft

105 kg
198.65 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF330.0210.0310.0850.089.48520.20EM
2104.30 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK338.0210.0292.5840.586.17503.46TSK Cup, Udstyr
3103.38 Kasper Martinussen1996(S)Pure PP300.0210.0270.0780.080.30468.70DM Styrkeløft
4103.92 Martin B Thomsen2002(J)AK Jyden280.0207.5257.5745.076.51446.85NM Sub-Junior, Junior
5104.86 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen267.5175.0245.0687.570.31410.99DM Styrkeløft
693.66 Martin Faber1982(S)AK Frem210.0160.0300.0670.072.39419.49DM Styrkeløft
7104.05 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK262.5190.0200.0652.566.97391.17VM Masters
8104.11 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK230.0170.0200.0600.061.57359.64DM Styrkeløft

120 kg
1119.17 Martin Tryk1992(S)Horsens SK310.0250.0255.0815.078.98469.36DM Styrkeløft
2109.64 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen275.0185.0260.0720.072.20424.15JM Styrkeløft
3110.10 Jens Jepsen1970(M2)Tårnby SK250.0210.0240.0700.070.06411.81SM Styrkeløft
4106.38 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK235.0195.0200.0630.064.02374.79DM Styrkeløft
5109.20 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK240.0180.0205.0625.062.78368.63VM Masters
6108.15 Allan Fuglsang1950(M4)SK Atlas140.0160.0190.0490.049.43289.88VM Masters

120+ kg
1153.90 Christoffer Jensen1993(S)Horsens SK320.0215.0265.0800.071.38441.04TSK Cup, Udstyr
2164.60 Jan Dam-Nielsen1981(M1)Tårnby SK245.0170.0267.5682.559.90372.58TSK Cup, Udstyr
3129.70 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK235.0245.0200.0680.063.88384.74TSK Cup, Udstyr
4126.01 Daniel Christensen1980(M1)Aalborg SK240.0150.0230.0620.058.84352.72DM Styrkeløft
5163.95 Ronnie TP Schmücker1973(M1)Københavns SK75.0165.0125.0365.032.06199.36DM Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt